Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serie Literackie
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-08-26, 19:31   

Ja tam uważam (uwaga zaraz zbluźnię! :-P ), że Conradowi nic nie pomoże ^^''

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-08-26, 19:37   

Ravena napisał/a:
Ja tam uważam (uwaga zaraz zbluźnię! :-P ), że Conradowi nic nie pomoże ^^''

Moja siostra stwierdziła niedawno, że Lord Jim jej się podobał. A i ja nie mam złego zdania. Szaleństwo Almayera też przypadło mi do gustu. Zdaję sobie jednak sprawę, że to ciężkie do lektury książki. :)

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-08-27, 09:40   

Bardzo odpowiadają mi serie wydawnictwa Czarne. Na razie jest ich kilkanaście, a niektóre dopiero raczkują, ale przynajmniej kilka, moim zdaniem, godnych polecenia. Zwłaszcza seria "Reportaż" - gdzie na przyszły rok zapowiedziana jest m.in. książka Barbary Demick (tytuł jeszcze oryginalny) "Nothing to Envy: Ordinary Lives in North Korea", na którą to bardzo ostrzę sobie zęby. Poza tym seria "Lilith", choć nie wszystkie pozycje - w przyszłym roku wzbogaci się m.in. o "Idź, aż do nieba. Opowieść o życiu wroga numer jeden państwa chińskiego". Ciekawe są też książki z serii "Proza Świata" - za miesiąc wyjdą "Włóczędzy" Yiyun Li i jeśli biblioteka nie zakupi, pewnie znowu się skuszę. Interesująco wygląda nowa seria "Historia/Historie", w której nie zostały wprawdzie jeszcze wydane żadne pozycje, ale już zapowiedziano pięć książek, m.in. "W poszukiwaniu ojczyzny. Wspomnienia z chińskiego obozu pracy" (tytuł roboczy) Er Tai Gao czy też "Czarni myśliwi. Brygada Dirlewangera" Christiana Ingrao.

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2013-02-01, 20:12   

A teraz czarna owca wydaje nową serię erotyczną - czerwona seria. Trochę mnie kusi, żeby sprawdzić :lol:

StaszekAlcatras 
nadszyszkownik

Wysłany: 2013-02-18, 18:49   

Poza czarną serią Adamskich i Bielińskich, (którą kupywaliśmy z moim tatą) raczej niekupuje książek wydawanych seriami. No może jeszcze tylko skrzyneczke z Wiedźminem i Wojanami Husyckimi kupiłem. :D

Kamil 

Wysłany: 2013-02-18, 20:38   

Jak wam sie podoba seria 50 na 50?
http://www.znak.com.pl/ka...-lecie-znaku/14

Wg mnie całkiem udana szata graficzna, choć sam nie przepadam za seriami. Lubie gdy oprawa jest bardziej indywidualna, odmienna od reszty, lub tylko utrzymana w podobnej stylistyce (np. konsekwentne trzymanie sie pewnego schematu w książkach Kinga wydanych przez Prószyńskiego - taka niby seria a jednak nie seria).

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2013-02-18, 20:59   

Jak dla mnie - bardzo dobrze wyglądają te okładki, są schludne i nie epatują nadmiarem szczegółów. :)
Caroline*

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2013-02-18, 21:29   

Jak na mój gust jest nudna i nijaka x] Zwłaszcza, że osobiście rzadko przepadam za różnorakimi elementami graficznymi (zwłaszcza jak w wypadku tejże) na książkach z serii. wolę kiedy mają takie same, czyste okładki.

Maciek1988 
Maciek

Wysłany: 2013-02-20, 19:38   

Z wydawnictwa Znak mógłbym gorąco polecić serie poświęconą II wojnie światowej. Łatwą ją rozpoznać po czarnych okładkach i złotych tytułach. A z serii które jeszcze zbieram to seria "Ze śmigiełkiem" wydawnictwa L&L poświęcona pilotom. Niestety coraz rzadziej ukazują się nowe tomy. Oraz seria książek poświęcona II wojnie światowej z wydawnictwa Oscar. Dosyć ciekawe relacje ludzi którzy przeżyli II wojnę. A żeby nie być monotematycznym to polecam serię 360 dotyczącą podróżników, sportów ekstremalnych i konfliktów.

Żabka 

Wysłany: 2013-02-20, 20:26   

A mi się ta seria bardzo podoba. Wydaje się taka czysta. Okładki choć są podobne to wydaje się, że zachowują swój indywidualizm.

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Odpowiedz do tematu