Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dowolnik - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-08-14, 12:19   

Agnieszka Kolano jest piątą, która przybliża nam część pierwszą "Kasi i jej kota":

Cytat:
"Kasia i jej kot" to komiksowe scenki rodzajowe z życia rodzinki, na którą składa się Kasia, dziewczynka w wieku szkolnym, jej tata oraz Sushi, kot. Kot jest szalony, a czasem sprytny, a czasem straszliwie upierdliwy i w ogóle bardzo koci. Wszyscy ci, którzy mają albo mieli w domu koty, wiedzą, o co chodzi. Te wszystkie scenki dziejące się w domu każdego dnia, są przerobione na komiksowe obrazki.

:mrgreen:

"Kasia i jej kot" #1

jacek 

Wysłany: 2020-02-04, 15:56   

Agnieszka Kolano jako druga pisze o albumie "Mafalda. Wszystkie komiksy", tom 1:

Cytat:
Dziewczynka mieszka w Argentynie, ma kochających rodziców i grupkę szkolnych przyjaciół. Jest przy tym nieprawdopodobnie, wręcz boleśnie świadoma zła obecnego na świecie, zła w ujęciu globalnym.

Cytat:
Zastaną rzeczywistość Mafalda komentuje z oburzeniem, pasją i kompletnie w powietrze, gdyż jedynymi świadkami jej płomiennych komentarzy są wspomniani wyżej członkowie jej banieczki informacyjnej. Wpadło mi nagle do głowy, co by to było, gdyby ta młoda dama miała dostęp do internetu... Aktywistka społeczna?

:?:

"Mafalda. Wszystkie komiksy", tom 1

jacek 

Wysłany: 2020-07-26, 17:44   

Agnieszka Kolano opowiada o "Loterii":

Cytat:
Miasteczko i jego mieszkańcy grzęzną w tradycji, w odwiecznych rytuałach, wklejeni w coroczną loterię jak w sieć pająka. To nieprawda, że nie pragną zmian, inaczej by to tym nie mówili. Boją się jednak wychylić, brak w nich iskry potrzebnej do wywołania rewolucji. To wyjątkowo smutne i bardzo znaczące w wymowie.

Cytat:
"Loteria" to mocny tekst, bardzo zwarty i zamknięty (przy czym piszę o tym, co wyczytałam z komiksu, nie czytałam opowiadania), tak bardzo, że trudno o nim napisać coś więcej, by nie popsuć lektury potencjalnym czytelnikom.

Cytat:
Te kolory przygnębiają, bierność bohaterów przytłacza, konkluzja odbiera dech. To jeden z najbardziej przygnębiających komiksów, jaki przeczytałam i z pewnością zapamiętam go na długo.

...

"Loteria"
Mamy już z czym porównać

jacek 

Wysłany: 2020-07-26, 17:44   

Agnieszka Kolano opowiada o "Loterii":

Cytat:
Miasteczko i jego mieszkańcy grzęzną w tradycji, w odwiecznych rytuałach, wklejeni w coroczną loterię jak w sieć pająka. To nieprawda, że nie pragną zmian, inaczej by to tym nie mówili. Boją się jednak wychylić, brak w nich iskry potrzebnej do wywołania rewolucji. To wyjątkowo smutne i bardzo znaczące w wymowie.

Cytat:
"Loteria" to mocny tekst, bardzo zwarty i zamknięty (przy czym piszę o tym, co wyczytałam z komiksu, nie czytałam opowiadania), tak bardzo, że trudno o nim napisać coś więcej, by nie popsuć lektury potencjalnym czytelnikom.

Cytat:
Te kolory przygnębiają, bierność bohaterów przytłacza, konkluzja odbiera dech. To jeden z najbardziej przygnębiających komiksów, jaki przeczytałam i z pewnością zapamiętam go na długo.

...

"Loteria"
Mamy już z czym porównać

Odpowiedz do tematu