Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Uczeń Czarnoksiężnika
2012-01-10, 21:08
Schyłek
Autor Wiadomość
Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-01-10, 20:13   

Tifa Lockhart napisał/a:
Jakie odchodzi, co wy wszyscy wyrabiacie? :shock:

No już, już Tifo koniecznie musimy sobie stąd iść : )

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-01-10, 20:23   

To może ja też sobie pójdę, bo nic nie wniosłam od siebie? :-/

Przyszłam na to forum, bo słyszałam o nim wiele dobrego, m.in. to, że istnieje ono dzięki wspaniałym ludziom z różnych stron nie tylko Polski, ale świata. Kiedy już się zarejestrowałam bardzo podobała mi się atmosfera tutaj, ale potrzebowałam czasu, żeby się odnaleźć. Wiadomo, jeśli to jest forum książkowe to powinno się pisać o książkach, ale żadne forum nie działa w ten sposób, bo to byłoby sztuczne. Jeśli tworzy się jakaś społeczność to każdy każdego chce lepiej poznać, coś się o nim dowiedzieć, a nie zrobi tego pisząc i czytając opinie o książkach czy wymieniając się poglądami na temat dopiero co przeczytanej pozycji. To też jest ważne, nie mówię, że nie, żeby nikt źle mnie nie zrozumiał. Po prostu czasem każdy chce porozmawiać o czymś innym niż tylko o tym, co zwykle. Dzięki grom i zabawom czujemy się grupą ludzi, a nie każdym z osobna. Tworzymy w ten sposób jakąś społeczność, a to, że każdy z nas czyta książki, nie oznacza, że tylko o nich musimy rozmawiać. Wiem, że to forum książkowe, ale myślę, że o książkach posty pisane są regularnie. Poza tym co w ogóle oznacza pisanie postów "na poziomie"? Czy można mierzyć wszystko jedną miarą? Może nie każdy z nas ma taki dar, żeby pisać długaśne posty. Czasem trudniej jest napisać coś ważnego w kilku słowach niż w kilkunastu zdaniach. Możemy niektórzy wolą pisać konkretniej, a nie lać wodę (co nie oznacza, że w każdym przypadku długi post = lanie wody, żeby było jasne).

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-01-10, 20:46   

I co ja mam z wami wszystkimi zrobić? :) Nie nadążam za zwrotami akcji w tym wątku. Śledzę dyskusję, ale choć autor wątku miał dobry cel to jednak dyskusja wytwarza jakąś negatywną energię.

Moi drodzy, przecież nie tędy droga. Przestańcie z tym odchodzeniem, przecież to totalnie niepoważne, żeby podejmować takie decyzje na bazie kilku wypowiedzi w jednym wątku.

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-01-10, 20:59   

migotka napisał/a:
Przepraszam wszystkich, nie chciałam nikogo urazić.

Uspokój się, Migotko. Ta dyskusja toczy się od 6 stron, a Twoje słowa nie są tu kluczowe. Choć to wszystko pokazuje, że nie warto rozgrzebywać starych (a przynajmniej nieco już podgojonych) ran.

Przykro mi z powodu Procelli. Myślę, że to nie w nią były wymierzone uwagi Martinusa, ale mam nadzieję, że Procka jednak zechce znowu z nami pisać, bo jest pełnowartościowym mieszkańcem tego forum :)

Ile jeszcze razy temat schyłku forum będzie się przewijał? Wraca jak bumerang i za każdym razem wywołuje coraz większy zamęt. Czy nie czas już w końcu dać sobie siana z tym wieszczeniem? Jeśli forum upadnie, damy Martinusowi szklaną kulę i jeszcze nieźle na tym zarobi, ale skoro 90% jak nie więcej osób uważa, że nic takiego nam nie grozi, nadto czuje satysfakcję z przebywania tu, to chyba nie warto się przejmować tylko robić dalej swoje. Większość też chyba wyznaję zasadę, by żyć i dać żyć innym, więc odłóżmy emocje, skupmy się na tym co wartościowe, bo przecież dobrze nam na FK, prawda? :)

M napisał/a:
Nie ma to jak sprowadzić wszystkiego do absurdu Przecież nikt nikogo nie wygania z forum, a jedynie prosi o bardziej rozsądne postawienie granicy pomiędzy pisaniem merytorycznych postów a grami w aktorów. Jeśli ktoś tego nie rozumie i emocjonalnie uważa, że moim zamiarem było uznanie kogokolwiek za idiotę, to jest mi niezmiernie przykro i ubolewam nad umiejętnością czytania ze zrozumieniem.

Nie ma to jak obrazić wszystkich i każdego z osobna, a potem napisać, że jest przykro i się żałuje. Ale czego żałujesz Martinusie? Z Twoich wypowiedzi wynika, że żal Ci jedynie tego, ze jesteśmy tak głupi, iż nie pojmujemy Twojego toku rozumowania. Ale za to nie musisz przepraszać. Nikt od nikogo nie wymaga, by przepraszał za swoje poglądy. Do mnie osobiście nie masz za grosz szacunku, więc Cie moje słowa nie zabolą, a szkoda, może wtedy byś coś z nich wyciągnął.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-01-10, 21:01   

Migotko, mogę mówić o rynku wydawniczym fantastyki, ponieważ to ten gatunek mnie najbardziej interesuje i jego śledzę, a nie wypowiadam się o kwestiach, o których nie mam pojęcia. Nie prognozuję o całości rynku na podstawie jego wycinku, ponieważ wymagało by to głębszych analiz analogii i różnic.

W takiej a nie innej sytuacji, jaka tu wynikła, jest tylko jedno dobre wyjście, a piszę to z pozycji osoby, która jest w administracji podobnego forum od pięciu lat - uprzejmie upraszam o zablokowanie pisania w tym wątku przez moderatora lub administratora, ponieważ staje się ta dyskusja wrzodem na na prawdę wrażliwej tkance forum.

NN
Caroline*

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2012-01-10, 21:08   

Nieznany napisał/a:
uprzejmie upraszam o zablokowanie pisania w tym wątku przez moderatora lub administratora,

A wiesz, że takie rozwiązanie przyszło mi do głowy? Szkoda, że nie zrobiłem tego wczoraj...
Ceniłem sobie na tym forum to, że nigdy dotychczas nie musiałem tego robić.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi