Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DC Maniak
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-12, 18:54   

Wczoraj dwa razy a dzisiaj raz - "Hellblazer" #2 w przemyśleniach Krzysztofa Pielaszka:Cytat:
Sama kreacja Constantine'a odbiega mocno od tego, co prezentowali inni twórcy, ale na pewno nie można powiedzieć, że jest nieinteresująca. Bardzo ciekawym faktem jest to, że scenarzysta tworzy swoją – dość odbiegającą od poprzednich – wersję brytyjskiego maga, a jednocześnie czerpie z mało wcześniej wykorzystanego faktu jego biseksualizmu. Po raz pierwszy o orientacji Johna dowiedzieliśmy się w 1992 roku, ale dopiero w runie Azzarello ten fakt wykorzystano w pełni.


;)

Cytat:
Oba wydane u nas tomy HELLBLAZERA pisanego przez Briana Azzarello to komiksy warte polecenia. Razem tworzą wciągającą opowieść skupiającą się na ludziach i źle kreowanym przez nich. Azzarello wydaje się mówić, że na Ziemii nie potrzeba demonów czy innych zjaw. My sami jesteśmy w stanie urządzić sobie piekło. Czy jest to oryginalny morał? Oczywiście, że nie. Podano go nam jednak w wyjątkowo przyjemny sposób.


:!:

"Hellblazer" #2
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-18, 06:02   

Maurycy Janota jest trzecim, który pisze o "Tajnej historii oddziału specjalnego X" czyli szóstej odsłonie "Suicide Squad”:Cytat:
Zmarnowany potencjał to określenie, które idealnie oddaje ten, jak i wcześniejsze tomy SUICIDE SQUAD. Przywołanie wątku działalności oddziału z lat 50. niewątpliwie ubarwiło fabułę, ale finalnie nie wzbudziło większych emocji. Winę za to ponoszą leniwie rozpisani bohaterowie, kiepskie dialogi i prymitywny humor (jest coś niesamowitego w tym, z jakim uporem Williams próbuje rozbawić czytelnika dowcipami o wymiotowaniu i "popuszczaniu").

Oceny nie poprawia też niespójna oprawa graficzna. Nad rysunkami do sześciu zeszytów pracowało aż pięciu artystów: Barnaby Bagenda, Eleonora Carlini, Philippe Briones, Scot Eaton i wspomniany Torres. Ten ostatni wypada zresztą najlepiej, będąc jedynym, który ilustruje swój segment konsekwentnie od początku do końca. Pozostali spisują się poprawnie, ale nic poza tym.


:-(

"Suicide Squad” #6: "Tajna historia oddziału specjalnego X"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-18, 16:04   

A Tomasz Kabza także jako trzeci pisze o zatytułowanym "Bizarrowersum" trzecim tomie "Supermana":Cytat:
Tom ten jest niestety już ostatnim w runie Tomasiego i Gleasona przy tej serii. Zgodnie z tytułem naszym bohaterom przyjdzie odwiedzić tu świat Bizarro, któremu jak się okazuje grozi zagłada. Natomiast dwa ostatnie zebrane w tym wydaniu zeszyty są pożegnaniem scenarzystów z tym tytułem.

Cytat:
Za stronę graficzną większości tego wydania zbiorczego odpowiada Patrick Gleason,...

Cytat:
Tak więc rysunki w większości stoją na tradycyjnie wysokim poziomie. Wspomnę też, że tym razem całkowicie zabrakło jakichkolwiek dodatków.

Cytat:
Mimo nieco zaskakującej powtórki z rozrywki na początku tomu, oraz średnio udanej tytułowej opowieści, to jednak uważam, że jest on godny polecenia za sprawą bardzo udanych ostatnich dwóch historii.


"Superman" #3: "Bizarrowersum"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-26, 14:26   

"Narzeczona czy włamywaczka" czyli szósty tom "Batmana" także w recenzji Macieja Matusza:Cytat:
Raz poziom historii jest niesamowity, a innym razem spada na łeb na szyję. Jest to bardzo niestabilny run scenarzysty, jak na historię z Gackiem. Wiele osób odpadło na jakimś etapie czytania tej serii, lub dopiero odpadnie.


:mrgreen:

Cytat:
Fabuły Kinga w Batmanie można podzielić na trzy grupy: męcząco słabe, średnie/co najwyżej dobre oraz na wyśmienite. W tym albumie znajdziemy wszystkie te trzy grupy.


:P

Cytat:
Jeśli chodzi rysunki do tego albumu to mam takie wrażenie, że dani rysownicy są przypisani do grup, o których mówiłem.


:)

Cytat:
Czy bym radził kupić ten tom? Tak, radziłbym kupić ten tom, gdyż może nie ma w nim samych doskonałych historii, ale te słabsze robią smaka na te lepsze, które warto przeczytać.


:-D

"Batman" #6: "Narzeczona czy włamywaczka"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-12, 14:55   

Krzysztof Tymczyński tak nam przedstawia swoje wrażenia po lekturze piątego tomu "Invincible'a":Cytat:
Oczywiście nie będę Wam tu spolerował co dokładnie istotnego wydarzyło się na łamach niniejszego tomu, jednakże podkreślę, że pierwszy raz podczas lektury serii przeszło mi przez myśl to, że akcja mogłaby wreszcie ruszyć jakoś z kopyta, bo ja tu lekko przysypiam. I jakby właśnie wtedy Kirkman zaczął znowu robić swoje.
Tu mam na myśli oczywiście to, jak dobrze prowadzi on wykreowane przez siebie postacie oraz raz za razem potrafi jednak czymś zaskoczyć.

Cytat:
Mimo wszystko nie będę chował głowy w piasek i nie zawaham się nazwać piąty tom cyklu ”Invincible” tym najsłabszym z dotychczasowych. Kirkman nieraz udowadniał, że potrafi pisać znacznie lepiej.


"Invincible" #5
Artykuł Małgorzaty Chudziak
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-18, 08:46   Krzysztof Tymczyński recenzuje film "Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja":


Cytat:
Teoretycznie to przeciwieństwa się przyciągają, lecz twórcy filmu trafili w dziesiątkę. Nie tylko udało im się dobrze zaprezentować wszystkich pozytywnych bohaterów, jak i ciekawie nakreślili relacje między nimi.

Cytat:
Nie zaskoczył za to poziom animacji, który od wielu lat nie wychodzi poza mocno średni poziom.

Cytat:
Nie przekonała mnie także zbytnio rola Shreddera, jak na mój gust nie wykorzystano tu w pełni potencjału postaci. Dodam także, lecz już nie jako zarzut wobec filmu, że podczas pojedynków pojawia się kilka mocno brutalnych momentów, więc nie do końca polecałbym oglądanie BATMAN KONTRA WOJOWNICZE ŻÓŁWIE NINJA dzieciakom poniżej, powiedzmy, 12 roku życia.


;)

"Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja"Artykuł Piotra Piskozuba:

Cytat:
Największą zaletą tej animacji jest sposób, w jaki reżyser Jake Castorena zderza ze sobą nieprzystające do siebie na pierwszy rzut oka światy Batmana i Wojowniczych Żółwi Ninja - już na wstępie pierwszy z nich wchodzi w rolę ojca, drudzy zaś stają się gromadką krnąbrnych podopiecznych, przy czym wszyscy tu uczą się siebie w takiej samej skali i natężeniu. Pal licho usadowione gdzieś w niecnych knowaniach Klanu Stopy i Ligi Zabójców paliwo narracyjne; fabuła jest pretekstowa i nie trzeba być ekranowym omnibusem, by odkryć ten stan rzeczy.

Cytat:
Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja to animacja, która podbije Wasze serca wylewającym się tu dosłownie i w przenośni z ekranu humorem, przy czym ogromny błąd popełnimy, jeśli będziemy chcieli wsadzić ją w szufladkę z napisem "dla dzieci".


:)

"Batman kontra Wojownicze Żółwie Ninja"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-21, 03:11   

Tomasz Kabza pisze o "Człowieku ze stali":Cytat:
Po narzekaniach jakich nasłuchałem się na temat runu Bendisa podchodziłem do tego komiksu ze sporym niepokojem. W efekcie, możliwe że za sprawą zaniżonych oczekiwań, zostałem nim pozytywnie zaskoczony. Bendis jest na tyle doświadczonym scenarzystą, że wie jak sprawić by komiks czytało się dobrze i cały czas być ciekawym rozwoju fabuły. Jest w nim jednak też sporo rzeczy, które mi się nie spodobały.


;)

Cytat:
Za stronę graficzną odpowiada cała armia artystów, m.in. Jim Lee, Ivan Reis, Jason Fabok, Ryan Sook czy Kevin Maguire. W większości wypadków rysownicy mieli dla siebie jeden numer lub nawet mniej, a jedynym, który nieco więcej zilustrował był Jason Fabok, który oprócz finałowej części historii rysował także po kilka stron niemal w każdym ze składających się na ten tom zeszytów.


:)

"Człowiek ze stali"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-26, 03:06   

"Batman" #7: "Ślub" po raz czwarty pośród sióstr i braci. Dnia dzisiejszego w uwagach Macieja Matusza:Cytat:
Kolejne historie to właśnie preludium do ślubu. Każdy z ważniejszych postaci z bat-rodziny lub okolic dostaje zeszyt o tym jak się czuje z ożenkiem Mrocznego Rycerza, a przy okazji zostaje skonfrontowany z wybranym złoczyńcą. W tle też mamy Jokera, który powoli dąży do konfrontacji ze swoim arcywrogiem.

Cytat:
Monogli arcyłotra Gacka przejdą według mnie do historii tej postaci. Sprytnym ruchem jest również wykorzystanie sposobu myślenia Bruce'a o złoczyńcach przeciwko nim.

Cytat:
Z dodatkami w tym tomie naprawdę licho, tylko jedna okładka alternatywna i nie ma wcale okładek podstawowych, więc z mojej strony ogromy minus za to. Tylko trzeba pamiętać, że ten tom ma większe gabaryty i może dlatego z tego zrezygnowali.
Jeśli mam ocenić czy warto kupić ten komiks, to mimo wszystko moja odpowiedz brzmi: tak. Nawet jeśli ostatnia historia jest dramatem, to reszta trzyma się swoim poziomem.


:mrgreen:

"Batman" #7: "Ślub"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-11-12, 15:00   

Krzysztof Tymczyński tak oto prawi o drugim tomie "Doom Patrol":Cytat:
Podczas lektury niniejszego komiksu raz za razem dawałem się zaskoczyć kolejnym pomysłom Granta Morrisona. Scenarzysta ten, najwyraźniej wspomagany różnymi niedozwolonymi substancjami, wzniósł swoją wyobraźnię na poziom tak rzadko spotykany w komiksach, że trudno się dziwić, iż jego run w DOOM PATROL do dziś okryty jest legendą. O ile praktycznie co rusz tytuł ten wprawia czytelnika w totalne zakłopotanie, głównie poprzez sprawianie iż nie do końca jesteśmy świadomi lub też pewni tego, co w zasadzie teraz przeczytaliśmy, nie mogę w żadnym przypadku napisać, że ostatecznie Morrison z tego nie potrafił wybrnąć obronną ręką.


:P

"Doom Patrol" #2
Informacje, opis i przykładowe grafiki
To pierwsza (u nas) recenzja tej odsłony poszukajmy wiadomości o części pierwszej - o już .

A poniżej jeszcze dwie zaległe:

- pisał Tomasz Drabik:

Cytat:
Podobnie jak bohaterowie, same ich przygody są również oderwane od realizmu. Pierwsza historia skupia się wokół Nożyc atakujących Ziemię, odcinając ludzi od rzeczywistości. Główna historia oś fabuły się zaś wokół kolekcjonera motyli o imieniu Red Jack, który wierzy że jest bogiem i Kubą Rozpruwaczem.

Komiks pochodzi z lat osiemdziesiątych, co jest mocno widoczne w szacie graficznej. Wyrazisty obraz tamtych czasów jest obecnie nie lada gratką dla wszystkich fanów historii Doom Patrolu, choć na pierwszy rzut oka może wydawać się lekko przestarzały.


"Doom Patrol" #1

- pisał Paweł Deptuch:

Cytat:
Szkot dostał całkowitą swobodę działania i stworzył opowieść na takim poziomie, że nikt wcześniej ani później nie był w stanie jej przebić. Inkorporował do niej surrealizm, dadaizm czy technikę cut-up rozpowszechnioną przez Williama S. Burroughsa.

Cytat:
Autor zrezygnował ze wszelkich szablonów i zaserwował opowieść bardzo niekonwencjonalną, często alogiczną i filozoficzną, pełną symboli i kulturowych odniesień, wręcz wyprzedzającą swoje czasy. A na pewno stawiającą typowe komiksy superbohaterskie daleko za sobą.


"Doom Patrol" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-11-18, 07:24   

Tomasz Kabza jest czwartym, który wziął na tapet zatytułowany "Niewidzialna mafia" tom pierwszy "Supermana. Action Comics" #1:Cytat:
Jeśli miałbym wskazać największa wadę tej historii byłaby to posuwająca się w iście ślimaczym tempie fabuła. W zasadzie zebrane w tym albumie 6 numerów służy jedynie przedstawieniu nowych przeciwników Człowieka ze Stali i póki co niewiele z tego wynika.

Cytat:
W efekcie wygląda to tak jakby Bendisowi zmieniła się koncepcja i starał się jak najszybciej odkręcić część tego co stało się wcześniej. Gdy jednak przyjrzeć się bliżej to można w tym tomie znaleźć wiele rzeczy które mogą się spodobać.


"Superman. Action Comics" #1: "Niewidzialna mafia"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-11-29, 05:31   

"Marcin" recenzuje tom piąty "Ex Machina":Cytat:
Nie ma szans na to, by w dalszym ciągu udawać, że nic się nie dzieje. Przeszłość wypierana przez bohatera przez cztery poprzednie tomy jak łatwo można się domyślić, powraca ze zwielokrotnioną potęgą. Dodatkowo oczywiście oprócz osobistych problemów na burmistrza spadają również te społeczne. Podobnie jak w poprzednich odsłonach mamy lejtmotyw przewijający się przez cały tom.

Cytat:
Jeden przewodni problem poprzecinany drobnymi questami, które musi wykonać główny bohater. Tworzy się w ten sposób labirynt rozgałęziający w różnych kierunkach.

Cytat:
Mogłoby się wydawać, że tom 5 nie różni się zbytnio od poprzednich, że wywoła takie same emocje. Otóż nic bardziej mylnego. Może to zwyczajne zmęczenie materiałem i powtarzalnymi motywami a może zbyt wielkie oczekiwania względem finału jednakże czytając, przez większość czasu nie odczuwałem zainteresowania i gwałtownych emocji wywołanych lekturą.


:mrgreen:

"Ex Machina" #5
Analiza od Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-12-05, 17:11   

Dawid Scheibe jest pierwszym, który opowiada nam o "Mocy podzielonej" będącej pierwszym tomem "Domu Szeptów" :-D :Cytat:
Pomimo pozytywnego nastawienia, z jakim podchodziłem do tej lektury, niestety potwierdziły się wszystkie moje obawy odnośnie tego komiksu. Pojawia się sporo nowych postaci, z którymi nie sposób było sympatyzować (wyjątek stanowi Wuj Poniedziałek), dużo niejasności, zagmatwania, nieprzystępnej terminologii i dwóch głównych, przeplatających się wątków, których rozwijanie ciężko się śledziło.

Cytat:
Bardzo egzotyczny dodatek do mitologii stworzonej przez Neila Gaimana, który śmiało można sobie odpuścić. Być może miłośnicy mieszanki magii, wudu, duchów oraz fantastyki docenią i polubią ten komiks, a zatem jak najbardziej zachęcam ich, aby dali tej serii szansę.


;)

"Dom Szeptów" #1: "Moc podzielona"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-12-19, 17:22   

Po raz drugi w naszym towarzystwie "Batman: Przeklęty". Dziś w uwagach Maurycego Janoty:Cytat:
Całości brakuje niestety głębi i jasnego kierunku. Czy "Przeklęty" aspirował do bycia symbolicznym zwieńczeniem drogi Batmana tak, jak np. "Daredevil: End of Days" stanowiło epilog życia Matta Murdocka? Nic na to nie wskazuje, bo fabuła zbyt wybiórczo traktuje poszczególne elementy mitologii Człowieka Nietoperza, żeby rozpatrywać ją w kategoriach wielkiego, emocjonalnego podsumowania.

Cytat:
Historii nie pomaga także to, że elseworldowe wersje postaci, zaproponowane tutaj przez Azzarello, wypadły ostatecznie raczej nieprzekonująco.


"Batman: Przeklęty"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-12-26, 12:30   

"Batman: Szalona miłość i inne opowieści" - pisze Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Z jednej strony komiks ten rewelacyjnie imituje realia animowanego pierwowzoru, w czym głowa przede wszystkim rysującego samodzielnie lub pomagającego przy niemal wszystkich historiach Bruce’a Timma, ale z drugiej także i scenarzysta odwalił tutaj kawałek dobrej roboty. Dini wdzięcznie stanął w rozkroku pomiędzy napisaniem opowieści skierowanej do nieco młodszego odbiorcy, wychowanym na animacji, a sprawnym wpisaniu w to wszystko scen, których zdecydowanie by nie wyemitowano w serialu.


:)

"Batman: Szalona miłość i inne opowieści"
Artykuł od Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-12-31, 13:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-12-30, 12:23   

Po raz drugi w naszym towarzystwie "Liga Sprawiedliwości" #1 "Totalność". Dzisiaj w południe w opinii Andrzeja "Tallosa" Radziejewskiego:Cytat:
Każde zdarzenie, każdy fragment narracji, każdy dialog jest tutaj kopalnią smaczków, nawiązać lub nowych pomysłów.

Cytat:
Mimo licznego grona bohaterów i złoczyńców, scenarzysta potrafił zadbać o to, by każdy (no, prawie każdy, ale to dopiero I tom, jeszcze nacieszymy się tymi, którzy tutaj dostali do roboty nieco mniej) z nich dostał swoje 5 minut, przy czym znakomicie wyszły nie tylko ich charaktery, ale przede wszystkim relacje pomiędzy nimi - kto nie rechotał pod nosem, kiedy członkowie Ligii konkurują o najlepszy głos Batmana, niech przemówi teraz bądź zamilknie na wieki.


:-D

"Liga Sprawiedliwości" #1 "Totalność"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12