Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Robert M. Wegner
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-12-18, 05:46   Robert M. Wegner

Robert M. Wegner- polski pisarz fantasy, laureat Nagrody im. Janusza A. Zajdla za opowiadanie ''Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami'' zamieszczone w zbiorze
''Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ - Południe'' oraz Sfinksa za opowiadanie'' Najlepsze, jakie można kupić'' zamieszczone w zbiorze ''Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód''

Zbiór opowiadań podzielonych ze względu na miejsce akcji. Pierwsza część- Północ, jak dla mnie nie ma żadnych minusów. Opowiadania wciągające, nie mogłam się oderwać, aby coś innego robić. Druga część podobała mi się trochę mniej min. ze względu na to, że Górska Straż przestała uczestniczyć w wydarzeniach. Ciekawie przedstawiony świat. Opisy bardzo żywe, wydawało się wręcz, że jestem tuż obok bohaterów.

Najaa 

Wysłany: 2011-12-19, 23:11   

Własnie zaczęłam czytać pierwszy tom i początek jest zachęcający.

Kamil 

Wysłany: 2011-12-30, 15:39   

Dużo dobrego słyszę o tym autorze i jego dwóch książkach: "Wschód-Zachód" i "Północ-Południe". Radament chyba ostatnio coś dobrego mówiła, ale nie mogę znaleźć, a to zdaje się najodpowiedniejszy wątek. Czy ktoś jeszcze czytał? Co możecie o tym powiedzieć? Nie lubię (na ogół) zbiorów opowiadań dlatego przede wszystkim chciałbym wiedzieć czy to są dość luźno powiązane opowiadania czy składają się na pewną całość (takim wzorowym zbiorem jest dla mnie Ostatnie życzenie lub nawet Jakub Wędrowycz, gdzie opowiadania dotyczą tego samego bohatera).
Czy mogę przeczytać drugi tom (Wschód-Zachód) nie znając pierwszego? Niestety pierwszy nie jest dostępny w selkarze ani w księgarniach na mieście.

Jak ktoś lubi to może ucieszy się, że:
Cytat:
Powergraph planuje na pierwsze półrocze 2012:
trzecią część cyklu o Meekhanie powieść Roberta Wegnera "Niebo ze stali. Opowieści z meekhańskiego pogranicza"

Najaa 

Wysłany: 2011-12-30, 16:31   

Ja właśnie skończyłam pierwszy tom i jestem w połowie drugiego. Przyjemna, dobrze napisana militarna fantasy, ze sporą ilością dobrze opisanych bijatyk lekko przyprawione wątkami magiczno-mistycznymi. Każdy tom podzielony jest w zasadzie na dwie części, które opisują wydarzenia mające miejsce na rubieżach potężnego imperium, co wyraźnie zaznaczone jest już w tytule. Każda część tomu ma swoich bohaterów, którzy spinają poszczególne opowiadania. Jenak w tle mamy wątki które w pewien sposób przewijają się prze całą historię, jednak według ,mnie nie są one na na razie na tyle istotne, i można zaryzykować zaczęcie czytania do II tomu. No cóż mogę tylko życzyć przyjemnej lektury

Kamil 

Wysłany: 2012-03-15, 20:52   

kupić? nie kupić?
cena bardzo zachęca (no i ta darmowa wysyłka!)
link usunięty. R.

Dość opasłe (średio ponad 600 stron), nie jest to Fabryka Słów, więc zakładam że 600 stron to dużo tekstu ;-)
Ma ktoś jakieś książki z tego wydawnictwa? Ja miałem styczność tylko z Felixem.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2012-03-16, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-03-15, 23:00   

kenaz napisał/a:
kupić? nie kupić?

Kupuj!

U nich 600 stron to sporo tekstu, miałam okazję czytać jedną z tych książek i zdecydowanie nie jest to Fabryka. Przyjemne, ładne wydanie. A i lektura przednia.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-06-21, 07:47   

W zeszłym tygodniu przeczytałam Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód- Zachód. Nastawiłam się na kawał dobrej lektury i się nie zawiodłam. :) Jak dla mnie Wegner trzyma naprawdę wysoki poziom tak jak w pierwszym tomie opowiadań. W części o Wschodzie poznajemy wolny czaaardan Genno Laskolnyka (całą książkę kojarzyło mi się z Raskolnikowem :mg: ). Polubiłam bardzo tych bohaterów, żałowałam, że w drugiej części już ich nie było. Spodobał mi się rytuał rozmowy przy świecy/ ogniu, który pozwolił poznać jeszcze dogłębniej historie bohaterów. Wegner ma dopracowany każdy szczegół przedstawionego świata. Nie katuje czytelników nachalnymi opisami tylko dyskretnie wtrąca je np. w trakcie jazdy po stepie. Druga część książka również była bardzo ciekawa. Akcja toczyła się w portowym mieście na Zachodzie. Główny bohater jest złodziejem, przez co nieustanie myślałam o nim jako o Gambicie. :mrgreen: Tutaj było więcej intryg, ale nie nudziły mnie one. Autor tak fantastycznie skonstruował książkę, że czułam jakbym patrzyła na dany budynek stojąc tuż obok bohaterów. Naprawdę jestem zachwycona. Mam nadzieję, że koleżanki się zachowają i kupią mi Niebo ze stali na urodziny. :D

Uczniu, bardzo dziękuję za pożyczenie książki. :)

Kamil 

Wysłany: 2012-06-21, 15:02   

Tifa Lockhart napisał/a:
Polubiłam bardzo tych bohaterów, żałowałam, że w drugiej części już ich nie było.

Tym bardziej, że ostatnie z pierwszej części opowiadanie zostało właściwie urwane w środku akcji! :evil: Kiedy i gdzie ciąg dalszy?! w "Niebie ze stali"?
Tifa Lockhart napisał/a:
Spodobał mi się rytuał rozmowy przy świecy/ ogniu, który pozwolił poznać jeszcze dogłębniej historie bohaterów

Najlepsze opowiadanie ze Wschodu.
Tifa Lockhart napisał/a:
Mam nadzieję, że koleżanki się zachowają i kupią mi Niebo ze stali na urodziny.

Też mam taką nadzieję :)

Jestem świeżo po pierwszym opowiadaniu z części Zachód - rewelacja.
Póki co ten tom podoba mi się bardziej od Północ-Południe. Mniej militarii, a nawet to jedno trochę militarne opowiadanie jest bardzo udane, nie przynudza jak np. "Wszyscy jesteśmy Meekhanczykami" (czy jakoś tak) z Północy.

Niezbyt podobało mi się tylko pierwsze 50 stron, ale nie na tyle, żeby się zniechęcić do czytania. Te nazwy, niezwykle trudne do zapamiętania i w ogóle do kojarzenia przytłaczają, nie bardzo wiadomo co się dzieje, o co chodzi, ale tym dalej - tym lepiej.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-21, 15:05   

kenaz napisał/a:
"Wszyscy jesteśmy Meekhanczykami

ale to było jednak z fajniejszych opowiadań w Północ-Południe :c

Swoją drogą tak pochlebnie o tym mówicie, a u mnie w bibliotece nigdzie tego nie ma -,-

Kamil 

Wysłany: 2012-06-21, 15:11   

Radament napisał/a:
ale to było jednak z fajniejszych opowiadań w Północ-Południe :c

To było jedyne które mnie znudziło. No opis ruchów wojsk... co w tym ciekawego? Z Północy najlepsze było ostatnie - ta audiencja - świetne dialogi!
Bardziej wciągneła mnie część Południe, mimo że nie przepadam za południowymi klimatami, głównie dlatego że zawsze to się wydaje takie arabskie i wtórne.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-21, 19:02   

kenaz napisał/a:
głównie dlatego że zawsze to się wydaje takie arabskie i wtórne.

W sumie też nie przepadam za tym motywem. To mi przypomina ten cały cykl Bretta, między innymi "Malowany Człowiek". W sumie bardzo mnie wkurzają jego książki, nie lubię żadnego z bohaterów, a kobiece postacie są paskudne, a do tego ten motyw, właśnie taki arabski... Straszne! Trudno powiedzieć dlaczego to czytam x]

Najaa 

Wysłany: 2012-06-22, 22:07   

Jak dla mnie własnie u Wagnera własnie te militarne kawałki są najlepsze

Kamil 

Wysłany: 2012-06-22, 22:29   

Każda kobieta lubi militaria? :roll:

Najaa 

Wysłany: 2012-06-23, 00:31   

Nie wiem, bo mogę mówić tylko za siebie, ale znajdzie się najprawdopodobniej parę
kobiet ,które wolą pójść do kina na jakąś sensację czy s-f a nie na komedię romantyczną (choć jednocześnie widziały Przeminęło z wiatrem i Casablanka ze 20 razy) , grają w Mass effect i inne tego typu zabawy, nie czytają (z reguły) romansów, i pamiętają, plan dość dokładnie plan bitwy pod Farsalos i trochę czytają o historii wojskowości, zwłaszcza antycznej.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-06-23, 00:43   

Najaa napisał/a:
czytają o historii wojskowości, zwłaszcza antycznej.

Antycznej nie, a fe xD

Odpowiedz do tematu