Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powieści ze starożytnego Rzymu
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-11-23, 09:46   

Cytat:
Rav, a czemu masz uraz?

A to związane jest z Eksiem i niezbyt przyjemnym rozstaniem ^^
Jeśli chodzi o Rzym to jeszcze polecam "Heliogabala" Nowackiej i "Kochałam Tyberiusza" Dored - obydwie mi się bardzo podobały. A czytał ktoś z Was może "Rzym" Saylora?

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-11-23, 10:05   

Ravena napisał/a:
A czytał ktoś z Was może "Rzym" Saylora?
Ja kilkakrotnie się przymierzałem, ale nigdy nie udało mi się ostatecznie sięgnąć po jakąkolwiek książkę autorstwa Stevena Saylora. Pewnie doskonale o tym wiecie, ale potwierdzę fakt, że Saylor napisał nie tylko powieść "Rzym", ale też cały cykl ROMA SUB ROSA - powieści z czasów końca republiki, których głównym bohaterem jest prywatny detektyw Gordianus Poszukiwacz. W Polsce ukazały się następujące tomy:

Rzymska krew (tom: 1)
Dom westalek (tom: 2)
Gladiator umiera tylko raz (tom: 3)
Ramiona Nemezis (tom: 4)
Zagadka Katyliny (tom: 5)
Rzut Wenus (tom: 6)
Morderstwo na Via Appia (tom: 7)
Rubikon (tom: 8)
Ostatnio widziany w Massilii (tom: 9)
Mgliste proroctwa (tom: 10)
Werdykt Cezara (tom: 11)
Triumf Cezara (tom: 12)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-11-23, 10:58   

Martinus Jachus napisał/a:
Ja kilkakrotnie się przymierzałem, ale nigdy nie udało mi się ostatecznie sięgnąć po jakąkolwiek książkę autorstwa Stevena Saylora.

Ale w sensie, że ciężko się czytało czy nie było okazji w ogóle zacząć?

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-11-23, 11:05   

Ravena napisał/a:
Martinus Jachus napisał/a:
Ja kilkakrotnie się przymierzałem, ale nigdy nie udało mi się ostatecznie sięgnąć po jakąkolwiek książkę autorstwa Stevena Saylora.

Ale w sensie, że ciężko się czytało czy nie było okazji w ogóle zacząć?
Sięgnąć ;) Nie udało mi się nigdy sięgnąć po jakąkolwiek książkę. Na zakup nigdy nie miałem wystarczających środków w portfelu, a w bibliotece zawsze były inne, o wiele ciekawsze książki ;) Dlatego też, jakoś tak się złożyło, że nigdy nie sięgnąłem po książki Stevena Saylora. Mam nadzieję, że kiedyś mi się to uda. Na dzień dzisiejszy nie mogę nic powiedzieć na temat twórczości tego autora.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-11-23, 21:52   

Bardzo lubię powieści Elisabeth Dored. Mam dwie: "Kochałam Tyberiusza" i "Piłat i Nazarejczyk". Polecam obydwie. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

M 

Wysłany: 2010-11-24, 08:09   

Córka Lavransa napisał/a:
Bardzo lubię powieści Elisabeth Dored. Mam dwie: "Kochałam Tyberiusza" i "Piłat i Nazarejczyk". Polecam obydwie. :)
Z "Piłatem i Nazarejczykiem" spotkałem się kiedyś w szczecińskim oddziale Empiku. Nie śmierdziałem wtedy groszem, więc nie zdecydowałem się na zakup pomimo atrakcyjnej ceny. Skoro zachwalasz, to znaczy, że mogłem i powinienem zaryzykować i wzbogacić się o tę pozycję ;) Nadrobię te zaległości przy najbliższej okazji.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2010-11-24, 17:31   

Córka Lavransa napisał/a:
"Kochałam Tyberiusza"

Czytałam to w gimnazjum. Ciekawa, spodobała mi się bardzo.

Procella 

Wysłany: 2010-11-25, 18:12   

Ostatnio kupiłam sobie "Sprzysiężenie" Johna Herseya, widzę, że jeszcze nikt o tym nie wspomniał. Podobno bardzo dobre, ale jeszcze nie zdążyłam tego sprawdzić osobiście.

M 

Wysłany: 2010-12-06, 08:55   

Przypomniałem sobie o jeszcze jednej powieści historycznej, której lekturę bardzo miło wspominam. Mianowicie jest to "Mur Hadriana" Williama Dietricha. Jest to swego rodzaju powieść o miłości między córką rzymskiego senatora przebywającej wraz z mężem na posterunku obok Wału Hadriana w Brytanii a barbarzyńskim Brytem wojującym z rzymskimi legionistami. Książka pomimo bardzo rozbudowanego wątku miłosnego zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i mogę z czystym sumieniem polecić ją każdemu miłośnikowi powieści historycznej ;)
William Dietrich wydał jeszcze kilka innych powieści historycznych, a przynajmniej jedna jest jeszcze poświęcona rzymskiemu imperium - "Attyla. Bicz boży". Nie wpadła ona jeszcze w moje ręce, więc nic na jej temat nie potrafię powiedzieć.

Procella 

Wysłany: 2010-12-16, 15:37   

Nie pojawiła się jeszcze w tym wątku "Łódź przeznaczenia" Keitha Robertsa.
Cytat:
Bogata w szczegóły obyczajowe powieść historyczna, doskonale oddająca atmosferę epoki schyłku cesarstwa rzymskiego. Gajusz Sergiusz Paulus jest synem Rzymianina i kobiety, w której żyłach płycie celtycka krew. Po śmierci matki pod wpływem niepohamowanego gniewu, nazywając ojca mordercą i podnosząc na niego zbrojna dłoń, skazuje się na wygnanie z rodzinnego domu. Jego wędrówka, a raczej bezustanna ucieczka, obfituje w sploty nieprzewidzianych wydarzeń, które doprowadzają go do kraju matki - Brytanii. Tam Gajusz, dowódca legionu rzymskiego, spotyka piękną Kriry...

Bruixa 

Wysłany: 2010-12-17, 00:10   

Ravena napisał/a:

Jeśli chodzi o Rzym to jeszcze polecam "Heliogabala" Nowackiej

A ja "Rok trzech cezarów" tejże autorki. Opowiada o burzliwym okresie po śmierci Nerona, gdy po władzę sięgneli, wyniesieni przez legiony Galba, Marek Otho i Witeliusz. Narracja rozpisana jest na głosy, m. in. żony tego ostatniego.
Dorzucę jeszcze powieść dla młodzieży "Uczniowie Spartakusa" Haliny Rudnickiej i "Ostatnie dni Pompejów" Edwarda Bulwer-Lyttona - czytadło z wątkami kryminalnym, romansowym i katastoficznym.
Poleciłabym też książkę "Przemija postać świata" Hanny Malewskiej, ale to już wczesne średniowiecze (VI w.), a nie starożytność.

owp 

Wysłany: 2010-12-19, 18:53   

Czytałem cykl ROMA SUB ROSA i polecam.
Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale czyta się szybko i z przyjemnością.

sylwia21g 

Wysłany: 2010-12-20, 15:30   

czy ktoś byłby tak miły i napisał mi coś o książce Przemija postać świata, H. Malewskiej, jakieś streszczenie lub opowiadania, bardzo proszę.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-20, 18:14   

Polecam przeczytać :) Czyta się bardzo przyjemnie, a korzyść z lektury niewątpliwa. Większa, niż ze streszczenia czy opowiadania ^^

Lektury Kawoholiczki

sylwia21g 

Wysłany: 2010-12-20, 18:28   

Bardzo proszę o pomoc. Mam to na jutro na zaliczenie przedmiotu. Prosi biedna studenka :->

Odpowiedz do tematu