Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką fantastykę lubicie najbardziej?
Autor Wiadomość
Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-11-24, 20:59   

Może elemental miał na myśli "Czarną Kompanię"? Lub np. "Trylogię zimnego ognia", również dość niejednoznaczną pod względem dobrych i złych? :roll:
Caroline*

Najaa 

Wysłany: 2011-11-24, 21:23   

Postacie literackie o kryształowym charakterze są z reguły po prostu nudne. Natomiast ci, którzy mają choć, trochę za uszami zawsze wydają się zdecydowanie ciekawsi.

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2011-12-12, 22:46   

Zdecydowanie wolę klimat "zwykłego" fantasy. Zawsze odczuwam pewien niedosyt magii:) jest jej za mało a opis jej funkcjonowania praktycznie pomijany po za "ojoj coś tajemniczego zakłóciło coś innego". Dlatego próbowałem rekompensować to sobie RPG. Dopóki nie zobaczyłem wielkiego podręcznika o magii u kolegi gdzie samej magii poświęcono jakieś hmm dwie strony, resztę przeznaczając na statystyki potworów, tabelki i te brednie.
Sam kusiłem się o rozwinięcie tego systemu bo jak ktoś chce to zawsze może ale reszta ekipy miała to w nosie.:)
Do gustu przypadł mi wiedźmin. Sapkowski jest obrzydliwie wręcz naturalistyczny w opisach walki i miejsc po walce. Uznajmy to za plus bo nijakość w literaturze jest najgorsza. Saga o wiedźminie jest chłodna natomiast we mnie budziła emocje właśnie przez zło które nie miało tam postaci kolejnego wielkiego diabła. Zamiast tego Sapkowski przypominał że to człowiek jest odpowiedzialną za zło.

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2012-04-05, 03:26   

Najaa napisał/a:
Postacie literackie o kryształowym charakterze są z reguły po prostu nudne. Natomiast ci, którzy mają choć, trochę za uszami zawsze wydają się zdecydowanie ciekawsi.

Ja bardzo lubie pierwszy tom cyklu Xanth, Zaklęcie dla Cameleon. Jednak gdyby sprawa miała dotyczyć tylko Binka, to byłoby tak jak pisze Najaa- nudno!. Na szczęście są tam też postaci kontrowersyjne. W bajkach też są konieczne złe czarownice. To one są solą baśni.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-05, 03:37   

Kurcze, a ja mam ostatnio ochotę na bohatera, który jest po prostu dobry. Ma swoje zasady, twardy kręgosłup moralny. Co postanowi to robi, nie ma rozterek, jest pewny siebie i swojego zdania. Taki cacy, prawie idealny. Nie musi mu od razu wszystko wychodzić (chociaż nie marudziłabym jakoś strasznie), ale tak... Żeby taki porządny był.
Jest taki w ogóle w sensownej literaturze?
Czy wszyscy bohaterowie 'nie są tak do końca'.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-04-05, 10:06   

Radi, wujek NN przychodzi z pomocą. ;-) Sięgnij po "Pierwszy krok" Adama Przechrzty. Tamtejszy bohater ma pewny kręgosłup moralny i zazwyczaj wszystko mu wychodzi. :mg:
Caroline*

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-05, 13:16   

A, dziękuję, idę szukać tego w bibliotece ^^

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2012-04-12, 02:29   

Najaa napisał/a:
Próbowałam czytać Dragonlance, ale z trudem przemęczyłam pierwsze cztery tomy. Pomysł był fajny, ale realizacja nie najlepsza.

Najaa... mam dokładnie tak samo. Próbowałam, chciałam, bo lubię smoki wszelakie, ale za diabła nie mogłam tego strawić... Jak już to wolę smoki z Dziewiątego maga A.R. Reystone. bardzo długo przyszło mi czekać na kolejne tomy, bo wydawnictwo Red Horse upadło, ale Nasza Księgarnia wznawia wydawanie tej trylogii.

Najaa 

Wysłany: 2012-06-14, 20:24   

No cóż smoki też lubię, ale dość trudno jest znaleźć fajna książkę ze smokami. Najlepsze książki, ze smokami to Ziemiomorze (4 tomy), Tkacz iluzji (tylko pierwszy tom cyklu), cykl Temeraire autorstwa Naomi Novik (choć seria jest mocno nierówna, utknęłam w połowie najnowszego tomu, ale nie dlatego, że jest nudny) No koniec oczywiście historia o smokach - nie smokach czyli Jeźdźcy smoków mimo tytułu i realiów będąca książka s-f.

A mamy jeszcze dość fajna antologie Księga smoków.

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 01:40   

Fantastyka Tolkiena- GENIALNA po prostu.. :)
By zwiększyć swoje umiejętności pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron www http://ditum.org w internecie warto zapoznać się z informacjami i zasadami, które udzielane są bezpośrednio ze strony supportu Google dla webmasterów.

tomi94 

Wysłany: 2012-07-23, 19:44   

Ja uwielbiam fantastykę, która nawiązuje do postaci mitycznych tak jak seria o Percym Jacksonie czy Kroniki Rodu Kane :) super super super :)

Kamil 

Wysłany: 2012-07-23, 20:56   

tomi94 napisał/a:
która nawiązuje do postaci mitycznych

Może spodobał by Ci się Kłamca Jakuba Ćwieka? :)

U mnie to jednak miecz i magia, inna sprawa że rzadko trafiam na godne uwagi książki tego typu. Ostatnio Opowieści z meekhańskiego pogranicza - aż żałuje że już skończyłem :-/

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-23, 21:28   

kenaz napisał/a:
U mnie to jednak miecz i magia, inna sprawa że rzadko trafiam na godne uwagi książki tego typu.

Z takich tytułów, bardzo lubię się odprężyć przy książkach ze świata Warhammera, prawda nie są zbyt wymagające, a w większości to zwykła rąbanka przepełniona chorym patetyzmem, ale... Są wspaniałe :D
Notabene nigdzie nie mogę dorwać książek z serii Diablo, a teraz wyszła III i och :C

tomi94 

Wysłany: 2012-08-30, 23:29   

Fantastyka ogólnie jest zajebiaszcza, R. Riordan najlepszy pisarz, teraz czekam na Znak Ateny :)

Lavena 
Cień Zabójców

Wysłany: 2012-10-28, 17:26   

Ja lubię krwawą fantastykę z wszechobecnym klimatem nadchodzącej wojny.
"Znam od Jamesa stare ziemskie powiedzenie: „Obyś znalazł się w niebie, zanim diabeł dowie się, że nie żyjesz”. Nie wiem, czy macie to samo niebo co turianie, ale jeśli pójdzie nie po naszej myśli i oboje tam wylądujemy... spotkamy się przy barze. Ja stawiam."

Odpowiedz do tematu