Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Vandermeer Jeff "Podziemia Veniss"
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-07-01, 13:16   Vandermeer Jeff "Podziemia Veniss"

Podziemia Veniss
Autor: Jeff VanderMeer
Wydawnictwo: Mag Data wydania:
Czerwiec 2009
Seria: Uczta wyobraźni

PODZIEMIA VENISS to przesiąknięta mrocznym pięknem i jednocześnie prawdziwie koszmarna opowieść, zdobywająca szturmem teren fantastycznej antyutopii, którą przekształca w zupełnie nową jakość. Jeff Vander Meer nie marnuje czasu na tworzenie konwencjonalnego, spójnego futurystycznego świata; zamiast tego jego postacie charakteryzują się niemal mitologiczną prostotą i żyją wśród krajobrazów, które wiele zawdzięczają zarówno Hieronimowi Boschowi i Salvadorowi Dali, jak i autorom SF, takim jak J.G. Ballard czy Simon Ings. Rozgrywające się w świecie zewnętrznym katastrofy postępują ramię w ramię z głęboką refleksją i odkrywaniem przez bohaterów samych siebie. Pełno tu również intensywnych, rozrzuconych na wszystkich stronach powieści chwil piękna i grozy, żywcem wyjętych wprost z ze złego snu.

Za Merlin.pl

Fragment powieści

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-07-01, 13:36   

Zastanawiam się właśnie nad kupnem. Okładka bardzo ładna. Pisarz także jest znany i doceniany. Trochę odstrasza natomiast cena, ponad 35 zł za 24 stron książki. MAG mógłbym przy cienkich książkach trochę zejść z ceny...

Tina 

Wysłany: 2009-07-01, 19:26   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Trochę odstrasza natomiast cena, ponad 35 zł za 24 stron książki. MAG mógłbym przy cienkich książkach trochę zejść z ceny...

Tak jak przy grubych podnosił (patrz: Viriconium). Ale pewnie byłaby to zbyt duża strata dla wydawnictwa. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo nie przepadam za grubymi książkami, więc jestem w stanie dać te 35zł. Poza tym - treść zapowiada się znakomicie.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-07-01, 21:16   

Tina napisał/a:
Tak jak przy grubych podnosił (patrz: Viriconium). Ale pewnie byłaby to zbyt duża strata dla wydawnictwa. Mi osobiście to nie przeszkadza, bo nie przepadam za grubymi książkami, więc jestem w stanie dać te 35zł. Poza tym - treść zapowiada się znakomicie.

Z tego co pisał na forum Zaginionej Biblioteki redaktor MAGa, Andrzej Miszkurka, Uczta Wyobraźni przynosi wydawnictwu straty, oni na niej nie zarabiają. Ale wydają, żeby utrzymać ciekawy profil wydawnictwa, jako takiego, które wydaje dobrą i różnorodną fantastykę, a nie tylko to, co się dobrze sprzedaje.

Czarna Stopa 

Wysłany: 2010-02-03, 21:38   

Książka dobra, chociaż "Miasto szaleńców i świętych" tegoż autora podobało mi się o wiele bardziej. Pod koniec miałem wrażenie, że moja wyobraźnia nie nadąża, zwłaszcza gdy Shadrach zbliżał się do Quina. Ta ryba... ekhm... dla mnie stanowczo zbyt fantastyczna. Ogólne wrażenie pozytywne, gdybym jednak miał po raz drugi sięgnąć do portfela, to... sam nie wiem. Wspomniane wyżej "Miasto..." jest naprawdę dobre, dlatego też śmiało kupiłem "Podziemia Veniss" i, niestety, lekko się rozczarowałem. Może podświadomie oczekiwałem czegoś bardzo podobnego, nie mam pojęcia. Pochwalę za to autora za ciekawie napisane posłowie, po przeczytaniu którego zaczynam się poważnie zastanawiać, czy czasem najzwyczajniej w świecie powieść mi nie umknęła i nie przeszedłem obok niej niczym gruboskóry hipcio. To byłby zresztą nie pierwszy raz, gdy jakaś książkę skręca w lewo, a ja szukam jej po prawej stronie.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-02-04, 04:03   

U mnie Podziemia Veniss jeszcze zalegają na półeczce. Przeczytał w międzyczasie tato, który miał o książce w miarę pozytywne zdanie.
Z tego, co wyczytałem w wydawnictwie MAG, niedługo ukaże się kolejna książka Vandermeera w UW - Shriek: posłowie - tak to się chyba nazywa, jeśli się nie mylę. :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2010-02-04, 09:38   

A ja nie dokończyłam. Strasznie mnie zmęczyła ta książka! Tak psychodeliczna, tak przytłaczająca, nie mogłam złapać przy niej oddechu. To już Dicka mi się lepiej czytało... ^^

Lektury Kawoholiczki

Tina 

Wysłany: 2010-02-04, 20:17   

Mi nie udało się wczuć w tą książkę. Na początku świetnie potrafiłam sobie wszystko wyobrazić i odczuć. Potem jednak jakoś zgubiłam wątek. Może też mnie zaczęła powieść męczyć? Ale bardzo chętnie bym kiedyś do niej powróciła, jednak gdy będę w odpowiednim do tego nastroju (bo teraz już wiem czego się spodziewać). I kiedyś muszę zaopatrzyć się w "Miasto szaleńców i świętych". A "Shirek: posłowie" automatycznie trafia nie listę "do kupienia".

Odpowiedz do tematu