Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
HISTORIA JAZZU - JACKA NIEDZIELI
Autor Wiadomość
JAZZFAN 
JAZZFAN

Wysłany: 2009-08-13, 20:33   HISTORIA JAZZU - JACKA NIEDZIELI

HISTORIA JAZZU. 100 wykładów - Jacek Niedziela

data wydania: sierpień 2009
autor: Jacek Niedziela
miejsce wydania: Katowice
oprawa: miękka klejona i twarda
wymiary: 243 x 218 mm
objetosc: 465 stron
wydawca: GrupaINFOMAX

Dr hab. Jacek Niedziela – kontrabasista, kompozytor, wykładowca. Profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, pełnił funkcję dziekana/dyrektora Wydziału/Instytutu Jazzu w latach 2002-2005. Wykłada także na Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Uniwersytecie Zielonogórskim. Wykształcił kilkudziesięciu absolwentów – dziś tak znane postaci sceny jazzowej jak: Adam Kowalewski, Sławomir Kurkiewicz, Michał Barański, Tomasz Kupiec, Robert Kubiszyn, Kuba Olejnik czy Maciej Adamczak. Prowadził też gościnne wykłady na uniwersytetach w Louisville (Kentucky) i Cinncinatti w USA.
Ma w dorobku ponad 30 nagranych płyt, w tym 5 autorskich, występy w całej niemal Europie i USA. W latach 1998, 2002-2004, 2006-2007 w ankiecie pisma Jazz Forum uznany został najlepszym polskim kontrabasistą jazzowym. Solowa płyta Bassville; została nominowana do Nagrody Fryderyka w 2006. Wykładowca letnich warsztatów jazzowych, juror wielu konkursów. Nagrodzony ministerialnym medalem Gloria Artis i prezydenckim Srebrnym Krzyżem Zasługi. Brał udział również w licznych sesjach nagraniowych Polskiego Radia i programach telewizyjnych.

Książka skierowana nie tylko do pasjonatów, ekspertów i znawców tematu, ale i stale rosnącego grona słuchaczy. Odkrywamy w niej korzenie i ewolucje jazzu oraz biografie najwybitniejszych przedstawicieli tego gatunku.
Ubarwiają ją opowieści i anegdoty, jak ta o złamanym smyczku kontrabasisty, który w ten sposób spopularyzował technikę pizzicato. Książka powstawała i dojrzewała przez ostatnie trzy lata, stanowiąc największą przygodę życiową, w którą autor zabiera czytelnika zapraszając do wspólnej wędrówki przez kolejne style muzyczne.

„Historia Jazzu” Jacka Niedzieli to spojrzenie na jazz z szerszej perspektywy, pomagające zrozumieć jego historyczny kontekst i funkcję społeczną. To również skarbnica ciekawostek o życiu moich idoli. Czytając tę książkę uzmysłowiłem sobie jak złożonym zjawiskiem jest jazz. Jazz jako uboczny produkt historii oraz zjawisko wynikające ze spotkań konkretnych osób.
Leszek Możdżer

cena:
oprawa twarda - 67 zł
oprawa miękka - 59 zł

Patroni medialni: wortal literacki granice.pl i JAZZFORUM

GORĄCO POLECAM !!! JUŻ WKRÓTCE W SPRZEDAŻY !!!

źródło: www.dobrewydawnictwo.pl

iwona 
kochamksiazki

Wysłany: 2009-08-17, 19:02   

Uff przebrnęłam przez tę cegiełkę, ale warto było. Są wakacje, więc z ciekawością sięgnęłam po coś innego niż beletrystyka i psychologia, a to lubię najbardziej. Jak zwykle, gdy niż znam autora zachęciła mnie recenzja, w tym przypadku Możdżera i Stańki i nie zawiodłam się. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej o tym gatunku mużyki, to naprawdę warto, dużo historii, nieznane przynajmniej mi osobiście fakty z życia Billy Holiday, Franka Sinatry i Luisa Armstronga, Coltrane'a itd. Trochę przydługi wstęp i czasem skomplikowane słownictwo, ale człowiek w końcu uczy się całe życie. Polecam na długie jesienne wieczory

Odpowiedz do tematu