Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Biblioteki
Autor Wiadomość
sushi 
Prawie polonistka :D

Wysłany: 2011-09-14, 13:10   

Zawsze mam spis książek, które chciałabym przeczytać. To jakieś 150 pozycji. Oczywiście, to tylko orientacyjna lista. Ale zawsze biorę coś dodatkowo. I chociaż w domu piętrzy się stos nieprzeczytanych książek, to nie potrafię się powstrzymać. Takie małe zboczenie. Czasami idę do biblioteki tylko po to, żeby poprzebywać wśród książek, powąchać je albo dotknąć i pobrudzić ręce. W paru bibliotekach jestem już tak dobrze znana, że nikt nie podchodzi z pytaniem: "Czy może w czymś pomóc?", czego nie znoszę, bo wiedzą, że wolę sama pogrzebać.
Rok temu miałam praktyki w osiedlowej bibliotece i było naprawdę fajnie. Wprawdzie moje obowiązki były mocno ograniczone, tj. odnosiłam książki na półki i układałam je, ale i tak bardzo miło to wspominam.

Procella 

Wysłany: 2011-09-14, 16:27   

M napisał/a:
Żabka napisał/a:
Jak nie pracowałam i nie miałam co robić w domu (posprzątane, obiad ugotowany) to szłam do biblioteki i po prostu tam spędzałam czas. Potrafiło mi pół dnia zejść zanim wybrałam coś i jeszcze sobie poczytałam jakieś czasopisma na miejscu... Było fajnie... Teraz wpadam jak po ogień, biorę coś wydającego się ciekawym i wychodzę... ;-)
Pamiętam jak w czasach nauki najpierw w szkole podstawowej, a potem w szkole średniej, jak wybierałem się do miejskiej biblioteki w poszukiwaniu ciekawych pozycji na tzw. "długie, zimowe wieczory" ;-) Zawsze szło się z niepewnością czy coś interesującego wpadnie w ręce czy jakiś tytuł przykuje oko, czy któraś z półek będzie głośno krzyczeć "Podejdź do mnie! Do mnie! Ja chcę! Ja!" :mrgreen: Internet był w Polsce w powijakach, informacje o wydawanych książkach były mizerne, zaś do bibliotek nie trafiało dużo nowości, więc człowiek chcąc nie chcąc zawsze do biblioteki szedł z nadzieją, że "może coś nowego rzucili"... prawie jak w PRL :mrgreen: Wiele razy człowiek sięgał po jakąś książkę na półce, przeglądał i okazywało się, że to jakaś marna powieścina o nadnaturalnych stworzeniach, które polują na mieszkańców wioski, czy też małego miasteczka i zamieniają ich w dziwolągi o zepsutych zębach :mrgreen:

W chwili obecnej takie sytuacje mi osobiście w zasadzie się nie zdarzają. W czasach kiedy sieć internetowa łączy cały świat w jedną zglobalizowaną wioskę, człowiek raczej wie co chce przeczytać i nie idzie "na czuja" do biblioteki. Swoją "listę książek" które chce przeczytać tworzę w głowie pod wpływem informacji z Internetu, portali społecznościowych czy forów internetowych pełnych miłośników słowa pisanego. Na tej podstawie wybieram lektury do spędzania z nimi swojego cennego wolnego czasu.

Ale to też miało swój urok! Ja lubię sobie czasem wziąć coś w ciemno.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-09-17, 11:32   

Tak w temacie, znalazłam kolejną historyjkę obrazkową:
http://pulowerek.pl/wp-co...py-657x1024.jpg

Większość z nas chyba to zna :)

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-17, 21:11   

Ravena napisał/a:
Tak w temacie, znalazłam kolejną historyjkę obrazkową:

O, taki pan Zalewski to by mi się przydał... z liczną rodziną... :lol:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-09-17, 21:13   

Z innej beczki, niedawno mama dowiedziała się od byłej współpracowniczki, że rzekomo chciałam wypożyczyć jakieś książki z pewnej filii, co jest nieprawdą, nie byłam tam od kilku lat. Przez ten czas pani zdążyła chyba zapomnieć, jak wyglądam, ale książek nie wypożyczyła, bo teraz trzeba mieć personalne identyfikatory. Sprawa jednak jest o tyle irytująca, że w tej filii już miałam niby nieoddaną książkę, za którą dałam ekwiwalent (moja mama się uparła, by nie robić "wstydu" i się nie wykłócać), ale ja dałabym sobie co nieco odciąć, że takiej książki nigdy stamtąd nie wypożyczałam, bo to nawet nie była moja orbita - jakiś tomik poezji bliżej mi nie znanego autora :(

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-09-20, 10:57   

Jakiś bałagan tam panuje, chyba, że istnieje osoba o tym samym nazwisku, z która cię pomylono i wciągnięto jej książki na Twoja kartę... Choć jeśli macie elektroniczny katalog, takie rzeczy nie powinny mieć miejsca ^^

Lektury Kawoholiczki

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-09-20, 16:47   

Teraz, z tego co zrozumiałam, nic się nie stało, bo ta osoba nie miała karty, a na nazwisko już się nie wypożycza. Ale sądzę, że to raczej ktoś wpadł na pomysł korzystania z cudzego konta. Moja mama gdy jeszcze pracowała, co chwilę otrzymywała telefony z prośbami, by wypożyczyć coś dla kogoś, jakby pójście do biblioteki i założenie własnej karty wiązało się co najmniej z jakimiś bolesnymi inicjacjami :roll: O to samo zresztą i mnie i moje siostry prosili i nadal proszą znajomi.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-04-06, 16:42   

Kilka zdjęć mojej miejskiej biblioteki:

Niestety nie można poszperać między regałami bo barykada biurek bibliotekarek oddziela od nich czytelników. Ale mimo to bardzo lubię ta bibliotekę. :)

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2012-04-06, 17:31   

Co powiedziały bibliotekarki, kiedy zobaczyły że robisz zdjęcia? :mrgreen:

Chodzę do trzech bibliotek i zawsze spędzam tam trochę czasu... nie mogę się zdecydować, co w końcu wypożyczyć, wypożyczanie stosu ksiażek nie ma sensu, bo przecież aż tyle nie da się czytać...
I tak mam teraz zaległości. Ale nadrobię, mówię Wam ^.^

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-06, 17:35   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Niestety nie można poszperać między regałami

O jaka szkoda :c Lubię sobie poszperać, jeśli akurat nie mam umyślanej jakieś pozycji, to najpierw zahaczam o fantastykę, wybieram, a jak mi starczy jeszcze miejsca to szukam w kolejnych działach.
U mnie w szkolnej bibliotece jest tak, że nie można wchodzi 'za ladę', ale czasem uda się wybłagać bibliotekarkę (której notabene nigdy nie ma, więc moja biblioteka szkolna jest notorycznie zamknięta, a potem jeszcze mi się dostaje za przetrzymanie książki... jak ja próbuję ją oddać od tygodnia -,-)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-04-06, 18:41   

Aura napisał/a:
Co powiedziały bibliotekarki, kiedy zobaczyły że robisz zdjęcia? :mrgreen:

Pani poszła szukać opowiadań Conrada, o które poprosiłem a ja w tym czasie kliknąłem kilka zdjęć, tak bez autoryzacji. :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-06, 19:46   

Pani poszła szukać opowiadań Conrada, o które poprosiłem a ja w tym czasie kliknąłem kilka zdjęć, tak bez autoryzacji. :)

Och, ty sprytny :D

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-04-06, 20:29   

nie można poszperać między regałami bo barykada biurek bibliotekarek oddziela od nich czytelników

:shock:
To jak wybieracie książki...? Musicie z góry mieć zaplanowane, co chcecie...?

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-04-07, 07:40   

Córka Lavransa napisał/a:
To jak wybieracie książki...? Musicie z góry mieć zaplanowane, co chcecie...?

Jeśli idziesz po lekturę na język polski to się jeszcze sprawdza. W innych przypadkach pozostaje zastanowienie się w domu o co zapytać panie bibliotekarki. Odpada takie, czasami bardzo ciekawe, buszowanie wśród regałów bez konkretnego celu.

Bartek 

Wysłany: 2012-04-07, 07:50   

Radament napisał/a:
Lubię sobie poszperać, jeśli akurat nie mam umyślanej jakieś pozycji, to najpierw zahaczam o fantastykę, wybieram, a jak mi starczy jeszcze miejsca to szukam w kolejnych działach.

Toć to główne uroki bibliotek jak dla mnie :D

Odpowiedz do tematu