Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie najtaniej ?
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-05-01, 08:14   

Przykro mi to słyszeć. Czasami zdarzają im się drobne wpadki. Rozumiem jednak Twoją irytację Córko, gdy trafiła Ci się druga taka wpadka z rzędu.

Ja mam trochę inaczej, bo mieszkam blisko i zawsze odbieram osobiście w ich księgarni.

Co do Merlina. Wprawdzie rzadko u nich zamawiam, ale również nie miałem żadnych problemów.

Podobało mi się natomiast zachowanie sklepu szachowego Caissa. Kiedyś zamawiałem dla taty kilka książek i programy szachowe. Kiedy jeden z przedmiotów był niedostępny człowiek ze sklepu kulturalnie do mnie zadzwonił i razem zastanowiliśmy się, co dalej. Takie ludzkie traktowanie klienta, nie jako numer zamówienia. :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-05-02, 20:55   

Selkar też się ze mną skontaktował, tylko na mój gust trochę za późno - dwa dni po otrzymaniu wpłaty. Skoro wybrałam przesyłkę kurierską, moim zdaniem było logiczne, że zależy mi na czasie.
Zaproponowano mi też dwie opcje rozwiązania problemu - jedną był zwrot pieniędzy na konto, a drugą wybór innej pozycji, której wartość nie powinna przekroczyć 120% wartości książki, której nie byli w stanie dostarczyć. Teoretycznie zatem jestem 4 zł do przodu, wybierając rozwiązanie nr 2 i zamawiając droższą książkę - ale biorąc pod uwagę fakt, że musiałam zamówić to, czego szukałam pierwotnie, gdzie indziej (wyższa cena + dodatkowe koszty przesyłki) niestety jestem do tylu.
Pewnie dam im jeszcze szansę, bo mają bogatą ofertę (choć niepewną :lol: ) ale to jeszcze nie teraz, za jakiś czas może. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

elkaa 

Wysłany: 2010-05-21, 09:11   

Widzę, że jestem w tyle w temacie księgarni internetowym. Ja jeszcze jestem na etapie zamawiania z katalogu Świat Książki, kiedy czekało się dłuższą chwilę na przesyłkę. Ostatnio szukam mniej komercyjnych autorów, dobrze zapowiadający się zbiór znalazłam na :admin: . Za przystępne ceny ieksperymentuje z nowymi nazwiskami. Acha i wszystko mają w formie audio lub e-booków, co już w ogóle dla mnie jest idealnym rozwiązaniem ze względu na częste podróże.

To dodaje do ulubionych wasze księgarnie, może moja propozycja też Wam przypadnie do gustu.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2014-03-25, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-05-21, 12:32   

elkaa napisał/a:
Acha i wszystko mają w formie audio lub e-booków

Widać, że czasy się zmieniają. Ale dużo wody w rzekach jeszcze upłynie zanim zacznę kupować ebooki. Mimo wszystko jestem tradycjonalistą. Również zdarza mi się podróżować. Zwykle na krótkie dystanse, do pracy. Czasem na długie. Ale to przecież nie problem, biorę książkę obowiązkowo do plecaka i już. :) Książkę z okładką i kartkami oczywiście. :)

Żabka 

Wysłany: 2010-05-21, 19:35   

Ja też nie mogę się przekonać do e-booków...Codziennie jeżdżę pociągiem i nie wyobrażam sobie drogi bez książki...Miałam e-booka,ale niestety usnęłam,więc wolę jednak czytać. Poza tym książka ma swój własny,specyficzny klimat,którego nie oddam za nic ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2010-05-22, 18:28   

Żabka napisał/a:
Miałam e-booka,ale niestety usnęłam,więc wolę jednak czytać.

Chyba mylisz e-booka z audio-bookiem. E-booka przecież czyta się jak najbardziej, tyle że na ekranie...

Dla mnie e-booki są w porządku w przypadku trudno dostępnych wydawnictw. Ściągam, czasem drukuję, żeby czytać bardziej tradycyjnie. Natomiast nie umiem się przekonać do audio-booków. Jakby nie były wspaniale czytane, dla mnie stanowią szum bez treści, nie potrafię się na słuchaniu skupić. :)

Żabka 

Wysłany: 2010-05-23, 21:48   

Tak masz rację...Chodziło mi o audiobooka ;-)
A tak na marginesie to czasem ściągam e-booki i czytam sobie wieczorem.Szczególnie jak czegoś nie można dostać w księgarni...

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-03-23, 22:37   

A propos księgarni Selkar:
Złote Żniwa
Co wy na to?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-03-24, 19:44   

Przesada. Jak za tfurczością Grossa nie przepadam, tak uważam, że każdy sobie powinien sam dobierać lektury, a ten przypadek? W sumie skwituję to wzruszeniem ramion, w końcu to prywatna firma, jeśli Selkar sobie życzy w ten sposób zaznaczyć swoją ocenę książki to ich prawo. Ani nikogo tym nie zniechęcą, a tylko zrobią książce dodatkową - i darmową - reklamę ^^

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-03-25, 12:35   

Wprawdzie nie czytałem, ale z informacji na temat treści zawartych w książkach Grosa wiem, że mi się ta twórczość nie spodoba. Wyszłoby chyba, że w Polsce wszyscy mieli się dobrze za wyjątkiem Żydów, że żadnemu Polakowi z obozach koncentracyjnych włos z głowy nie spadł.

Paleolog 
czytaczszerokopojęty

Wysłany: 2011-03-25, 19:01   

A ja się nie zgadzam z Raveną. Uważam, że Selkar owszem, zrobił kapitalną reklamę, ale... sobie. Jeżeli zrobili to świadomie - świetny chwyt marketingowy żeby zwrócić na siebie uwagę. Jeżeli nieświadomie, w co nie bardzo wierzę - posunięcie trochę patetyczne, ale stojąca za nim idea tym bardziej mi się podoba. Dla Grossa to żadna korzyść (chyba tylko taka, że będzie miał kolejny argument do forsowania poglądu, jakim to straszliwie ksenofobicznym miejscem na ziemi jest Polska). Każda jego książka i tak ma z urzędu zapewnioną reklamę w czołowych mediach, więc zagrywka księgarni to niezauważalna kropla w morzu.

Oczywiście każdy sam dobiera sobie lektury i właśnie na tym polega urok czytania, co bardzo mnie cieszy. Dlatego też nie mam nic przeciwko temu, żeby wydawać u nas Grossa, niechby i w olbrzymich nakładach, mimo że uważam jego książki za propogandową papkę w najczystszej postaci.

Czytałem "Strach" i - nie licząc propagandowych pozycji z czasów PRLu - drugiej tak przekłamanej pseudonaukowej (bo w końcu gęsto opatrzonej przypisami) książki nie miałem w życiu w ręku. Z selektywnym wyborem cytatów ze źródeł dopasowanych do stawianej tezy, przy jednoczesnym przemilczaniu dowodów nie pasujących do forsowanego poglądu - z tych samych źródeł zresztą.

Tego typu publicystyka jest bardzo szkodliwa dla Polski i Polaków. Nie z powodu książek wydawanych w naszym kraju, bo tu jeżeli ktoś będzie miał ochotę może sięgnąć do artykułów czy książek polemicznych wobec autora. Szkodliwa z tego powodu, że Gross jest czytany w Stanach i dla wielu jego opinie są tam rzetelne i prawdziwe, ponieważ amerykański czytelnik nie ma dostępu do innych autorów poruszających podobną tematykę.

Nie dość, że słaby pisarz (bo jeśli jest się dobrym można zadać wyrafinowany sztych, Gross natomiast rąbie na oślep bez odrobiny finezji), to jeszcze - w mojej opinii - mały człowiek.

Trauma

Wysłany: 2011-03-29, 21:26   

W solarisnet.pl sa teraz znizki 30 i 60 procent

Jelon 

Wysłany: 2011-04-06, 10:38   

"Ciekawe" zachowanie Selkara. Jak widać choćby na tym forum, zaczęto dyskutować o Selkarze. Nagłośniło to samą sytuację, a tym samym księgarnię.
A co do zakupów przez internet, to najczęściej zaopatruje się w KDC.pl. Kupuje tam od kilku lat, najczęściej "na żywo", ale jeśli nie mam kiedy podjechać do księgarni, to staram się zamówić w Sieci. Polecam, bo jeszcze nie zdarzyło mi się mieć niemiłych sytuacji w związku z którymś zamówieniem;) Co do innych, to niestety wypowiedzieć się nie mogę.

Agnieszka 
AGI

Wysłany: 2011-08-07, 18:54   

ja taz zamawiam w KDC, juz parę ładnych lat.Mają przystępne ceny, jak dla mnie dobry wybór, jedynie na dostawę przy wiekszych zamowieniach zdarzyło mi sie długo czekac, nawet 3 tyg.Ale cóż nie można mieć wszystkiego...

chuda

Wysłany: 2011-10-02, 19:03   

Również parkrotnie kupowałąm ksiązki w KDC. Jednak zdecydowanie najczęściej kupuję po prostu na allegro i wyszukuję najtańszą opcję. Na allegro jeszcze nigdy się nie zawiodłam, nie miałam nigdy żadnych nieprzyjemności. A co ciekawe, niektóre książki na all sprzedają jeszcze przed premierą... w innym wątku ktoś podał link do "Cmentarza w Pradze", nowej książki Umberto Eco, któa ma mieć premierę dopiero w listopadzie...

Odpowiedz do tematu