Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Meyer Stephenie - Cykl "Zmierzchu"
Autor Wiadomość
elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2009-11-17, 16:00   

Zolzikiewicz nie trzeba tracic czasu na czytanie wywiadow z pania Meyer zeby sie przekonac ze inteligencja to ona nie grzeszy. Wystarczy przeczytac kilka stron z jednej z jej powiesci. Moze jestem przeczulona ale tyle bledow logicznych nie znalazlam w zadnej z przeczytanych przeze mnie ksiazek. Jakis czas temu moj syn poplakal sie ze smiechu po przeczytaniu fragmentu "Zmierzchu" i stwierdzil ze trzeba miec wielki talent zeby stworzyc cos az tak idiotycznego. Ja podczas lektury mialam caly czas wrazenie ze jej skojarzenia sa niezwykle dziwne. Czesto laczy ze soba dwa slowa, ktore absolutnie nie maja ze soba nic wspolnego.

Zołzikiewicz 

Wysłany: 2009-11-18, 17:47   

Taka naszła mnie teraz myśl, że może w oryginale jest gorzej, a polski Tłumacz (jeśli tak - chwała mu za to!!) postarał się w miarę to naprawić. Chociaż nawet artysta nie ulepi z g***a dzieła sztuki :P .

Żabka 

Wysłany: 2009-11-18, 19:07   

Słuchajcie to jeszcze jest nic...Moja koleżanka jest tak zauroczona tym cyklem,że czyta go już drugi raz...Mało tego znalazła w internecie tłumaczenie wspomnianej przeze mnie piątej części.Podpytałam ją o czym tak mniej więcej jest,więc autorka pisze od nowa tą historię tylko,że oczami Edwarda.Opisuje tam jego myśli i uczucia i takie tam... Ja mam pytanie: po co to czytac jeszcze raz od nowa?

Zołzikiewicz 

Wysłany: 2009-11-19, 08:33   

Żabko, nie rozumiesz jaki Edward jest wspaniały? Każda nastolatka się w nim kocha, a tak poznają go bardziej i jeszcze bardziej będą mogły wzdychać i marzyć po nocach.
Już nie wspomne ile kasy Meyer za to dostanie.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-11-19, 12:48   

Zbrodnia to niesłychana... Książka mi się podobała! :hehe: Łaaaa, jaki ta wiedźma ma zły gust ;-)
Nie wiem jak w oryginale w polskim przkładzie język nie był zły, bo zwróciłabym na to uwagę, a tak przeczytałam wszystkie części bezboleśnie. I naprawdę, książka nie jest aż tak zła, jak piszecie, tylko po pierwsze nigdy nie zakwalifikowałabym jej do hrrorów, jest to nastolatkowy romans i czytadło, w żadnym wypadku powieść grozy. Po drugie o ile całość trzmała się w miarę sensownie przez trzy kolejne części w "Przed świtem" autorka przeczyła sama sobie i popełniła mnóstwo błędów rzeczowych i logicznych.
I tak, piąta część to cała historia "oczami Edwarda" ;-)
Ale czytałam gorsze powieści, więc nie uważam, że cykl Meyer zasługuje aż na takie pomyje ^^
W planach czytelniczych mam "Intruza" nawet :D

Lektury Kawoholiczki

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2010-01-21, 13:56   

http://twilight-saga-zmie...2,ID361690032,n
wywiad z autorka :)

Ishikawa 
Crazy tortoise lady

Wysłany: 2010-02-07, 12:15   

Przeczytalam 2 część (1 nie było w bibliotece). I....niektore fragmenty czytalam z zapartym tchem, a inne pomijalam po 10 stron naraz. Przyznam,ze ciekawi mnie co bedzie dalej (np. z Jacobem -moj ulubiony bohater).
Irytuja mnie bezbarwni glowni bohaterowie i ich plaskie dialogi,serio, wszystkich innych darze sympaita,ale ta dwojke...no masakra.

Mizuumi 

Wysłany: 2010-10-14, 17:57   

Również lubię Jacoba. :) No i nie sądzę, że główni bohaterzy są tak całkiem bezbarwni - zwłaszcza Bella, która potrafi komentować rzeczywistość z pewną dozą ironii i dystansu.
Poza tym Zmierzch jest piękną historią o pięknej miłości i cóż to dużo mówić - warto się z nią zapoznać bliżej. :)

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2010-12-30, 18:17   

"Zmierzch" uważam za tragiczną powieść :/ Nie rozumiem, jakim cudem ta słabiutka seria mogła zdobyć taką popularność, zresztą podobnie rzecz ma się z "Eragonem".

Zaczęłam czytać część pierwszą, przedtem zetknęłam się z masą negatywnych komentarzy na jej temat, więc spodziewałam się, że co najwyżej będzie się z czego pośmiać. Ale ta ksiażka jest przede wszystkim nudna... Wszystko się ciągnie, ciągnie, ciągnie i ciąąąąąągnie. Bella na przemian snuje się apatycznie i zachwyca się w żenujący sposób Edwardem. Akcja toczy się wolniutko i wszystko wydaje się papierowe. Wytrzymałam kilka rozdziałów.

Na pewnym blogu dziewczyny w zabawny sposób skrytykowały "Zmierzch", jakby kto chciał, mogę dać linka do tej analizy :)

książ

Wysłany: 2011-01-02, 21:28   

Ja osobiście również w Zmierzchu zbyt wiele nie widzę, ale staram się tą całą "zmierzchomanię" jakoś zrozumieć. Bo w sumie tak: jest tam romans, jest trochę horroru, jest przystojniak jako główny bohater - w sumie jakoś bardzo się nie dziwię, że młodym może się to podobać:) A z tego co wiem, to w podobnych klimatach zaczyna się też teraz pisać o wilkołakach. Niedawno wyszło "Dziedzictwo mroku" autorstwa Bree Despain i to się teraz chyba też staje dość popularną sagą. W sumie, zawsze to jakieś urozmaicenie;)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-01-03, 12:02   

Aura napisał/a:
Na pewnym blogu dziewczyny w zabawny sposób skrytykowały "Zmierzch", jakby kto chciał, mogę dać linka do tej analizy

Poproszę ^^
No cóż, każda literacka moda kiedyś się skończy, za parę lat "Zmierzch" i pokrewne mu tytuły będzie pokrywał się kurzem na półkach bibliotecznych... :)

Lektury Kawoholiczki

alibaba 

Wysłany: 2011-01-03, 12:37   

Ja, babcia, dobiegająca 70-tki, przeczytałam 3 częśći "Zmierzchu". A przeczytałam, bo zaczęła to czytać moja 16- sto letnia wnuczka. Czasem lubię wiedzieć, co czytają młodzi ludzie. Wnuczka natomiast wzięła się za to, bo wypadało........ Ani ona ani ja nie byłyśmy tym zachwycone. Ja przeczytałam od razu całość na przełomie lipca i sierpnia, wnuczka pierwsze dwa tomy też a trzeci- skończyła teraz, w święta.
No cóż, jest to książka wybitnie dla młodych gimnazjalistek. I dobrze, że nie leje się tam krew, że wszystko, co miałoby nazywać się horrorem jest zminimalizowane i stonowane. Razi mnie tylko ta przesłodzona miłość. Uważam, że młode dziewczęta mogą, pod wpływem tej książki, wyrobić sobie niezbyt realne wyobrażenie o miłości. Wiem, że każda dziewczyna o takiej miłości marzy. Ale ile z tych dziewcząt spojrzy na to realistycznie? A ile, chcąc przeżyć taką miłość, rzuci się w objęcia niezbyt odpowiedzialnego chłopca?

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-01-03, 18:32   

Ravena napisał/a:
No cóż, każda literacka moda kiedyś się skończy, za parę lat "Zmierzch" i pokrewne mu tytuły będzie pokrywał się kurzem na półkach bibliotecznych...

Kiedyś pamiętam takim superbestsellerem była książka "Trzynasta opowieść". Wszędzie była na półkach, porównywano ją do Cienia wiatru. Trudno znaleźć dziś tę książkę na półce. Kiedyś kupiłem siostrze na prezent. A potem mając postój na dworcu w Czestochowie znalazłem ładne wydanie, w skóropodobnej okładce za 12 zł. Nie miałem co czytać, więc wziąłem. :) Niemniej bestseller przeminął z wiatrem. Była sława i wyblakła.
Myślę, że za chwilową sławę odpowiada marketing, wiadomo, milionami dolarów można największego gniota wylansować. Zrobi się film, gadżety... Za długofalową sławę natomiast odpowiada treśc książki. Nikt nie będzie inwestował w promocję książki przez dziesięciolecia. Biznes wyciśnie z książki co sie da, zarobi swoje a potem wylansuje coś świeższego.

Panna Jeż 

Wysłany: 2011-01-06, 17:32   

Muszę w końcu przeczytać (Zmierzch), bo to jest jak wrzód irytujące, ciagle o tym słyszeć, wszędzie widzieć, a nie wiedzieć, o co ten hałas 8-)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2011-01-06, 20:59   

Eva, powodzenia... :roll:

Uczniu, "Trzynasta opowieść" nie była aż taka słaba. Oczywiście, żadne tam dzieło, ale miłe czytadło na wieczór. Szkoda tylko, że kampania marketingowa była taka rozbuchana, wiele osób mogło się rzeczywiście rozczarować.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Odpowiedz do tematu