Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Farmer, Philip Jose
Autor Wiadomość
Tina 

Wysłany: 2009-11-07, 16:50   Farmer, Philip Jose

Philip José Farmer (ur. 26 stycznia 1918 w Terre Haute, zm. 25 lutego 2009 w Peorii) – amerykański pisarz science fiction i fantasy.
(...)
Świat Rzeki (Riverworld)

* Gdzie wasze ciała porzucone (To Your Scattered Bodies Go, 1971)
* Najwspanialszy parostatek (The Fabulous Riverboat, 1971)
* Mroczny wzór (The Dark Design, 1977)
* Czarodziejski labirynt (The Magic Labyrinth, 1980)
* Gods of Riverworld (1983)
* River of Eternity (Riverworld Variant) (1983)
Za Wikipedią

Bibliografia pisarza jest dość obszerna, więc myślę, że nie ma sensu całej jej wklejać.

Skończyłam właśnie pierwszą część cyklu Świat Rzeki. Tak w skrócie - życie w tym świecie toczy się nad wielką rzeką, a właściwie Rzeką oblewającą całą planetę. Cała ludzkość jaka kiedykolwiek żyła na ziemi została wskrzeszona i teraz żyje na niewielkich skrawkach równiny oddzielonych od siebie górami. Ludzie z różnych epok i narodów wymieszani ze sobą. Głównym bohaterem jest Richard Burton, który chce dotrzeć do źródeł Rzeki i odkryć sens tego eksperymentu przeprowadzonego przez twz. Etyków.
Bardzo interesująca pozycja. Pomysł przedstawienia kilku znany osób w życiu pozagrobowym, też może wydać się ciekawy, ale moją uwagę najbardziej przyciągnął proces kształtowania się społeczeństwa praktycznie od początku. Niektórym grupom udało się stworzyć coś w rodzaju państw, w niektórych miejscach panuje niewolnictwo, w innych tworzą się religie. Ten świat ciągle jest w powijakach, ale cały czas się rozwija. I bardzo mnie intryguje co z niego powstanie.
Sięgnęłam po Gdzie wasze ciała porzucone głównie dlatego, bo dowiedziałam się, że cykl należy to nurtu o nazwie steampunk, który wydał mi się bardzo interesujący. W tej części zbyt wiele jego elementów nie ma, właściwie żadnych, ale patrząc się na okładki kolejnych tomów i tytuł drugiego - Najwspanialszy parostatek można się domyślić, że to się zmieni. I to jeszcze bardziej mnie zachęca do sięgnięcia po kolejne tomy. A innym mogę tylko polecić część pierwszą.

andy 

Wysłany: 2009-11-08, 14:15   

JA drugą, a do trzeciej się przymierzam

Tina 

Wysłany: 2010-05-17, 09:00   

Jestem już w połowie trzeciego tomu "Świata Rzeki" i muszę przyznać, że z każdym kolejnym tomem cykl coraz bardziej mi się podoba. Przede wszystkim fabuła jest ciekawsza i bardziej rozbudowana, wątek podróży do źródeł Rzeki jest bardzo interesujący i wciągający. Aż mnie zaczyna intrygować czym jest wieża znajdująca się u źródła. Poza tym, fascynujące jest obserwowanie rozwijają się państwa wzdłuż Rzeki. I więcej jest też elementów steampunku - parostatki i sterowce.
Będe z niecierpliwością wyczekiwać "Czarodziejskiego labiryntu", który z tego co kojarzę, ma być wznowiony w tym roku przez wydawnictwo MAG.

Odpowiedz do tematu