Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Top lista książek dla naszych dzieci :)
Autor Wiadomość
anna_k 

Wysłany: 2012-06-13, 11:27   

Cześć. Jestem nowa na tym forum.
Chciałabym dodać jedną książeczkę w tej kategorii od siebie... Jest to książka Loredana Frescura "Pochwała brzydoty". Oto co autor pisze o tej książce: "Dedykuję tę opowieść tym, którzy stoją na rozdrożu i czasem widzą w lustrze kogoś obcego. Tym, którzy dostrzegają na swojej twarzy co najmniej pięć niedoskonałości, a na całym ciele co najmniej dziesięć. W nich rozpoznaję samą siebie."

P.S.
Jak, że jest to mój pierwszy post na forum, mam nadzieję, że nie naruszyłam żadnych zasad, a jeśli tak to proszę o wyrozumiałość:)

Nie ma problemu z poleceniem wartościowej twoim zdaniem książki - ale proszę o nie podawanie linków w postach. Zainteresowani znajdą ofertę w internecie. Córka Lavransa
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-06-13, 11:29, w całości zmieniany 1 raz  

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2012-07-08, 11:12   

Ostatnio byłem u znajomych na działce, z nieba lał się żar, a ja, nie będąc Masajem, musiałem jakoś przetrwać tę iście kenijską pogodę. Siłą rzeczy rzuciłem okiem na półkę z książkami, nie spodziewając się cudów. I słusznie, albowiem cud nie nastąpił: parę poradników, kilka książek dla dzieci, jakieś stare gazety. Z braku laku sięgnąłem po "Koniec Wakacji" Janusza Domagalika, wydymając przy tym wargi: pfff, książka dla młodzieży.

Może i dla młodzieży. Ale świetna. Bardzo mądra, dojrzała powieść. Połknąłem ją w jedno popołudnie. I mimo że trafiłem na "Koniec wakacji" będąc już w dojrzałym wieku, to myślę, że umieściłbym go w pierwszej piątce 'książek dla moich dzieci'.
Uniwersalna rzecz w klimacie Bahdaja czy Ożogowskiej z 'tym czymś', co sprawia, że o takiej książce nie zapomina się od razu. A kto wie, może - jeżeli podczas lektury jest się w odpowiednio młodym wieku - można nawet zapamiętać ją na całe życie?

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2012-07-10, 18:00   

A ja się pochwalę, że kupiłem siostrzeńcowi Ulyssesa i był bardzo zadowolony :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-07-10, 19:48   

Paleolog napisał/a:
"Koniec Wakacji" Janusza Domagalika

Tego akurat nie czytałam, ale uwielbiałam "Pięć przygód detektywa Konopki". Zabójczy humor. :D

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

pieprzisól

Wysłany: 2012-07-13, 14:36   

"Dziwny przypadek papierowego Yody" :)

Nie tylko dla fanów Gwiezdnych Wojen :) szybko, przyjemnie się czyta, napisana lekkim językiem i z humorem

Julietta 

Wysłany: 2012-07-30, 12:40   

Niedawno skończyłam czytać "Reckless. Kamienne ciało" Kornelii Funke, mogę dopisać ksiażkę do tego watku z zastrzeżeniem, ze chodzi o dzieci 12 lat i starsze. Książka jest pełna znanych, baśniowych motywow, ale przedstawia je w nowym, niezwykłym świetle. Fajnie się czyta, młodszych uczy wyszukiwania powiązań.

Atłasowa 

Wysłany: 2012-08-01, 15:51   

Julietta napisał/a:
Niedawno skończyłam czytać "Reckless. Kamienne ciało" Kornelii Funke, mogę dopisać ksiażkę do tego watku z zastrzeżeniem, ze chodzi o dzieci 12 lat i starsze. Książka jest pełna znanych, baśniowych motywow, ale przedstawia je w nowym, niezwykłym świetle. Fajnie się czyta, młodszych uczy wyszukiwania powiązań.

Tzn. w jakim świetle? Jakieś przykłady poproszę. :mrgreen:

M 

Wysłany: 2012-08-02, 07:53   

W dniu wczorajszym przeszukując Sieć zupełnym przypadkiem natrafiłem na plik pdf nazwany Czytelnia Uśmiechu 2012... Jest to spis książek dla dzieci i młodzieży z podziałem na lata, w których powinno się dane pozycje czytać. Wygląda na dość sensowny, dlatego też od razu zgrałem go na twardziela. Rzućcie okiem, może się przyda dla waszych pociech ;-)

Czytelnia Uśmiechu 2012

Julietta 

Wysłany: 2012-08-02, 10:01   

Atłasowa napisał/a:
Julietta napisał/a:

Tzn. w jakim świetle? Jakieś przykłady poproszę. :mrgreen:

Np. jest śpiaca królewna, która nie doczekała sie pocałunku prawdziwej miłosci i choć sie nie zestarzała umarał, a jej skóra wygląda jak papeir, suknia pożółkła... Jest tez wzmianka o Śnieżce zyjącej w towarzystwie karłów. Złota kula, w której można kogoś zamknąć, syreny, które śpiewem wciagają meżczyzn do wody, ale nie są pięknościami, lecz potworami i zjadają ich ze smakiem. Są też wodniki, które porywają młode kobiety... :lol:

Atłasowa 

Wysłany: 2012-08-02, 10:11   

M napisał/a:
W dniu wczorajszym przeszukując Sieć zupełnym przypadkiem natrafiłem na plik pdf nazwany Czytelnia Uśmiechu 2012... Jest to spis książek dla dzieci i młodzieży z podziałem na lata, w których powinno się dane pozycje czytać. Wygląda na dość sensowny, dlatego też od razu zgrałem go na twardziela. Rzućcie okiem, może się przyda dla waszych pociech ;-)

Czytelnia Uśmiechu 2012

Plus dla autorów za różnorodność gatunkową i próbę pokazania różnych obliczy świata. Choć myślę, że z dzieckiem 12+ to już się można książką co najwyżej podzielić. ;)

Julietta napisał/a:

Np. jest śpiaca królewna, która nie doczekała sie pocałunku prawdziwej miłosci i choć sie nie zestarzała umarał, a jej skóra wygląda jak papeir, suknia pożółkła... Jest tez wzmianka o Śnieżce zyjącej w towarzystwie karłów. Złota kula, w której można kogoś zamknąć, syreny, które śpiewem wciagają meżczyzn do wody, ale nie są pięknościami, lecz potworami i zjadają ich ze smakiem. Są też wodniki, które porywają młode kobiety... :lol:

Wow, widzę że autorka zaszalała z interpretacją. Jak sympatyk mrocznych wersji baśni, nie obrażę się, jeśli coś takiego wpadnie mi w łapki. 8-)

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2012-08-06, 11:58   

Atłasowa- ona te baśnie urealniła przez to że są razem w jednym świecie. Są jego elementem. Trochę dziwne uczucie jak się je w dziedziństwie czytało pojedynczo ale jak do wątku o chacie z piernika dołączył taki jeden brzydki facet to naprawdę się zrobiło :) Postać jest naprawdę nieziemska.

Julietta 

Wysłany: 2012-08-20, 10:37   

Trochę mi się przypomina Shrek - tam też było połączenie baśni - śpiaca królewna, kapturek itd... :bry:
Ale serio, lektura, którą można polecić.

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2013-03-13, 16:06   

Lara Bergen- Zośka wspaniała i Zośka bohaterka. Dwie z cyklu książek o dziewięcioletniej Zosi. Zwykłej dziewczynce, która chodzi do szkoły i ma problemy i przygody zgodne ze swoim wiekiem. Nie jest ani czarodziejką, ani księżniczką, ani słodką grzeczną dziewczynką. Jest ... normalna.

pinka1801

Wysłany: 2013-03-14, 14:35   

Przeczytałam większość postów i nie zauważyłam, żeby ktoś wymienił serię o Artemisie Fowlu. Naprawdę genialne książki, jako dziecko zaczytywałam się nimi. Szczególnie polecam dwa pierwsze tomy. Trzeci może być, czwarty - autor pojechał po bandzie, ale w pozytywnym sensie, a reszta mi się nie podobała, ale może dlatego, że czytałam je już starszą będąc, gdyż ukazywały się w dość dużych odstępach czasowych. W każdym razie, dla dzieci powinny się nadać, bo fajne :)

Julietta 

Wysłany: 2013-03-18, 13:29   

Ja pierwsze słyszę :(

Odpowiedz do tematu