Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Opowieści z Narnii
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-09-24, 09:57   

Córka Lavransa napisał/a:
Nie bardzo rozumiem to całe zamieszanie z motywami chrześcijańskimi w "Narnii"

Szczerze powiedziawszy ja również tego nie rozumiem. A już szczególnie wtedy, kiedy ktoś pisze, że książka mu się nie podobała, bo za dużo motywów chrześcijańskich.
Czytałem Narnię mając 19 lat i w ogóle nie przyszło mi do głowy by odczytywać te książki jak kryptobiblię dla dzieci. :) Jak ktoś chce to się odwołań doszuka. Ale czy nie lepiej cieszyć się pięknie opowiedzianą historią pełną ciepła i radości dzieciństwa? Lewis pisał tak wspaniałym językiem, że nie sposób nie wpaść w dobry nastrój.

Oczywiście mam swój egzemplarz Narni na półce, to nowe dwutomowe wydanie z wyd. Media Rodzina. Jakby na półce z ulubionymi książkami mogło zabraknąć Narni? :)

Loki 
Viking Redhead

Wysłany: 2011-09-24, 10:02   

Uczniu, ja też mam to dwutomowe wydanie :) Przedtem miałam takie małe książeczki, ale to nowe wydanie zdecydowanie lepiej się czyta ^^

Bez Narnii w biblioteczce nie da rady!
You can't feel a battle
in your bones
or foresee a fight.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-09-24, 19:25   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Jak ktoś chce to się odwołań doszuka. Ale czy nie lepiej cieszyć się pięknie opowiedzianą historią pełną ciepła i radości dzieciństwa?

Dokładnie tak. Powiem szczerze, że nawet po poruszeniu nagłym tym tematem (zdaje się, że szeroko to było omawiane po tym, jak "Złoty kompas" wszedł do kin), czytając Lewisa czy Pullmana nie starałam się tych motywów odnaleźć. Na szczęście to już nie ten czas, kiedy muszę zwracać w lekturze uwagę na to, na co każą mi zwracać. :) Mogę sobie czytać po swojemu, po prostu ciesząc się czytaniem.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 01:39   

Opowieści z Narnii- genialna baśń :)
By zwiększyć swoje umiejętności pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron www http://ditum.org w internecie warto zapoznać się z informacjami i zasadami, które udzielane są bezpośrednio ze strony supportu Google dla webmasterów.

Turn The Page 

Wysłany: 2012-10-23, 13:56   

Czytałam Narnię kilka lat temu i była bardzo i był bardzo ciekawa. Przeczytałam całą w jeden dzień. :)

m4rt4 

Wysłany: 2013-01-08, 12:44   

Narnia <3

Uwielbiam te opowieści. Szczerze mówiąc to czytałam to pierwszy raz w dość zaawansowanym wieku i byłam zauroczona światem, który stworzył autor.
Wszystkie filmy, które powstały na bazie książek także zaliczam do bardzo udanych, to się rzadko niestety zdarza.
Osobiście posiadam zestaw 7 tomowy z kolorowymi ilustracjami. Bardziej mi odpowiada niż zbiorcze wydanie dwutomowe czy wydania z filmowymi okładkami (na których skompletowanie trzeba poczekać do ostatniego filmu)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-08, 14:25   

Prawda, że te wydania dwutomowe mają swój urok? Te nowsze z Media Rodzina ma kolorowe ilustracje, ale takie same jak w starszym wydaniu PIWu, tylko, że tam były czarno białe. Pierwszy raz czytałem właśnie w wydaniu PIWu, później kupiłem sobie te nowsze.
Myślę, że czas przypomnieć sobie Opowieści z Narni. Ostatnimi czasy kupiłem sobie sporo dział Lewisa z jego chrześcijańskiej twórczości, ale jakoś nie mam kiedy się z tym zmierzyć. :(

m4rt4 

Wysłany: 2013-01-08, 16:23   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Prawda, że te wydania dwutomowe mają swój urok?

Właśnie napisałam, że bardziej mi odpowiada wydanie z kolorowymi okładkami w siedmiu tomach niż to zbiorcze w dwóch przecież :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-01-10, 08:36   

m4rt4 napisał/a:
Właśnie napisałam, że bardziej mi odpowiada wydanie z kolorowymi okładkami w siedmiu tomach niż to zbiorcze w dwóch przecież :)

Moje pytanie było troszkę retoryczne, nie trzeba na nie odpowiadać. :) Zdecydowana większość miłośników Narni się z tym zgodzi. :)

m4rt4 

Wysłany: 2013-01-10, 12:19   

No właśnie ja podkreśliłam w pierwszej wypowiedzi, że mi się nie podobają, dlatego Twoje pytanie retoryczne nijak mi tutaj nie pasuje... Wybacz, że się może czepiam, ale jak ktoś mówi, że "nie", to zazwyczaj nie odpowiada się, "prawda, że tak?"

A, żeby nie być poza tematem.
Mam nadzieję, że zrobią filmy na podstawie wszystkich tomów (w sumie z HP się pięknie udało).

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-01-22, 11:41   

A ja przez długi czas byłam przekonana, że cykl o Narnii liczy sobie sześć tomów. Tyle miałam w domu, kończył się on dla mnie "Siostrzeńcem czarodzieja". Dopiero dwa-trzy dni temu, przy ponownej lekturze, przypomniałam sobie, że jest jeszcze tom siódmy, czyli "Ostatnia bitwa".

I teraz - jakie urocze oczekiwanie! Wyobrażacie sobie - czytać Narnię PO RAZ PIERWSZY... :D

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

m4rt4 

Wysłany: 2013-01-23, 15:25   

Córka Lavransa napisał/a:
Wyobrażacie sobie - czytać Narnię PO RAZ PIERWSZY... :D

Wyobrażam sobie, bo ja skończyłam czytać na "Koń i jego chłopiec" :P Dalsze tomy posiadam - ostatnio były długo pożyczone. Zakupiłam raczej dla moich dzieci niż dla siebie już, ale być może coś mnie tknie i doczytam pozostałe tomy :)

tomeo 
tomeo

Wysłany: 2013-04-09, 19:58   

Obecnie jestem w toku czytania ,,Opowieści z Narnii" :) Zostały mi jeszcze III tomy do końca i już teraz mogę stwierdzić, że Narnia ma w sobie tyle magii i uroku, że czytając ją przenoszę się w miejsca odległe i do granic możliwości wcielam się w każdego bohatera :)

PiotrMroczko 

Wysłany: 2013-07-30, 10:02   

Przeczytałem wszystkie części "Opowieści z Narnii" jako gimnazjalista. Najbardziej podobała mi się część, o ile się nie mylę, 5 - "Koń i jego chłopiec". Mam nadzieję, że już niedługo doczekam się ekranizacji również tej książki. Na razie czekamy na "Srebrne krzesło", które mi się specjalnie nie podobało. Jeśli jednak fajnie to nagrają (w co wątpię), to być może uda im się zarobić wystarczająco dużo kasy, żeby mieli ochotę na zekranizowanie "Konia i jego chłopca".
Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź na najlepszym polskim blogu o książkach: http://piotrmroczko.blogspot.com/

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2013-08-02, 19:11   

tomeo napisał/a:
Obecnie jestem w toku czytania ,,Opowieści z Narnii" :) Zostały mi jeszcze III tomy do końca i już teraz mogę stwierdzić, że Narnia ma w sobie tyle magii i uroku, że czytając ją przenoszę się w miejsca odległe i do granic możliwości wcielam się w każdego bohatera :)

Piekny jest ten post. Tak, Narnia ma w sobie ten urok i czar.

Odpowiedz do tematu