Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Akademia" - rewelacyjna powieść spoza mainstreamu
Autor Wiadomość
Giwerniok 

Wysłany: 2009-11-29, 21:45   "Akademia" - rewelacyjna powieść spoza mainstreamu

Witam,

Chciałbym podzielić się wszem i wobec radosną nowiną, że oto ukazała się prawdziwa perła literatury offowej, tj. powieść pisana przez ludzi i dla ludzi naprawdę niezależnych, na serio myślących. Przypadkowo nabyłem to dziełko i jestem pod jego ogromnym wrażeniem: niesamowite poczucie humoru, rozbrajający język, niektóre sformułowania tną jak brzytwa - a przy tym jest to wszystko tak cholernie mądre, tak solidnie przemyślane, że aż trudno w to uwierzyć. Mamy tu z jednej strony soczysty obraz życia studenckiego we współczesnym Krakowie, a w zasadzie to bezlitosną kpinę z "akademii" (czyli życia na uniwersytecie), z drugiej zaś - całkiem poważną diagnozę duchowej pustki, jaka otacza młodego studenta, któremu dzisiejszy świat nie ma tak naprawdę nic do zaoferowania. Krótko mówiąc - śmiech i zaduma w wersji tak umiejętnie skondensowanej, że chyba nic podobnego dotąd nie napisano.
Toteż, nie będąc na co dzień aktywnym użytkownikiem internetu, postanowiłem zalogować się na tym znakomitym forum - polecam tę lekturę z całego serca tym wszystkim, którzy pozwolą się zaskoczyć. A sądzę, że tzw. mainstream niekoniecznie obejmuje to, co najwartościowsze, więc kluczem jest, aby każdy sprawdził na własną rękę. Moim zdaniem, po cichu tworzy się tu historię literatury, przy której dotychczasowe "objawienia" w rodzaju "Wojny polsko-ruskiej" tracą swój blask. I tyle.
Książkę, która do moich rąk trafiła przez przyjaciela, można zdobyć w sieci - mają nawet stronę (choć to wydawnictwo zupełnie dotąd niekojarzone przeze mnie): http://a-kademia.pl/.

Raz jeszcze polecam i pozdrawiam!

Odpowiedz do tematu