Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-29, 18:09   

A w niedzielę cztery - hurra!:

1. "Snow Blind":Cytat:
Nie jest to nic odkrywczego, jednak całość czyta się naprawdę dobrze i to największa zaleta "Snow Blind".

Cytat:
Czytelnik poznaje prawdę dokładnie w tym samym tempie co Teddy, który robi tutaj również za narratora. Dzięki tej zagrywce nie tylko się nie nudzimy, ale też nie jesteśmy wstanie za szybko rozwiązać całej sprawy i tym samym nie psujemy sobie dość mocnego finału.


:)

"Snow Blind"
A o tym tytule już trochę było

2. "Szkielet":Cytat:
Owszem, rysunek nadal jest obłędny, fabuła jak najbardziej mroczna, ale całość jakoś nie wywoływała u mnie tego efektu przerażenia i jednoczesnej fascynacji, jak w przypadku "Legionu". Ot, porządny komiks w czasach ludzkiej apokalipsy.

Cytat:
Fabularnie wypada to w moich oczach tak sobie.

Cytat:
Wizualnie jest natomiast bardzo dobrze, ale to Sanz, więc ciężko aby było inaczej. Facet ma naprawdę świetny styl i to widać.


:)

"Szkielet"
Pierwsze omówienie

3. "Garfield. Tłusty koci trójpak" #7:Cytat:
Czas na kolejną porcję Garfielda, który tym razem wstaje, wypełnia przestrzeń i miele jęzorem.

Cytat:
Czasem jednak to Odie okazuje się być tym sprytnym i wrednym, ku zgrozie rudego kota. Wtedy dzieją się rzeczy niespotykane, łamiące wszelkie prawa fizyki. Choć nawet i bez tego przy żółtym psisku te prawa niezbyt mają zastosowanie. To wszystko zawsze buduje w moich oczach fenomenalny humor, który zwyczajnie nigdy mi się nie znudzi.


;)

"Garfield: Tłusty koci trójpak" #7
Niedawny artykuł od Michała

4. "Plansze Europy" #57: "Negalyod":Cytat:
Co prawda wizualnie jest naprawdę ładny, do tego widać ogrom pracy włożonej przez autora w nanoszenie szczegółów do poszczególnych elementów plenerów, scenografii czy postaci oraz zwierząt, ale to za mało, abym chciał spędzić nad nim więcej czasu, niż musiałem. Nie widzę w nim bowiem niczego, co by mnie przykuwało, co pobudzałoby moją wyobraźnię i napędzało do pochłaniania każdej strony.

Cytat:
Może przesadzam i marudzę bez potrzeby, ale lepiej mi się czytało "Pożogę" albo "Green Class", przy czym to ostatnie też jest bardzo przeciętne.


:P

"Plansze Europy" #57: "Negalyod"
Poprzednie analizy
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-06-04, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-30, 12:19   

W poniedziałek, przed obiadem, kolejny artykuł od Artura - jasne, że fajnie :-D .

"Deadpool Classic" #8:Cytat:
W tym albumie nasz bohater o niewyparzonym języku ponownie wraca do projektu Broni X, co kończy się w dość łatwy do przewidzenia sposób. Jednak późniejsze wydarzenia są już niezłym bałaganem, prowadzącym do dość nieoczekiwanego pojawienia się pewnego gracza.

Cytat:
Druga połowa albumu skupia się na grupie osób podających się za Deadpoola po tym gdy ten wyciągnął kopyta i po niedługim czasie wrócił do świata żywych. Nadal jest dość brutalnie, trupów mamy sporo, ale też wraca bardzo dobrze znany serii złoczyńca. Kto? To już sami odkryjcie. Dla mnie był to interesujący zwrot akcji, natomiast finał całej sprawy dość zaskakujący.


:-D

"Deadpool Classic" #8
Recenzja Michała
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-01, 14:10   

Dzisiaj zaś takie dwie nowości od kolegi - się cieszymy - no przecież :-D :

1. "Katanga" #3: "Rozproszenie":Cytat:
Konflikt trwał 3 lata, pochłoną kilkaset tysięcy ofiar i był polem do robienia czystek etnicznych, prania pieniędzy i wyzysku naturalnych złóż tego regionu. Mimo, że prezentowany tutaj komiks skupia się głównie na pierwszych tygodniach konfliktu, to idealnie obrazuje on jego skalę.

Żałuję jedynie, że brak w całej serii przypisów lub szerszego komentarza historycznego. Owszem, przedstawiona tutaj historia jest dziełem jej autorów, ale w wielu punktach opiera się na autentycznych postaciach czy wydarzeniach.


:)

"Katanga" #3: "Rozproszenie"
Wcześniejszy artykuł Jarosława Drożdżewskiego

2. "Jonah Hex" #9: "Licząc trupy":Cytat:
Chciałbym, aby w tej serii powstawało więcej takich albumów. Dobrze się to czyta, jest ogrom akcji, mimo kolosalnej liczby trupów, to całość konstrukcji komiksu nie męczy, a do tego przemyca się tam wątki bardzo osobiste dla głównego bohatera. I te wątki stanowią tak naprawdę kwintesencję poszczególnych opowieści. Trupy i cała reszta to tylko tło, pożywka dla głodnego akcji czytelnika, ale magia, siła danej historii kryje się w tym małym fragmencie dotyczącym wartości wyznawanych prze Hexa.


:-D

"Jonah Hex" #9: "Licząc trupy"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-02, 22:26   

"Rycerze Heliopolis" #2: "Albedo, faza bielenia" - super kolego :-D :Cytat:
Drugi tom, będącym kolejnym etapem naszego bohatera w drodze do bycia Rycerzem Heliopolis, skupia się głównie na postaci Bonapartego. Zważywszy na konstrukcję scenariusza oraz tego w ilu wątkach umiejętnie dotyka on historii, pisanie czegoś więcej o fabule tego tomu mija się z celem. Czemu? Bowiem osoby choć trochę zaznajomione z życiorysem tego znamienitego, ale też wyjątkowo okrutnego zdobywcy, szybko połapią się, co ich czeka.


;)

"Rycerze Heliopolis" #2: "Albedo, faza bielenia"
Pierwsza wizyta albumu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-21, 04:22   

Artur nam podesłał - uśmiechy dla Niego :-D - swoją recenzję "Star Wars Komiks" 1/2020: "Bunt na Kalamarze":Cytat:
Mimo, że scenariusz niczym nie zaskoczy osoby dość mocno zagłębionej w uniwersum Star Wars, a miejscami absurd goni absurd, to całość czytało mi się bardzo przyjemnie. Taki urok tego porąbanego, kosmicznego świata, gdzie logika często nie ma zupełnie nic do powiedzenia. Z drugiej jednak strony, jeśli porównamy ten komiks do ostatnich filmów z kanonu, to na polu zasadności działań scenariusz wypada wręcz obłędnie dobrze.


;)

"Star Wars Komiks" 1/2020: "Bunt na Kalamarze"
Pierwszy artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-22, 17:39   

A z wieczora następny tekst od kolegi - o "Harleen" - dzięki :-D !Cytat:
Tak. Graficznie to czysta rozkosz dla oczu. Postacie męskie oraz kobiece są narysowane bosko, scenografie cudownie, a całość nastrojowo pokolorowano. Do tego cudowne okładki, dynamiczne sceny akcji i ogromna dbałość o szczegóły. A wszystko to wyszło spod ręki jednego człowieka. Szkoda tylko, ze w warstwie scenariuszowej jest, przynajmniej dla mnie, bardzo nierówno. Ogólny rys fabularny, mimo że bez większych zaskoczeń, wypada wzorowo. Postacie da się polubić, chce się poznać ich historię nim stały się złoczyńcami czy obserwować relacje pewnych łotrów z doktor Harleen Quinzel, nim sama wkroczyła na ścieżkę zbrodni. To wszystko działa do czasu, gdy nie mamy do czynienia z narratorką całej historii.


:P

"Herleen"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-23, 15:10   

A co dzisiaj? A dzisiaj to: "Batman, Który Się Śmieje" #1 - super :-D :Cytat:
Postawmy sprawę uczciwie - ten komiks kilka razy mnie zaskoczył, choć całości nie uważam za coś ponadczasowego i wybitnego, jak na uniwersum DC.

Cytat:
Mam jednak pewien problem, a mianowicie czasami scenariusz mnie nużył. Niby rozumiem odwlekanie punktu kulminacyjnego, igraszki naszego Śmieszka z swoimi ofiarami, czy fakt sprowadzenia do tego świata Szarego Batmana, który w zasadzie przypomina Punishera w kostiumie Mrocznego Rycerza. Serio, tylko czachy na klacie mu brakowało. Zresztą jego historia jest bardzo ciekawa i znów wypada lepiej od wielu innych absurdów, jakie stworzono w tym komiksie.


;)

"Batman, Który Się Śmieje" #1
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-09-14, 07:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-23, 16:42   

Jak się okazuje to nie koniec! Cieszymy się :-D Teraz "Porcelana" #1: "Dziewczynka":Cytat:
Nie jestem pewien, czy autorzy tego komiksu, czyli Benjamin Read (scenariusz) i Chris Wildgoose (rysunki), czerpali inspirację z baśni, ale czytając ich dzieło, jak żywe wyrosło mi przed oczami kilka baśni, które poznałem za szczeniaka. Co prawda tam nie było porcelany, a glina, ale i tak część wątków, czyli choćby sam proces ożywiania konstruktów, był bardzo, ale to bardzo podobny.

Cytat:
Komiks jest na tyle krótki, że wolałbym nie zdradzać za wiele elementów fabuły. Zresztą w pewnym momencie łatwo poskładać wszystkie podpowiedzi ukryte na poszczególnych kadrach i rozwiązać zagadkę "Porcelany". Część zresztą wskazówek mamy na okładce, zatem uważny czytelnik powinien mniej więcej w połowie posiadać niemal kompletne rozwiązanie.


:-D

"Porcelana" #1: "Dziewczynka"
Pierwszy artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-29, 13:22   

"Shi" #3: "Revenge" - podziękowania dla Artura :-D :Cytat:
Tym razem scenariusz nie sili się na tworzenie łamigłówek. Zamiast tego skupia się na zemście dwóch, dotkliwie zranionych kobiet, a w między czasie ich przeciwnicy zaczynają odkrywać karty, dotąd trzymane w rękawie. I to jest naprawdę ciekawe.

Cytat:
Para głównych bohaterek, mająca naprawdę koszmarne przeżycia za sobą, utratę dziecka, prześladowanie przez elity, wykorzystywanie seksualne i tak dalej, po upozorowaniu swej śmierci, w końcu faktycznie się mszczą. I robią to naprawdę krwawo, a zarazem interesująco.


:brawo:

"Shi" #3: "Revenge"
Poprzednie trzy recenzje
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-30, 17:48   

Tym razem od Artura zapowiedź - bardzo fajnie :-D :

"ZAPOWIEDŹ" #1: "Dziki Ląd" - Wydawnictwo Lost in Time":Cytat:
Mamy tutaj historię pewnego wampira, który postanowił przepłynąć kawał dwóch oceanów aby dotrzeć do Indii. Ląduje w rejonie Wybrzeża Malabarskiego, które Brytyjska Kompania Wschodnioindyjska stara się zabezpieczyć, aby przejąć kontrolę nad tym fragmentem Jedwabnego Szlaku.

Cytat:
Komiks przypomina z plansz rasową historię awanturniczo-przygodową, jednak motywem przewodnim jest wampir, który nagle musi zmierzyć się z o wiele silniejszymi istotami. I to mnie najbardziej ciekawi. Jak drapieżnik z szczytu łańcucha pokarmowego odnajdzie się w nowym, zupełnie mu obcym środowisku, gdzie to on może stać się zwierzyną.

Cytat:
Rysunek był pierwszą rzeczą przykuwającą moją uwagę i już samo to wystarczyło, abym szerzej chciał zaznajomić się z tym komiksem. Wiadomo - to sprawa totalnie subiektywna, ale w przypadku komiksu pierwsze wrażenie na potencjalnym czytelniku pozostawia rysunek.


:-D

"Dziki Ląd"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-05-14, 12:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-01, 09:59   

A dzisiaj recenzja - świetnie :-D :

"Sherlock Holmes Society" #4: "Skażenie":Cytat:
Mimo miejscami nieco absurdalnych sytuacji, całość trzyma poziom i czytało mi się to dobrze.

Cytat:
Jeśli ktoś śledzi od początku serię autorstwa Sylvain Cordurie, która zaczęła się od spotkania Sherlocka z wampirami, to raczej potrafi się domyśleć, jak potoczy się fabuła prezentowanego tutaj tomu.

Cytat:
Akcji tutaj od groma, kolorystycznie całość jest skąpana w mroku, głównie dlatego, że wiele scen rozgrywa się w kanałach, metrze lub nocą, a to buduje klimat apokalipsy.


:-D

"Sherlock Holmes Society" #4: "Skażenie"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-01, 12:28   

I jeszcze jedna - hurra!:

"Thorgal młodzieńcze lata" #8: "Bękarty":Cytat:
Czuć tutaj ducha starych albumów, do tego mamy sporo nawiązań do przyszłych wydarzeń, gdyż mowa tutaj o spin-offie będącym prequelem.

Cytat:
Zagadkowy może być jednak tytuł. Wiadomo, że na pewno chodzi o Thorgala, który nieraz był nazywany bękartem. W końcu Wikingowie północy przyjęli go do swego grona, ale zawsze podkreślali, że nie jest jednym z nich. Kim jest zatem drugi bękart? Nie zdradzę wam tego, choć jeśli ktoś uważnie czytał poprzedni album, bardzo szybko domyśli się o jaką postać chodzi. Ma to ogromny wpływ na fabułę i prawdopodobnie, choć nie dam sobie tutaj ręki uciąć, będzie też miało wpływ na rozwój kolejnych tomów w całej serii.


:-D

"Thorgal młodzieńcze lata" #8: "Bękarty"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-01, 14:34   

Oraz trzecia! Zarąbiście Arturze :-D :

"Lucky Luke" #65: "Klondike":Cytat:
Jednym z symboli tej serii jest powszechne wplatanie do scenariusza postaci lub wydarzeń historycznych. Nie inaczej mamy w tym wypadku i poznajemy takie osobistości miasteczka Dawson, jak Soapy Smith i Mattie Silks. W samym albumie zostały one nieco szerzej omówione na samym końcu, jednak w przygodzie z naszym samotnym kowbojem oddano je bardzo wiernie. I nie mam tutaj na myśli rysunku, a charakter.

Cytat:
Innym ważnym elementem gorączki złota w Jukonie są słynne Lodowe Schody znajdujące się na przełęczy Chilkoot. Masa osób straciła na nich życie próbując pokonać morderczą przełęcz. W komiksie również spotkamy cały epizod poświęcony temu miejscu oraz szlakowi dzielącemu przełęcz Chilkoot od miasteczka Dawson nad rzeką Klondike.


:idea:

"Lucky Luke" #65: "Klondike"
Omówienie od Michała
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-03, 13:47   

Dzisiaj także "Lucky Luke"! A konkretnie część 17 czyli "Na tropie Daltonów" - dziękujemy :-D :Cytat:
Rintinkan zawsze rozumie wszystko na opak, przez co zarówno Daltonom, jak Lucky Luke'owi, sprawia nie małe problemy. Aportuje gdy nie trzeba, śpi na warcie, łasi się gdy jest to najmniej wskazane, albo gania za kotami przeszkadzając tym samym innym wykonywać swoją pracę.

Cytat:
Innym elementem, który na stałe zapisał się w serii są przemyślenia Jolly Jumpera oraz znaczny wzrost jego inteligencji. W zasadzie dorównującej ludzkiej. Tym samym zacieśnia się znacznie jego więź z Lucky Lukiem, co przełoży się na wiele pomysłowych gagów sytuacyjnych czy utarczek słownych.


:P

"Lucky Luke" #17: "Na tropie Daltonów"
Artykuł od Michała
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14777
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-04, 04:32   

Na powitanie nowego nowego tygodnia od Artura "Pamiętniki Wisienki" #2: "Księga Hektora" - super :-D :Cytat:
Wisienka zawsze natrafia na ludzi mających nietuzinkowe tajemnice. Sprowadza to na nią kłopoty, bo dziewczyna często nie liczy się z uczuciami innych grzebiąc w ich przeszłości. Z drugiej strony jej wścibstwo finalnie udaje się przekuć w coś naprawdę dobrego.

Cytat:
Co prawda tak jak w poprzednim albumie i tutaj mamy szczęśliwe, choć zarazem bardzo wzruszające, zakończenie. Teoretycznie z tego powodu powinniśmy pogratulować Wisience, ale... no właśnie. Ale. Dziewczyna naprawdę rozpętała burzę tam gdzie nie powinna.


;)

"Pamiętniki Wisienki" #2: "Księga Hektora"
Artykuł od Michała
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13