Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Córka Lavransa
2012-07-11, 00:00
Porada
Autor Wiadomość
siawq

Wysłany: 2012-06-21, 23:20   Porada

Witajcie

Piszę do Was z prośbą o poradę dotyczącą zakupu książki dla mojej ukochanej z okazji jej święta. Sam nie czytam i za bardzo się nie orientuję w temacie a chciałbym dokonać dobrego wyboru. Zdaję sobie sprawę, że każdy ma inne gusta i w tym przypadku "dobry wybór" jest pojęciem względnym ale na pewno Wasza pomoc zminimalizuje możliwość zakupu kiepskiej pozycji.
Poniżej postaram się podać tytuły, które w niedalekiej przeszłości czytała. Może będą pomocne:
Leo Belmont: "Diablica"
Arthur Golden: "Wyznania Gejszy",
Stephanie Meyer: "Zmiech","Księżyc w Nowiu","Zaćmienie","Przed świtem",
Yanice J.K. Lea: "Nauczycielka muzyki",
Paulo Coelho: "Jedenaście minut",
Harlan Coben: "Nie mów nikomy",
Dan Brown: "Kod Leonardo Da Vinci","Anioły i demony",
Cathrine Coulter: ''Czar tropikalnej wyspy","Bliźniacy","Czar księżycowej nocy","Płomień nocy","Pendragon","Szalony Baron","Córka czarnoksiężnika",
Barbara Cartland: "Magia miłości",
Stieg Larsson: "Dziewczyna z tatuażem","Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet ","Dziewczyna, która igrała z ogniem",
Suzanne Collins: "Igrzyska śmierci","W pierścieniu ognia","Kosogłos".

Co moglibyście polecić sugerując się w/w tytułami. Napewno urzekły ja dobitnie m.in. "Wyznania gejszy","Saga zmierzch","Trylogia Milenium","Igrzyska śmierci" czy dwie pozycje Dana Browna. Swego czasu pochłonięta była także C. Coulter.

Pozdrawiam i z góry serdecznie dziękuję wszystkim za pomoc w wybraniu pozycji.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-06-22, 00:11   

Nie znam wszystkich książek, ale wygląda na to, że Twoja połówka lubi książki z wyraźnym wątkiem miłosnym, często dość mroczne, i nie stroni od fantastyki, choć nie - że tak powiem - w głównym jej nurcie a raczej "przy okazji", jak "Zmierzch" (nie czytałem ale to chyba bardziej romans niż opowieść o wampirach? pytanie do tych, którzy to czytali i/lub widzieli). Podobnie jest z "Igrzyskami...". Tak swoją drogą, to cykl "Millenium" m mógłby Ci się spodobać, jest genialny, jeśli nie przeczytać, to obejrzeć (lepiej szwedzkie filmy, ewentualnie amerykański "Girl with dragon tattoo" na podstawie pierwszego tomu).

A... nie chcę być niegrzeczny, ale dość istotny może być również wiek Twojej lubej, nawet jeśli nie dokładny, to powiedzmy, że "z grubsza", no bo jednak gusta zmieniają się z kolejnymi przeżytymi latami. :)

Nie wiem, co powiedzą nasze świetne dziewczyny z forum i nie mniej super chłopcy, ale ja bym zaproponował coś z paranormal romance, np. cykl "Dary Anioła" Cassandry Clare. I jeszcze coś zupełnie odmiennego, ale za to bliskiego romansowi, ale nie lekkiemu, a raczej z pomyślunkiem i przesłaniem - twórczość Ian McEwana, zwłaszcza powieść "Pokuta", ale też np. "Niewinni" i "Amsterdam".
Caroline*

Kamil 

Wysłany: 2012-06-22, 00:26   

A ja bym zarzucił opowiadaniem "Trochę poświęcenia" z "Miecza przeznaczenia" A. Sapkowskiego. To niesamowite opowiadanie, wzruszające, klimatyczne i zabawne, jest romantyczny wątek, znakomicie napisane, miód! - 90% szansy, że z rozpędu przeczyta jeszcze jedno a potem... cały zbiór opowiadań :) Pare osób tym opowiadaniem przekonałem do Wiedźmina, w tym moją mame która nie oderwała się przez najbliższe dwa tygodnie (czytała wszystkie 7 tomów).

No, ale możliwe, że może być za dużo walki i potworów, w takim wypadku, np. to:

Kuzynki (cała trylogia) A. Pilipiuka - lekkie, przyjemne, o dziewczynach, jest wampirka, jest akcja, ale jest polsko (a widzę po tytułach że dziewczyna unika polskich autorów, błąd! :D )

Malowany człowiek - Brett. Bo to fajny świat, fajna opowieść, bardzo wciąga i dziewczyny i chłopaków.

A myśląc o Brownie i Larssonie jakimś trafem przypomniała mi się całkiem niezła książka:
Księga bez tytułu - tu możesz opinie poczytać: http://lubimyczytac.pl/ks...iega-bez-tytulu - sensacja, trochę "pachniała" Tarantino. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale można bardzo tanio dorwać na allegro, często wraz z drugim tomem (Oko księżyca). W każdym razie mi się podobało, niezłe czytadło.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-22, 00:36   

kenaz napisał/a:
Malowany człowiek - Brett. Bo to fajny świat, fajna opowieść, bardzo wciąga i dziewczyny i chłopaków.

Ej to jest zła książka, przeczytałam wszystkie z serii, dałam im nawet całkiem porządne oceny, ale te postacie są tak abstrakcyjnie wkurzające, że gdybym je spotkała przypadkiem na ulicy to urwałabym łeb, a następnie bardzo głęboko zakopała xD

siawq napisał/a:
Arthur Golden: "Wyznania Gejszy",

Cóż nie jestem do końca pewna, jak dokładnie jest ta książka napisana, ale w bardzo fajnych, tutaj chińskich klimatach jest na przykład "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" Lisy See, a w japońskich znowuż "Gejsza z Gion" autorstwa Mineko Iwasaki, jest to autobiografia ale bardzo, bardzo ciekawie napisana i równie dobrze mogłaby być zmyśloną opowieścią.

Kamil 

Wysłany: 2012-06-22, 00:41   

Radament napisał/a:
Ej to jest zła książka, przeczytałam wszystkie z serii, dałam im nawet całkiem porządne oceny, ale te postacie są tak abstrakcyjnie wkurzające, że gdybym je spotkała przypadkiem na ulicy to urwałabym łeb, a następnie bardzo głęboko zakopała xD

Nikt mnie tam nie wkurzał :)
Udusić to miałem ochotę bohaterkę z Igrzysk śmierci (ale dopiero w drugim tomie te myśli się pojawiły).

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-22, 00:42   

kenaz napisał/a:
Udusić to miałem ochotę bohaterkę z Igrzysk śmierci (ale dopiero w drugim tomie te myśli się pojawiły).

A tego nie czytałam.

kenaz napisał/a:
Nikt mnie tam nie wkurzał :)

Wszyscy byli paskudni, a najgorsza ta zielarka xD

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-06-22, 10:31   

Jeśli lubi lekkie książki z wątkiem miłosnym to może "Szeptem"? http://lubimyczytac.pl/ksiazka/47693/szeptem

Ja teraz kończę "Białą jak mleko, czerwoną jak krew" http://lubimyczytac.pl/ks...erwona-jak-krew i książka bardzo mi się podoba. Jest wątek miłosny, ale książka ogólnie jest smutna, choć daje dużo do myślenia.

Mnie urzekła też cała seria Lian Hearn. Tutaj pierwsza część: http://lubimyczytac.pl/ks...wiczej-podlodze Jest to coś mniej więcej w stylu "Wyznań gejszy". Czytając te książki uroniłam niejedną łzę ;-)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-06-22, 11:27   

Mogę polecić cykl Gail Carriger, rozpoczynający się tomem "Bezduszna". Biorąc pod uwagę to, co Szanowna Małżonka przeczytała ostatnio, może się jej spodobać. Póki co, dostępne są cztery tomy.
Są wilkołaki, wampiry, romansik, lekko i zabawnie. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

siawq

Wysłany: 2012-06-24, 23:08   

Dziękuję serdecznie za pomoc. Myślę, sięgnę po "Szeptem" Becci Fitzpatrick i będzie to najmniej ryzykowny tytuł, wkońcu bestseller :-> Jeśli macie jeszcze jakieś pomysły to chętnie wezmę je pod uwagę. Nie omieszkam też napisać czy się podobała.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi