Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki - Nowa moda na książki do słuchania
Autor Wiadomość
gfilipczak 

Wysłany: 2009-10-20, 11:47   Audiobooki - Nowa moda na książki do słuchania

NOWA MODA NA KSIĄŻKI DO SŁUCHANIA!
Rozsłuchaj się w literaturze.

Kolejny dzień wypełniony pracą? A jedyna przeczytana w tym tygodniu lektura to najświeższe wiadomości w gazecie?
Marzysz o dobrej książce tylko po prostu brak Ci czasu?
SŁUCHAJ KSIĄŻEK wykonując codzienne czynności! Zyskasz dwa razy więcej czasu dla siebie i twojej rodziny.

Do tej pory ta forma rozrywki kojarzona była z pozycjami dla dzieci oraz dla osób niewidomych. Brak czasu, duże tempo naszego życia spowodowało, że wbrew naszej woli coraz mniej czytamy. Okazuje się jednak, że każdego dnia możemy znaleźć czas na książkę – jeśli jej posłuchamy, a nie przeczytamy – bo książkę słuchać można wszędzie: w autobusie i samochodzie, podczas codziennych czynności takich jak sprzątanie czy zmywanie, ale także idąc z psem na spacer czy z dzieckiem na plac zabaw.

Biegasz? Czemu w tym czasie nie posłuchać dobrej książki.
Miejsc i czasu na jej słuchanie jest naprawdę bardzo wiele – zależy to tylko od naszej fantazji.

logo.jpg
logo
Plik ściągnięto 9564 raz(y) 10,62 KB

Ostatnio zmieniony przez Ravena 2011-11-18, 19:45, w całości zmieniany 2 razy  

alibaba 

Wysłany: 2009-10-23, 22:00   

Nie, nic nie zastąpi czytania. Wiem to z własnego doświadczenia. Miałam ostatnio problem z oczami i prosiłam forumowiczów o pomoc- nie wiedziałam gdzie szukać książek do słuchania. No i gdy już mogłam wybrać i posłuchać- zrezygnowałam. To nie to. Czytanie to przyjemność której nic nie zastąpi. Takie jest moje zdanie.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-10-24, 04:15   

Czasem jak chcę posłuchac sobie czegoś do snu, włączam sobie taką książkę do słuchania albo jakąś audycję radiową, żeby posłuchać i zasnąć przy niej.
A w innych przypadkach zgadzam się z alibabą, książka w ręku do czytania jest zdecydowanie lepsza niż ebooki czy audiobooki czy inne tam wynalazki.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-10-24, 12:46   

A ja się jednak do audiobooków przekonałam. Głównie dlatego, że ostatnimi czasy zwyczajnie nie mogę usiąść z drukiem w ręce, więc skazana zostałam na słuchanie. Mogę słuchać książki robiąc zakupy, sprzątając, zmywając naczynia czy piekąc ciasto. W dobrej interpretacji daje mi tyle samo przyjemności co druk. No i jest to w pewnych warunkach niesamowicie wygodne!

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-10-24, 13:00   

Ravena napisał/a:
Mogę słuchać książki robiąc zakupy, sprzątając, zmywając naczynia czy piekąc ciasto

Ciągle sobie powtarzam, że kupię sobie mp3-kę. :)

andy 

Wysłany: 2009-10-24, 13:41   

Ravena napisał/a:
A ja się jednak do audiobooków przekonałam.

Ja tak sobie. Co prawda profesjonalnych nie słuchałem, ale nie o jakość czytacza mi teraz idzie, bo w sumie dla mnie treść jest ważniejsza, niż popisy lektora.
Ale tak miałem sobie remoncik w domu, czytać na kompie, komórze, czy w papierze się nie da bo pazury zajęte - to se zrobię a"udiobuka". Tylko kniga, którą ja czytam nie robiąc przerw w 2 godziny (nie ważne czy z ekranu czy z papieru) w mp3 ma 6 godzin odsłuchu.
To już wolałem dokończyć "ocznie"

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-10-24, 14:10   

Cytat:
Ciągle sobie powtarzam, że kupię sobie mp3-kę.

Dostałam, więc korzystam ;-)
andy napisał/a:
Tylko kniga, którą ja czytam nie robiąc przerw w 2 godziny (nie ważne czy z ekranu czy z papieru) w mp3 ma 6 godzin odsłuchu.
To już wolałem dokończyć "ocznie"

Tak, dlatego zwykle słuchanie zajmuje mi dłużej niż czytanie. Ale zawsze mogę dokończyć przy kolejnym sprzątaniu czy gotowaniu. Robię to codziennie w końcu, okazja jest 8-)

Lektury Kawoholiczki

Ladybug 

Wysłany: 2009-10-25, 14:15   

Ja się nigdy do audiobooków nie przekonam. Jestem tak zwanym wzrokowcem, a poza tym nic nie zastąpi zapachu kartek i druku, szelestu stron.

alibaba 

Wysłany: 2009-10-26, 20:04   

no właśnie- zapach kartek, szelest stron. To jest to. Tego niczym nie da sięzastąpić. A poza tym jak czytam, to świat zewnętrzny niemal dla mnie nie istnieje. Słuchanie i robienie np. zakupów czy zmywania naczyń nie pozwala na koncentrację. Nie wiem , może mam trochę ograniczone możliwości umysłowe- ale gdy próbowałam słuchać czytanej książki podczas sprzątania to wiele wątków mi po prostu uciekało. Jestem wzrokowcem tak jak Ladybug ale myślę, że to nie ma decydującego wpływu na to, że wolę czytać a nie słuchać. Książka to książka i już.

Ladybug 

Wysłany: 2009-10-26, 20:21   

Nie rozumiem tej mody :D
Lekturę, którą mamy teraz czytać, czyli "Sposób na Alcybiadesa" cała klasa (oprócz mnie) słucha audiobooka chomikuj.pl. Ne rozumiem ich wszystkich, mogę uwierzyć, że ktoś nie lubi czytać, ale jak można się nie wysilić i nie wmusić w siebie raz na dwa miesiące książkę, która ma 280 str. Ludzie nie dajmy się zwariować! Nawet moja przyjaciółka, która niby tak pochłania książki cieszy się, że kończy jej się szlaban na komputer i będzie mogła słuchać tego lektora.
Z drugiej strony moja koleżanka ma "Dumę i uprzedzenie" na MP3 i słucha kiedy ma ochotę (czytała już ja z 3 razy)

Zołzikiewicz 

Wysłany: 2009-10-27, 07:20   

Jakiś czas tego słuchałam tak Lśnienia. Przed snem, a nie przy sprzątaniu. I wtedy kiedy tylko głos lektora do mnie docierał (świetnie czytał) to wszystko rozumiałam i no dobrze było tak słuchać. Kiedyś też słuchałam Nad Niemnem i Chłopów. No i w trakcie grałam na emulatorach. Niby gry mało wymagające, ale z książek bardzo mało pamiętam. Więc nie wiem jak można przy sprzątaniu skupić się na słuchaniu. Właściwie i na jednym i na drugim się człowiek nie skupi.

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2009-10-27, 09:46   

da się słuchać i cos robic mi to świetnie wychodzi, tylko dana praca nie może być za bardzo absorbująca i oczywiście lektura musi być ciekawa :)
wtedy czas mi płynie bardzo szybko
ale bardziej jednak lubię czytać po bożemu, co nie zmienia mojego przekonania że i ja przekonałem się do audiobooków

książ

Wysłany: 2009-10-27, 13:38   

Ja nigdy nie miałem okazji zetknąć się z taką formą książki, choć wyobrażam sobie, że do musi być dość dziwne uczucie. Ale może w końcu się przełamię i pożyczę od kumpla Ojca chrzestnego, czytanego przez Jana Englerta... świetnie zresztą, podobno;)

andy 

Wysłany: 2009-10-27, 14:52   

książ napisał/a:
choć wyobrażam sobie, że do musi być dość dziwne uczucie

Nie musi, ale ja żyjąc wiosen wiele oporów nie mam tylko mnie wpienia, że to co mogę przeczytać w 4 godziny rozciąga się na 30. I to nie istotne czy profesjonalny lektor czy automat. Fajne, sam w sumie korzystam, ale dla dłuższych pozycji nie polecam.
Acha dłuzszych niż krótkie opowiadanie czyli cirka kilanaście stron. Jak będzie w okolicach 300 w papierze to jw. pisałem

książ

Wysłany: 2009-10-29, 10:53   

Heh, to muszę kumpla zapytać, ile ten jego "Ojciec chrzestny" trwa. A w takim razie jakie audiobooki konkretnie byś polecił?

Odpowiedz do tematu