Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-12, 07:44   

"Cytrynowa miłość" - "Citrus" #7 od kolegi Michała - dzięki :-D :Cytat:
Sporo miłosnych uniesień, emocji, dużo wzdychania, jeszcze więcej łez, poszukiwania czułości, zrozumienia… a wszystko to oczywiście w kobiecym gronie. Kto lubi tego typu opowieści, na pewno nie będzie z "Citrusa" zawiedziony. Kto nie lubi, nie znajdzie tu nic, co by go do nich przekonało, ale chyba niczego innego nie można się było spodziewać, prawda?


:P

"Citrus" #7
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-13, 09:01   

Ależ ten Michał recenzuje - codziennie są nowe teksty! Bardzo Mu dziękujemy! W dniu dzisiejszym jest to zatytułowana "Sława bohaterów" recenzja "Vigilante: My Hero Academia Illegals" #5 :-D :Cytat:
Zabrakło wprawnej ręki Koheia Horikoshiego, który z takim pietyzmem dopieszczał swoje grafiki, wciąż jednak dostarczająca dobrej, momentami nawet bardzo, rozrywki. Jest tu humor, jest akcja, sympatyczna zabawa motywami, bohater, z którym czytelnik może się identyfikować, sporo wyrazistych postaci, nuta łagodnej erotyki w postaci seksownych kobiet, szybka akcja, walki... Czego można chcieć więcej od dobrego shounena? Właśnie.


;)

"Vigilante: My Hero Academia Illegals" #5
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-03-16, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-16, 12:04   

"Ao no Fire Force". A cóż to nowego nam Michał dziś podrzucił? Ano artykuł o drugiej części "Fire Force" - dziękujemy :-D :Cytat:
Sam pomysł co prawda nie wydaje się jakoś szczególnie zachęcający, ale za to jego wykonanie już jak najbardziej. Szybka akcja, piękne dziewczyny, odrobina łagodnej erotyki, niezłe wykorzystanie strażackich klimatów, humor, fantastyka... Wszystko to składa się na komiks, który czyta się szybko i przyjemnie.

Cytat:
Rysunki? Szata graficzna w równym stopniu przypomina mi "Ao no Exorcist" co "My Hero Academia", nie ma to jednak większego znaczenia - liczy się, że "Fire Force" oferuje naprawdę udane ilustracje.


:)

"Fire Force" #2
Artykuł o tomie pierwszym
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-16, 14:45   

"Ptaki Gotham". Nie trzeba było długo czekać na następny tekst od Michała - teraz jest to omówienie "Ptaków Nocy. Tajemnic i morderstw":Cytat:
A jakie są to zeszyty? I jak właściwie wypadają te komiksy?

Cytat:
Przede wszystkim, choć dynamiczne i pełne akcji, zdają się tkwić swą estetyką w latach 90. XX wieku. A to oznacza przede wszystkim, że mamy tu do czynienia z dużą ilością dialogów, co przy niemal 300-stronicowym tomie daje solidną dawkę lektury.

Cytat:
Najlepiej jednak i tak wypada tu szata graficzna.

Cytat:
Sporo realizmu, dobry kolor, udany klimat - wszystko to, w połączeniu ze świetnym wydaniem, daje nam kawał niezłej rozrywki.


:)

"Ptaki nocy. Tajemnice i morderstwa"
O tej historii czytamy po raz czwarty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-18, 15:30   

A teraz - po obiedzie - następne dwa teksty - uśmiechamy się do Michała :-D :

1. "Rzeź" - "Ultimate Spider-Man" #6:Cytat:
Wyważenie pomiędzy akcją, a momentami spokojnymi, prywatnymi, intymnymi wręcz, ciekawe rozwiązania fabularne i solidne retardacje uczyniły z tego komiksu kawał świetnej historii obrazkowej z porcją wzruszeń.

Cytat:
Oprócz tych elementów mamy tu oczywiście świetną akcję, znakomity klimat, doskonałe rozbudowanie psychologicznego portretu bohaterów, wyśmienite tło obyczajowe, humor, żonglowanie pajęczymi motywami...

Cytat:
Pod względem graficznym całość jak zawsze jest znakomita.


:)

"Ultimate Spider-Man" #6

2. "Kaczki na tropie skarbów" - "Wujek Sknerus i Kaczor Donald" #2: "Powrót na Równinę Okropności":Cytat:
Rosa to twórca, który od początku swojej kariery tak mocno inspirował się twórczością Carla Barksa (człowieka, który wymyślił m.in. Sknerusa McKwacza, ukochaną postać Rosy), że wręcz ją kopiował. Nie tylko sposób rysowania i pozy, ale i schematy opowieści. Gdyby jednak ograniczył się tylko do tego, szybko by przepadł. Na szczęście wziął postacie, pomysły i schematy, które już wcześniej wydawały się doskonałe i wyniósł je na wyżyny, o jakich nikt przed nim nawet nie marzył. Powstały z tego niezapomniane, ponadczasowe opowieści dla czytelników w każdym wieku, łączce to co najlepsze z klasycznych historii i dodające do nich mnóstwo nowych elementów, w tym np. licznych smaczków w tle czy historycznych ram.


:)

"Wujek Sknerus i Kaczor Donald" #2: "Powrót na Równinę Okropności"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-19, 11:31   

Jak to Michał sam powiedział: "Dziś skromnie, tylko trzy :mrgreen: " Bardzo Mu dziękujemy :-D :

1. "Historia robotów" - "Roboty i drony: Dawno temu, teraz i w przyszłości":Cytat:
Jest w nim trochę fantastyki, trochę historii, przede wszystkim jednak jest całe bogactwo łatwo przyswajalnej wiedzy na temat szeroko pojmowanej robotyki. Co ważniejsze wiedza ta jest interesująca sama w sobie, bo brak w niej szkolnej nudy i suchości.

Cytat:
Do tego dochodzi prosta, ale wyrazista szata graficzna, miła dla oka i dobrze oddająca temat i świetne wydanie.


:-D

"Roboty i drony: Dawno temu, teraz i w przyszłości"

2. "Kolejne przygody w Troy" - "Trolle z Troy" #2Cytat:
Opowieść o trollach z Troy to, podobnie jak to było ze "Zdobywcami Troy", poboczny cykl niewiele wnoszący do głównej fabuły, ale to i tak nie ma najmniejszego znaczenia, bo to po prostu świetna seria, która nie wymaga znajomości pozostałych tytułów. Zresztą od wspomnianych "Zdobywców" lepsza, bo bliższa poziomem regularnym tomom „Lanfeusta”. I, co równie ważne, oferująca wszystko to, za co kochamy komiksy z tego cyklu: humor, akcję, przygody, krew, epickie sceny itd. itd. Do tego dochodzą lekkość całości, jej zapadający w pamięć klimat i swoista magia, sprawiające że dzieło Arlestona i Tarquina czyta się dosłownie jednym tchem.


:-D

"Trolle z Troy" #2

3. "Gar...nek pełen humoru" - "Garfield: Tłusty koci trójpak" #7:Cytat:
Komiksy o "Garfieldzie" to po prostu rewelacyjna lektura dla dużych i małych. Coś, co ma w sobie i lekkość, i ambicję, i prawdziwą siłę także. Każda historyjka bawi i autentycznie śmieszy, poprawia humor, ale przede wszystkim jest jakże trafna i prawdziwa - i aktualna. Przy okazji mamy tu też świetny klimat i niezapomnianych bohaterów. Całość wieńczy wyśmienita szata graficzna, klasycznie cartoonowa w najlepszym tego określenia znaczeniu, typowa dla tego typu dzieł, ale jakże udana. Kreska jest czysta, już same rysunki potrafią śmieszyć, a całość z miejsca wpada w oko.


:-D

"Garfield: Tłusty koci trójpak" #7
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-20, 15:28   

Takie oto dziś nowości od Michała :-D Brawo On :-D :

"Ptyś i Bill ruszają w świat" - "Ptyś i Bill" #06: "Bill, na psa urok":Cytat:
Ptyś i Bill to dwaj przyjaciele.

Cytat:
Ptyś co prawda nie zwraca uwagi na problemy dorosłych takie, jak drożyzna czy niedocenianie kobiet, co staje się tematami rozważań jego rodziców, ale już podróż dookoła świata tak. Ale co z tego wszystkiego wyniknie?

Cytat:
Wszystkie historyjki - nie tylko z tego tomu, ale w ogóle - wciągają, bawią, uczą i mają wymiar edukacyjny. I wszystkie także są znakomicie zilustrowane.

Cytat:
Cartoonowe rysunki, prostota, sporo detali...


:-D

"Ptyś i Bill" #06: "Bill, na psa urok"

2. "Agen iz very, very gud" - "Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" #2:Cytat:
"Iznogud" to specyficzna, ale typowa dla Goscinnego seria, pełnymi garściami czerpiąca z najróżniejszych źródeł. Kawał doskonałej satyry (czasem bardzo niepoprawnej polityczne, ale przez to tym cenniejszej, szczególnie w dobie, gdy owa poprawność jest po prostu modna), gdzie opowieści dla dzieci zyskują głębię, którą w pełni zrozumieją i docenią dopiero dorośli. Pozostaje przy tym ciekawa, pełna akcji, przygód i humoru sytuacyjno-słowno-obrazowego, dostosowanego do czytelników w najróżniejszym wieku.


:-D

"Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" #2
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-21, 10:41   

W dniu dzisiejszym kolejna porcja - ależ ten Michał ma tempo :-D :

1. "Szczęśliwcy" - "Loteria":Cytat:
Owszem, można zepsuć dosłownie wszystko i wcale nie trzeba się przy tym starać, jednak szanse na to w tym wypadku były bardzo małe. I ostatecznie powstał kawał świetnego komiksu, który z szacunkiem podchodzi do kultowego pierwowzoru. Hyman stworzył dzieło satysfakcjonujące zarówno jako adaptacja prozy autorki cenionej przez samego króla horroru Stephena Kinga, jak i po prostu graficzna powieść grozy. Scenariusz jest świetny, ale przy tak znakomitym materiale źródłowym niczego innego nie można się było spodziewać. Dobre tło obyczajowe, dobre, niespieszne tempo akcji, konkretnie nakreślone postacie, a wreszcie to, co najważniejsze: klimat, który jest po prostu świetny. Wszystko to daje naprawdę znakomitą lekturę.


:-D

"Loteria"

2. "Mozart Malutki" - "Myszart" #1:Cytat:
Thierry Joor, scenarzysta tego komiksu, to belgijski redaktor i wydawca opowieści obrazkowych właśnie, który pewnego dnia postanowił samemu zająć się ich tworzeniem. Tak powstał ten właśnie album, dzieło noszące znamiona pewnego braku wprawy, ale naprawdę niewielkie. "Myszart", choć daleki od bycia odkrywczym komiksem, doskonale wpasowuje się w schemat opowieści, jakie reprezentuje. Ma swój urok, ma wymiar dydaktyczny, bywa zabawny, ma też pewną nutę dramatyzmu. I chociaż nie przepadam za historyczno-kostiumowymi realiami (chyba, że są to filmy pokroju "Amerykańskiej opowieści", swoją drogą też o gryzoniach), całość mnie ujęła.


:-D

"Myszart" #1

3. "Yakari i pelikan" - "Yakari" #7: "Yakari i obcy":Cytat:
Treść tradycyjnie jest mocno uproszczona, z dialogami ograniczonymi do niezbędnego minimum i szybką akcją. Fabuła albumu opowiedziana została głównie za pomocą obrazów i komiks pochłania się właściwie w kilka, w porywach do kilkunastu minut. Wszystko to sprawia, że wiek docelowego odbiorcy jest stosunkowo niski, a całość jest jak najbardziej dostosowana do oczekiwań najmłodszych. Jednakże mimo lekkości i prostoty, komiksy o Yakarim są pełne uroku, bardzo sympatyczne, pouczające i ciekawe. Proste, ale wyraziste i bardzo przyjemne.


:-D

"Yakari" #7: "Yakari i obcy"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-23, 09:12   

"Wikingowie w rewelacyjnej formie" - od Michała dzisiaj artykuł o szóstym tomie "Sagi Winlandzkiej" - cieszymy się kolego :-D :Cytat:
To rewelacyjny komiks, który łączy historię i legendy, ukazane zresztą w realistyczny i przekonujący sposób, z poszanowaniem dla faktów, ale i bez unikania podchodzenia do tematu też z bardziej chwytliwej strony hollywoodzkiej, do jakiej przywykliśmy. Jednocześnie twórca serwuje nam tu sporo elementów shounenowych, widocznych szczególnie, gdy chodzi o dynamikę walk, ale przeniesionych na dojrzały, dorosły grunt, na którym nie brak brutalności i brudu, ukazanych na dodatek w naprawdę dosadny sposób.

Cytat:
Grafiki w "Sadze Winlandzkiej" to rzecz równie doskonała, co treść. Realistyczne, dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, doskonale oddające wszystkie aspekty opowieści...
"Saga Winlandzka" #6
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-25, 10:24   

"Zoo, mangi i miłość" - kolejny prezent od Michała - tym razem o "Zoo zimą" - bardzo się cieszymy :-D :Cytat:
To jest romans, ale romans nieoczywisty, unikający schematów i tym podobnych pułapek. Przede wszystkim jednak jest to dobra opowieść obyczajowa o szukaniu swego miejsca w życiu i realizowaniu własnych pasji. Jednocześnie ukazuje nam świat mangaków lat 60. i tamtejszą bohemę, co stanowi bardzo ciekawy element dla wszystkich miłośników komiksów, pokazując nam nieco inny obraz od tego, jaki widzieliśmy w "Bakumanie". Wszystko to zaś wieńczy doskonała szata graficzna, pełna dopracowanych w najdrobniejszych elementach grafik, klimatyczna, na wskroś realistyczna i urzekająca obrazami.
"Zoo zimą"
Ubiegłoroczne materiały
A poniżej jeszcze wypowiedzi:
- Michała Żołyńskiego
- Cypriana Micińskiego
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-26, 03:20   

"W labiryncie ludzkiej grozy" - od Michała recenzja tytułu w sam raz w środku nocy - uwielbiam bowiem koszmary - czyli "Aliens: Labirynt". Dziękujemy :-D :Cytat:
"Obcy: Labirynt" to nie tylko najlepszy komiks o Obcych i najlepszy zeszyt (a właściwie dwa zeszyty) z linii "Mega Komiks", ale też i jedna z najodważniejszych pozycji, jakie kiedykolwiek ukazały się nakładem wydawnictwa TM-Semic.

Cytat:
Dodajcie do tego świetną akcję, klimat, niebanalność, odświeżenie zgranych motywów, znakomitą psychologię, rewelacyjnie nakreślone sylwetki postaci, pełną kontrowersji i zwrotów akcji fabułę i poruszającą, ponadczasową prawdę o ludziach, a otrzymacie album, który powinien poznać nie tylko miłośnik obcego uniwersum, ale też po prostu dobrej fantastyki.

Cytat:
A wszystko to wieńczą doskonałe ilustracje Kiliana Plunketta (znanego głownie z pracy nad opowieściami graficznymi ze świata "Star Wars"). Brudne, jakby niechlujne i niestaranne, a zarazem przejmujące i pasujące wręcz idealnie.


"Aliens: Labirynt"

:!:

I od razu artykuł Radosława Frosztęgi:

Cytat:
Jim Woodring jak przystało na czterokrotnego zdobywcę nagrody Eisnera, tworzy dzieło, które z każdą kolejną przeczytaną stroną porywa odbiorcę w mocno psychologiczny i odmienny obraz popularnego świata. Tytułowy Obcy, nie został tutaj przedstawiony jako bezmyślna maszynka do zabijania, która rzuca się na wszystko jak leci.

Cytat:
Scenarzysta, skupiając się na bardziej złożonej fabule, w której rozbudowane dialogi odgrywają dość znaczącą rolę, nie zapomniał jednak o odpowiedniej dawce akcji. Przerażenie malujące się na twarzach ludzi, pokaźna ilość tryskającej krwi czy masa trupów, również mają w scenariuszu swoje idealnie dopasowane miejsce.

Cytat:
O ile historia jest naprawdę bardzo dobra i powinna zaintrygować miłośników Aliena, to warstwa artystyczna będzie tutaj bardzo różnie oceniana. Kilian Plunkett miał swoją dość specyficzną wizję tego, jak powinien wyglądać album. Jednym (w tym i mnie) jego brudne i mocno niechluje rysunki przypadną do gustu, podkreślając swoją odmiennością nietuzinkowy klimat całego dzieła, innych zaś kompletnie odrzucą.


"Aliens: Labirynt"

:mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-27, 10:24   

"Kobieta pracująca" - "Suppli" #1 - jesteśmy wdzięczni Michale :-D :Cytat:
To manga specyficzna, ale bardzo udana. Manga o życiu, pracy, ludzkich potrzebach i priorytetach. Po prostu o codzienności, w jakiej żyjemy przecież i my. Bywa zabawna, bywa też dość nieokiełznana w swych przeskokach między różnymi nastrojami, ale nie ma tu takiego chaosu, który należałoby poczytywać całości in minus, a tym bardziej nie ma nudy czy rozczarowania fabułą.

Cytat:
Postacie są szczupłe, chude wręcz, wielkookie, czerń ograniczona została do niezbędnego minimum, a całość jest zwiewna i pełna delikatności.


;)

"Suppli" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-28, 09:55   

"Pielgrzymi" - dzisiaj natomiast Michał podrzucił - dziękujemy :-D - taki oto tekst o anglojęzycznym albumie "The X-Files, Season 10" Vol. 3: "Pilgrims":Cytat:
Wiemy już mniej więcej, jak niektórzy wrócili zza grobu, poznajemy nowych obcych, którzy byli tu jeszcze zanim na Ziemi pojawił się człowiek i co tu właściwie robili, odkrywamy też kilka innych rzeczy, a całość, choć zaczęła się dość niemrawo, z każdym kolejnym rozdziałem staje się coraz bardziej ciekawa, mroczna i klimatyczna.

Cytat:
Przede wszystkim jednak czuć tu czasem stare, dobre "The X Files" i to się ceni. Czytając w oryginale dostrzega się także, jak w polskim wydaniu szwankował przekład dialogów, które stały się wręcz infantylne, podczas gdy tu widać różnorodność mowy wypowiadających je postaci.


:P

"The X-Files, Season 10" Vol. 3: "Pilgrims"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-29, 09:53   

"Niepokalane poczęcie" - zaś dzisiaj o czwartym tomie tego cyklu - brawo kolego :-D :Cytat:
W tomie na czytelników czekają trzy opowieści.

Cytat:
Album zaczyna się nieźle. Jest klimat, jest akcja... I nagle siada dramaturgia. Wszystko zaczyna podążać jasno wytyczonymi ścieżkami gatunkowymi, jest przewidywalna i momentami zahacza o nudę.

Cytat:
Dobre są za to rysunki, chociaż w "G-23" postacie są niemal nie do poznania, a także kolor i ogólny klimat całości. Brak tu jednak inwencji, pomysłowości i konkretów.


;)

"The X-Files, Season 10" Vol. 4
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-30, 07:53   

"Bóg robot" czyli recenzja tomu pierwszego "Muzyki Marie" w dniu dzisiejszym od Michała" - pozdrawiamy Go z uśmiechem :-D :Cytat:
Fabularnie opowieść jest dość prosta, ale zbudowana na tajemnicach i niedopowiedzeniach. Alternatywna rzeczywistość, a może świat przyszłości, gdzie rozwój ludzkości poszedł w nieco inną stronę, a bogactwo dziwów, niezwykłości i spektakularnych rzeczy jest codziennością. Ale bohaterowie wcale nie różnią się od nas, ich życie i relacje, choć wtłoczone w rzeczywistość gdzieś na styku science fiction i fantasy, są nam bliskie, podobnie jak wiele problemów.

Cytat:
Do tego dochodzą udane ilustracje. Owszem, są tu drobne zgrzyty w designie twarzy postaci, ale całość jest udana i nastrojowa. Rysunki, przypominające nieco prace Tsutomu Niheiego, choć dość proste, znakomicie pasują do całości i świetnie oddają klimat niezwykłego świata.


:-D

"Muzyka Marie" #1
Pradawna recenzja Pawła Panica
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,27 sekundy. Zapytań do SQL: 13