Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kacza Agencja Informacyjna
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-17, 09:29   

Rocznica była wczoraj ale dzisiaj też jest dobry moment aby ten artykuł od Radka Wam zaprezentować :) :

"50-lecie Apollo 11: Księżycowy Barks, czyli kaczki na Srebrnym Globie":Cytat:
Z okazji okrągłej rocznicy misji chciałbym zwrócić uwagę na kosmiczne komiksy Barksa. Jak one prezentowały podróż na naturalnego satelitę Ziemi?

Cytat:
Pod koniec lat 40., gdy podróż na Księżyc była tylko szalonym romantycznym marzeniem, kaczki oddychające tlenem w kosmosie były równie realne co sam lot na Księżyc. Natomiast już w latach 60. podobne komiksy musiały przynajmniej po części trzymać się faktów, ponieważ czytelnicy zaczęli poznawać kosmos z ekranów telewizorów.


"50-lecie Apollo 11: Księżycowy Barks, czyli kaczki na Srebrnym Globie"

Dzięki :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-09, 04:14   

"Retrospekcji czar". A w dniu dzisiejszym "Usagi Yojimbo Saga" #3 :) :Cytat:
Trzeci tom "Usagi Yojimbo Saga" nie różni się zbytnio od dwóch wcześniejszych i nadal zawiera opowieści o przygodach królika-ronina, który podróżuje po Japonii i podczas wędrówki spotyka ludzi, rozwiązuje problemy, a czasami mierzy się z napotkanymi stworami. Seria aż kipi od samurajskich pojedynków oraz elementów wywodzących się z japońskiej kultury.

Cytat:
Świat Usagiego ożywa dzięki rysunkom, a te standardowo są na wysokim poziomie. Stan Sakai tworzy historie o zwierzętach, ale niczym Carl Barks, na tyle je uczłowiecza, że czyta się je niczym komiksy z ludzkimi bohaterami w roli głównej.

Cytat:
Seria ani na chwilę nie zwalnia tempa i przez cały czas jest doskonałą lekturą. Szkoda tylko, że na kolejny tom trzeba poczekać aż do grudnia.


"Usagi Yojimbo Saga" #3
To co publikowałem poprzednio o tomach z tego cyklu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-22, 09:12   

Taka oto nowość od Radosława Kocha :-D :

"Dobre komiksy Disneya #33 - "Kaczki jadą na Zachód" (MGG 51):Cytat:
Historii Martiny i Carpiego nie można traktować całkowicie na serio. "Kaczki jadą na Zachód" nie są utworem historycznym, lecz zabawną historią z kaczkami, które choć jest ciut niedorzeczna, to dostarcza masy frajdy.

Cytat:
Historia podobała mi się od samego początku, już pierwsze strony wprowadzają pewną aurę tajemnicy, wciągającą w opowieść.

Cytat:
Głupiutka historia o bracie bliźniaku Sknerusa, fajna rozrywka bez żadnych ograniczeń czy może komiks o dwóch stronach postaci kaczego miliardera - każdy może mieć swoją opinię o "Kaczki jadą na Zachód".


:-D

"Kaczki jadą na Zachód" (MGG 51)

Na profilu 27 sierpnia.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-18, 05:11   

"Pomagając rewolucjonistom". Na rozpoczęcie środka tygodnia nowy artykuł od Radosława Kocha - dziękujemy :-D :

"Czwórka z Baker Street" #2: "Sprawa Rabukina":Cytat:
Ogromną zaletą całej jest serii jest to, że twórcom z wielką łatwością udaje się połączyć kilka wątków historycznych, z historią młodych detektywów oraz opowieściami o Sherlocku Holmesie.

Cytat:
Główny wątek fabularny komiksu, czyli zagadka związana z wrobieniem Rabukina w morderstwo, z początku wydawała mi się dość nudna i niezbyt ciekawa, ale twórcom udało się z niej wycisnąć ile się dało.

Cytat:
Jednak, porównując komiks z pierwszym albumem, wydaje mi się, że czegoś w nim zabrakło. Nadal jest to ta sama bardzo dobra seria pełna doskonałych pościgów czy celnie uchwyconego wiktoriańskiego Londynu, ale jednak pierwsza historia lepiej na mnie oddziaływała.

Cytat:
Po dłuższym namyśle stwierdziłem, że "Sprawa Rabukina" ma pewien spory atut, którego nie zauważyłem od razu. Jest nim wątek związany z migrantami i obawami wobec nich, który nie wybija się na pierwszy plan, ale przeplata się przez większą część historii.


"Czwórka z Baker Street" #2: "Sprawa Rabukina"
To trzecie omówienie tej historii
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-23, 11:15   

"Ćwierć wieku zabawnych perypetii" - Radosław Koch właśnie nam podesłał - dziękujemy :-D - swój tekst o czterech pierwszych (piąty w zapowiedziach na listopad) albumach wydania zbiorczego przygód "Ptysia i Billa":Cytat:
Pomysłodawcą serii był w 1959 roku Jean Roba (z niewielką pomocą Maurice Rosy oraz Vicqa), który tworzył ją przez kolejne ponad 40 lat. Jego następcą został Laurent Verron tworzący historie na podstawie scenariuszy różnych twórców, a obecnie komiksem zajmują się Christophe Cazenove i Jean Bastide Seria początkowo ukazywała się oryginalnie w "Spirou", a obecnie najnowsze gagi wydawane są w "Le Journal de Mickey".

Cytat:
Choć Ptyś i Bill nie jest moją ulubioną frankofońską gagową serią, to podczas jej lektury całkiem dobrze się bawiłem. Z początku byłem zaskoczony dlaczego tak słaby komiks zdobył tak wielką popularność we Francji, ale wraz z lekturą kolejnych tomów spodobał mi się znacznie bardziej. Jest to dość zabawna seria, która szczególnie powinna trafić do młodych miłośników psów, ale także starszy czytelnik nie wynudzi się przy jej lekturze.


:mrgreen:

"Ćwierć wieku zabawnych perypetii" czyli "Ptyś i Bill" #1-4

Przypomnijmy sobie poszczególne albumy tego cyklu w przykładowych spojrzeniach:

"Ptyś i Bill" #4: "Psi nos" - pisał Michał Lipka
"Ptyś i "Bill" #3: "Co z niego wyrośnie?" - piał Paweł Ciołkiewicz
"Ptyś i Bill" #2: "Śmiech to zdrowie!" - pisał Artur Tojza
"Ptyś i Bill" #1: "Do ataku!" - pisał Paweł Deptuch
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-15, 16:48   

"Mierząc się z dorosłością". Od Radosława Kocha dzisiejszego wieczoru recenzja zatytułowanego "Struktura kryształu" trzeciego tomu "Lou!" - podziękowania dla kolegi :-D :
Cytat:
Czytając opinie francuskich czytelników oraz pamiętając zakończenie drugiego wydania zbiorczego spodziewałem się, że lektura trzeciego tomu Lou! będzie męczarnią. Jak się okazało - nawet się pozytywnie zaskoczyłem. Choć fakt - komiks stracił wiele ze świeżości pierwszych albumów, a zdecydowania większość tomu to afirmacja radości i filozoficzne rozważania Lou nad szczęściem, które najczęściej nie mają większego sensu i w żaden sposób nie rozwijają tytułowej bohaterki. Jednak parę scen było naprawdę dobrych, a szczególnie podobało mi się zakończenie najnowszego albumu. Niesamowicie wypadła oprawa graficzna, której poziom spowodował, że nawet słabsze momenty były całkiem przyjemne w lekturze.


;)

"Lou!" #3: "Struktura kryształu"
Artykuł od Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-31, 06:33   

Następny tekst od Radka - bardzo się cieszymy :-D :

"Ach, ta młodzież..." - "Asteriks" #38: "Córka Wercyngetoryksa":Cytat:
Twórcy, co stwierdzili na spotkaniu z mediami w Warszawie, od dawna zastanawiali się czy da się w jakiś sposób wykorzystać postać słynnego wodza Galów. Stwierdzono jednak, że nie warto go mieszać w przygody Asteriksa i Obeliksa, lecz fajnym pomysłem będzie pojawienie się jego córki, której występ będzie świetną okazją by podjąć temat odwiecznego konfliktu między dorosłymi a młodzieżą.

Cytat:
Czy Córka Wercyngetoryksa to najlepszy album o Asteriksie duetu Ferri/Conrad? Jest to całkiem prawdopodobne. Jednak czy czuć wyraźny skok w jakości? Raczej nie. Po raz kolejny rysunki Conrada są świetne, lecz nadal scenariuszowi Ferriego brakuje czegoś - może jakiejś dodatkowej korekty. Album jest przyjemną lekturą, czyta się go z ogromną ciekawością i humoru też w nim nie brakuje, lecz po bardzo dobrym początku, dalsza część komiksu zawodzi. Natomiast zakończenie jest po prostu ogromnym rozczarowaniem.


"Asteriks" #38: "Córka Wercyngetoryksa"

To pierwszy w dniu dzisiejszym materiał o tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-11-24, 14:28   

"Sympatyczny korporacyjny produkt" - Radosław Koch czyli tak pisze o dwóch odsłonach "Krainy Lodu": 1. "W poszukiwaniu siebie" i 2. "Droga do domu" :-D :Cytat:
Fabuły "Krainy Lodu" nie będę tutaj omawiał, ponieważ nie widzę w tym sensu. Jeżeli ktokolwiek nie widział filmu, to nie ma sensu by zabierał się za komiksy znanymi bohaterami z filmu. Obie historie, czyli "W poszukiwaniu siebie" i "Droga do domu", rozgrywają się po pierwszej części, a prawdopodobnie przed drugą.

Cytat:
Czy komiksy z "Krainy Lodu" są dobrymi historiami? Trudno jednym zdaniem odpowiedzieć na to pytanie.

Cytat:
Spodziewałem się kolejnych masowo robionych komiksów tworzonych na podstawie popularnej marki Disneya i dostałem tego typu historie. Jeżeli jednak "W poszukiwaniu siebie" cierpi na wszystkie bolączki masowo robionych opowieści komiksowych, to "Droga do domu" jest całkiem sympatycznym komiksem.


"Kraina Lodu" - 1. "W poszukiwaniu siebie" i 2. "Droga do domu"
Recenzje od Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-12-03, 16:10   

"Kolorowe fantasy" - Radosław Koch przed momentem podrzucił taki oto tekst dotyczący "Krainy ruin" #1: "Oko za oko" - się cieszymy - a jakżeby inaczej :-D :Cytat:
Choć moje oczekiwania wobec komiksu były dość wysokie, to nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem. Nie należy jednak po "Krainie Ruin" spodziewać się doskonałego komiksu, który odmieni losy ludzkości. Jest to według mnie całkiem sprawnie napisany komiks przygodowy, który wykorzystuje popularny motyw zdobycia wielkiego skarbu i pokonania arcywroga, a także rozgrywa się w ciekawie stworzonym świecie pełnym różnorodnych zwierzątek.


"Kraina ruin" #1: "Oko za oko"

Wcześniejsza wypowiedź Pawła Ciołkiewicza:

Cytat:
Komiks Dereka Laufmana niczym nie zaskakuje. Autor wykorzystuje w swojej opowieści kilka doskonale znanych motywów i miksuje je, tworząc własną opowieść. Mamy tu wszystko, czego można spodziewać się po dobrej opowieści fantasy adresowanej głównie do dzieci. Dynamiczne, cartoonowe rysunki cieszą oko, a stworzone przez autora postacie są wyraziste i budzą autentyczną sympatię. Nawet czarne charaktery mają w sobie coś sympatycznego, choć oczywiście lepiej nie wchodzić im w drogę. Jest także interesujący świat, na który składają się różne krainy - kilka poznajemy, towarzysząc w wyprawie naszych bohaterów. Intrygujące zwroty akcji i nietuzinkowe poczucie humoru sprawiają, że opowieść czyta się z prawdziwą przyjemnością.


"Kraina ruin" #1: "Oko za oko"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-12-06, 03:12   

Od Radosława Kocha o "Kolekcji Dona Rosy" - pozdrawiamy kolegę :-D :Cytat:
Do sprzedaży właśnie trafił pierwszy tom kolekcji Rosy - "Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Syn Słońca" - zawierający 200 stron doskonałych komiksów z Donaldem i Sknerusem. Jednak jakie historie pojawią się w kolejnych tomach? Postaramy się na to i na wiele innych pytań odpowiedzieć w tekście pokrótce przybliżającym kolekcję. Ciężko jednak objaśnić każde zagadnienie, więc jeżeli nadal macie jakieś pytania, to możecie je zadawać, czy to w komentarzach, czy to wysyłając maila.


:)

"Kolekcja Dona Rosy - najważniejsze informacje"
Don Rosa w "Wikipedii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-12-13, 17:39   "KAI poleca komiksowe prezenty na święta" - nadesłał autor propozycji czyli Radosław Koch - dziękujemy koledze :-D :Cytat:
Święta zbliżają się wielkimi krokami, do pojawienia się pierwszej gwiazdki pozostały mniej niż dwa tygodnie. Jest to najwyższy czas by kupić prezenty dla bliskich. Może w tym roku dobrą propozycją byłoby sprezentowanie jakiegoś komiksu. Oferta na rynku jest jednak przeogromna. By ułatwić decyzję redakcja komiksydisneya.pl wybrała kilka niezwykle interesujących pozycji, które sprawdzą się na prezent nie tylko na święta.


:)

"KAI poleca komiksowe prezenty na święta"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-01-19, 03:51   

Dwa razy Radosław Koch na rozpoczęcie niedzieli - czyli uśmiechy dla Niego :-D :

1. "Humor i przygoda w odcinkach" - "Fibi i jednorożec" 1-2:Cytat:
Podobnie jak większość pasków komiksowych, cykl składa się z codziennych i niedzielnych odcinków, codzienne zwykle składają się z czterech kadrów, natomiast niedzielne są ciut dłuższe. Każdy pojedynczy odcinek jest gagiem, choć czasem na łamach codziennych pasków jest tworzona bardziej skomplikowana opowieść. Sam jestem miłośnikiem fabuł, więc dla mnie znacznie przyjemniejszym doświadczeniem było czytanie dłuższych historii, a tych jest sporo i są naprawdę ciekawe, lecz nie raz i nie dwa, pojedyncze gagi też niesamowicie mnie ubawiły.


:)

"Humor i przygoda w odcinkach" - "Fibi i jednorożec" 1-2
Pierwsze dwie wizyty tomu drugiego
Pierwsze dwie wizyty tomu pierwszego

2. "Życie i czasy komiksów Disneya: lata 30. - Wszystko zaczęło się od myszy":Cytat:
Miki bardzo szybko po debiucie w kinach stał się wielkim światowym fenomenem.

Cytat:
Na łamach kolejnych fabuł pojawiających się w gazetach zaczęli debiutować kolejni bohaterowie znani z krótkometrażówek z Mikim jak i nowe postaci wymyślone przez Gottfredsona.

Cytat:
Wszystko co dobre, kiedyś się kończy. W 1936 roku pojawił się pierwszy pasek niedzielny z Donaldem, a wówczas panowała zasada, że jedna postać nie może występować jednocześnie w dwóch seriach pasków.


;)

"Życie i czasy komiksów Disneya: lata 30. - Wszystko zaczęło się od myszy"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-06, 03:42   

Radosław Koch i "Komiksy Barksa inspiracją Rosy" cz. 6 - pozdrawiamy Radka :-D :Cytat:
Podczas swojej kariery Barks stworzył niewiarygodną ilość ten-pagerów opowiadających o przygodach Donalda. Z tego powodu zauważanie każdego, pojedynczego nawiązania w komiksach Rosy jest praktycznie niemożliwe.


Radek jednak wyłapał :)

"Komiksy Barksa inspiracją Rosy" cz. 6
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-17, 07:03   

"Wujek Usagi" czyli "Usagi Yojimbo Saga" księga 4 od Radosława Kocha - podziękowania :-D :Cytat:
Czwarty tom Usagi Yojimbo Saga udowadnia, że Stan Sakai jest po prostu doskonałym bajarzem. Bajarzem, ponieważ delektując się przygodami królika-ronina czuję jakbym czytał zilustrowane opowieści jakiegoś gawędziarza.

Cytat:
Stan Sakai jednak zachwyca nie tylko poprzez ciekawe opowieści, ale także rysunki. Cały czas eksperymentuje z nowymi elementami, w tym tomie szczególną uwagę zwróciły na mnie szkicowe rysunki występujące w fragmentach z przewidywaniem wyników pojedynków.


:)

"Usagi Yojimbo Saga" księga 4
Pierwsze dwa omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-29, 15:28   

Takie oto dwie nowości od Radosława Kocha - machamy do Niego z uśmiechem :-D :

1. "Kacza gadka" #1 - fenomen "Powrotu do Klondike":Cytat:
Dokładnie 8 lat temu, 29 lutego 2012 roku, do sprzedaży trafił, jak się miało później okazać, ostatni podwójny numer Kaczora Donalda, w którym został wydany prawdopodobnie najsłynniejszy komiks Disneya w historii - Powrót do Klondike - niezwykła historia o Sknerusie, jego nostalgii do dawnych lat i dawno zapomnianej miłości do Złotki. Po 8 latach od polskiej premiery redakcja Kaczej Agencji Informacyjnej postanowiła podyskutować o historii oraz zastanowić się, dlaczego jest ona tak popularna wśród czytelników.


:-D

"Kacza gadka" #1 - fenomen "Powrotu do Klondike"

2. "Zamach na kandydata!" - "Lucky Luke" 73 "Człowiek z Waszyngtonu":Cytat:
Ma sporo zalet, ale wad mu też nie brakuje.
Do pewnego momentu wydawało mi się, że może być to naprawdę bardzo dobry album.

Cytat:
Jednak dobry kryminał powinien mieć też bardzo dobre zakończenie w satysfakcjonujący sposób rozwiązujące zagadkę. W tym wypadku niestety zakończenie jest mocno naciągane i pozbawione sensu.

Cytat:
Nie zawodzą natomiast rysunki, które są utrzymane na najwyższym poziomie. Achdé, podobnie jak w innych narysowanych przez niego albumach, rysuje w stylu przypominającym najlepsze lata Morrisa, ale jednocześnie pozbawionym jakiejkolwiek sztuczności.


;)

"Zamach na kandydata!" - "Lucky Luke" 73 "Człowiek z Waszyngtonu
To trzecia wizyta tej historii.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12