Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki, do których wracacie?
Autor Wiadomość
Madka 

Wysłany: 2011-03-01, 21:21   Książki, do których wracacie?

Macie książki, do których wracacie? Albo takie, o których myślicie, że przeczytacie kolejny raz jak tylko będzie więcej czasu ;-)?
Moją jest "Mag" Fowlesa , wracałam też do powieści o Ziemiomorzu U. Le Guin...

zonka_88 

Wysłany: 2011-03-02, 13:57   

Ja bardzo chętnie wracam do "Trylogii" i wszystkich książek, który mi się podobały. Zależy, czy mam ochotę na coś nowego czy sprawdzonego :)

owp 

Wysłany: 2011-03-03, 07:05   

Ja w zasadzie nie czytam drugi raz książek. Niestety mam taką fatalną pamięć, że choć często nie pamiętam o czym była dana książka, to gdy tylko zabieram się do czytania, wszystko mi się przypomina i odechciewa się czytać :-)
Co zamierzam przeczytać kolejny raz ? Jasienicę - bo czasem mi wstyd, że tak mało wiem/pamiętam...

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2011-03-03, 22:14   

owp napisał/a:
Ja w zasadzie nie czytam drugi raz książek. Niestety mam taką fatalną pamięć, że choć często nie pamiętam o czym była dana książka, to gdy tylko zabieram się do czytania, wszystko mi się przypomina i odechciewa się czytać :-)

Mam tak samo.
Jest jedna książka na razie, do której postanowiłam jeszcze wrócić, ale póki co jest jeszcze tyle nie czytanych ... :roll:

Żabka 

Wysłany: 2011-03-07, 12:09   

A ja bardzo lubię wracać do książek Krystyny Siesickiej, a zwłaszcza do "Zapałki na zakręcie"... ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2011-03-07, 17:24   

Chetnie bym wrocila po raz kolejny do "Wladcy pierscieni" Tolkiena, Muminkow, ksiazek Anchee Min, Karen Blixen, Isabel Allende i do "Opowiadan" Marqueza. Poza tym zaglebilabym sie w lekture "Trzech panow w lodce nie liczac psa" i "Doktora Zywago" Borysa Pasternaka.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-03-08, 07:34   

elfrun napisał/a:
Chetnie bym wrocila po raz kolejny do "Wladcy pierscieni" Tolkiena

Ostatnio podczytywałem początkowe rozdziały Władcy Pierścieni. :) Generalnie większość książek, które mam na półce, kupiłem z zamiarem wrócenia do nich kiedyś. Niektóre czytałem kilkukrotnie, bardzo dużo jak na razie jeden raz. I niestety dużo też jeszcze ani razu. I te ostatnie na razie mają pierwszeństwo.

Czytanie po raz drugi wcale nie jest stratą czasu. Często książkę odkrywamy wtedy na nowo, dostrzegamy rzeczy, które gdzieś wcześniej uciekły albo nie zwróciliśmy na nie uwagi.

Janosik

Wysłany: 2011-04-15, 11:30   

Też lubię wracać do Tolkiena (zwyczajnie przez sentyment) ale ostatnio wróciłem znowu do "Futurospekcji" bo niedawno obejrzałem sobie kilka odcinków Flashforward i jakoś tak mnie wzięło ;-)

szamanka 

Wysłany: 2011-09-30, 16:09   

O nie, do Tolkiena nie wrócę. Nie przebrnęłam do końca przez "Władcę Pierścieni" (tak wiem, wstyd!) i chyba już się jakoś nie skuszę. Co jakiś czas wracam sobie do książek Umberto Eco, chociaż "Baudolino" nie przeczytam chyba już więcej razy - co za dużo to niezdrowo. "Imię Róży" mogę czytać praktycznie co rok - nie ma problemu. A ostatnio postanowiłam sobie zrobić "maraton" po kryminałach Agathy Christie i zamierzam zacząć od "Tajemniczej historii w Styles" i tak aż do "Dopóki starczy światła". :)

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-30, 16:22   

Na pewno "Wyznania Gejszy", czytam co rok, to samo z "Opowieścią Murasaki" i "Kwiat Śniegu i sekretny wachlarz" :)

Z serii, oczywiście "Marchia Cienia" Williamsa (potrafię czytać co pół roku nawet, chociaż ostatnio czytałam rok temu).
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2011-09-30, 16:40   

Rock'n'roll, bejbi! - Piotra Rogoży, głownie tak! Do tego "Kamienie na szaniec" i "O włos od piwa" - Dębskiego, do tych wracam regularnie ^^

chuda

Wysłany: 2011-10-05, 16:58   

A ja regularnie wracam do "Zapisków na pudełku od zapałek" Uwielbiam tą książek :D
Sięgam po nią zawsze, jeżeli mam potrzebę poprawy humoru i sprawdza się w tym znakomicie :mrgreen: Jestem fanką Umberto Eco i dla mnie niesamowite jest to, że obok poważnych powieści, potrafi napisać takie lekkie, przyjemne i przezabawne felietony.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-10-05, 19:03   

chuda napisał/a:
A ja regularnie wracam do "Zapisków na pudełku od zapałek" Uwielbiam tą książek

Kupiłem sobie ostatnio "Sześć przechadzek po lesie fikcji". :) To również krótkie eseje autora na temat roli czytelnika w odbiorze dzieła literackiego. Jeszcze się za nie nie zabrałem, ale podejrzewam, że będzie warto.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-10-05, 21:10   

Na pewno. Do Eco nie trzeba chyba specjalnie przekonywać, to nazwisko, to już niemalże marka :) "Sześć przechadzek po lesie fikcji"? Jakoś umknął mi ten tytuł w jego bibliografii. Koniecznie podziel się wrażeniami, gdy już się zapoznasz z zawartością :)

Lektury Kawoholiczki

chuda

Wysłany: 2011-10-06, 19:45   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
chuda napisał/a:
A ja regularnie wracam do "Zapisków na pudełku od zapałek" Uwielbiam tą książek

Kupiłem sobie ostatnio "Sześć przechadzek po lesie fikcji". :) To również krótkie eseje autora na temat roli czytelnika w odbiorze dzieła literackiego. Jeszcze się za nie nie zabrałem, ale podejrzewam, że będzie warto.

Wow! nawet nie wiedziałam że taka ksiązka istnieje. Sprawdziałam na Gandalfie - 26 zlotych, wiec zainwestuje. Będę miała kolejny umberto ecowski poprawiacz humoru :mrgreen:

Odpowiedz do tematu