Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielkie Archiwum Komiksu
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-17, 02:47   

Nowy tydzień i nowy materiał od Andrzeja "Mamonia" Kłopotowskiego - dzisiaj jest to artykuł o albumie "Globalne pasmo" - tytuł ten debiutuje u nas - podziękowania :-D :Cytat:
Ellis założył sobie, że każdy z dwunastu zeszytów (w polskim wydaniu wszystkie zebrane są w jeden, gruby tom) będzie odrębna historią. Każdy zilustruje też inny twórca.

Cytat:
Elementem spójnym stały się tylko okładki do poszczególnych rozdziałów autorstwa Briana Wooda, w których wykorzystane są przetworzone fotografie (próbkę jego możliwości mamy też na okładce wydania zbiorczego). No i scenarzysta.

Cytat:
W "Globalnym Paśmie" scenariusze ocierają się zarówno o poważne tematy (sekty, życiowe rozsypki, związki biseksualne) jak i odjazdy spod znaku fantastyki właśnie (bioniczni ludzie, anomalia elektromagnetyczne, eksperymenty medyczne).

Cytat:
Wspominałem, że zatrudnienie dwunastu rysowników przypomina metody wykorzystywane w świecie filmu. "Globalne Pasmo" w ogóle jest komiksem bardzo filmowym, czy dokładniej serialowym.


:-D

"Globalne pasmo"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-19, 02:08   

Ciemną i mokrą środę rozpoczynam również od wypowiedzi Andrzeja "Mamonia" Kłopotowskiego. Teraz poczytamy o tytule "Rodacy. Trzy" - dzięki :-D :Cytat:
Przed nami ciąg dalszy narodowej wiwiseksji. Polsce i Polakom - rodakom - po raz trzeci przygląda się Jakub Topor.

Cytat:
W sumie pod maskami zwierzęcymi kryć się mogą rodacy. Marzący o tym przełomowym kroku, o wyrwaniu się z marazmu, polskiego bagienka i syfu, w którym brodzi się na co dzień. Z tej patriotycznej, bogoojczyźnianej i homofonicznej części globu zwanej górnolotnie ojczyzną.

Cytat:
Autor jest uważnym obserwatorem, który celnie punktuje, szydzi, drwi. I miesza z błotem to, co w Polakach najgorsze.


:!:

"Rodacy. Trzy"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-20, 02:20   

"Szósta wyprawa w kosmos". Na początek czwartku a jakże, także Andrzej "Mamoń" Kłopotowski. Z artykułem o prezentowanym już szóstym tomie przygód "Kajtka i Koka w kosmosie". Tom ten nosi tytuł "Dwór Apodyktusa" - dziękujemy :-D :Cytat:
Dziś znów mógłbym napisać, że Janusz Christa jest geniuszem. Mógłbym też przypomnieć, że "Kajtek i Koko w kosmosie" to jego najdłuższa seria komiksowa. Mógłbym wspomnieć jak to z tym kosmosem w ogóle było. Ale przecież o tym już pisałem. I ja, i inni. Jak więc napisać o kolejnym tomie „Kajtka i Koka w kosmosie” żeby było inaczej? Mam pewien pomysł.

Cytat:
Być może nie zobaczylibyśmy "Kajtka i Koka w kosmosie" - i w pełnej wersji czarno-białej, i teraz w kolorowej - gdyby nie szaleńcy stojący za blogiem "Na plasterki". Szaleńcy to dobre słowo. Stworzyli prawdziwą kopalnię wiedzy na temat Janusza Christy i jego bohaterów. Dokopują się do najróżniejszych ciekawostek, mało znanych rysunków, szkiców, porządkują to wszystko i dzielą się z czytelnikami. Panowie Kapral i Łamignat (skoro chcą, żeby tak ich przedstawiać niech im będzie), czapki z głów za Waszą robotę na rzecz popularyzacji dokonań mistrza. Kto wie, czy komiks wyszedłby gdyby nie wnuczka Janusza Christy - Paulina, która by przypominać o dziadku założyła Fundację Kreska?

Cytat:
Szacun! Zrobiliście wielką rzecz.


:brawo:

"Kajtek i Koko w kosmosie" #6: "Dwór Apodyktusa"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-23, 14:10   

"Mozart w mysiej skórze" - dzisiaj od Andrzeja "Mamonia" Kłopotowskiego artykuł o zatytułowanej zatytułowanej "Myszart w Wenecji" drugiej części "Myszarta" - uśmiechamy się do kolegi :-D :Cytat:
Wenecja ma nowego artystę! Nazywa się Gradimir Smudja. Nie przesadzam. To, co zrobił na komiksowych planszach pokazując i miejsca dla Wenecji charakterystyczne (Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, plac Świętego Marka, most Rialto, pałace stojące wzdłuż Canale Grande), i te wymyślone, acz osadzone w mieście na wodzie (liczne kanały, mostki, nabrzeża) jest trudne do opisania. W kadrach - a często to całe plansze - wyraźnie widać nawiązania do wielkich artystów Wenecji.

Cytat:
A fabuła? Scenarzysta Thierry Joor przenosząc akcję do Wenecji uniknął wtórności, na którą by się naraził pozostawiając fabułę w tym samym miejscu. Na dworze austriackim trudno byłoby bowiem raczej dopowiedzieć coś nowego, niż w pierwszej odsłonie historii. Wenecja dała mu możliwość zabarwienia historii tajemniczością (wiadomo, karnawałowe maski), niesamowitością (kto był w Wenecji wie co mam na myśli – już samo miasto unoszące się na wodzie jest niesamowitością właśnie) oraz baśniowością (wątek, gdy Myszart spotyka najpierw piękną Cygankę, a później Antonio Stradivariego).


:brawo:

"Myszart" #2: "Myszart w Wenecji"
Trzy wcześniejsze przemyślenia
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-09-03, 11:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-27, 05:07   

"Zwierzęca solidarność" - Andrzej "Mamoń" Kłopotowski do nas nadesłał recenzję zatytułowanego "Mistrz Ryś" drugiego tomu "Bardzo dzikiej opowieści" - pozdrawiamy kolegę :-D :Cytat:
W scenariuszu komiksu jest wszystko to, do czego Tomek Samojlik przyzwyczaił czytelnika. Są przede wszystkim świetni bohaterowie. Jest w nich siła – zarówno w pojedynczych kreacjach, jak i w całej drużynie. Są ciekawostki na temat zachowań zwierząt (w tym przypadku to rysie). Są nawiązania do zmagań ekologów z systemem "ochrony" przyrody konstruowanym przez rząd. Są niecodzienne chwile (np. patyczak służący jako wytrych do otwierania kłódek). Wreszcie całość to wspaniały komiks akcji, gdzie dobro znów musi stawać do walki ze złem. Złem ukrytym pod postacią ludzką, nieczułą na otaczającą przyrodę.

Marcin Podolec nie miał łatwego zadania. Mógł próbować wejść w samojlikowe buty, albo wykreować własny las. Podrabianie kreski Tomka nie miałoby jednak najmniejszego sensu. Pozostał przy swojej cięższej (porównując do kreacji Samojlika) kresce i realistycznych wstawkach (scena zrzucania śmieci z Żuka, stanowisko do "podglądania” lasu przez oko kamer), które mógłby wykorzystywać w swych komiksach-reportażach dla starszych czytelników (że wspomnę takie albumy jak "Dym", "Morze po kolana” czy "Fugazi Music Club"). Do tego dochodzi jeszcze "brudna" kolorystyka nałożona przez Agatę Mianowską.


:-D

"Bardzo dzika opowieść" #2: "Mistrz Ryś"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
A tutaj materiały o tomie pierwszym.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-29, 04:45   

"Trójka przyjaciół z komiksu" - Od Andrzeja "Mamonia" Kłopotowskiego w dniu dzisiejszym kolejna nowość a mianowicie "Przyjaciele" - dziękujemy koledze z uśmiechem :-D :Cytat:
W sumie nie jest to typowa fabuła. W akcję wplata bowiem też sceny spotkań bohaterów i z Kozą, i z nim samym. Autorzy pojawiają się niczym Deus Ex Machina, by podciągnąć akcję, wydobyć bohaterów z opałów.

Cytat:
Bawią się i ze swoimi bohaterami, i z czytelnikiem. Tego drugiego namawiają do kumplowania się, chłonięcia świata i tego, by nie dać się zaszufladkować. Słusznie.

Cytat:
Bohaterowie Kozy i Mykupyku mają potencjał do pociągnięcia serii.


:)

"Przyjaciele"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe strony
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-08-30, 16:49   

"Minecraft narysowany" - Andrzej "Mamoń" Kłopotowski i kolejna wypowiedź. Dzisiaj jest to analiza zatytułowanego "Witajcie w Endzie!" czwartego tomu "Pamiętnika 8-bitowego wojownika" - jasne, że się cieszymy :-D :Cytat:
Fabuła "Pamiętnika..." to niegłupie fantasy dla dzieciaków. Wędrówka bohaterów oparta jest na klasycznych wzorcach Johna Ronalda Reuela Tolkiena. Przede wszystkim są bohaterowie, którzy w kupie stanowią siłę. Są ci dobrzy, są ci źli. Są wynaturzone postaci (tu zombie) oraz wrogowie, z którymi przychodzi walczyć. Są wyimaginowane stwory (smok) oraz krainy z międzywymiarowymi przejściami. Wszystko oczywiście narysowane w ośmiobitowej, minecraftowej manierze, choć przełożonej na komiksowy cartoon. Odbiorcą komiksu są czytelnicy w wieku "5+". Nie należy więc spodziewać się fabularnych fajerwerków. To prostoliniowa fabuła, gdzie wszystko idzie "jak po nitce do kłębka".


:)

"Pamiętnik 8-bitowego wojownika" #4: ""Witajcie w Endzie!"
Omówienie od Michała
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-09-06, 18:01   

"Ciąża. Cienie i blaski" - Przed momentem Andrzej "Mamoń" Kłopotowski nadesłał swój najnowszy tekst - o albumie "Dziewięć miesięcy czułego chaosu" - pozdrawiamy Andrzeja :-D :Cytat:
To komiks, który odczarowuje ciążę. Przełamuje ciążowe tabu. Planszami autorka pokazuje to, o czym wiele kobiet / par milczy, próbując przejść do porządku dziennego. Jak np. nad nieudanymi próbami poczęcia czy poronieniami. A to przecież część życia. Życia, które okazuje się być czymś, czego wielu doświadczało, tylko nie mówi zanim ktoś inny nie zacznie. Po prostu temat tabu.

Cytat:
Lucy też jest po dwóch poronieniach i dodatkowo po laparoskopowym zabiegu na macicy.

Cytat:
Mimo tego w komiksie mówi o tym otwartym tekstem. Nie owija w bawełnę, nie udaje, nie ukrywa sekretów. Chce mówić i o ciążowych blaskach, i o cieniach dziewięciu miesięcy.

Cytat:
Historia Lucy Kinsley i jej męża Johna przeplatana jest z faktami dotyczącymi nauki.

Cytat:
"Dziewięć miesięcy czułego chaosu" jest próbą przeprowadzenia czytelniczek przez ciążę. Chociaż nie tylko czytelniczek. Komiks powinni też przeczytać ich partnerzy, którzy zostaną ojcami. Jest i śmieszno, i straszno. Ale to przecież cała prawda...


:!:

"Dziewięć miesięcy czułego chaosu"
Pierwsze dwie wizyty albumu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-09-22, 14:42   

"Wyprawa na Utracone Ziemie. W czterech odsłonach" - właśnie nam Andrzej nadesłał artykuł o "Skardze Utraconych Ziem" czym ucieszył nas bardzo :-D :Cytat:
Cykl nie był przez pewien czas dostępny, a to dobry komiks fantasy, stanowiący dopełnienie wizerunku artysty kojarzonego przede wszystkim z "Thorgalem".

Cytat:
I choć znaleźli się tacy, którzy Sioban - główną bohaterkę cyklu - nazywali "Thorgalem z spódnicy", to trudno powiedzieć, że jest to komiks wtórny.

Cytat:
Dufaux tak wspomina pierwsze strony scenariusza: "Na początku chciałem opowiedzieć historię młodej księżniczki, która traci władzę. Historię jej walki o rozwianie mroków przeszłości. Tak narodziła się Sioban”. Księżniczka z rodu Sudenne’ów, córka legendarnego Białego Wilka zabitego przez przyrodniego brata Maga Bedlama. Mroki przeszłości to właśnie pogmatwana historia jej przodków.

Cytat:
Teraz cykl ukazuje się dodatkowo w powiększonym formacie. Tak przygotowana "Skarga Utraconych Ziem” jest trzecim tomem kolekcji, która ma przypomnieć największe, pozathorgalowe dokonania Grzegorza Rosińskiego.


:idea:

"Skarga Utraconych Ziem"
Nad analizą Andrzeja został pięć dni później dodany tekst Dariusza Cybulskiego.
Poprzednie wypowiedzi
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-10-02, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-09-23, 23:49   

"Powrót do gwiazdozbioru Aquariusa" - na powitanie czwartku od Andrzeja "Mamonia" Kłopotowskiego analiza "Bogów z gwiazdozbioru Aquariusa", które stanowią 24 część "Klasyki Polskiego Komiksu" - dziękujemy :-D :Cytat:
Znalezienie starych wydań tych komiksów w antykwariatach nie sprawia większych problemów. Dlatego bardziej wartościowe w antologii są mniej znane prace artysty. Najstarsza z nich to stworzona w 1978 roku nowelka "Regenerit". Fabularnie oparta na schemacie, w którym pojawia się dwóch naukowców – ten dobry i ten zły – oraz wynalazek, który w zależności od sposobu użycia może stać się zbawieniem bądź niekonwencjonalną bronią. W tym przypadku fajnie jest zobaczyć rysunkowe, nie do końca wprawne jeszcze plansze dziś uznanego, europejskiego twórcy. Nieco lepiej wypada "Eksponat AX" – komiks, który pojawił się w pierwszym w ogóle numerze kultowego miesięcznika "Fantastyka", wydanym w 1982 roku. Tadeusz Markowski wymyślił kosmiczne muzeum, gdzie gromadzone są najdziwniejsze eksponaty. Funkcjonujące sprawnie do chwili, gdy nie pojawia się w nim załoga z "Arystotelesa".

Prawdziwą perełką antologii jest "Człowiek bez twarzy" ze scenariuszem Andrzeja Krzepkowskiego. Komiks ten pierwotnie wydawany był w odcinkach na łamach "Fantastyki". Później przypomniał go krakowski magazyn "KKK". Teraz w końcu każdy będzie mógł przeczytać opowieść o Alfredzie Jaasie, przypadkowym świadku napadu na bank… przeszczepów.

Cytat:
Ten komiks i dziś jest na wskroś nowoczesny, kojarzący się z wizjonerskimi dokonaniami Moebiusa, odjazdami Kaji Saudka oraz elegancką kreską Bogusława Polcha czy jego guru - Paula Gillona.

Cytat:
Antologia Zbigniewa Kasprzaka - dopełniona szkicami Zbigniewa Kasprzaka i tekstami Adama Ruska poświęconymi jego twórczości - ukazuje się w serii "Klasyka Polskiego Komiksu".

Cytat:
Niestety, tym razem wydawcy w kość dały słabej jakości materiały graficzne, na których musiał bazować. W antologii częściowo wykorzystano skany wydań z lat 80., co chwilami mocno daje po oczach.

Cytat:
Mam też wrażenie, że Zbigniew Kasprzak, który przygotował do tego wydania nową ilustrację okładkową, nieco przedobrzył. Postarał się "upchnąć" na niej elementy z właściwie wszystkich komiksów składających się na zbiór. I wyszedł lekko niestrawny miszmasz, ze zbyt wielką ilością grzybów w barszczu.


;)

"Klasyka Polskiego Komiksu" #24: "Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa"
Informacje, opis i przykładowe plansze
Przygotowana przez Jarosława Drożdżewskiego recenzja dwóch części pierwszego wydania
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-09-24, 15:22   

"Spionek na Dzikim Zachodzie" - po obiedzie także jest coś od "Mamonia" - a co? A to: pierwsza na forum recenzja "Wounded" #2: "Ostatnie słowa" cieszymy się :-D :Cytat:
Autor ma pomysł na fabułę. Nie przynudza w niej, potrafi rozłożyć akcenty (przyspieszyć, spowolnić) i zawiesić akcję w odpowiednim momencie, by zachęcić czytelnika do sięgniecia po ciąg dalszy.

Cytat:
Przyzwyczajonych do klasycznego rysunku czy malarstwa w komiksie irytować może za to warstwa graficzna serii. Spionek używa techniki komputerowej zarówno do kreski, jak i kolorystyki, cieniowania i nakładania na plansze światła. Gubi przy tym często drugi plan, skupiając się na przedstawieniach postaci.


;)

"Wounded" #2: "Ostatnie słowa"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
Przypomnijmy sobie "Skradzione lata".
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-09-26, 15:51   

"W krainie małoludów" - Andrzej "Mamoń" Kłopotowski dopiero co nadesłał sprawiając nam radość swoje uwagi po lekturze noszącej tytuł "Parada przypałów" piątej części przygód "Lila i Puta" :-D :Cytat:
Maciej Kur kreuje oryginalne fabułki, gdzie Małoludy prawią dlaczego też nie mogą zagrzać stałej pracy, potrafią doprowadzić do depresji syreny, sprawdzić cierpliwość pustelnika, zakłócić spokój w areszcie, rozkleić do łez umarlaka, a nawet... znaleźć nowe zastosowanie dla trumien.

Cytat:
Gdyby połączyć Lila i Puta w jedną postać, byłby to niezły sobowtór niejakiego Iznoguda.

Cytat:
Kto więc lubi tego typu humor, nie powinien przeoczyć "Lila i Puta”.

Cytat:
Piotr Bednarek nie jest typowym christonaśladowcą. Oj nie. W jego rysunkach sporo jest ostrego, undergroundowego pazura. Postaci nie są uładnione, ugrzecznione, ale mają w sobie coś z zakapiorów.


:)

"Lil i Put" #5: "Parada przypałów"
Pierwsze omówienie dopiero co.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-09-26, 22:35   

"Co tam słychać u liska i dzika?" - sobotę kończymy drugim dzisiejszej doby artykułem od Andrzeja "Mamonia" Kłopotowskiego - tym razem jest to analiza zatytułowanego "Okropieństwo" szóstego tomu przygód "Malutkiego Liska i Wielkiego Dzika" - ale fajnie :-D :Cytat:
Pani Berenika czaruje akwarelkami, gdzie szancerowska elegancja przeplata się z psychodelicznymi ekspresjami.

Pod przykrywką zwierzęcych bohaterów Berenika Kołomycka przemyca najważniejsze ludzkie wartości. Pisze i maluje o roli przyjaźni, o solidarności międzyzwierzęcej, tolerancji i pojednaniu mimo gatunkowych różnic. Pisze i maluje o sprawach, jakich często w naszym społeczeństwie brakuje.


:)

"Malutki Lisek i Wielki Dzik" #6: "Okropieństwo"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-10-03, 03:07   

"Wesoły/ciężki* jest żywot kaczora" - Andrzej "Mamoń" Kłopotowski i recenzja zatytułowanego "Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948" dziewiątego tomu "Kaczogrodu Carla Barksa" - cieszymy się kolego :-D :Cytat:
Za nami już osiem tomików z komiksami Barksa z lat 1952-1959. Najnowszy, zatytułowany "Tajemnica starego zamczyska" jest skokiem w czasie o jeszcze parę lat wstecz, do końca lat 40. XX wieku. Co nie oznacza, że dostajemy w nim niestrawne ramotki, których lektura przyprawia o zgrzytanie zębami. Nic z tych rzeczy. Bo Barks to nie tylko legenda, ale - jak "Kaczor Donald" - też marka sama w sobie zapewniająca jakość na najwyższym poziomie.

Cytat:
Nie są to skomplikowane fabułki. Pełno w nich humoru sytuacyjnego (wiadomo, że jeśli Donald ma pracować w nocy, to prędzej czy później zaśnie), zabawnych omyłek (z których np. wynika, że nie taki niedźwiedź straszy, jak go malują) czy stereotypów (skoro Afryka, to muszą być ludo... tzn kaczkożercy, a jeśli zamek, to na pewno jest nawiedzony przez ducha). Graficznie plansze Barksa zostały wyczyszczone i obrobione.


:-D

"Kaczogród Carla Barksa" #9: "Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948"
Znajdujący się poniżej tekst "WKP" opublikowałem wcześniej z macierzystej strony blogera.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-10-07, 08:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15162
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-10-03, 13:27   

"Raport z Auschwitz" - jeszcze raz dzisiaj Andrzej "Mamoń" Kłopotowski - tym razem z artykułem o "Raporcie W":Cytat:
Gaetan Nocq montuje komiks z krótkich scen - dotyczących poszczególnych zdarzeń - tworzących jednocześnie narracyjny ciąg. Zaczyna od transportu do Auschwitz. Później pokazuje sceny z obozowego życia. Prezentuje miejsca - jak obozowe budynki, stolarnia, szpital, budowa obozu Birkenau - i zdarzenia.

Cytat:
Sceny z obozu przeplecione są retrospekcjami z życia Pileckiego - to m.in. zsyłka, jakiej doświadczył jego dziadek po powstaniu styczniowym, dzieciństwo w Karelii czy migawki związane z rodziną.

Cytat:
Ale w komiksie Gaetana Nocq jawi się nam Pilecki jako postać tragiczna. Wrzucony w środek Auschwitz wraz z kompanami czeka na sygnał do zrywu.


...

"Raport W"
Dwie poprzednie wypowiedzi
A tutaj jeszcze trzecia - Tomasza Gardzińskiego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12