Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
[grudzień 08] Gra Anioła - Carlos Ruiz Zafon
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-12-01, 06:37   

Ishikawa napisał/a:
Daje Wam jeszcze pare dni...albo zaczynam monolog na temat tejże powieści SAMA

Znaczy, że jest taka ciekawa, że nie możesz się powstrzymać by ją powychwalać, czy przeciwnie, chciałabyś wylać swój żal na autora, że spaprał powieść? :)

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-01, 08:47   

Uczniu, wiesz..trochę tego i trochę tego. Chyba jak przeczytam całą, to poczekam z dzień, żeby przemyśleć czy mi się w końcu podobała, czy nie :mag:

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-12-01, 13:39   

Ishi, dwa dni, oki? ;-) Musiałam przerwać lekturę na rzecz "Senności" Kuczoka, ale dziś już wracam do "Gry..." :D

Lektury Kawoholiczki

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-01, 21:36   

Ravena napisał/a:
Ishi, dwa dni, oki? ;-) Musiałam przerwać lekturę na rzecz "Senności" Kuczoka, ale dziś już wracam do "Gry..." :D

JAsne, dla Ciebie zrobię wyjątek :D i pohamuje moje pisarskie zapędy :D i poczekam :D

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-02, 21:55   

Ehm.....powoli kończy się czas :evil2:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-12-02, 22:01   

Ja jestem teraz w momencie, jak Sempere będzie prowadził Davida zapewne na Cmentarzysko Zapomnianych Książek, tak się domyślam, coś koło 120 strony to jest. Nie wiem kiedy doczytam do końca. Ale możecie spokojnie zacząć dysputę, a ja się w odpowiednim momencie dołączę. Na razie powiem tylko, że Cień wiatru spodobał mi się, przynajmniej porównując początkowe etapy książki, bardziej.

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-02, 22:05   

Obawiam sie Uczniu,że tak będzie do końca. Moim zdaniem ta książka jest lekko przedobrzona. A głowny bohater to, za przeproszeniem d... ;-)
Ale fajnie że jest Sempre nie? Ino tyci inaczej jego postac sobie wyobrażałam....ale o tym jak skończą inni :evil2:

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-12-02, 22:08   

Ishikawa napisał/a:
Ale fajnie że jest Sempre nie?

Pewnie, że fajnie. Bardzo podobała mi się atmosfera w księgarni Sempere i synowie. :)

Cóż, nawet jeśli książka nie zachwyci, nic się nie stanie. Nie będę żałował wydanych na nią pieniędzy. Cieniem wiatru autor zasłużył sobie na moje zaufanie, więc dałem mu szansę w ciemno. :)

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-02, 22:09   

Ja się chyba bardzo, za bardzo napaliłam. Klimat podobny....ale tylko podobny do CW. Ale czytajcie, czytajcie :D

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-12-02, 22:27   

Ja na razie jestem rozczarowana. Autor zamiast się rozwijać powiela schematy :-? Główny bohater przypomina za bardzo młodego Daniela, całość tchnie powieścią gotycką i chociaż Zafon wcale nie ukrywa, że stylizuje, a wręcz sam przyznaje, że konwencją się bawi, aż tak mnie nie urzekło jak "Cień.." Czegoś mi zdecydowanie brakuje! Jeszcze nie skończyłam, to tak "z wrażeń na gorąco" ;-)

Lektury Kawoholiczki

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-02, 22:37   

Ja sobię inaczej Sempre wyobrażałam, w książce jest podane, SPOILER że on ma ok. 70 lat (str 213)......no dla mnie był to szok, zważywszy, ze Daniel ma 12 :-/ Hm.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-12-03, 10:38   

Mnie w zasadzie pojawienie się Sempera zupełnie nie zaskoczyło, a właściwie to spodziewałam się, że Zafon wprowadzi tę postać jako jedną z pobocznych, skoro akcja rozgrywa się w Barcelonie niemal w tym samym czasie.

Lektury Kawoholiczki

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-03, 13:22   

Dobra, czas minął :P :evil2:

Moje przemyślenia:
Nie łączyć Sempere z CW, z tymi Sempere w GA, wyjdzie Wam to na dobre. Traktować ich jakbyście pierwszy raz się z nimi zetknęli...bo wtedy końcówka książki ma sens :mrgreen:
Wyjaśni się zagadka liczbowa: dlaczego Stary S. ma 70 lat, syn chyba 12....a jego żona umarła 26 lat temu...coś tu nie halo, co nie ?:D Ale więcej szczegół w tej kwestii nie zdradzę :evil2:

Do sedna:

Pierwsze 400 stron to moim zdaniem wzloty i upadki. Póżniej akcja nabiera niezłego tempa, Zafon świetnie buduje napięcie, nawet bym się pokusiła momentami o elementy dobrej grozy :)

Powiem Wam, że początek mnie niewciągnał jak z CW, główny bohater to normalnie d...której zrozumieć nie można. . Czasami przypomina mi Fermina, szczegółnie gdy chyli się na jakieś żarty, bądź przemyślenia które są momentami płaskie.
Isabella to hmm...niby dobry duch powieści, ale mnie irytowała momentami,ale nawet fajnie skrojona postać. Taka nastolatka :lol:

W sumie najbardziej mi się podobały postacie 2 planowe, np. Andreasa Corelli (może i nawet pierwszo planowa...ale nie za wiele go było). Przypomina mi Mefista hehe :mrgreen: A także:postać Wiedżmy, wdowy, policjanta co pomagał Davidowi. Wg mnie każdy miał swoją indywidualną osobowość...czego o Davidzie bym nie napisała.

Moim zdaniem Zafon chciał powtórzyć sukces CW,ale niestety mu się to nie udało.
Generalnie dużo wątków nie dokończonych (Fajna akcją z ta jego fikcyjną kochanką po prostu się urywa;/ Myślalam, że Zafon dalej ten watek pociągnie), zachowania bohaterów bywają irracjonalne.
Super,że wiemy jak powstał Cmentarz Książek, opisy Barcelony,takiej mrocznej i tajemniczej no zniewalają (chociażby dla tych opisów warto ja przeczytać :D ) .....ale jest to książka-cień. Dosłownie stoi w cieniu Cienia Wiatru ( niezłe zdanie;P). Co nie znaczy że jest zła, to jest dobra książka na zimowe wieczory.....ale po prostu wobec wieeelu oczekiwań mega rozczarowuje.

Zafon ma zamiar napisać 4 tomy,w dwóch pozostałych także "główny bohater" to Barcelona. Ja już czekam :)

Mam nadzieję, że komuś się przyda ta moja paplanina :mag:

karinka 
gamoniowa ;)

Wysłany: 2008-12-03, 13:35   

no i prosze
mi sie CW zupełnie nie podobał
a Twoja recenzja mnie jakos zacheciła do siegniecia po Gre Anioła :)
jak przeczytam, to powiem Wam jak mi sie widzało

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2008-12-03, 13:42   

karinka napisał/a:
no i prosze
mi sie CW zupełnie nie podobał
a Twoja recenzja mnie jakos zacheciła do siegniecia po Gre Anioła :)
jak przeczytam, to powiem Wam jak mi sie widzało

OOOoooooo szok, że komuś CW się nie podobało...prędko pisz dlaczego,jestem arcy ciekawa :D

Odpowiedz do tematu