Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chmielewska Joanna
Autor Wiadomość
Panna Jeż 

Wysłany: 2009-08-21, 13:30   

Jak mogłam zapomnieć o słoniu?!?!?! Różowym?!?!?!
"Słoniocy!" :D :D :D

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2009-08-21, 16:51   

Jak mogłaś, zaiste! :D

Panna Jeż 

Wysłany: 2009-08-22, 00:41   

Ale "Dzikie białko" już mi nie szło.. utknęłam w 1/3 i dalej ni w ząb :-/
Warto zrobić jeszcze jedno podejście? ;-)

Gość

Wysłany: 2009-08-22, 13:46   

Oczywiście! Tym bardziej, że ten temat (żywność rakotwórcza :P ) jest stale na tapecie. A ja w życiu nie zapomnę pani magister i jej ekologicznych kur. :)
Ani przestawiania ogrodzenia szpitalnego... Polecam z całego serca. Mnie się w ogóle najbardziej z książek Chmielewskiej podobają te o tym biurze. :) No i o jej rodzinie - Teresa z Kanady to prawie jak moja własna ciotka. :mrgreen:

Panna Jeż 

Wysłany: 2009-08-23, 14:31   

Pamiętam tylko początkową dyskusję Karolka i Karolkowej o ekologicznych marchewkach :)
Może spróbuję jeszcze raz przy najbliższej okazji ^^

rygor
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-29, 23:49   

"Dzikie białko" to powieść w tym samym stylu co "Lesio", dlatego dziwi mnie, że skoro jedna Ci się podobała, przez drugą nie przebrnęłaś. Ten sam poziom absurdu, rodzaj humoru, znani bohaterowie... Niestety obecnie absolutnie nic z niej nie pamiętam. :P Z "Lesiem" już lepiej, bo jakoś wizja różowego słonia nie może mi wylecieć z głowy...

Panna Jeż 

Wysłany: 2009-08-30, 15:58   

Może klimat jest ten sam, ale zabrakło wyrazu i humor wydał mi się naciągany.

Żabka 

Wysłany: 2009-11-24, 21:15   

Kryminały Chmielewskiej to moje dorastanie...Lubię wracac do książek "Lesio" czy "Wszystko czerwone",ale cóż te nowe wersje Chmielewskiej to niestety,i przykro mi,że to mówię,są tylko podróbki humoru,gagu i tej całej aury książek pisanych przez Chmielewską...Jest to smutne,ale przynajmniej można zawsze przeczytac "Wszyscy jesteśmy podejrzani" ;-)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

ene 

Wysłany: 2009-11-25, 16:26   

ogólnie lubię :) ale potrafi mi sie "przejeść" i potrzebuje nieraz od niej przerwy. Po prostu musi trafic w odpowiedni czas ;-)

nie czytałam za wielu, ale podobały mi sie np "Wielki diament" oba tomy (podobno są trzy - muszę dopaść ten trzeci ;) ), "Trudny trup" "Harpie" .. ogólnie ostatnio mam chwilowo dość Joanny jako głównej bohaterki bo mi sie przejadła, wolę teraz np Tereskę i Okrętkę czy innych ;-) Ale do Joanny kiedyś z pewnością wróce ;-)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-11-25, 17:15   

Żabka napisał/a:
cóż te nowe wersje Chmielewskiej to niestety,i przykro mi,że to mówię,są tylko podróbki humoru,gagu i tej całej aury książek pisanych przez Chmielewską...Jest to smutne,ale przynajmniej można zawsze przeczytac "Wszyscy jesteśmy podejrzani"

Faktycznie, też mam takie wrażenie. Ze wszystkich "nowych" Chmielewskich, żadna nie przypadła mi do gustu, "Krętkę Bladą" dosłownie męczyłam. Ale jak napisałaś Żabko, zawsze można wrócić do jej starych powieści, których humor i wdzięk się nie starzeje :)

Lektury Kawoholiczki

ene 

Wysłany: 2009-11-26, 00:35   

coś w tym jest.... jak kupilam "Zapalniczkę" to choc calkiem toto grube to jakos mialam wrazenie ze jest o niczym :-? taki jakiś niedosyt czy też rozczarowanie bylo ;) ale mimo wszystko czytalo sie niezle.

dilbert 

Wysłany: 2009-12-17, 03:00   

Tych nowszych nie lubię. Chociaż czytam z sentymentu. Ale przy Wszystko czerwone zaśmiewałam się do 5 nad ranem w internacie ;) Przy Wszyscy jesteśmy podejrzani również. A te nowsze - cóż. Kobiecina już wiekowa to i pomysłów mniej ;)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2009-12-17, 20:40   

A ja dalej obstaję przy tym, że to nie ona to teraz pisze, tylko jej sprzątaczka pod jej nazwiskiem. No nie wierzę, po prostu nie wierzę, że komuś może wena tak opaść...

Dilbert, przy "Wszystko czerwone" ja się dalej śmieję, nie można się z tego przestać śmiać, to fizycznie niemożliwe...

"Azali były osoby mrowie a mrowie?" :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Emoonia 
Ja chcę herbatę!

Wysłany: 2013-03-26, 20:05   

Również jestem wielbicielką starszych książek Chmielewskiej. "Wszystko czerwone" to moja ulubiona, ale "Harpie", "Wszyscy jesteśmy podejrzani", "Skarby" i "Całe zdanie nieboszczyka" (ach, to dłubanie szydełkiem w ścianie) to też prawdziwe perełki. Nie czytałam wszystkich nowszych książek tej autorki, ale "Gwałt" rozczarował mnie okrutnie, zarówno samą historią, jak i wymową książki (w ogóle mam wrażenie, że Chmielewska nie za bardzo lubi kobiety). Natomiast podobały mi się "Byczki w pomidorach", może dlatego, że miały tę samą obsadę, co "Wszystko czerwone".

Procella 

Wysłany: 2013-10-07, 19:07   

Smutno.
http://wiadomosci.gazeta....ala_81_lat.html

Odpowiedz do tematu