Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Adams, Douglas - Autostopem przez Galaktykę
Autor Wiadomość
metasearcher 

Wysłany: 2010-10-12, 21:35   

Właściwie podobały mi się wszystkie tomy tak samo. Traktuję je jako jedną całość i tak właśnie czytałem. Miałem cały zbiór, wypożyczony z biblioteki i poleciała jedna książka za drugą.
Jeśli jednak byłym zmuszony wybrać, pierwszy tom mnie najbardziej zachwycił. Przypuszczam, że z powodu świeżości. Wcześniej nic nie czytałem w tym stylu i zrobiło na mnie ogromne wrażenie. Tak, coś w tym jest - liczy się pierwsze wrażenie :)

Mizuumi 

Wysłany: 2010-10-14, 18:33   

Ja mam tylko trzy pierwsze tomy, dwa pozostałe są nieosiągalne. Nie przeczytałam do końca trylogii w pięciu tomach, chociaż mniej więcej wiem jak się kończy - film. Oglądał ktoś? :) A co z innymi książkami Douglasa Adamsa, czyli Holistyczna Agencja Detektywistyczna Dirka Gently'ego, Mroczny podwieczorek dusz oraz Łosoś zwątpienia. Czytaliście?

metasearcher 

Wysłany: 2010-10-14, 21:56   

Czytałem zarówno "...Agencję...", jak i "...Podwieczorek...", ale nie przypadły mi do gustu tak bardzo, jak "Autostopem..."
@Mizuumi, powinnaś poszukać pozostałych tomów w bibliotekach. Nie wiem w jak dużym mieście mieszkasz, ale jeśli jest spore to nie powinno być problemu. Ja u siebie widziałem tomy z "Autostopem..." w kilku bibliotekach przez ostatnie kilka lat. Na pewno coś znajdziesz.

Mizuumi 

Wysłany: 2010-10-14, 23:49   

U mnie w bibliotece nie ma żadnych książek Douglasa Adamsa. :-/

mostlyharmless 

Wysłany: 2010-10-16, 13:09   

Cała 'trylogia' jest świetna, w każdej części było coś co mnie zdziwiło i zachwyciło. Pojedyncze zdania to minidzieła sztuki których nie sposób zapamiętać a smieszą za każdym razem :D mam nadzieje że tłumaczenie jest równie dobre. Co do serii Dirk Gently niestety nie miałam okazji jej dorwać ale muszę poszukać!
Filmu obejrzałam pierwsze 30min i zgasiłam żeby nie psuć sobie wrażeń z książki...
i co, robiliście coś na dzień 42? :)

Przemek0911
Stały czytelnik

Wysłany: 2010-12-30, 22:34   

Bruixa napisał/a:
Adams miał niesamowite pomysły i poczucie humoru,
Dobry miał Douglas pomysł z tymi szczurami i zagładą Ziemi :D Ogólnie cała książka fajna, humor, za dużo tego, żeby wymieniać. Czasem nie można było się połapać w tych absurdach. Podobała mi się. ;) +

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-02-26, 08:26   

"Autostopem przez galaktykę" leżało nieruszane na mojej półce pięć miesięcy, więc uznałam, że czas najwyższy zabrać się za lekturę. Pierwsze pół książki pochłonęłam w jeden wieczór. Fabuła jest tak absurdalna, że aż śmieszna. :P Arthur Dent to sympatyczny bohater, który w obliczu sytuacji zaistniałej sytuacji, jak zniszczenie Ziemi zachowuje zadziwiający spokój. Jednak w pewnym momencie miałam już dosyć książki. Zaczęło się robić po prostu głupio, to było męczące. Zastanowię się nad kolejną częścią.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2016-02-27, 14:27   

Dawka absurdu w zbyt dużym stężeniu może być męcząca ^^ Ja pochłonęłam trzy tomy i świtenie się bawiłam przy tych absurdach, które zafundował czytelnikom autor, ale przy czwartym tomie też już się zmęczyłam. Inna sprawa, że "Cześć i dzięki za ryby" jest dużo słabszą powieścią niż jej poprzedniczki, może to kwestia tego, że Artur wraca na ziemię, a pozbawiony osobliwości galaktycznych jest zwyczajnie nudny. Historia jego romansu też jest jakby "na siłę" i mimo przebłysków humoru z pierwszej części, to już nie jest to. Dlatego darowałam sobie na razie "W zasadzie niegroźną". Ale kiedyś jeszcze to przeczytam, choćby tylko dlatego, by skończyć cykl :)

Lektury Kawoholiczki

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-02-27, 16:17   

W takim razie odczekam kilka miesięcy i wtedy przeczytam kolejną część, zdążę zapomnieć o irytujących momentach w pierwszej. ;)

Odpowiedz do tematu