Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Rytuały książkowe
Autor Wiadomość
zonka_88 

Wysłany: 2011-03-15, 10:14   

Córka Lavransa napisał/a:
Viwoo napisał/a:
Gdy przerywam czytanie, muszę skończyć rozdział, w ostateczności akapit. Nie lubię przerywać, gdzie popadnie i nie lubię jak ktoś/coś próbuje mnie do tego zmusić :roll:

Oho! Podpisuję się wszystkim, czym umiem! :lol:

To zależy od książki, jaką akurat czytam. Czasem sama z siebie przerywał w połowie rozdziału, a czasem siłą nie idzie mnie oderwać. ciągle powtarzam "skończę tylko rozdział", a przyjdzie co do czego, to zaczynam kolejny, bo nie jestem w stanie przerwać :)

Procella 

Wysłany: 2011-03-16, 14:14   

No, doczytywanie do końca rozdziału to w sumie nie tyle rytuał, co dość logiczna sprawa :)

Żabka 

Wysłany: 2011-03-16, 17:32   

zonka_88 napisał/a:
To zależy od książki, jaką akurat czytam. Czasem sama z siebie przerywał w połowie rozdziału, a czasem siłą nie idzie mnie oderwać. ciągle powtarzam "skończę tylko rozdział", a przyjdzie co do czego, to zaczynam kolejny, bo nie jestem w stanie przerwać :)

Myślę, że sporo osób tak ma jak Ty, a już na pewno ja... Czasem jest tak, że chętnie bym się położyła już spać i mówię sobie "tylko dokończę rozdział", ale często ni kończy się na jednym rozdziale ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2011-03-18, 18:53   

Najgorzej jak natychmiast muszę skończyć czytanie, a rozdział jest takiii długiii :lol:

zonka_88 

Wysłany: 2011-06-29, 21:16   

A ja w ostatnim czasie mam nowy rytuał. Siadam sobie na wersalce/łóżku/fotelu/ławce ogrodowej (niepotrzebne skreślić), Synuś do piersi na jedzenie a ja książkę na kolana :)
Tempo czytania dość szybkie, dochodzi nawet do ponad 1 pozycji dziennie :) (Synuś to mały głodomorek :P )

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-06-30, 11:34   

U mnie też narodziła się nowa świecka tradycja.
Wcześnie rano mój maluch biegnie ze swojego pokoju, wskakuje do mnie na łóżko się przywitać, a potem wyjmuje wszystkie moje Jane Austen, a ja mu muszę mówic, jaki to kolor i jaki tytuł. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-25, 23:26   

Znalazłam się ostatnio w luksusowej i rzadkiej sytuacji - mam kilka nowych książek do przeczytania, książek, które mam na własność, a których nie czytałam jeszcze. W tym jedną, którą chciałam mieć już od dawien dawna.
Ponieważ mam co czytać, zostawiam sobie przyjemność zapoznania się z nią na sam koniec tej miłej serii - ale... codziennie witam się z nią, biorę do ręki, przekładam do drugiej. :) Nie chcę, żeby czuła się porzucona, niech wie, że czekamy na siebie nawzajem.
P.S. To "Polowanie na ludzi" E. Leytona.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-09-28, 19:30   

Lubię czasami popatrzeć sobie na swoje książki na półce i pouśmiechać się zwłaszcza do niektórych. Ostatnio rzucam tęskne spojrzenia "Na plebanii w Haworth". Zaglądam do niej przy byle okazji ^^

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-28, 20:39   

Eva del Dolores napisał/a:
Lubię czasami popatrzeć sobie na swoje książki na półce i pouśmiechać się zwłaszcza do niektórych.

Ja też. Dlatego Jane Austen mam zawsze pod ręką.
Mojego męża śmieszy, kiedy robiąc obiad, zabieram jakąś do kuchni. Mówi - przecież jak gotujesz, to nie czytasz. A to nieprawda, pomiędzy jednym mieszaniem a drugim zawsze mogę gdzieś na ślepo otworzyć i przeczytać fragment. A jak nie, to sobie popatrzę na okładkę i wiem, że jestem w dobrym towarzystwie. :)

Dolly 

Wysłany: 2012-07-08, 15:27   

Ja podobnie jak inni tutaj lubię jak książki walają się po całym pokoju ;)
Cytat:
A ja moich książek nawet nie staram się układać - wolę żeby walały się po całym domu. Bo gdzie nie usiądę zawsze coś znajdę, od czasu do czasu zajrzę i to często powoduje, że wracam do jakiejś książki, z którą wcześniej miałem problem, odkrywam ją na nowo.

Odpowiedz do tematu