Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Judith Merkle Riley
Autor Wiadomość
Vesper 

Wysłany: 2012-02-16, 22:13   Judith Merkle Riley

Patrzę, patrzę i nie widzę... Czy to możliwe żeby nie było tematu poświęconego tej wspaniałej autorce? Czy jest tu ktoś kto tak jak ja kocha jej książki? A jeżeli jeszcze nie znacie tych tytułów gorąco zachęcam aby po nie sięgnąć...

Judith Merkle Riley była profesorem nauk politycznych w Claremont McKenna w Kalifornii. Fascynowała ją historia, zwłaszcza epoka średniowiecza. Owocem tej pasji stała się pierwsza jej książka, Księga Małgorzaty (A Vision of Light) - dzieje Małgorzaty z Achbury, kobiety o nieprzeciętnym umyśle przerastającym jej czasy. Książka przypadła do gustu miłośnikom powieści nie tylko historycznych, ale i obyczajowych, podobnie stało się z następną, opublikowaną rok później i będącą kontynuacją losów Małgorzaty- W poszukiwaniu Szmaragdowego Lwa (In Pursuit ofthe Green Lion)...

Księga Małgorzaty
W poszukiwaniu szmaragdowego lwa
Wodny diabeł

Czara wyroczni
Ogród węża
Tajemnica Nostradamusa

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-02-16, 22:26   

Vesper napisał/a:
Czy jest tu ktoś kto tak jak ja kocha jej książki?

Zgłaszam się, niżej podpisana. :D

Czytałam wszystkie, które wymieniłaś. Moja ulubiona to "Czara wyroczni".
http://lubimyczytac.pl/ks.../czara-wyroczni

Alibaba niedawno ją czytała, może napisze też coś o swoich wrażeniach, ja powiem jedno - świetne tło historyczne, zawierające wiele różnych "smaczków". To samo można powiedzieć o "Tajemnicy Nostradamusa".

Seria o Małgorzacie jest być może nieco bardziej "romansowa", ale czyta się ją równie dobrze, bawiły mnie niezmiernie zwłaszcza stale utarczki słowne pomiędzy tytułową Małgorzatą, która pragnie spisać dzieje swojego życia, a pracującym na jej zlecenie mnichem, bratem Grzegorzem. :D

Natomiast z "Ogrodu węża" można się mnóstwo dowiedzieć na temat malarstwa (główna bohaterka, Suzanna Dallet, trudni się malowaniem miniatur).

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Vesper 

Wysłany: 2012-02-16, 22:54   

Moja ulubiona to "Księga Małgorzaty" - może dlatego, że to pierwsza jaką czytałam, ale poza tym jest niesamowicie ciekawa, ma świetnie opisane postacie również (a może zwłaszcza) te drugoplanowe. No i oczywiście tło historyczne niesamowicie dopracowane jak w każdej jej książce.

Żabka 

Wysłany: 2012-02-17, 09:14   

Nie czytałam, ale w ostatnim czasie mam sporą chęć na coś historycznego, więc jak pójdę do biblioteki to sprawdzę czy jest ta autorka i chętnie zapoznam się z jej dziełami :)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2013-12-06, 14:43   

Czytałam Księgę Małgorzaty. Dobra, ale nie wywarła na mnie większego wrażenia. Zapoznam się jednak z innymi książkami pani Riley, może bardziej mnie zaciekawią.

Odpowiedz do tematu