Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książki o dietach
Autor Wiadomość
czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-07, 19:31   Książki o dietach

Ostatnio przybyło mi parę kilo i szukam jakieś dobrej skutecznej diety. Do tej pory jakoś trudno było mi się zmobilizować do tego, żeby stosować diete, ale postanowiłam teraz zabrać się solidnie za siebie. Może znacie jakieś fachowe książki czy poradniki na temat diet albo zdrowego odżywiania. Nie mam bardzo czasu chodzić po księgarniach dlatego zdecydowałam się poszukać czegoś w internecie. Licze na Was ;)

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-08, 19:56   

a znacie może jakieś inne dobre książki o dietach, jakieś sprawdzone, lub słyszeliście od znajomych o jakiś dobrych poradnikach?

Melanie 

Wysłany: 2010-04-08, 20:19   

Chciałabym Ci pomóc, ale niestety jestem kompletnie zielona w tym temacie. Jedyną książkę, którą kojarzę z tego zakresu jest Dieta south beach. Moja koleżanka czytała ją w szkole i starała się dostosować do wszelkich wymagań, czego efektem było to, że odmawiała ziemniaków w stołówce szkolnej przez kilka miesięcy, a waga i tak niewiele drgnęła. W diecie tej są jakieś poszczególne etapy, ale z tego co pamiętam niespecjalnie jej wychodziło ich przestrzeganie. Ostatecznie książka wylądowała w koszu, a koleżanka u dietetyczki.

I właśnie, według mnie, udanie się do specjalisty jest najlepszym rozwiązaniem. :)

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-08, 22:17   

dzięki za odpowiedź :) myślałam nad tym żeby się wybrać do dietetyka ale na razie nie jest ze mną chyba aż tak źle ;-)
a nie wiesz może jak skutecznie szukać informacji o tych książkach lub czy znasz jakieś strony internetowe gdzie można znaleźć takie książki, tak żeby też były tam opinie albo opisy tych książek, nie jestem najlepsza w szukaniu informacji w internecie

TheMarcinKey

Wysłany: 2010-04-08, 22:35   

Ok. Mój temat. Interesuję się tym. Zależy co tą dietą chcesz osiągnąć schudnąć czy przytyć?

Jeśli o odchudzaniu to jest fajny ebook, Barbary Gawryluk "Odchudzanie - Fakty i Mity" - przeczytałem to i jest tam wiele wyjaśnione o dietach i podobało mi się.
Podstawy układania diety oraz fakty i mity "popularnych diet".
Trzymaj linka do niej na chomiku.

Kochani, bez linkowania do chomików i tego typu stron, jeśli już chcecie się tym dzielić to na pw, bardzo proszę. Ravena

Mam do czytania jeszcze książkę
Antyrak

Mam jeszcze kilka do przeczytania, ale to są już książki "akademickie" lub Normy Zdrowego Odżywiania:)

P.S. Ruszaj się i trzymaj dietę. KONSEKWENTNIE. Tak osiągniesz wymarzony cel. Dieta to nie jest 2 tygodnie nie jedzenia to sposób na życie, to styl życia.
Wkrótce wystartuję ze stronką i tam będzie darmowy ebook, takie podstawy diety oraz treningu w domu, a'la pakerski ebook.
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2010-04-09, 07:35, w całości zmieniany 2 razy  

Melanie 

Wysłany: 2010-04-09, 20:18   

Jeszcze może dodam, żebyś nie traktowała wizyty u dietetyka jako ostatniej deski ratunku. Wcale nie trzeba mieć nadwagi, aby udać się na konsultację. Przewaga tej opcji nad książkami jest taka, że lekarz dobierze Ci indywidualną dietę do Twojego trybu życia, czego sama lektura raczej nie zapewnia.

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-09, 20:25   

oczywiście ze schudnac :)

a te ksiazki akademickie? TheMarcinKey czy mozesz podać jakies tytuły, kto je napisal gdzie je znajde? znajde je w internecie?
Ostatnio zmieniony przez czarna_róża 2010-04-09, 20:54, w całości zmieniany 2 razy  

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-09, 20:50   

Melanie,

Wiesz może ile kosztuje wizyta u specjalisty? Czy diety przepisywane przez nich są kosztowne?

TheMarcinKey

Wysłany: 2010-04-10, 18:14   

Nie wiem czy to są książki akademickie tak je nazwałem po prostu:
sportowa.eu
Normy żywienia człowieka
Pierre Dukan
Mam sporo do nauki. Także nie powiem Ci, która jest najlepsza. Książki Pierra Dukana cieszą się dużą popularnością.
Moja rada ograniczenie pustych kalorii: słodycze, chipsy, więcej błonnika pokarmowego (otręby, platki owsiane) ruch 3-4 x w tygodniu

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-11, 10:26   

Zainteresowała mnie ta książka, którą polecałeś Pierre Dukana. Chciałabym ją kupić, zwłaszcza, że nie jest droga. Czy z tej stronki, do której zamieściłeś linka zamówię ją bez kłopotu? A może znasz jakieś księgarnie internetowe z których można szybko zamówić książkę?

Nie zamawiałam jeszcze książki z Internetu, nie wiem czy nie lepiej byłoby poszukać i kupić w księgarni, nie przez Internet.

Melanie 

Wysłany: 2010-04-11, 19:17   

czarna_róża napisał/a:
Wiesz może ile kosztuje wizyta u specjalisty?

Osobiście nigdy nie korzystałam z takiej wizyty, ale z tego co słyszałam, może to być koszt ok. 100 zł. Oczywiście zależy to pewnie od miasta i indywidualnych cen danego specjalisty.

TheMarcinKey

Wysłany: 2010-04-12, 07:57   

Spokojnie czarna różo możesz zamówić z tej księgarni. SELKAR
Jednak gdy tylko tą jedną będziesz chciała zamówić to poszukaj w księgarniach na mieście. Może będzie taniej, bo bez kosztów wysyłki. Chyba, że zamawiasz więcej książek to przez internet.
Daj znać czy ciekawa. Mimo, że zawsze uczyłem się jak przytyć :) chcę też się edukować również o odchudzaniu.

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-12, 17:54   

Spróbuję poszukać tej książki w księgarni w mieście a jak się nie uda to przez Internet :) Jakby coś to możesz liczyć na moją opinię ;)
Tylko, że najpierw muszę jeszcze trochę poszperać w internecie bo do tej pory nie kupowałam nic przez Internet, nie wiem nawet za co się zabrać, co zrobić, żeby zamówić książkę z Internetu? Muszę się gdzieś zalogować, podać jakieś dane?

TheMarcinKey

Wysłany: 2010-04-12, 18:49   

Tak zazwyczaj musisz się zarejestrować w księgarniach i na swoje konto się logujesz dodajesz książki do koszyka, klikasz Zamawiam i dalej jest pokazane co trzeba robić.
Tylko czy opłaca się zakładać konto dla jednej książki? Chyba, że w przyszłości będziesz zakupy robiła przez internet to wtedy się opłaca.

czarna_róża 

Wysłany: 2010-04-14, 17:09   

Znalazłam te książkę Pierre Dukana u mnie w księgarni. Książka jest interesująca, oprócz dokładnego opisu diety, wskazówek, zawiera także przepisy dań na poszczególne okresy diety. Przejrzałam ją dosyć dokładnie, ale zanim zastosuje jakąś dietę chciałabym jeszcze przeczytać parę książek i porównać.

Mam pytanie: Jak szukasz dobrych książek o dietach? Jakich informacji szukać? Na co zwrócić uwagę?

Odpowiedz do tematu