Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki pod choinkę
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-07, 08:53   Książki pod choinkę

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało dokładnie półtora miesiąca i dystans ten z każdym dniem się zmniejsza. Już niedługo pewnie zobaczycie na sklepowych wystawach pierwsze choinki. Wiadomo, że ze Świętami nierozłącznie wiążą się prezenty gwiazdkowe. Zakładam, że część z Was, jeśli nie większość jakąś książkę pod zielonym drzewkiem znajdzie.

No właśnie, czy macie już jakieś plany co do tego, co to mogłoby być? Czy wolicie zdać się na Staruszka Mikołaja? :) Ja mam wiele pomysłów. Być może część zrealizuje zanim spadnie pierwszy śnieg, ale coś na pewno zostanie pod choinkę.

Na przykład, całkiem przypadkiem na merlinie zobaczyłem, że Rebis wydał ładną edycję Archipelagu GUŁag Sołżenicyna. Zawsze chciałem kupić sobie to trzytomowe dzieło.

Utopiste

Wysłany: 2008-11-07, 16:08   

Ja pewnie poproszę o The History of British Isles Normana Davisa i może coś fajnego, ale dla odmiany po polsku. Tylko jeszcze się nie zdecydowałam co :)

Nula 
gem set pasja

Wysłany: 2008-11-07, 16:33   

Ja na 99,9% dostane "Gra w klasy" Cortázar Julio i "Łaskawe" Littell Jonathan

Rodzice już zostali poinformowani :mrgreen: :mrgreen:

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-11-07, 17:26   

Mnie się marzy jakas książka Cejrowskiego :)

Tina 

Wysłany: 2008-11-07, 18:09   

A ja możliwe, że nic nie dostanę :-(

montano 

Wysłany: 2008-11-07, 18:15   

Ja już poinformowałem Mikołaja, że życzyłbym sobie "Warlikowski. Extra ecclesiam" Niziołka pod choinkę,
ale podejrzewam, że będzie chciał mi również sprawić jakąś niespodziankę ;-).

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-07, 18:22   

Mikołaj, jeśli przypadkiem zabłąka sie pod mój adres na pewno nie przyniesie mi książki. Nigdy tego nie robi. Straszny z niego pragmatyk i przynosi zwykle praktyczne prezenty, o ile oczywiście byłam grzeczną wiedźmą :P Zobaczymy.

Lektury Kawoholiczki

jagus 

Wysłany: 2008-11-07, 19:37   

Nie wiem co dostanę, ale pewnie nie książkę. Na pewno kasę, za która sama sobie sprawie coś pięknego. W tej chwili nie wiem :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-07, 20:15   

Nie wiem jak wyjdzie w praktyce, ale chciałbym ujrzeć na swojej półce jeszcze:

Historię filozofii W. Tatarkiewicza,
Trylogię H. Sienkiewicza,
Cykl o Tomku Wilmowskim A. Szklarskiego.

jagus 

Wysłany: 2008-11-08, 10:39   

OOO a ja bym chciała Wojnę i pokój :) Jakoś mam ochotę na klasykę :)

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-08, 13:11   

Heh... ja pewnie na mikołaja dostanę jakiś fajny długopis, albo coś jeszcze bardziej praktycznego. Natomiast na gwiazdkę zwykle nie mam niespodzianki bo
a) sama wybieram książkę którą dostanę od rodziców
b) sama sobie kupuję książkę którą dostaje od siebie ;P
c) moi znajomi wiedzą że dla mnie to tylko książki

Więc po urodzinach i gwiazdce mam uginające się półki z książkami których nie przeczytałam.

— Joe Black

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-08, 14:28   

Gdybym ja zdawał się na gust rodziców czy innych pomocników Mikołaja nie miałbym pewnie nic interesującego na półkach. Poszliby do księgarni i zapytali, co teraz ludzie kupują na prezenty. Dlatego najczęściej także sam sobie kupuję lub daje dokładne wytyczne. :)
Choć czasami zdarza się też udana niespodzianka. :)

jagus 

Wysłany: 2008-11-08, 15:19   

Dlatego moja mama stara się nie kupować mi książek. Kiedyś poszła i kupiła mi do pociągu Diabeł ubiera się u Prady. Moim zdaniem szkoda było kasy, ale miałam trochę śmiechu podczas podróży :)

A co do prezentów, to wolę niespodzianki, lubię jak ludzie się trochę nagimnastykują, jak wiem, że słuchają mnie, wiedzą co chce dostać, że przez ich prezent wiem, czy mnie znają, czy nie :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-08, 15:27   

jagus napisał/a:
lubię jak ludzie się trochę nagimnastykują, jak wiem, że słuchają mnie, wiedzą co chce dostać, że przez ich prezent wiem, czy mnie znają, czy nie

Ja też tak lubię, to byłoby idealne rozwiązanie. I ja zawsze staram się w ten sposób rozumować decydując się dać komuś prezent. A jeśli nie jestem przekonany co danej osobie mogłoby się spodobać, to staram się przynajmniej kupić coś, co w moim przekonaniu jest wyjątkowe i warte, by komuś podarować.

Ale równocześnie wiem, że moja najbliższa rodzina, potencjalni prezentodawcy :) nie znają za dobrze mojego gustu czytelniczego, po prostu nie interesują się tym specjalnie. Niby tyle książek mam na półce, ale prócz ojca, który czyta czasem fantastykę to raczej nikt się nie orientuje w ich tematyce. Dlaetgo wolę powiedzieć, wskazać palcem niż liczyć na ślepy los. Najczęściej zresztą sami się mnie pytają co chcę dostać, a ja wybawiam ich z kłopotu wskazując rozwiązanie. :)

No ale nie do końca o tym miało być w tym temacie. Co jeszcze chcielibyście dostać pod choinkę? :)

Rachel
Pierwsza całuśnica.

Wysłany: 2008-11-08, 15:52   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
A jeśli nie jestem przekonany co danej osobie mogłoby się spodobać, to staram się przynajmniej kupić coś, co w moim przekonaniu jest wyjątkowe i warte, by komuś podarować.

Ja zwykle patrze na coś co sama z chęcią bym dostała, zwykle jeśli nie wiem co danej osobie podarować kupuje jakiś neutralny prezent i raczej wystrzegam się kupowania figurek czy czegoś co może się kurzyć ale np. jakiś "finezyjny" stojaczek na biurko z możliwością przyczepienia jakiś wiadomości :) Staram się kupować coś oryginalnego.

Cytat:
Co jeszcze chcielibyście dostać pod choinkę?

Takim moim marzeniem które powtarza się co roku jest dostanie laptopa, ale wiem że zaraz jeszcze na to za wcześnie i kiedy naprawdę mi będzie potrzebny (na studiach) wyjdą już nowsze, lepsze a ten co sobie kupiłabym to byłby złom. Więc na razie się wstrzymuje.

A na te święta chce dostać nowe łóżko. Tak szczerze mówiąc to miałbyć prezent na urodziny trochę się przeciągnęło więc na boże narodzenie.

— Joe Black

Odpowiedz do tematu