Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świetne okładki książek
Autor Wiadomość
luka 53

Wysłany: 2009-11-03, 19:02   

polecam w 100 % może okładka nie zbyt zachęcająca ale książka rewelacja sa to autentyczne wspomnienia autora z lat siedemdziesiątych, opisywane są tu takie historie że aż trudno mi uwierzyć że takie rzeczy działy się w tym czasie jest to taki ojciec chrzestny na wesoło mozna by rzec a okładka na to w ogóle nie wskazuje.

mini.png
Plik ściągnięto 5079 raz(y) 25,41 KB

Ostatnio zmieniony przez Ravena 2009-11-03, 19:52, w całości zmieniany 1 raz  

andy 

Wysłany: 2009-11-03, 19:11   

Nie czytałem, bo w sumie po cholerę , jak to czasy gdzie bylem piękny i młody. Ale przeczytam przynajmniej po to co z autorem podyskutowac

luka 53

Wysłany: 2009-11-04, 10:28   

wiesz mi ta ksiązka sie bardzo podobała po pierwsze dlatego, że opowiada bez ogródek o pewnych rzeczach, po drugie opisy erotyczne są nie możliwe co ten koleś w życiu nie robił można się było przy tych opowieściach dobrze uśmiać,ogólnie rzecz biorąc opisuje kombinatorski sposób bycia tego człowieka, fajna sprawa dawno nie czytałam podobnej ksiązki, czy ktoś mógł by mi polecić coś podobnego??? tak po moich postach czytając, była bym wdzięczna

luka 53

Wysłany: 2009-11-04, 17:41   

a wracając do mojego pytania mogę liczyć na polecenie czegoś godnego uwagi pozdrawiam

andy 

Wysłany: 2009-11-04, 17:48   

Pewnie co bym Ci polecił to się spodobało, raczej inne klimaty

Żabka 

Wysłany: 2009-11-24, 21:24   

U mnie z kupowaniem książek to jest tak,że najpierw w księgarni lub bibliotece oglądam okładkę ewentualnie tytuł i jeśli to nie przykuje mojej uwagi to nawet nie próbuje czytac jaka jest fabuła tej książki...Niestety tak to już jest,że mimo wszystko okładka musi chociaż odrobinę przyciągac...

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-11-25, 17:13   

Przychylę się do zdania Córki Lavransa, okładka "Lali" niesamowicie mnie urzekła. Ogromnie zresztą lubię okładki, zrobione ze starych fotografii. Niezwykle podoba mi się obecne wydanie Isabelle Allende, sam "Dom duchów", który dzięki Elfowi mam na półce, zachwyca wydaniem:

Z obecnych urzekła manie znów okładka powieści Zafona. Nie wiem jaka będzie treść, ale okładka klimatyczna ^^

Lektury Kawoholiczki

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2009-12-01, 11:43   

Ravena napisał/a:
Mnie urzekła okładka do "Złodziejki książek" i przyrzekłam sobie, że któregoś dnia włączę tę powieść do swojego księgozbioru. Bardzo pięknie wydana. Treściowo nie ustępuje zresztą edycji.

Ja dołączam się do zdania Ravena, piękne wydanie, i podobnie dołączam inną okładkę książki tego samego autora choć pod innym tytułem "posłaniec". Jestem szczęśliwą posiadaczką obu:)

images.jpeg
Plik ściągnięto 5007 raz(y) 1,68 KB

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-12-01, 11:49   

Ja też mam obie wyżej wymienione książki. Rzeczywiście, Złodziejka książek i Posłaniec to jedne z najładniej wydanych książek.

książ

Wysłany: 2009-12-02, 21:28   

Gdzieś już o "Posłańcu" na tym forum rozmawialiśmy;) Ale spoko, o takich książkach długo można by mówić;) U mnie już od jakiegoś czasu obydwa Zusaki przeczytane, dumnie prezentują się obok siebie na półce;) Wydania naprawdę piękne.

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2009-12-03, 10:12   

Fajnie, że się zgadzacie. Obie książki Zusaka nie dość, ze mają ciekawe okładki to w środku też zadbano o wydanie, grafika, fajnie rozplanowany tekst, wszystko jest na swoim miejscu.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-12-30, 13:32   

Ravena napisał/a:
... ale czy pamiętacie z Waszych czytelniczych doświadczeń książki, które przyciągnęły was nie interesującą fabułą czy nazwiskiem autora, ale właśnie projektem okładki? Szczególnie intrygującym czy po prostu pięknym estetycznie?

Do takich książek z intrygującą okładką z pewnością zaliczę Marinę Zafona. Okładka przyciąga wzrok z witryn księgarskich, gdy jeszcze jesteśmy na ulicy. :)
Nie kupiłem jej od razu tylko dlatego, że tak bardzo rozczarowałem się Grą Anioła.
No, ale Mikołaj sprawił, że w końcu trafiła pod mój dach. Została przeczytana i jeśli mam porównywać odczucia czytelnicze to czytało mi się lepiej niż Grę Anioła. Natomiast Cień wiatru jest zdecydowanie poza jej zasięgiem. :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-12-30, 16:25   

Mnie się ostatnio spodobała estetyka okładki do "Ulicy tysiąca kwiatów". Taka... stereotypowo japońska :)

Lektury Kawoholiczki

Artemiss

Wysłany: 2010-03-24, 09:51   

Kilka miesięcy temu uległam czarowi czerwonej sukienki z okładki "Kochałem ją". Dobra książka. Chyba pierwszy raz spotkałam się z takim podejściem, że równocześnie są ukazane racje osoby porzuconej i porzucającej w tak racjonalny i po prostu normalny sposób.

lisclistopadowy 
lisclistopadowy

Wysłany: 2010-04-01, 13:59   

Słuchajcie a widzieliście okładkę książki Melissy Marr pt. "Królowa lata"? Jest magiczna, tak samo jak jej zawartość

Krolowa-Lata_Melissa-Marr-Natalia-Wisniewska,images_product,11,978-83-10-11728-1.jpg
Plik ściągnięto 4844 raz(y) 14,46 KB

Odpowiedz do tematu