Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-16, 09:15   

"Relacja brzydoty z pięknem". Wczoraj Marta Radecka a dzisiaj Michał Lipka (dziękujemy :-D ) czyli czytamy po raz drugi o "Panu Cykadzie":Cytat:
Sześć opowieści o ludziach. Sześć opowieści o pięknie i brzydocie. Sześć opowieści o relacjach.

Cytat:
Wszystkie opowiadania są dość sterylne, skoncentrowane na jednym epizodzie, na relacjach, nie zawsze oczywistych, nakreślonych w pewien zdystansowany sposób. Na początku nie byłem przekonany do całości.

Cytat:
Wszystko zmieniło się wraz z trzecią opowieścią i chociaż nadal pozostałe stanowiły bardziej zarys, niż pełnoprawne twory, okazały się naprawdę intrygujące, wymykające się schematom i warte poznania.

Cytat:
Za to wszystkie okazały się znakomicie narysowane. Mieszanka stylistyk, gdzie kreska rodem z shoujo łączy się z mocniejszym i bardziej realistycznym podejściem do tematu, doskonale pasuje do treści. I naprawdę wpada w oko.


:-D

"Pan Cykada"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-18, 09:00   

"Zły dzieciak" - dzisiejszy komiksowy dzień rozpoczynamy od takiego oto artykułu od Michała o albumie "Bad Boy" - dziękujemy koledze :-D :Cytat:
Mało znany, ale znakomity satyryczny komiks Franka Millera ze znakomitymi ilustracjami Bisleya, tak w skrócie można podsumować "Bad Boy". Intrygująca historia antybohatera, pełna nawiązań do twórczości Millera (akcja dzieje się w znanych z "Sin City" Świętych Dębach, a autor miesza tu najróżniejsze typowe dla siebie elementy, od brudu, po dziwne science fiction) i analogii do amerykańskiego społeczeństwa, mentalności i stylu bycia. Owszem, jak i w przypadku "Sin City", można komiksowi zarzucić mizoginizm (niesłusznie, ale wiecie, jak to bywa, uderz w stół a nożyce się odezwą), przesadne epatowanie kontrowersjami i kilka innych spraw, ale nijak nie ujmuje to jego wartości i przede wszystkim uroku.


:)

"Bad Boy"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-19, 10:37   

"Ksiądz, morderca i tajemnice" - zaś dzisiaj przed południem omówienie zatytułowanej "MW" mangi Osamo Tezuki - uśmiechamy się szeroko do kolegi :-D :Cytat:
Autor pragnął zerwać z dotychczasowym wizerunkiem, pragnął stworzyć coś mocnego i dojrzałego, poruszającego ważne tematy społeczne, ale też i będącego kryminałem, w którym autor mógłby pokazać wszystkie możliwe odcienie ludzkiego zła. Ambitny ten zamysł zdaniem samego autora nie wyszedł. Tezuka w posłowiu narzeka, że jego brak wyczucia snucia opowieści doprowadził do tego, iż "MW" dobiegło końca, nim mógł pokazać wszystko, co chciał.

Cytat:
"MW" to mocny, zaangażowany komiks, który czyta się z napięciem. Fascynuje, odpycha, drażni, wywołuje emocje, ciekawi...

Cytat:
Bo to zarówno świetna historia kryminalna, jak i zaangażowany społecznie komiks, thriller czy opowieść obyczajowa o szaleństwie. Specyficznie narysowana, bo utrzymana na styku mangowej i disnejowskiej estetyki, może wydawać się dziwna, ale ujmuje także i na tym polu.


:-D

"MW"
Artykuł od "Paradoksu"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-21, 06:43   

"Lobo-Man". Przed momentem otrzymana od Michała recenzja albumu "Batman/ Lobo" - cieszymy się rzecz pewna :-D :Cytat:
Trup ściele się gęsto i to bardzo. Krew leje się strumieniami. Ginie wiele głównych postaci, Lobo nie ma oporów przed posyłaniem na tamten świat osób absolutnie niewinnych, a i kontrowersji też nie brakuje ani przez chwilę. Owszem, jest to tylko rozrywka, nic więcej, ale jakże udana, znakomicie narysowana (Joker to perełka a kolor robi spore wrażenie, jak nie przepadam za podobnymi eksperymentami z komputerowymi fajerwerkami), ale jakże przyjemna.


:)

"Batman/ Lobo"
Pradawna wypowiedź "Chudego"
Oraz Bartka "godaia" Biedrzyckiego
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-22, 10:42   

"Magia, misie i kłopoty" - Michał właśnie podrzucił - bardzo Mu dziękujemy :-D - taki oto artykuł o ósmej odsłonie "Card Captor Sakura":Cytat:
Sympatyczna, dziecięca bohaterka, zbieractwo, walki, fantastyka... Czyta się to lekko, szybko i bardzo przyjemnie, przede wszystkim dzięki znakomitemu wykonaniu. "Sakura" ma też swój interesujący klimat, potrafi zaintrygować, a przy okazji jest też znakomicie zilustrowana.


:)

"Card Captor Sakura" #8
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-23, 08:36   

Dzisiaj też mamy nowości od kolegi Michała - super :-D :

1. "Tragedia, którą przeżyliśmy tamtego dnia" czyli "Anohana - Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia" #2:Cytat:
Lubię dobre mangi obyczajowe. Szczególnie, gdy przełamane są czymś gatunkowo odmiennym – fantastyką, horrorem...

Cytat:
Bo trudno obojętnie przejść obok opowieści o sympatycznej dziewczynie, która już nie żyje, a która chce spełnić swoje marzenie? I grupie jej przyjaciół, którzy po tragedii jaka ją spotkał oddalili się od siebie i zmienili nie do poznania, ale znów muszą zjednoczyć się w obliczu pojawienia się ducha. Jest tu sporo sentymentów, sporo ujmujących scen i momentów i kilka naprawdę udanych pod względem klimatu i nastroju sekwencji, które zapadają w pamięć. Akcja nie jest szybka, ale na tym polega siła tej opowieści. Na niespiesznym, życiowym snuciu się, skupieniu na bohaterach i ich losach. I to mnie kupuje.


:-D

"Anohana - Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia" #2
Przypomnijmy sobie omówienie części pierwszej

2. "Hej, Jędrek, wakacje!" - "Hej, Jędrek!" #7 "Znowu pod górkę?":Cytat:
Fabuła tego tomu, jak każdego z poprzednich jest ciekawa, pełna przygód, akcji i intrygujących postaci, a humor aż wylewa się ze stron. Sam Jędrek natomiast rozbraja – podejściem do siebie i świata, problemów, ludzi... Świetnie oddane zostały także wakacyjne klimaty, a także tematy uwielbiane przez dzieci - przyjaźń, szkolne życie, chęć doświadczenia czegoś niezwykłego.

Cytat:
Wszystko to tradycyjnie uzupełniają znakomite ilustracje. Leśniak udowadnia, że jest jednym z najlepszych polskich autorów rysujących w stylistyce odpowiedniej dla dzieci. Obła, prosta, cartoonowa kreska, rewelacyjna mimika i znakomite oddanie nastroju opowieści doskonale uzupełniają treść.


:-D

"Hej, Jędrek!" #7 "Znowu pod górkę?"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-23, 17:43   

"Wojenna Thor" czyli "Potężna Thor" #3: "Wojna Asgardu z Shi'ar" - dziękujemy Michał :-D :Cytat:
Aaron może i jest przeciętnym scenarzystą, ale takie serie jak "Doktor Strange", "Punisher: Max" czy właśnie "Potężna Thor" udały mu się naprawdę dobrze.

Cytat:
A "Wojna Asgardu z Shi’ar" to opowieść, która rozmach ma. Zamknięta co prawda w tylko siedmiu zeszytach, stanowi element większej układanki, którą Aaron sukcesywnie rozbudowuje, zmierzając do konkretnego i jeszcze bardziej epickiego momentu, ale broni się także, jako samodzielny tom.

Cytat:
Dauterman i Epting to świetni artyści i nawet jeśli tak, jak w tym tomie ich rysunki uzupełnia bardzo mocna, kolorowa paleta barw, wypadają znakomicie.


:-D

"Potężna Thor" #3: "Wojna Asgardu z Shi'ar"

I od razu również nadesłany - tym razem od "Planety Marvel" - artykuł autorstwa "Zireael" - podziękowania także :-D :

Cytat:
Scenariuszowo dużo lepiej niż przebieg pojedynku Thor z Sharrą i K’ythri wypadają sceny w Asgardzie, z żarłocznym Volstaggiem, resztą wojów i sprawującym tymczasową władzę Culem Borsonem. Szczypta politycznych przepychanek i sceny walk w iście wikińskim stylu mogą się podobać, nawet bardzo - wypowiedzi świetnie oddają charaktery danych postaci, natomiast mitologiczne motywy, nawet te drobne, nie pozwalają zapomnieć, że Thor to postać wywodząca się z nordyckich wierzeń.

Cytat:
Samą walkę z Shi’ar ogląda się za to rewelacyjnie, a to za sprawą głównego rysownika serii Russella Dautermana - nieustannie wielbię jego prace za baśniowy klimat tak pasujący do mitologicznej części świata Marvela – i zdolnych kolorystów, którzy operując światłem i gamą odpowiednich barw sprawiają, że kadry, zwłaszcza te dynamiczne, z piorunami, eksplozjami itd., nie tworzą wielobarwnej plamy, lecz obraz pełen detali.


:-D

"Potężna Thor" #3: "Wojna Asgardu z Shi'ar"
Trzy wcześniejsze analizy
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-24, 10:12   

Takie oto w ten mokry dzień dwie nowości od Michała - pomachajmy koledze z uśmiechem :-D :

1. "Tułaczka Hakima" - "Odyseja Hakima" #2: "Z Turcji do Grecji":Cytat:
Wraz z bohaterem wygnanym ze swego kraju podróżujemy przez kolejne miejsca, spoglądając na nie jego oczami. Dzięki temu przekonujemy się, jak wyglądają z perspektywy obcego, ale przede wszystkim, jak obcego traktują i jest to chyba najciekawszy aspekt całej opowieści. Nie ma tu obiektywnego przyglądania się światu - czy może mikroświatu danego kraju - a jedynie subiektywna analiza człowieka wtłoczonego przez los do nowej rzeczywistości.

Cytat:
Do tego dochodzi uproszczona, ale udana szata graficzna, uzupełniona o oszczędny, dobrze psujący kolor i naprawdę dobrze wydana - w grubym tomie zamkniętym w twardej oprawie.


:)

"Odyseja Hakima" #2: "Z Turcji do Grecji"
Pierwsza wypowiedź

2. "Czary-mary" - "Czarodziejki.net" #9:Cytat:
"Czarodziejki.net” to nie przygody Sailorek. Może i dziewczyny posiadają różdżki, walczą ze złem itd., jednak w niczym innym nie przypominają tamtych odzianych w kolorowe wdzianka wojowniczek o dobro, sprawiedliwość i tym podobne sprawy. Ubrane w normalne ciuchy, nasze zgorzkniałe i doświadczone przez los dziewczyny wcale nie są dobre.

Cytat:
Akcja, mrok, brutalność, krew, bohaterki (może zbyt dobrze obdarzone, jak na swój wiek, ale męska część odbiorców też musi mieć coś dla siebie), świetny klimat, intrygujące tajemnice i ta niesamowita siła wyrazu.


:)

"Czarodziejki.net" #9
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-25, 11:53   

Co tam ciekawego dzisiaj Michał Nam podesłał? Ano to właśnie co teraz przeczytacie - brawo On :-D :

1. "Postfantasy" - "Coda", tom 2:Cytat:
Połączenie fantasy i postapo nie jest co prawda niczym odkrywczym, wystarczy wspomnieć sagę "Mroczna Wieża"Stephena Kinga, jednak scenarzysta Simon Spurrier poszedł nieco inną drogą, niż to zazwyczaj się spotyka, bo apokalipsa spotkała świat fantasy. Cała reszta jest klasyczna: bohater, quest, niezwykłości, przygody, niebezpieczeństwa. Akcja jest szybka, postacie nakreślone prosto, a klimat całkiem udany. Najlepiej w tym wszystkim wypada sam świat, nieco szalony, podlany zresztą nutą humoru i absurdu, który odkrywa się z autentyczną przyjemnością.

Cytat:
Szata graficzna jest dość prosta, pozbawiona większej czerni i kolorowa, ale wpada w oko. Do tego to kawał dobrze pasującej do całości i mającej swój urok roboty, znajdującej się na styku komiksów klasycznie malowanych farbami i opowieści koloryzowanych komputerowo.


:)

"Coda", tom 2

2. "Kuchenne rewolucje" - "Kulinarne pojedynki" #22:Cytat:
Kochać shouneny i nie czytać "Kulinarnych pojedynków", to jak kochać azjatycką kuchnię, a nie zjeść ramenu - po prostu nie wypada. Bo seria ta, łącząca w sobie elementy typowego bitewniaka z kuchennymi popisami, zapewnia odbiorcom wszystko to, czego od niej oczkują.

Cytat:
Bo "Kulinarne pojedynki" to wypełniona akcją, szybkim tempem, emocjami i napięciem opowieść, gdzie zwyczajne szkolne problemy zderzają się z wielkimi wydarzeniami. Od starć przy kuchennych blatach co prawda nie zależą losy świata, ale przyszłość bohaterów już tak. Do tego dochodzi sporo humoru, świetny klimat i - oczywiście - erotyka.


:)

"Kulinarne pojedynki" #22

3. "500 stron mroku" - "30 dni nocy" #2:Cytat:
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że komiksy z serii "30 dni nocy" to nieskomplikowane, raczej pretekstowe i dość szybko poprowadzone fabuły. W tym tomie treść nie jest tak pospiesznie serwowana, jak poprzednio, głównie dzięki temu, że Niles stworzył niewiele z zawartych tu zeszytów, wciąż jednak jest dynamiczna, nieźle pomyślana i klimatyczna. Właściwie drugi tom serii jest lepszy od poprzednika, bardziej zróżnicowany i pokazujący potencjał cyklu.

Cytat:
Ben Templesmith poprawił swoje grafiki tak, że ogląda się je z przyjemnością. Całe show kradnie jednak Bill Sienkiewicz, który serwuje nam prostsze prace, niż w komiksach o Daredevilu i Elektrze współtworzonych z Frankiem Millerem, ale jego styl i brud znakomicie pasują do całości.


:)

"30 dni nocy" #2
Artykuł od "Paradoksu"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-26, 09:27   

Wczorajszy komiksowy dzień zakończyłem przesyłką od Michała no to dzisiejszy rozpoczynam paczuszką również od Niego - super :-D :

Raz: "Żyć z demonami" - "The Promised Neverland" #15:Cytat:
Demony kontra ludzie. Ludzie kontra demony. A może jednak da się znaleźć inne wyjście?

Cytat:
Seria ta to połączenie opowieści przygodowej dziejącej się w świecie fantasy z survival horrorem. Zaludnionej na dodatek sympatycznymi, uroczymi bohaterami, którzy z miejsca zjednują sobie naszą sympatię, dzięki czemu możemy bardziej zżyć się z nimi i im współczuć. Poza tym porywają nas sekrety tego świata, sama akcja, klimat... Wszystko dlatego, że całość stoi na naprawdę wysokim poziomie wykonania. Także jeśli chodzi o ilustracje.


:)

"The Promised Neverland" #15

Dwa: "Trzy kobiety i trup" - po raz piąty od wczoraj "Czarne nenufary":Cytat:
Od sielskiego widoku stawu pełnego nenufarów, stawu otoczonego zielenią i z charakterystycznym mostkiem w tle, przez pełne namiętności i brudu sceny erotyczne i widok zwłok spływających z nurtem, po kolejne ujęcie stawu, ale już w bardziej ponurej atmosferze. Taką podróż w czasie i przestrzeni odbywamy wraz z bohaterami „Czarnych nenufarów”. Podróż pełną tajemnic i małomiasteczkowego klimatu, których nie powstydziłby się chyba sam Stephen King. Klimatu czasem ocierającego się o malarstwo Moneta, czasem wręcz o estetykę amerykańskich reklam z lat 50. XX wieku. Akcja jest ciekawa, o dziwo spokojna i pozbawiona brutalności, bohaterowie dobrze nakreśleni, a świat intrygujący i ujmujący.


:)

"Czarne nenufary"

Trzy: "Superhero vacations" - "Ultimate Marvel: Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów":Cytat:
Witajcie w świecie Marvela. Chociaż oficjalnie narodził się na początku lat 60. XX wieku, wraz z premierą pierwszego zeszytu "Fantastycznej Czwórki", jego korzenie sięgają aż trzech dekad dalej. Przez te lata wszystko to rozrosło się w prawdziwy wszechświat, pełen wzajemnych zależności, niespotykanych nigdzie technologii i tym, podobnych kwestii. Gotowi je odkryć?

Cytat:
"Ultimate Marvel: Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów" to rzecz dla Was. Album w przystępny i doskonały pod względem jakości wykonania sposób przybliża najważniejsze postacie i sprzęt występujący w komiksach Marvela. Odmalowuje przy tym fascynujący obraz rozbudowanego i spójnego uniwersum. Do tego wszystko to jest pięknie zilustrowane i równie pięknie wydane. Doskonałe zarówno jako uzupełnienie marvelowskiej kolekcji, jak i wstęp do tego bogatego wszechświata opowieści i bohaterów. I przy okazji to rewelacyjna ozdoba biblioteczki.


:)

"Ultimate Marvel: Encyklopedia superbohaterów, arcyłotrów, technologii i pojazdów"

Trzy zaległe omówienia:

- "Sznikiela"
- Piotra Piskozuba
- Michała E. Chmielowca
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-27, 10:23   

"Miasto, które do mnie mówiło". W dniu dzisiejszym od kolegi Michała artykuł o zatytułowanym "Chłopak, który zbierał stworzonka" drugim tomie "Miasta Wyrzutków" - podziękowania :-D :Cytat:
Panujący na stronach nastrój jest o dziwo bardzo lekki, swobodny wręcz. Akcja jest ciekawa, ale niezobowiązująca. Toczy się szybko, z nutą humoru i solidną dawką niezwykłości, będących stałym elementem opowieści. Do tego dochodzi udana szata graficzna, która buduje bardzo przyjemny klimat i znakomicie pasuje do tej opowieści, gdzie miłośnicy zarówno fantastyki, jak i kryminałów (nie tylko noir) znajdą tutaj coś dla siebie.


:-D

"Miasto Wyrzutków" #2: "Chłopak, który zbierał stworzonka"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe strony
Omówienia tomu pierwszego
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-07-21, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-29, 09:48   

Michał właśnie podrzucił - bardzo dziękujemy :-D - taki oto tekst o piątej odsłonie "Kakegurui: Szał hazardu":Cytat:
Jaki jest ten tom? Każdy powinien ocenić go sam, ale ja powiem Wam, że jest świetny. Jak zresztą wszystkie pozostałe. Świetny, pełen napięcia, znakomitego klimatu i prawdziwej siły wyrazu, które sprawiają, że "Szał hazardu" pochłania się jednym tchem i za każdym razem ma się tylko ochotę na więcej i więcej.

Cytat:
Wszystko to wieńczą znakomite ilustracje. Nieco bardziej realistyczne i mroczne, niż to zazwyczaj w shounenach bywa, ale świetne, wpadające w oko i doskonale oddające wszystkie aspekty opowieści, od brutalności, przez zwyczajność i słodycz, po łagodną erotykę.


:)

"Kakegurui: Szał hazardu" #5
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-30, 12:02   

"Brutalna słodycz". W dniu dzisiejszym także jest omówienie od Michała - a dotyczy ono 16 części "Murciélago" - dzięki :-D :Cytat:
Pierwszą rzeczą, o której trzeba wspomnieć, jest zabawa motywami znanymi z thrillerów i horrorów.

Cytat:
Do tego dochodzi też szybka akcja, świetny klimat, brutalność i to co mnie kupiło najbardziej: słodycz i urok skoncentrowane w postaci Człowieka Bułki.

Cytat:
I jest jeszcze ta świetna szata graficzna. Z jednej strony mroczna i pełna drastycznych detali, a momentami wręcz autentycznej grozy, często jakże szalonej i pokręconej, z drugiej słodka i cartoonowa.


:)

"Murciélago" #16
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-07-01, 11:44   

"Kolejna niebezpieczna misja". Minęła doba i następny tekst od Michała czyli bardzo fajnie :-D . Teraz poczytamy o czwartym tomie "Dr Stone":Cytat:
"Dr. Stone" to shounen, jak shounen ze wszystkim, co się z tym gatunkiem wiąże. Wyraziści bohaterowie, równie wyrazisty świat, akcja, fantastyka, piękne, seksowne dziewczyny, nieco łagodnej erotyki... Wiecie doskonale, jak to jest. Jeśli czytaliście choćby jedną mangę tego typu, to jakbyście czytali wszystkie, a nieliczne wyjątki tylko potwierdzają tę regułę.

Cytat:
Teraz do tego wszystkiego dochodzą bardziej bitewniakowe schematy. Na początku seria zdawała się ich wystrzegać, potem pojawiały się sporadycznie, teraz podobnych elementów jest sporo i zaczynają dominować. Co oczywiście fanów typowych shounenów ucieszy, tym bardziej, że stoją one na naprawdę dobrym poziomie.

Cytat:
Oczywiście od samego początku najlepsze w "Dr. Stone'ie" pozostają rysunki.

Cytat:
Z jednej strony mamy prosty, typowo wielkooki design, gdzie w dużej mierze rządzi niemalże karykaturalne podejście do prezentacji postaci - od mimiki ich twarzy, przez fryzury, po nawet same ciała i ich krągłości - z drugiej mnóstwo detali i realizmu, które budują klimat, jaki zapada w pamięć na dłużej. I to się ceni.


:)

"Dr Stone" #4
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15105
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-07-02, 08:31   

"Superbohaterowie muszą odpocząć" - od Michała na rozpoczęcie czwartku artykuł o dziewiętnastej odsłonie cyklu "My Hero Academia: Akademia Bohaterów" - super :-D :Cytat:
Nie ma się, co oszukiwać, że "My Hero Academia" to coś więcej, niż tylko bitewniak, ale wcale nie znaczy, że to źle. Bitewniaki to najbardziej popularny gatunek mang na świecie, zawsze stanowią też największe hity, a ten nie dość, że czerpie z nich pełnymi garściami i ani na moment nie zamierza się z tym kryć, to jeszcze równie intensywnie inspiruje się komiksami superbohaterskimi z Ameryki. W konsekwencji czytelnicy dostają pełną akcji, starć, bohaterów obdarzanych niezwykłymi mocami i tym podobnych elementów serię, którą czyta się z przyjemnością, chociaż jednocześnie dość powoli, bo solidna ilość tekstu rzucanego nam przed oczy nawet w trakcie pojedynków obecna jest właściwie zawsze.

Cytat:
Całość zaś została absolutnie rewelacyjnie zilustrowana, z całym bogactwem detali i doskonałego oddania wszystkich składowych opowieści.


:-D

"My Hero Academia: Akademia Bohaterów" #19
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13