Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-31, 10:44   

"Naleśniki, ZOO i sklep elektroniczny" - "Yotsuba!" #10 - uśmiechy dla Michała :-D :Cytat:
Owszem, sama dobra komedia wystarczy, żeby odbiorca nie tylko dobrze się bawił, ale i chętnie do niej wracał, nawet jeśli jest bzdurna czy po prostu głupia. Lepiej jednak jest, gdy komedia oprócz tego, że śmieszy, coś z tym śmiechem daje. Refleksję, emocje, wzruszenia, jakąś prawdę, głębię, przesłanie... I to znajdujemy w "Yotsubie!", może nie w takim stopniu, jak w najlepszych komediach Woody’ego Allena, ale każdy czytelnik, który zarówno chce się pośmiać w niezobowiązujący sposób, jak i ci, którzy oczekują od lektury czegoś więcej, będą usatysfakcjonowani.


:)

"Yotsuba!" #10
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-01, 09:39   

"Deus ex machina" - "Muzyka Marie" #2 właśnie teraz od Michała :-D :Cytat:
Jak każda udana fantastyka, tak i niniejsza opowieść nie ogranicza się jedynie do zaserwowania nam rozrywki – chociaż ta też jest przecież udana. Jest tu pewna doza filozofii, głębi, religijnych rozważań, jest też, oczywiście, klimat, akcja, popisy wyobraźni i tym podobne elementy. Czyli dokładnie wszystko to, czego od podobnej lektury się oczekuje.

Wszystko to wieńczą udane ilustracje. Owszem, jak już pisałem przy okazji recenzowania poprzedniego tomu, są tu drobne zgrzyty w designie twarzy postaci, ale całość jest udana i nastrojowa.


:)

"Muzyka Marie" #2
Prastary tekst Tadeusza Fułka
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-01, 15:43   

"Starszyzna". Michał kontynuuje (brawo On :-D ) czytanie "The X-Files, Season 10" i oto co nam opowiada o części piątej :) :Cytat:
Przede wszystkim w końcu wydarzenia sezonu układają się we w miarę logiczną całość. Owszem, nawet serial od pewnego momentu nie miał już wielkiego sensu, więc za dużo nie ma co oczekiwać, ale pewne elementy wskakują na swoje miejsce. Czy wszystkie?

Cytat:
Najważniejsze jest to, że album satysfakcjonuje. Nie jakoś bardzo, nie ma tu zbyt spektakularnych momentów czy scen, które zapadłyby w pamięć, nie ma też zapowiadanej szokującej wolty, jest za to dużo powtórek, a mało rozstrzygnięcia.
"The X-Files, Season 10" Vol. 5
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-02, 10:25   

Kolejne dwa prezenty od Michała Lipki - hurra!:

1. "Podróż do wnętrza Ziemi" - "Made in Abyss" #7:Cytat:
Czyta się to szybko i przyjemnie, choć akurat czytania w przypadku "Abyss" jest naprawdę sporo. Ale to cieszy, bo z tą opowieścią i tymi bohaterami chce się przebywać, jak najdłużej. Tym bardziej, że mamy tu i mrok i humor, i wzruszenia i brutalność, i wiele, wiele więcej. I jaka to świetna zabawa, chociaż przecież całość oparta została na motywie znanym miłośnikom fantastyki od początku istnienia tego gatunku.


:)

"Made in Abyss" #7

2. "Go to hell" - "Hellblazer (Garth Ennis)", tom 1:Cytat:
Jaki jest Constantine w wykonaniu Ennisa? Ludzki. To cham, jeszcze większy niż dotychczas, ale cham z duszą i sercem, choć akurat mocno podlanymi depresją. W jego życiu dzieje się wiele i źle, dla innych autorów byłaby to dobra okazja, by pokazać jak najszybszą i najbardziej spektakularną akcję, jednak nie dla Gartha.

Cytat:
Oczywiście scenarzysta jego pokroju nie zadowala się tylko skupieniem na samym bohaterze. I tak oto rodzi się fabuła, która jest nie tylko wciągająca, dynamiczna i nastrojowa, ale jednocześnie niemal do perfekcji dopracowana i wysmakowana.

Cytat:
Fakt, że ilustracje budują niesamowity klimat i doskonale pasują do treści jest tylko kolejną wisienką na tym pysznym torcie.


;)

"Hellblazer (Garth Ennis)", tom 1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-03, 15:01   

"Spider Transformers" - zatem "Transformers: Kolekcja G1" #1: "Walka o władzę" - od Michała - bardzo fajnie :-D :Cytat:
Walka przenosi się na nowy grunt, wmieszane zostają w nią nowe postacie, ale do czego to zmierza?

Cytat:
Akcji jest sporo, choć jak na klasyczny komiks przystało, równie dużo tu gadania, rysunki są niezłe, ale bez fajerwerków, a wydanie dobre. Tylko tyle i aż tyle. Kto lubi Pająka, poznać całość powinien, bo to całkiem przyjemny dodatek osadzający go w zupełnie nowych realiach.


;)

"Transformers: Kolekcja G1" #1: "Walka o władzę"

I dwa pradawne omówienia:
- Piotra 'Pi' Gołębiewskiego
- Sylwestra Wilka
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-04, 08:48   

"Gdy Ziemia się zatrzęsie" - "Perfect World" #7 - dziękujemy Michale :-D :Cytat:
Fabuła całości jest każdemu dobrze znana. Oto dwójka ludzi poznaje się, zakochuje w sobie i.. Tu pojawiają się kolejne problemy na drodze do bycia razem.

Cytat:
Ale ukazanie trudów codziennej egzystencji osoby przykutej do wózka, ciekawostek z tym związanych i realizmu w ukazaniu tego wszystkiego sprawia, że "Perfect World" trafia do czytelnika i porusza.

Cytat:
Grafika już tak wielkiego wrażenia nie robi, ale są tu naprawdę znakomite momenty (jak te, które widzicie na przykładowych ilustracjach), a całość od strony rysunków jest miła dla oka, lekka i delikatna.
"Perfect World" #7
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-06, 10:49   

"Nauka młodych czarodziejek trwa" - "Atelier spiczastych kapeluszy" #4. Dzięki Michał :-D :Cytat:
Wystarczy spojrzeć na sam wygląd „Atelier spiczastych kapeluszy”, by wiedzieć, że największą siłą całości jest szata graficzna. Te niemal genialne ilustracje, dość oszczędne zarówno pod względem czerni, rastrów, jak i tła jako takiego, ale jakże przy tym realistyczne, dopracowane, pełne detali, świetnej dynamiki, klimatu...

Cytat:
Czy w parze z tak urzekającą szatą graficzną idzie też równie świetna fabuła? Nie do końca. Na tym polu "Atelier spiczastych kapeluszy" to prosta fantastyka, podążająca jasno wytyczoną ścieżką gatunkową. Nie zaskakuje, nie powala na kolana, czyta się ją dobrze, nie za szybko, bo dialogów nie ma wielu, ale też i nie powoli, bo czytania jednak trochę jest. I to tyle. Tylko tyle, albo aż tyle. Bo nie zawodzi, nawet jeśli nie jest odkrywcza. To po prostu dobre, typowe fantasy, które spodoba się miłośnikom gatunku.


;)

"Atelier spiczastych kapeluszy" #4
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-07, 10:36   

"Stawka rośnie" - a w dniu dzisiejszym "Kakegurui: Szał hazardu" #4. Fajno kolego :-D :Cytat:
Z "Kakegurui" jest jak z samym hazardem. Zaczyna się niewinnie, ot kolejna seria traktująca o szkole, młodzieży i ich walkach - ty razem na polu gier. Dobrze narysowana, może nieco bardziej realistyczna, niż większość podobnych tytułów, może też i nieco mroczniejsza, ale przecież to nic takiego. Przeczytam, rozerwę się, zapomnę. Nie będę przecież jak głupi wyczekiwał kolejnego tomiku, prawda? Nie, nieprawda, bo nagle okazuje się, że cykl wciąga. Co tam wciąga, zaczyna uzależniać, bo serwuje nam emocje i napięcie, prawdziwe zagrożenie, dynamizm, który powala, chociaż przecież bohaterowie np. siedzą i grają w karty.
"Kakegurui: Szał hazardu" #4
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-08, 09:16   

Dzisiejszego rana takie oto dwie nowości od Michała - dziękujemy :-D :

1. "Jak człowiek" - "Ku twej wieczności" #9:Cytat:
Na szczęście autorka wie, co najbardziej ją interesuje - emocje, nawet jeśli oznacza to powtarzanie schematów fabularnych. I emocje udaje się jej wykrzesać, a co ważniejsze przekazać. Jednocześnie wszystko to obleka w szaty opowieści fantasy pełnej najróżniejszych bohaterów, walk, niezwykłości itd., itd. Coś z science fantasy też się tu znalazło, a że akcja jest konkretna i fabuła udana, miłośnicy gatunku na pewno będą bawić się znakomicie.


:)

"Ku twej wieczności" #9

2. "Czarodziejki na wojnie" - "Czarodziejki.net" #8:Cytat:
Nadchodzi czas ważnych decyzji, ale jakie będą ich skutki? Czy dowiemy się w końcu kim są administratorzy i czarodziejki i po co dzieje się to wszystko? I co z Kaname?

Cytat:
Tu miłości nie ma. Nawet relacje rodzinne są brudne. Co gorsza jednak magia sama w sobie nie jest niczym wspaniałym, bo jej użyciu okupuje się skróceniem własnego życia, a skutki bywają zarówno nieprzewidywalne, jak i makabryczne.

Cytat:
Grafiki są może i proste, ale jest w nich zdecydowanie coś więcej, niż tylko dość charakterystyczna kreska.


:)

"Czarodziejki.net" #8
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-09, 11:46   

"Kolejna tragedia". Natomiast w dniu dzisiejszym ot to - dzięki :-D :

"Księga Vanitasa" #7:Cytat:
"Księga Vanitasa" to seria, którą określam mianem babskiego shounena. Shounena mocno wciśniętego w ramy quasi-historycznego horroru fantasy, ale jednak utrzymanego w kobiecej stylistyce.

Cytat:
Co takiego tutaj znajdziemy? To, czego możemy spodziewać się po powyższym opisie. Jest zatem mrok, są krwawe sceny, są też sekrety. Do tego mamy tu sporo smaczków, bo mangę zaludnia cała masa bohaterów nazwanych na cześć postaci z klasyki grozy oraz legendarnych pisarzy.

Cytat:
Autorka swój świat oparła na steampunkowej mechanice i dodała nieco gotyckiego klimatu. W to wszystko wplotła typowe dla shounenów walki, bo bez tego by się nie obyło, i sporo humoru.


:)

"Księga Vanitasa" #7

I od razu odrobinę wcześniejsza wypowiedź Radosława Frosztęgi:

Cytat:
Wrogowie nagle stają się sojusznikami, a wszelkie wcześniejsze niesnaski muszą odejść chwilowo w zapomnienie, jeśli pragną uratować oni zwykłych ludzi. Przy tak uwypuklonej akcji, nie zapomniano jednak o dalszym odkrywaniu tajemnic fabuły, która z każdym kolejnym rozdziałem robi się coraz ciekawsza.

Cytat:
O ile pod względem scenariuszowym nie ma się do czego przyczepić to już w kwestii warstwy artystycznej, pewna zmiana "formatu" dzieła, sprawia pewne problemy.

Cytat:
Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie dziwaczna maniera artystki do tworzenia plansz podzielonych na bardzo małe kadry. Ich wielkość w połączeniu z bogactwem szczegółów oraz próbą zbyt dynamicznego pokazania niektórych starć sprawia, że są one momentami bardzo nieczytelne.


;)

"Księga Vanitasa" #7
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-10, 09:53   

"ReLOVE". Ciekawi co dziś od Michała? No pewnie! Otóż to: "ReLIFE" #13 - podziękowania :-D :Cytat:
Kilka pierwszych tomików mnie kupiło, potem różnie z tym bywało, nigdy jednak tak, bym nie miał ochoty dalej sięgać po tę mangę. A już od dłuższego czasu jest dobrze, jest bardzo dobrze i nie zapowiada się by było gorzej. A ja mam ochotę czytać więcej i więcej.

Cytat:
Świetnie sprawdza się, jako opowieść o szkolnym życiu i problemach nastolatków, równie świetnie wypada jako historia o NEET-ach, którzy nie mogą odnaleźć się w życiu zawodowym, wreszcie to doskonała rzecz o dwójce ludzi, których połączyło uczucie niemożliwe, a raczej możliwe, tylko nie jest im dane owej możliwości dostrzec.


:)

"ReLIFE" #13
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-11, 09:02   

Michał cały czas pracuje - pozdrawiamy Go serdecznie :-D :

1. "Zaczyna się bitwa" - "Ku twej wieczności" #10:Cytat:
Co pozostało bez zmian, to fakt, że warto po ten tytuł sięgnąć, bo miłośników gatunku na pewno nie zawiedzie.

Cytat:
Oima przeskakując z obyczajowej historii o miłości, dramatu o "zbrodni" i karze, którą sami sobie za własne czyny narzucamy, do rasowego fantasy analizującego nieco naszą kondycję, może i nieco złagodziła emocje, jakie nam serwuje, ale za to rozbudowała świat, bohaterów - także ilościowo - i repertuar środków i zabiegów stylistycznych, którymi nas raczy.

Cytat:
Kreska Oimy, charakterystyczna i dopracowana do perfekcji mimo młodego wieku artystki, absolutnie urzeka realizmem, designem postaci, ich mimiką, oddaniem świata i wszystkim innym.


:)

"Ku twej wieczności" #10

2. "Orwell ilustrowany" - "Orwell":Cytat:
"Orwell" to połączenie komiksu, powieści graficznej właściwie, z elementami ilustrowanej książki. Przeważa ten pierwszy typ, w zdecydowanej zresztą większości albumu, są tu jednak grafiki - najczęściej tworzone przez innych niż główni artystów - które stanowią bardziej ilustrację opisu czy nawet fragmentu twórczości pisarza, niż cokolwiek innego, ale wszystko to ze sobą znakomicie współgra, tworząc jedną spójną całość. Spójną zarówno z życiem, jak i pisarstwem George’a Orwella, a przy okazji także i z realiami historycznymi.


:)

"Orwell"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-14, 09:21   

"Samobójcza misja". Od Michała dzisiaj z rana omówienie czternastej części "The Promised Neverland" - bardzo się cieszymy :-D :Cytat:
Akcja, klimat, zagrożenie, tajemnice... Survival horror spotyka się tu z opowieścią przygodową, a fantastyka z obyczajowymi elementami. Wszystko to składa się na znakomite i wciągające dzieło, które czyta się naprawdę świetnie. O wiele lepiej nawet, niż można by początkowo sądzić. I taki jest tez ten tomik, po którym tradycyjnie pozostaje uczucie niedosytu.

Cytat:
I jak to wszystko jest znakomicie zilustrowane. Posuka Demizu operuje bardzo charakterystyczną kreską, która z miejsca wpada w oko.


:-D

"The Promised Neverland" #14
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-15, 09:18   

"Stone World". Natomiast w dniu dzisiejszym recenzja trzeciego tomu "Dr. Stone". Ale fajnie Michale :-D :Cytat:
Wiecie, jak to jest z shounenami. Dużo się o nich mówi, bo to najpopularniejszy gatunek mangi i anime na świecie, jednak rzadko mówi się, jak fabularnie są naciągane.

Cytat:
Silni faceci, piękne dziewczyny, akcja, nuta erotyki, choć oczywiście bardzo łagodnej, walki, akcja...

Cytat:
Tak czy inaczej jednak jest to po prostu ciekawe, wciągające i chociaż jeszcze chyba scenarzysta nie wykorzystał potencjału opowieści, absolutnie warte poznania.

Cytat:
Autor zbiorku "Hotel", Boichi, operując stylem nieco podobnym do Yoshitoki Oimy, w rewelacyjnym stylu oddaje zarówno seksowne kształty dziewczyn, nienaturalne umięśnienie mężczyzn, dynamikę walk i wybuchy, jak i pełen dzikich zwierząt i zieleni świat.


:-D

"Dr. Stone" #3
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14707
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-16, 10:01   

"Duch minionych lat". Michał właśnie nam podrzucił - dziękujemy :-D - swój artykuł o pierwszym tomie nowego cyklu "Anohana - Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia":Cytat:
Chłopak, duch dziewczyny, opowieść o przeszłości?

Cytat:
Są tu komiczne wpadki, jest sporo ekspresji, ale jest też i smutek. A to nie jedyne przecież emocje. Co cieszy, całość ma naprawdę sporo uroku, momentami nawet słodyczy, udany klimat, kiedy tego potrzeba i dużo lekkości, która sprawia, że tomik połyka się szybko i przyjemnie.

Cytat:
Wszystko to wieńczy znakomita szata graficzna, dość kobieca, ale pełna realizmu, dopracowania detali i naprawdę klimatycznych scen.


:-D

"Anohana - Kwiat, który widzieliśmy tamtego dnia" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12