Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Konkurs świateczny (zakończony)
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-18, 16:14   

Termin nadsyłania tekstów upłynął. Z wynikami, jeśli mi się uda to dziś wieczór. A najpóźniej jutro. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-18, 20:53   

A jak frekwencja, Uczniu...? Będzie co czytać? :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-18, 21:12   

Nie za wiele. :) Ale coś tam jednak będzie.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-19, 22:45   

Czas rozstrzygnąć Konkurs świąteczny.

Tym razem odzew był mniejszy niż poprzednio. A szkoda, bo postawiony temat dawał nieograniczone możliwości pociągnięcia historii.
Otrzymałem dwie prace, spośród których tylko jedną niestety mogę nagrodzić. Obie dobre pod względem stylistycznym. W obie autorzy włożyli czas i myślę trochę serca.

Jury konkursowe w mojej osobie, przy wsparciu dwójki niezależnych recenzentów postanowiło nagrodzić pracę:

Paleologa pt. Ku przestrodze.

W uzasadnieniu: Praca Paleologa ma odrobinę braków warsztatowych, ale nadrabia to humorem. Ponadto sympatyczny i oryginalny pomysł. I zgrabne wykorzystanie stereotypów.

To od jury. Z mojej strony dodam, że Paleolog zapodał dość przewrotną wizję św. Mikołaja, ale oryginalną i interesującą. Wesoła, humorystyczną, a z tym powinny kojarzyć się Święta.

Proszę zwycięzcę o PW z adresem oraz ewentualną propozycją co do tytułu nagrody. :)

I jeszcze raz dziękuję za udział. Opowiadania zostaną zamieszczone na stronie konkursowej.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-20, 01:12   

Paleologu, jakże okrutne opowiadanie...! :hehe:
Gratuluję wygranej. :D

Saule 

Wysłany: 2011-12-20, 07:26   

Gratulacje Paleologu :D zabawne i pomysłowe :mrgreen:

M 

Wysłany: 2011-12-20, 08:07   

Gratuluję Paleologu :) Przegrać z tobą, to jak wygrać :)

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Tym razem odzew był mniejszy niż poprzednio.
Jest to o tyle zaskakująca informacja, że wydawałoby się, iż tym razem tym razem i tematyka i forma były zdecydowanie prostsze. Dla mnie osobiście napisanie opowiadania jest zdecydowanie łatwiejsze niż napisanie eseju (jak poprzedni konkurs).

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-12-20, 10:40   

Gratulacje, Paleologu! :mrgreen:

Kondolencje, MM! 8-)
Caroline*

M 

Wysłany: 2011-12-20, 10:58   

Nieznany napisał/a:
Kondolencje, MM! 8-)
Oj tam, bez przesady ;-) Chociaż nie ukrywam, że to była ostatnia taka szansa na zwycięstwo. Niska frekwencja sprzyja zwiększeniu szans na wygraną, a jak wiadomo - zazwyczaj forumowicze bardziej tłumnie biorą udział w tego rodzaju konkursach, więc mogę zapomnieć o wygranej w przyszłości :mg:

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-12-20, 11:12   

Niepotrzebne krygowanie się. Piszesz nieźle, jeśli temat jednego z kolejnych konkursów Ci podejdzie, to jeszcze nas zadziwisz i uda Ci się wygrać. :)
Caroline*

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-20, 11:23   

M napisał/a:
więc mogę zapomnieć o wygranej w przyszłości :mg:

Nie powinieneś tak mówić. Praca Paleologa po prostu bardziej się spodobała jury. Co nie znaczy, że Twojemu tekstowi czegoś brakuje. Podobnie bardzo przyjemnie mi się czytało i cieszę się, że spróbowałeś.
Z pewnością coś jeszcze zorganizujemy, ale w nowym roku, bo budżet na ten już został wykorzystany. A jeszcze przyślą mi za niedługi czas fakturę za serwer forum..

Tak czy inaczej wszystkim biorącym udział w konkursie dziękuję.

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2011-12-20, 11:32   

Gratuluję Paleologu :) Mi się podobało jedno i drugie opowiadanie i naprawdę miałabym niezły problem, żeby wybrać jedno z nich :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2011-12-20, 11:57   

MM, może z Tobą, jak ze mną, do dwóch razy sztuka? Za pierwszym razem przegrałem konkurs na recenzję z Tiną. :) A drugi raz się udał. :mrgreen: No i pewnie jakby termin był do końca roku, to bym coś napisał, bo miałem nawet zarys pomysłu, ale Wena nie przyszła na czas. :)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-12-20, 12:25   

A jeszcze przyślą mi za niedługi czas fakturę za serwer forum..

Przypomnij się, Uczniu, jak co roku, proszę. :)

M 

Wysłany: 2011-12-20, 12:27   

Nieznany napisał/a:
Niepotrzebne krygowanie się. Piszesz nieźle, jeśli temat jednego z kolejnych konkursów Ci podejdzie, to jeszcze nas zadziwisz i uda Ci się wygrać. :)
Spokojnie, przecież nie napisałem, że nie wezmę już udziału w żadnym konkursie ;-) Jestem po prostu realistą, który obiektywnie potrafi spojrzeć na własną, nieco kulawą twórczość. Widząc poziom prac, jakie były w poprzednim konkursie i teraz, oceniam trzeźwo swoje przyszłe szanse ;-)

Praca Paleologa po prostu bardziej się spodobała jury.
Paleolog napisał świetny tekst, który obroniłby się nawet przed opowiadaniem Stephena Kinga ;-) Nie mam żadnej pretensji, że moje opowiadanie nie wygrało. Jest po prostu słabsze i nie uzyskało akceptacji jury, normalka w tego typu konkursach, gdzie decydują indywidualne upodobania i gust osób oceniających.

Co nie znaczy, że Twojemu tekstowi czegoś brakuje.
Ależ owszem - brakuje :) Brakuje tego czegoś, co robi różnicę i sprawia, że po przeczytaniu utworu werdykt nie może być inny niż oddanie na niego głosu ;-) U mnie tego nie uraczysz, z czego doskonale zdaję sobie sprawę, ale to wina braku talentu, którego nigdy specjalnie nie starałem się szlifować.

Podobnie bardzo przyjemnie mi się czytało i cieszę się, że spróbowałeś.
Też się cieszę, bo takie konkursy dają prawdziwy ogląd sytuacji jak inni widzą twoją twórczość, uczą pokory i dają pozytywnego kopa z nakazem, że należy dalej pisać i starać się doskonalić swoje umiejętności pisarskie.

Z pewnością coś jeszcze zorganizujemy, ale w nowym roku, bo budżet na ten już został wykorzystany. A jeszcze przyślą mi za niedługi czas fakturę za serwer forum...
Mam tylko nadzieję, że pójdziemy raczej w konkursy typowo opowieściowe lub ewentualnie recenzenckie, gdyż w pisaniu esejów jestem po prostu kiepski.

Nieznany napisał/a:
MM, może z Tobą, jak ze mną, do dwóch razy sztuka? Za pierwszym razem przegrałem konkurs na recenzję z Tiną. :) A drugi raz się udał. :mrgreen: No i pewnie jakby termin był do końca roku, to bym coś napisał, bo miałem nawet zarys pomysłu, ale Wena nie przyszła na czas. :)
Stary, gdybyś ty wiedział na ile konkursów i do ilu magazynów zamieszczających twórczość literacką wysyłałem w życiu swoje wypociny, to byś w okamgnieniu z kapci wyskoczył ;-) Zresztą, właśnie z uwagi na brak większych sukcesów, w 2007 roku w ogóle porzuciłem pisanie, gdzie dopiero w tym roku wróciłem. Można powiedzieć, że zmarnowałem cztery lata życia, ale obecnie trochę inaczej patrzę na własną twórczość - już nie chcę zostać pisarzem światowego formatu i nie marzę o napisaniu siedmiotomowej sagi o rosyjskich emigrantach w Norwegii usiłujących odnaleźć się w nowej rzeczywistości ze swoimi kabalistycznymi upodobaniami ;-) :mg:

Odpowiedz do tematu