Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
#Egzaltowana
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2020-03-21, 12:59   

"Paper Girls" #6:

Cytat:
Budowana żmudnie i z oporami miłość pomiędzy bohaterkami przestaje istnieć. Zastanawiałam się, co zrobią z tym uczuciem w swoich, nie tak tolerancyjnych czasach, ale niestety nie dane mi było zaspokoić ciekawości.

Przez całą serię najlepszym jej punktem była dla mnie oprawa graficzna. Cliff Chiang swoimi charakterystycznymi rysunkami potrafił oddać zarówno styl lat 80’, jak i futurystyczną przyszłość. Do tego należy dodać fenomenalne kolorowanie Matta Wilsona.

;)

"Paper Girls" #6
Poprzednie analizy

A poniżej jeszcze jedna - Piotra Pocztarka:

Cytat:
Większe zastrzeżenia można mieć do użytych środków wyrazu, bo podróż przez czasoprzestrzeń niejednokrotnie przypominała niezrozumiałą, narkotyczną wizję i służyła głównie do tego, aby wyżyć mógł się skądinąd znakomity plastyk - Cliff Chiang (Wonder Woman).

Cytat:
W "Paper Girls" tom 6 nieco zbyt wiele wydarzeń ma charakter Deus Ex Machina, co zresztą było widać już w poprzedniej odsłonie. Jednak dziewczyny trochę czasu spędzają tu razem, a wtedy seria zawsze błyszczała najbardziej. Zastosowany w jednym z zeszytów zabieg dzielenia strony na cztery kadry relacjonujące jednocześnie, co dzieje się u bohaterek, w których każda wylądowała w innych czasach, też zaliczam mocno na plus.

:)

"Paper Girls" #6

jacek 

Wysłany: 2020-05-30, 15:19   

"Hitman" #1 po raz ósmy pośród nas:

Cytat:
Konstrukcja bohatera jest najmocniejszą częścią całego tomu. Tommy pomimo swojego fachu jest sympatycznym facetem, kierującym się w życiu prostymi zasadami.

Cytat:
Dopiero w obliczu straty, zagrożenia życia najbliższych, osobowość Tommy’ego wychodzi na wierzch. W końcu możemy współczuć bohaterowi, rozumieć go i dopingować jego krwawą zemstę.

Cytat:
Kolejna rzecz opowiadająca się za tym, by przeczytać następne przygody Hitmana to rysunki McCrea. Postaci, które wyszły spod jego ręki, są groteskowo wykrzywione, a często po prostu brzydkie. Pasuje to do całej opowieści, bo przecież świat przedstawiony nie jest ładnym miejscem.

"Hitman" #1

jacek 

Wysłany: 2020-06-03, 18:05   

Raz:

"Twardziel":

Cytat:
Lemire nie odpowiadał jedynie za scenariusz swojego komiksu, ale również oprawę graficzną. Większość z was zapewne kojarzy jego specyficzny styl. Kanciaste twarze bohaterów nie są ładne, ale nie takie mają być. To nie jest opowieść o nieskazitelnych superbohaterach, ale o ludziach pełnych wad, o ludziach popełniających błędy. Do tego autor, ku mojej olbrzymiej radości, znowu kolorował swój album akwarelami. Tym razem jednak oszczędnie dawkował kolory.

Cytat:
Twardziel to historia przewidywalna, ale niepozbawiona uroku. Obserwowanie, jak okaleczone rodzeństwo wspólnie usiłuje wyjść na prostą to przyjemna i zajmująca lektura. To, co najbardziej trzyma w napięciu to niepewność wydarzeń z przeszłości, które są nam powoli odkrywane.

"Twardziel"
Trzy poprzednie analizy

Dwa:

"Giant Days" #7: "Bądź dla niego miła, Esther":

Cytat:
Niestety w tomie zabrakło miejsca na rozbudowanie opowieści o Daisy i jej nowym związku. Co prawda były ukazane pewne problemy, które mają dziewczyny, ale odniosłam wrażenie, że stanowiły tło dla innych wydarzeń. Zagadnienie pierwszej poważnej relacji ma duży potencjał i czuję, że jeszcze nie został wykorzystany. Mam nadzieję, że w kolejnych albumach miłość Daisy i Ingrid zostanie odpowiednio wyeksponowana.

Cytat:
Lekkość, z jaką Allison prowadzi nawet te trudne tematy, jest godna podziwu.

:-D

"Giant Days" #7: "Bądź dla niego miła, Esther"
Porównuj dopiero co!

jacek 

Wysłany: 2020-06-09, 17:20   

"Umbrella Academy" #1: "Suita Apokaliptyczna":

Cytat:
Każdy z bohaterów ma swoją wyrazistą osobowość, a obserwując ich razem, można z łatwością wyczuć sympatie i antypatie targające zespołem. Dawne urazy wypłyną na wierzch, ale będą musiały być szybko rozwiązane: świat nie poczeka. Do tego należy dodać rysunki Gabriela Ba. Jego grafiki przywodziły mi na myśl te, które widziałam w Hellboyu, czyli perfekcyjnie pasujące do obrazowania dziwów wszelakich.

:-D

"Umbrella Academy" #1: "Suita Apokaliptyczna"
O tym albumie ostatnio było w listopadzie.

jacek 

Wysłany: 2020-07-05, 11:49   

Małgorzata Chudziak i piąta na forum wizyta tomu trzeciego sagi "Doom Patrol":

Cytat:
Doom Patrol tom 3 dużo bardziej niż poprzednie albumu ukazuje różnice pomiędzy postaciami. Wspólnym mianownikiem bohaterów jest ich niezwykłość, ale poza tym każdy ma własne, skomplikowane problemy.

Cytat:
Niespodziewane zwroty akcji i brudne sekrety wypływające na powierzchnię sprawiały, że trudno było mi się od tomu oderwać.

Cytat:
Scenarzysta kończy tę szaloną jazdę bez trzymanki... szaloną jazdą bez trzymanki. Doom Patrol to twór niezwykły, wciągający w swój świat, z którego nie można i nie chce się uciec.

"Doom Patrol" #3

jacek 

Wysłany: 2020-07-22, 06:22   

Wczoraj Jakub Syty dzisiaj Małgorzata Chudziak - zatem tom siódmy cyklu "Ultimate Spider-Man" po raz drugi wśród nas:

Cytat:
Po szóstym (wyraźnie słabszym) tomie Bendis w końcu pisze o konsekwencjach idących za znalezieniem zwłok koleżanki na swoim trawniku. Coś takiego nie może nie odbić się na psychice nastolatka.

Cytat:
"Ultimate Spider-man" tom 7 to powrót serii na dobre tory. Oczywiście Peter nadal ma cały czas pod górkę, ale jego perypetie są bardzo “autentyczne”. Nie mam tu na myśli oczywiście tej części, kiedy młody chłopak śmiga między wieżowcami dzięki zbudowanej przez siebie wyrzutni sieci. Piszę o reakcjach bohaterów na konkretne wydarzenia, załamanie, które przechodzi protagonista.

"Ultimate Spider-Man" #7

Odpowiedz do tematu