Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-26, 11:56   

Dwa najnowsze artykuły od Nich, autorem obydwóch jest "WKP" - dziękujemy :-D :

1. "Świt synów nocy" - "Hellions" #1 (2020):Cytat:
W latach 90. TM-Semic wydało album Świt synów nocy, gdzie Blade, Ghost Raider itd. mierzyli się z problemami. Mimo świetnych rysunków, czytelnicy zmieszali ten komiks z błotem. A przecież fabularnie był niezły, na pewno o wiele lepszy od Hellions i miał o niebo lepszy klimat. Hellions zaś to nawet nie powtórka z rozrywki ile po prostu kolejny taki sam komiks superhero, gdzie trochę się dzieje, ale niewiele z tego wynika.

Cytat:
Akcja jest szybka, postacie płaskie, fabuła w zasadzie pretekstowa... Udane ilustracje rekompensują wiele, ale jeśli porównać ich ze wspomnianym Świtem, wypadają blado.


:P

"Hellions" #1 (2020)

2. "Ymperium" - "Road To Empyre: The Kree/Skrull War" #1 (2020):Cytat:
Oczywiście ten pierwszy zeszyt jest udany. To tylko wstęp, czyta się go jednak lekko i przyjemnie, ma swoje plusy, ale wszystko to jako zamknięta opowieść. Event, do którego wprowadza mimo tych pozytywów zapowiada się, jako mały koszmarek. Co będzie, czas pokaże. Niemniej Road warto poznać ze względu na sympatyczną szatę graficzną i udaną stronę obyczajową całości.


:)

"'Road To Empyre: The Kree/Skrull War" #1 (2020)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-26, 23:35   

A na dobranoc kolejne dwa! Także tych autorem jest "WKP " - Pozdrawiamy kolegę :-D :

1. "Misja Nightcrawlera" - "Giant-Size X-Men: Nightcrawler" #1 (2020):Cytat:
Co można by tu poprawić? Mam wrażenie, że zaszwankowała nieco sama akcja. Coś zaczyna się dziać, w sumie już na początku, ale zanim może się rozkręcić jak należy, nadchodzi koniec numeru. Zabrakło też dramaturgii, chociaż Hickman starał się wycisnąć z całości co tylko mógł.

Cytat:
A co z grafiką? Davis, choć jest znakomitym artystą, albo tym razem za bardzo się spieszył, albo zwyczajnie w świecie mu się nie chciało. Nadal komiks wygląda dobrze, ale niedociągnięcia widać tym razem wyraźnie.


:mrgreen:

"Giant-Size X-Men: Nightcrawler" #1 (2020)

2. "Fantastic First" - "Fantastic Four: Marvels Snapshot" #1 (2020):Cytat:
To tylko trzydzieści stron komiksu, nic więcej. Niby nie ma gdzie rozwinąć skrzydeł, zbudować dobrej fabuły, jeszcze lepszych postaci… Ale twórcom jednak się udało. Zresztą nie tylko to, FF, jak cała reszta opowieści ze Snapshot, to kawał dobrego komiksu, łączącego sentymentalne spojrzenie na klasyczne historie, z nowoczesną nutą.


:-D

"Fantastic Four: Marvels Snapshot" #1 (2020)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-31, 16:14   

A dziś dla odmiany "Lynn" ;) . O "Deadpool" #08: "Póki śmierć nas...". Podziękowania :-D :Cytat:
Komiks napisany jest lekko i przyjemnie do tego stopnia, że całość łykamy bardzo szybko. Mamy tu w zasadzie wszystko, ale przede wszystkim wartką i pełną dynamiki akcję oraz sporą dawkę czarnego humoru.

Historia dopieszczona została piękną oprawą graficzną spod ręki dwóch różnych artystów - Salvy Espina i Scotta Koblisha. Pomimo tego, że komiks artystycznie nie jest jednolity to wszystko i tak łączy się we wspaniałą kompozycję.


:)

"Deadpool" #08: "Póki śmierć nas..."
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-01, 04:59   

Na powitanie kwietnia i to nie jest prima aprilis ;) od tego serwisu "Kapitan Ameryka. Steve Rogers" #1 - pisze "Dee Dee". Uśmiechamy się w podziękowaniu :-D :Cytat:
Scenarzyście bardzo umiejętnie udało się połączyć znany nam dotąd wizerunek szlachetnego Capa z wizerunkiem Capa jako agenta Hydry. I jest to niemałe osiągnięcie, bo proste odwrócenie charakteru bohatera o 180 stopni zapewne mogło wydawać się kuszące.

Cytat:
To dobrze skonstruowana, interesująca historia, opatrzona przyjemną oprawą graficzną, która dodatkowo jest dość gruba, bo zawiera w sobie aż 11 zeszytów.


:)

"Kapitan Ameryka. Steve Rogers" #1
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-05-31, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-17, 18:05   

"Wolverine na kwarantannie" czyli "All-New Wolverine" #4: "Odporna" - pisze "WKP" - super :-D :Cytat:
Wirus. Kwarantanna. Walka ze śmiercionośną choroba, zbierającą krwawe żniwo... Życie w takiej atmosferze podkręca emocje wynikające z czytania tego komiksu, ale i bez tego jest to po prostu bardzo dobra opowieść superhero.

Cytat:
Mrok przelata się tu z lekkością, klimatyczne sceny z tym, co łagodne i codzienne, a akcja i tajemnice wciągają, bawiąc i intrygując. Czyta się to szybko, lekko i przyjemnie, a że ilustracje Leonarda Kirka (Supergirl, X-Factor) są udane, także i miło ogląda. Tradycyjnie nie zawodzi tez świetne egmontowskie wydanie na kredowym papierze.


:)

"All-New Wolverine" #4: "Odporna"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-27, 18:06   

Aż dziesięć dni czekaliśmy na nowe materiały od Nich ale było oczywiście warto - dziękujemy :-D :

1. "Punisher Max" #8 - recenzuje "Lynn":Cytat:
Fabuła komiksu jest arcyciekawa, dostajemy tu bowiem nietuzinkową historię dojścia do władzy dobrze nam znanego Kingpina.

Cytat:
Podobnie sprawa ma się z Bullseyem, który jest bardzo interesująco przedstawiony, niczym książkowy degenerat wpada na coraz ciekawsze pomysły jak być bliżej Franka. Całość sprawia, ze czytelnik jest wręcz oczarowany historią i zastanawia się co obie postacie jeszcze zamierzają zrobić. Jeśli chodzi o akcję - ta jest wartka oraz pełna niespodziewanych zwrotów.

Cytat:
Warstwa artystyczna niezmiernie mnie rozczarowała, trochę zakłóciła mój odbiór tego tomu. Ma się odczucie, ze artysta, którym jest Steve Dillon wykonał rysunki pospiesznie i niedokładnie. Brak detali, prosta, mało charakterystyczna kreska nie wywarła na mnie dobrego wrażenia. Kolorystyka Matta Hollingswortha może i jest dopasowana do rysunków, ale niestety całość wraz z a fabułą nie zgrywa się dobrze.


:P

"Punisher MAX" #8
Artykuł od Michała

2. "Niegodny Thor" - omawia "Zireael":Cytat:
Czytając niniejszy album oczywiście poznacie brzmienie tych kilku cichych słów, które chociaż same w sobie nie miały mocy sprawczej, to uczyniły Thora niegodnym. Dlaczego? Bo w nie uwierzył. Strona po stronie zobaczycie, jak zmienił się Odinson. Jak z boga stał się człowiekiem pogrążonym w głębokiej depresji. Jak nie spał, jak pił, jak walczył... nie tylko z innymi, ale przede wszystkim z samym sobą. Jak zaczął w końcu rozumieć i jak z będąc na samym dnie powoli wrócił do formy.

Cytat:
Za stronę wizualną "Niegodnego Thora" odpowiadają między innymi Olivier Coipel i Kim Jacinto, którzy stworzyli naprawdę zgrany duet. Szaleństwo Thora, jego gniew, pustka, poczucie winy i moment przemiany – cała gama uczuć jest wyraźna i rzeczywista. Każda kreska sprawia, że to fantastyka w czystym wydaniu, idealna i emocjonalna - na tych rysunkach ożywa każdy bóg, heros, villain czy przedstawiciel kosmicznej menażerii.


:-D

"Niegodny Thor"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-20, 21:11   

Dawno nie było czegoś nowego od tego serwisu - no to dzisiaj na dobranoc jest - uśmiechamy się do Nich :-D :

"Spider-artbook" - "Amazing Spider-Man & Mary Jane - The Variant Covers" #1 - prezentuje "WKP":Cytat:
Problem w tym, że to to po prostu bezczelne odcinanie kuponików od popularności marki, która czytelnikom nie daje właściwie nic ciekawego, poza porcją mniej lub bardziej udanych ilustracji.

Cytat:
Owszem ilustracje są ciekawe, są udane, ale nie wybijają się ponad to, co na co dzień oglądamy w serii. To tylko dodatek, który ani nie wnosi nic ciekawego, ani nie zachwyca, ani tym bardziej nie jest oryginalne. Bardziej sprawia wrażenie zebranego na siłę, oby coś wydać i wyciągnąć nieco grosza.


:mrgreen:

"Amazing Spider-Man & Mary Jane - The Variant Covers" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-23, 11:20   

"Serce z żelaza, postać z papieru" - "WKP" opowiada o "2020 Ironheart" #1 (2020) - dzięki :-D :Cytat:
Bo może i Ironheart ma serce z żelaza, ale postać to z papieru. Nie ma w niej prawdziwości, nie ma wyrazistości. Jest nudna, miałka i nijaka i tak samo jest ze wszystkimi innymi bohaterami zaludniającymi ten komiks. Do tego dochodzą akcja, która wcale nie ciekawi i dialogi tak drętwe i nijakie, że w trakcie czytania omija się je wzorkiem, nie pamiętając co właściwie mówiły postacie.

Cytat:
Oczywiście komiks byłby niezły, gdyby miał dobrą szatę graficzną, ale pod beznadziejną okładką, która spodobać się może tylko czytelnikom mniej więcej w wieku przedszkolnym, kryje się nijakie wnętrze.


:mrgreen:

"2020 Ironheart" #1 (2020)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-03, 14:19   

"Imperialni" - dzisiaj od Nich recenzja zatytułowanego "Piekło na Ziemi" drugiego tomu "New X-Men" w opinii "WKP - przecież jasne, że się cieszymy :-D :Cytat:
Morrison, zarzucając rewolucjonizowanie serii na rzecz akcji, skupia się na tym, by całość była jak najbardziej dynamiczna i lekka w odbiorze. Dzięki temu album pochłania się bez znudzenia, a że zawiera nutkę czegoś ponad, tym bardziej chce się go docenić.

Cytat:
Graficznie album nie zachwyca już tak bardzo, jak fabularnie. O ile zeszyty w wykonaniu Franka Quitelya są znakomite, o tyle prace m.in. Ethana Van Scivera i Igora Kordeya wypadają niestety blado. Na szczęście ogół ilustracji jest całkiem udany i tom ogląda się z mniejszą bądź większą przyjemnością.


:)

"New X-Men" #2: "Piekło na Ziemi"
Informacje, opis i galeria
Artykuły o części pierwszej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-23, 06:08   

Aż dwadzieścia dni czekaliśmy na nowy materiał od tego serwisu ale było warto :-D . W dniu dzisiejszym "Dee Dee" pisze o albumie "Silver Surfer: Przypowieści" - dziękujemy :-D :Cytat:
Tytuł niedawno wydanego przez wydawnictwo Egmont tomu o Silver Surferze nie bez powodu przywodzi na myśl biblijne skojarzenia. Temat religii i religijności przewija się bowiem na kartach wszystkich czterech opowieści, które wchodzą w skład tego tomu. I choć każda z nich powstała w innej dekadzie, Silver Surfer niezmiennie pozostaje tym, który często ze zrezygnowaniem spogląda na otaczające go istoty toczące bezsensowne spory.

Cytat:
W ogólnym rozrachunku jest to zbiór dwóch naprawdę wybitnych i dwóch dobrych opowieści, po który, moim zdaniem, powinien sięgnąć każdy. Pomimo tego, że do niektórych wzniosły ton wypowiedzi głównego bohatera może nie trafić, to jest to tom skłaniający do tak wielu mądrych refleksji, że nie sposób jest go nie polecić. Moim zdaniem jest to pozycja, która powinna znaleźć się na półce każdego fana komiksu, a na mojej będzie to jeden z lepszych, o ile nie najlepszy tytuł.


:-D

"Silver Surfer: Przypowieści"

Od razu niedawny artykuł Tomasza Kleszcza:

Cytat:
Przede wszystkim czytelnik otrzymuje cztery, ale obszerniejsze nowele, które stanowią zbyt mały przekrój, żeby można było wyraźnie zaobserwować proces ewolucji. Tutaj nacisk położono bardziej na oryginalność zaprezentowanych treści, czego na pewno nie można im odmówić.

Cytat:
Takie albumy cieszą oko, dają możliwość zasmakowania komiksowej narracji w wielu formach i świetnie spełniają rolę nie tylko rozrywkową. Warto mieć je w swojej kolekcji.


:-D

"Silver Surfer: Przypowieści"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-24, 08:59   

Poszli za ciosem - dzisiaj też mamy artykuł - "Lynn" recenzuje "Deadpoola w kosmosie", który stanowi dziewiąty tom cyklu przygód tego awanturnika - uśmiechamy się deszczowo :-D :Cytat:
Fabuła tomiku autorstwa Gerry’ego Duggana jest po prostu świetna. Deadpool dalej jest w formie jeżeli chodzi o jego żarty oraz łamanie czwartej ściany. Przygoda w kosmosie jest tak absurdalna, że aż śmieszna (chociaż to chyba żadna nowość w przypadku tej postaci).

Cytat:
Całość okraszona jest wartką akcją pełną pościgów, wybuchów i odpadających kończyn. Autorzy mieli tutaj spore pole do popisu, co zresztą wykorzystali w najlepszy możliwy sposób.

Cytat:
Mike Hawthrone jako artysta spisał się wspaniale, fantastycznie oddając dynamikę zeszytu, łącząc ją z duża ilością elementów gore. Perfekcyjnie dopasował on rysunki do przedstawionej historii, które dopieszczają wizerunek Deadpoola. Wszystko zaklęte jest w bardzo żywych oraz kontrastowych barwach (dzięki Jordie Bellaire), co nie pozwala ani na chwilę odwrócić wzroku od lektury. Przeciwnie - lektura pochłania czytelnika w całości.


:-D

"Deadpool" #9: "Deadpool w kosmosie"
Artykuł od Artura Tojzy
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-25, 00:54   

Dzisiejszej nocy od tego serwisu omówienia tytułów anglojęzycznych. Autorem obydwóch wypowiedzi jest "WKP" - cieszymy się :-D :

1. "Dobrze napisany komiks z przeciętnymi ilustracjami" - "Captain America: Marvels Snapshots" #1 (2020):Cytat:
Kurt Busiek i Mark Russell napisali dobry zeszyt superhero, który na 30 stronach pokazuje kwintesencję postaci. Do tego akcja, klimat, przystępność treści dla nowych odbiorców, z jednoczesnym puszczaniem oka do stałych czytelników...

Cytat:
Problemem są rysunki. Nie są one złe, tego powiedzieć się nie da, ale do historii tego typu aż chce się zobaczyć ilustracje niezwykłe, nietypowe i wyróżniające się na tle całej reszty.


;)

"Captain America: Marvels Snapshots" #1 (2020)

2. "Empyre... Strikes Back" - "Empyre" #0: "Avengers" (2020):Cytat:
Mało odkrywczym, ten event będzie, jak wiele innych i jak one pewnie prawie nic nie zmieni, a nawet jeśli, to nie na długo. Nie zmienia to jednak faktu, że Empyre #0: Avengers czyta się dobrze i z ochotą na więcej.

Cytat:
Empyre #0: Avengers to po prostu dobry komiks, wprowadzający w event i budujący niezły klimat całego wydarzenia.


:mrgreen:

"Empyre" #0: "Avengers" (2020)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-07-06, 12:36   

Aż jedenaście dni trzeba było czekać na nowy materiał od Nich i oto jest - dziękujemy :-D :

"Pierwszy Mutant Przybywa" - "WKP" analizuje "X-Men. Era Apocalypse’a" #01: "Świt":Cytat:
Fabularnie i graficznie album ten to kwintesencja ­X-Men z lat 90., z okresu, kiedy nie tworzy ich Chris Claremont. Jeśli chodzi o treść to bywa ona naiwna, ale jest ponura, pełna rozmachu, spektakularnych scen, bogactwa postaci, mnogości wątków i sporej ilości tekstu.

Cytat:
Ale również szata graficzna jest tu kwintesencją tego, jacy byli X-Meni sprzed dwóch dekad. Czasem ilustracje są prostsze, częściej jednak to kawał świetnej, nastrojowej roboty, pełnej detali, realizmu i klimatu, który czuj się wyraźnie mimo mocno kolorowej palety barw.


:)

"X-Men. Era Apocalypse’a" #01: "Świt"
Szczegółowe informacje, opis i galeria
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-07-06, 12:36   

Aż jedenaście dni trzeba było czekać na nowy materiał od Nich i oto jest - dziękujemy :-D :

"Pierwszy Mutant Przybywa" - "WKP" analizuje "X-Men. Era Apocalypse’a" #01: "Świt":Cytat:
Fabularnie i graficznie album ten to kwintesencja ­X-Men z lat 90., z okresu, kiedy nie tworzy ich Chris Claremont. Jeśli chodzi o treść to bywa ona naiwna, ale jest ponura, pełna rozmachu, spektakularnych scen, bogactwa postaci, mnogości wątków i sporej ilości tekstu.

Cytat:
Ale również szata graficzna jest tu kwintesencją tego, jacy byli X-Meni sprzed dwóch dekad. Czasem ilustracje są prostsze, częściej jednak to kawał świetnej, nastrojowej roboty, pełnej detali, realizmu i klimatu, który czuj się wyraźnie mimo mocno kolorowej palety barw.


:)

"X-Men. Era Apocalypse’a" #01: "Świt"
Szczegółowe informacje, opis i galeria
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14774
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-07-08, 17:09   

"Empyre już prawie że, niemal że się zaczyna...". Zaś w dniu dzisiejszym artykuł o zatytułowanym "Fantastic Four" zerowym tomie "Empyre" - autorem wypowiedzi jest "WKP" a redakcji "Planety Marvel" dziękujemy za nadesłanie tekstu :-D :Cytat:
"Empyre" #0: "Fantastic Four" to nie tylko udana rozrywka, ale też i w końcu nieco bardziej konkrety element układanki, który daje nam kilka ciekawych informacji i rozbudza apetyt na więcej.

Cytat:
Temat Kree i Skrullów nie zniknął, ale na szczęście równoważą go ciekawsze elementy i postacie. Podobne, jak to było np. w Anihilacji, postacie te się pojawiają, ale w szerszym i ciekawszym kontekście, który podnosi poziom zeszytu. Dobrze też wypada w tym wszystkim udana szata graficzna, barwna, dość realistyczna i klimatyczna.


:)

"Empyre" #0: "Fantastic Four"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12