Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pseudo reklamie - NIE
Autor Wiadomość
władek 
opowiadacz literacki

Wysłany: 2009-10-28, 10:01   Pseudo reklamie - NIE

Uważam, że posty służące wyłącznie reklamie - na przykład, wydawnictw które wydają innym pseudo książki za pieniądze powinny być automatycznie wyrzucane.
Podobną sytuację odpuściłbym autorom, a nawet bym zachęcał aby na tym forum trwała wymiana poglądów pomiędzy czytelnikami a autorami, którzy mają odwagę podpisywać się pod swoimi tekstami.
ps. Dla wydawnictw, powyższego typy, byłbym skłonny założyć osobny temat - Wiadomości sponsorowane - gdzie takie reklamy mogłyby się pojawiać, ale wyłącznie za jakąś opłatą na rzecz funkcjonowania Forum. Taki wpis mógłby zamieszczać Admin... oczywiście po sprawdzenie, czy wpis w swojej treści nie łamie prawa autorskiego. :zlo

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-09, 14:58   

Przejrzałam dział Księgarnie i wydawnictwa. Praktycznie sam spam. Czy nie lepiej byłoby go po rprostu zlikwidować? Ani to nie wpływa na jakość forum, ani nie zawiera Bóg wie jakich propozycji. Kilka tematów można by było przesunąć do działu Ksiażki, a reszta spokojnie moze powędrować w niebyt. Aktualny stan rzeczy tylko zachęca do reklamowego śmiecia :-|

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-09, 15:24   

Ravena napisał/a:
Przejrzałam dział Księgarnie i wydawnictwa. Praktycznie sam spam. Czy nie lepiej byłoby go po rprostu zlikwidować?
Ja bym zaorał. Ewentualnie zostawił jako poddział w którymś "pokoju" i zostawił tam jedynie tematy poświęcone wydawnictwom, które sami założymy, aby dyskutować np. o jakości wydawanych książek przez Rebis, Mag, Wydawnictwo Literackie itp. Spam bym wyrzucił.
To samo się tyczy działu "Informacje wydawnictw" czy "Nowości i zapowiedzi". Wyciąć w pień. Nawet tematy które założyli członkowie forum, np. Uczeń Czarnoksiężnika założył tam temat "Dukaj, Jacek - Król Bólu". Moim zdaniem jest to temat niepotrzebny i zupełnie zbędny. Spokojnie można było informację o nowej książce Dukaja umieścić w temacie poświęconym twórczości tego autora. Nie uważacie? To moim zdaniem sprawiłoby, ze na forum zapanowałby o wiele bardziej przejrzysty porządek ;-)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-09, 15:46   

Martinus Jachus napisał/a:
To samo się tyczy działu "Informacje wydawnictw" czy "Nowości i zapowiedzi". Wyciąć w pień. Nawet tematy które założyli członkowie forum, np. Uczeń Czarnoksiężnika założył tam temat "Dukaj, Jacek - Król Bólu". Moim zdaniem jest to temat niepotrzebny i zupełnie zbędny. Spokojnie można było informację o nowej książce Dukaja umieścić w temacie poświęconym twórczości tego autora. Nie uważacie?

Takie tematy mają sens póki książka jest jeszcze zapowiedzią. By poinformować forumowiczów, że co nowego wychodzi danego autora (nie każdy przegląda zapowiedzi wydawnictw), by wspólnie podzielić się przypuszczeniami co do zawartości powieści itp. Niekoniecznie musimy ten dział wyrzucać. Możemy np. utworzyć w nim poddział typu Archiwum i jak temat się przedawni, tzn. książka się ukaże albo wrzucamy do archiwum, albo nawet eksterminujemy.

Co do Księgarń i Wydawnictw. Rzeczywiście przyda się mały porządek. Proponuję więc na razie posprzątać, zobaczymy ile pozostanie i wtedy zastanowimy się czy przenieść resztę gdzie indziej i zlikwidować czy może pozostawić.

Procella 

Wysłany: 2010-12-09, 16:38   

Nie przeszkadza mi, jeżeli jest wydzielony dział i księgarnie czy wydawnictwa otwarcie, podpisując to swoją nazwą, umieszczają tam informacje. Za to doprowadza mnie do szału sytuacje, kiedy ktoś wchodzi i sieje spamem gdzie popadnie, na dodatek udając zwykłego użytkownika. U nas nie ma tego dużo, ale są miejsca, gdzie jest to prawdziwym problemem. Księgarnie, które to robią, są u mnie spalone.

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2010-12-09, 18:50   

Ja jestem za zdecydowanym cięciem pseudo reklamy. W końcu nie temu to forum ma służyć.
Pseudo reklamie powinniśmy mówić to samo, co parówkowym skrytożercom.

Osobiście irytują mnie zwłaszcza reklamowane ebooki, które zazwyczaj stoją na znacznie niższym poziomie niż tradycyjnie wydawane książki(podobnie jak sposób, w jaki w większości ebookowych wydawnictw odbywa się 'korekta') - wiem co mówię, bom sam takiego ebooka wydał, acz zdrowy rozsądek pozwala mi mieć wielce surowe zdanie co do oceny jego wartości.

A skoro ja mogę dysputować o książkach (i nie tylko) nie spamując, to nie widzę powodu dlaczego ktosie o nickach pojawiających się tylko w wątkach 'reklamowych' mają postępować inaczej.

Howgh.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-09, 19:29   

Posprzątałam, mniej więcej.
Zerknijcie w dział i powiedzcie, które tematy jeszcze są do ewentualnego wyrzucenia, a które można zatrzymać/przerzucić do innych??

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-10, 08:23   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Takie tematy mają sens póki książka jest jeszcze zapowiedzią. By poinformować forumowiczów, że co nowego wychodzi danego autora (nie każdy przegląda zapowiedzi wydawnictw), by wspólnie podzielić się przypuszczeniami co do zawartości powieści itp.
No dobrze, ale można o tym podyskutować w temacie dotyczącym ogólnie twórczości danego autora. Po co mnożyć wątki, w których (jak widzę) nikt się nie wypowiada?

Ravena napisał/a:
Posprzątałam, mniej więcej.
Od razu lepiej :)
Mam jeszcze jedno pytanie - czy da radę w dziale "fantastyka" zrobić tak, aby tematy nie były układane alfabetycznie ale pod względem kolejności pisania postów - od najnowszego do najstarszego? (żeby w momencie kiedy wypowiem się na jakiś temat, aby był on na górze w dziale, a nie pałętał się gdzieś w ogonie pokoju)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-10, 10:30   

Mam jeszcze jedno pytanie - czy da radę w dziale "fantastyka" zrobić tak

Pewnie, że się da. Kiedyś tak było, potem zrobiliśmy eksperyment. Przywrócić fabryczne ustawienia? :)

Po co mnożyć wątki, w których (jak widzę) nikt się nie wypowiada?

Jeśli nie będą rozrzucone po forum i tworzyć zamętu na forum to nie przeszkadzają. Można je potem wrzucić do archiwum a potem nawet skasować. Po prostu chciałbym, żeby w wątkach o autorach dzielić się konkretami na temat ich twórczości a nie wzdychać - kiedy wyjdzie nowy Pan Lodowego Ogrodu/ Czytałem wszystkie poprzednie części i już nie mogę się doczekać / ciekawe czy będzie tak dobry jak poprzednie trzy. Itp.

Czy naprawdę ten jeden dział tak deformuje forum, że ciężko z tym żyć? :) Jeśli większość stwierdzi, że owszem - zdezintegruje go, ale szczerze, nie widzę palącej potrzeby.

Niemniej wszystkie sugestie typy - dodanie jakiegoś działu, przesunięcie, przeniesienie, zrobienie czegokolwiek, żeby było lepiej są mile widziane. :)

M 

Wysłany: 2010-12-10, 10:47   

Pewnie, że się da. Kiedyś tak było, potem zrobiliśmy eksperyment. Przywrócić fabryczne ustawienia? :)
Jak najbardziej! Prooooszę :)

Czy naprawdę ten jeden dział tak deformuje forum, że ciężko z tym żyć? :) Jeśli większość stwierdzi, że owszem - zdezintegruje go, ale szczerze, nie widzę palącej potrzeby.
Paląca potrzeba to nie jest i ten dział nie deformuje forum. Ja marudzę, bo po prostu jestem swego rodzaju pedantem :mrgreen:

Niemniej wszystkie sugestie typy - dodanie jakiegoś działu, przesunięcie, przeniesienie, zrobienie czegokolwiek, żeby było lepiej są mile widziane. :)
Tak się zastanawiam, czy z działu "Pogaduchy" nie przerzucić wszystkich wątków dotyczących książek do działu "Książki" i tym samym stworzyć z działu "Pogaduchy" taki dział do dyskusji nie związanych z książkami - takie "O wszystkim i o niczym". Co, zły pomysł? ;-)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-10, 10:53   

Tak się zastanawiam, czy z działu "Pogaduchy" nie przerzucić wszystkich wątków dotyczących książek do działu "Książki" i tym samym stworzyć z działu "Pogaduchy" taki dział do dyskusji nie związanych z książkami - takie "O wszystkim i o niczym". Co, zły pomysł?

Pogaduchy z wątkami książkowymi to już u nas taka tradycja. Zawsze tak było, jeszcze jak mnie nie było na forum. I mnie to odpowiada. W dziale książki umieszczamy poważniejsze tematy (przynajmniej z założenia) natomiast w Pogaduchach luźne refleksje.
Mogę utworzyć podforum w ostatniej grupie tematów - takie typy HydePark. Ale zawsze było to ostatnie miejsce na wszelkich forach na które zaglądam. :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-10, 15:21   

Nowości mi proszę zostawić ^^ To jest coś w rodzaju notatnika dla mnie, zaglądam tam, gdy nadchodzi czas zakupów bibliotecznych, żeby sobie przypomnieć, co wyszło. Archiwum jest jeszcze lepszym pomysłem, będę miała wszystko w jednym :D
A co do Książek i Pogaduch, fakt faktem, ze tematy się mieszają, ale forumowicze swego czasu wyrazili prośbę, by niektóre tematy były w działach dostępnych tylko dla zarejestrowanych, jako bardziej prywatne, szczególnie Nasze biblioteczki etc., tam gdzie zamieszczamy zdjęcia.

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-12-10, 20:46   

Jestem za zostawieniem "Nowości". Lubie tam czasem zajrzeć i zanotować, na co mam zwrócić uwagę w najbliższym czasie.
Co do "Księgarń i Wydawnictw", mnie też to miejsce nie przeszkadzało, było jasno określone, jakiego typu posty się tam pojawiają i zainteresowani mogli sobie zajrzeć. Nie zainteresowani - mogli je omijać. Co nie znaczy, że porządki, wykonane tak sumiennie przez Ravenę, się nie przydały. :lol:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Procella 

Wysłany: 2010-12-10, 20:49   

Córka Lavransa napisał/a:
Co do "Księgarń i Wydawnictw", mnie też to miejsce nie przeszkadzało, było jasno określone, jakiego typu posty się tam pojawiają i zainteresowani mogli sobie zajrzeć.

Mnie też ten dział nie przeszkadza. Byle się posty tego typu nie rozlewały na resztę forum. Dział z nowościami uważam za użyteczny, choć mógłby też funkcjonować jako... jeden wątek ;)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-12-11, 12:36   

Procella napisał/a:
Dział z nowościami uważam za użyteczny, choć mógłby też funkcjonować jako... jeden wątek ;)

W sumie tak, ale czasem mimo wszystko ktoś chce wpisać jakąś uwagę do danego tytułu. No i przy przeglądaniu, osobne wątki są wygodniejsze :)

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu