Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-10, 17:55   

"Deadpool na wojnie domowej" - "Deadpool" #5: "II wojna domowa". Opowiada "SQ" - super :-D :Cytat:
Scenariusz tego tomu napisał Gerry Duggan (Hawkeye kontra Deadpool, Uncanny Avengers), a rysunki stworzyli Mike Hawthorne (Za królową i ojczyznę) i Scott Koblish (Deadpool).

Cytat:
Autorów nie interesuje poprawność polityczna – a przynajmniej starają się to ukryć, bo i takich elementów w serii nie brakuje, co potrafi nieco obniżyć pozom przyjemności płynący z lektury (cóż, Lobo to to nie jest), ale i tak całość jest po prostu dobra i warta poznania.


"Deadpool" #5: "II wojna domowa"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
Pierwsze dwa omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-12, 17:55   

"Staruszek Thor" - "WKP" tak oto analizuje album "King Thor" #1 (2019) - cieszymy się :-D :Cytat:
Jak wszystkie komiksy Aarona, tak i ten nie jest niczym wybitnym. Scenarzysta ten nie umie wznieść się ponad kopiowanie doskonale wszystkim znanych motywów i wątków – często w sposób tak nachalny, że to aż razi, a co gorsza najczęściej robi to w sposób kiczowaty. Fakt, że jednocześnie jest bardzo popularnym twórcą świadczy tylko o tym, że przeciętny czytelnik nie lubi myśleć, nie szuka głębi i wyższych wartości, a jedynie chce bezmyślnej, szybkiej w odbiorze rozrywki. I potwierdza się stara prawda z Rejsu, że lubimy to, co już znamy.


:mrgreen:

"King Thor" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-13, 04:20   

"Lynn" - opowiada o "Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance" #1 (2019) - pozdrawiamy "Planetę Marvel" :-D :Cytat:
Fabuła "Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance" #1 jest ciekawa, dzieje się tu wiele i sporo jest też dobrze ukazanych walk/pojedynków. Twórcy dorzucili tu też różnego rodzaju smaczki dla fanów czarnego czy czerwonego symbionta, a także trochę odwołań do ich historii. Warto też odnotować, że moją uwagę przykuły rysunki Juana Frigeri i Dona Sancheza-Almary. Doskonale oddają one klimat całego komiksu, prezentując (na swój sposób) zarazem poszczególnych bohaterów.


"Absolute Carnage: Symbiote of Vengeance" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-14, 06:43   

"Prodigal Homecoming" - "Guardians of the Galaxy: The Prodigal Sun" #1 analizuje "WKP - brawo :-D :Cytat:
Skrótowo (i kolokwialnie) rzecz ujmując to po prostu krótka kosmiczna nawalanka. Nie musi mieć ona sensu, nie musi być odkrywcza. Ma jedynie wyglądać na widowiskową, zaserwować nam trochę pojedynków i nie znudzić. I dokładnie to robi, ale jednak w sposób wtórny. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby całość nie była sztampowa do bólu, ale właśnie taka jest. Czytać to wszystko się da, spora w tym zasługa całkiem niezłej szaty graficznej (co widzicie na załączonych przykładowych stronach), czytelnik nie chce rzucić komiksu gdzieś w kąt, żałując że zainwestował w niego trochę grosza, ale jednak bez większej przyjemności.


:P

"Guardians of the Galaxy: The Prodigal Sun" #1
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-05-06, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-19, 01:21   

"Spider-Man: Lost" - tak swój materiał o "Spider-Man" #1 (2019) zatytułował "WKP" - dzięki :-D :Cytat:
Peter odnalazł się w normalnym życiu, Ben też jakoś sobie radzi. Przebudzenie mocy w nastolatku staje się jednak początkiem nowych problemów, które mogą pchnąć młodego Parkera na szaloną i niebezpieczną ścieżkę...

Cytat:
Abrams, a właściwie Abramsowie, kopiują tu wszystko, co znane jest z serii: od śmierci bliskiej osoby, która popycha nastolatka do działania, przez poszczególne sceny, na wątkach skończywszy.

Cytat:
Plus całości jest taki, że rysunki są całkiem niezłe, ale i na tym polu nikomu nie chciało się popisywać. Autorka doszła do wniosku, że nie ma się co męczyć i ja się jej wcale nie dziwię. Jeśli więc i Wy męczyć się nie chcecie, darujcie sobie tą opowieść.


:mrgreen:

"Spider-Man" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-20, 08:03   

"Wakanda Whatever..." - czyli następny materiał od Nich - dziękujemy :-D :

"WKP" pisze na temat "Black Panther And The Agents of Wakanda" #1 (2019):Cytat:
Bohaterowie dobrani jakby ktoś opowiadał żart typu wchodzą pantera, goryl i osa do baru... Co jest dalej? Głównie akcja, trochę żartów, ale takich, że czytelnik tak właściwie nie wie czy miały one w jakikolwiek sposób dodać całości parodystycznego tonu, czy tylko podkreślić powagę czegoś, co poważne być nie może. Czyta się to szybko, to prawda, i... I to tyle.

Cytat:
Jeszcze są niezłe ilustracje, z tym nie będę się spierał, ale tym razem niczego one nie ratują. Nie oczekiwałem jednak zbyt wiele po tym komiksie i nijak się nie rozczarowałem.


:P

"Black Panther And The Agents of Wakanda" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-21, 04:29   

"Tajemnica widmowych skrzynek" - "WKP" recenzuje "Astonishing X-Men" #3:Cytat:
X-Men wracają do akcji, przenoszą się do innego miasta, zakładają nową bazę – można powiedzieć że wszystko się u nich zmienia, ale jedno pozostaje takie samo: kłopoty. Mutanci nigdy nie mogli narzekać na nadmiar spokoju i nie mogą też tym razem. Oto bowiem pojawiają się tajemnicze widmowe skrzynki, na Ziemi pojawia się nowy posiadacz niezwykłych mocy, pojawiają się przybysze z kosmosu, a także zamachy na homo superior. A to jedynie część tego, co czeka na nich w najbliższym czasie...

Cytat:
Ellis, podobnie jak wcześniej Whedon, dostał tu zielone światło na poprowadzenie opowieści tak, jak tylko chce, bez konieczności przejmowania się kanonem i spójnością fabularną z innymi opowieściami serii.

Cytat:
Dużo detali, świetny klimat, sporo widowiskowych scen, znakomita dynamika… Ogląda się to z przyjemnością, tym bardziej, że album tradycyjnie został znakomicie wydany w twardej oprawie i na papierze kredowym.


:-D

"Astonishing X-Men" #3
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-09-28, 12:20   

"Stara gwardia znów działa" czyli "WKP" opowiada o "Avengers: Loki Unleashed!" #1:Cytat:
W skrócie rzecz ujmując mamy tu komiks o kolejnej walce. Avengers z problemami, Loki władający nowym rodzajem mocy… Akcja, akcja i jeszcze trochę akcji. Spora plejada gwiazd Marvela. I to tyle. Stern nie był zbyt dobrym autorem w czasach, kiedy był popularny, jego fabuły trąciły kiczem i chociaż trochę się poprawił na tym polu, w ostatecznym rozrachunku trudno oprzeć się wrażeniu, że więcej pozostało tego samego.


:mrgreen:

"Avengers: Loki Unleashed!" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-02, 05:53   

Pięć nowych tekstów u nich :-D :

1. "Tu zaczyna się spisek klonów" - "WKP" opowiada o "Amazing Spider-Man: Globalna sieć" #04: "Starzy znajomi":Cytat:
Podstawowym minusem (na szczęści tym razem jakże niewielkim) tak tego tomu, jak i całej najnowszej serii pisanej przez Slotta jest to, że to wszystko już było, łącznie z Peterem Parkerem. Owszem, autor postarał się jak najbardziej odświeżyć jego postać, sprawił więc, że ten zdobył fortunę, siedziby jego firmy działają na całym świecie, a wielkie interesy są jego codziennością, ale przez to nasz przyjacielski pajączek z sąsiedztwa stał się kimś na skrzyżowani Bruce’a Wayne’a i Tonyego Starka. A to niestety kłóci się z wizerunkiem postaci, do jakiej wszyscy przywykliśmy, nawet jeśli po ostatnich próbach Petera zajęcia się własną działalnością wydaje się, że taka jest naturalna kolej rzeczy.


"Amazing Spider-Man: Globalna sieć" #04: "Starzy znajomi"

2. "Jeździec Apocalypse’a i zaginiona dziewczynka" - także "WKP - na temat "Extraordinary X-Men" #03: "Upadek królestw":Cytat:
Po świetnym runie Bendisa, który stanowił jeden z najjaśniejszych punktów Marvel Now, Lemire nie miał łatwego zadania. Wyszedł z niego obronną ręką, ale nie zdołał ostatecznie osiągnąć podobnego poziomu. Tak czy inaczej jednak stworzył serię wartą uwagi, bo i ciekawie rozwijającą doskonale znane nam już wątki, i idącą własnymi drogami. Jest więc poważniej niż u Bendia i to najmocniej rzuca się w oczy.


"Extraordinary X-Men" #03: "Upadek królestw"

3. "Marvel na kobieco i w polskim wydaniu" - "SQ" pisze o "Mockingbird";Cytat:
Jaki jest album o "Mockingbird"? To całkiem słuszne pytanie. Z jednej strony bohaterka, która nigdy nie stała się jakąś gwiazda, z drugiej dwie nominacje do nagrody Eisnera, w tym jedna za scenariusz, każą przypuszczać, że możemy mieć do czynienia z rzeczą naprawdę znakomitą. A jaka jest prawda? Leży gdzieś po środku. "Mockingbird" to dobry komiks - nie tylko jak na tak drugorzędną postać, ale i jak na standardy marvelowskiego superhero w ogóle - jednakże jak na coś nominowanego do komiksowego Oskara, zebrane tu zeszyty powinny oferować coś więcej. Jakąś głębię, prawdę, ponadczasowość, choćby nieszablonowość i nieoczywistość.


"Mockingbird"

4. "Strajk mocy?" - "WKP" omawia "Strikeforce" #1:Cytat:
Nie jest to skomplikowany komiks. Nie jest to tez komiks wymagający. Tini Howard nie zamierzała jednak udawać, że robi dzieło ambitne ani odkrywcze. Zamiast tego skupiła się by dać nam kawał dobrej rozrywki,. I wyszło jej to całkiem nieźle. Owszem, wszystko to już było, ale jednocześnie autorka zrobiła to z lekkością, pasją i sentymentem, jednocześnie wpasowując się w oczekiwania współczesnych odbiorców.


"Strikeforce" #1

5. "Inigo Montoya po hyboriańsku" - "Powiało Chłodem" analizuje "Age of Conan: Valeria" #1-2:Cytat:
Sama postać Valerii, przynajmniej w pierwszych dwóch zeszytach, jest irytująca, ale jest to taka logiczna irytacja. Bo jak inaczej może zachowywać się młoda zbuntowana dziewczyna, przeświadczona o klasie swoich umiejętności. Dodajmy do tego chęć zemsty i traumatyczne przeżycia z dzieciństwa i możemy być przekonani, że Valeria sympatyczna raczej nie będzie.

Cytat:
W zasadzie najlepszym wątkiem, który równie dobrze może fabularnie pogrzebać serię, jest motyw mordercy Casiana - brata Valerii. Podoba mi się, ponieważ jest to najbardziej niejednoznaczny element fabuły. Przy odrobinie wysiłku i pewnym skomplikowaniu akcji, daje nam bardzo dobre wyjście na ciekawą intrygę.


"Age of Conan: Valeria" #1-2
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-05, 04:20   

Dzisiaj dwie dziewczyny w tym serwisie :-D

1. "Lynn" omawia "Absolute Carnage: Immortal Hulk" #1 (2019):Cytat:
Fabuła zeszytu od Ala Ewinga jest z lekka nudnawa i przegadana. Niestety, ale większość czasu spędzamy w ciemnej przestrzeni wraz z Brucem Bannerem, który opowiada o tym jak znalazł się w danej sytuacji. Oczywiście nie jest on sam. Wraz z nim są szary oraz zielony Hulk. Banner przedstawia nam kulisy i relacje z okropnych wydarzeń związanych z eventem "Absolute Carnage", co według mnie mogło zostać już pominięte.


"Absolute Carnage: Immortal Hulk" #1 (2019)

2. "Dee Dee" - opowiada o "New Mutants: War Children" #1 (2019):Cytat:
Wyraźnym plusem jest to, że nawet osoby nieznające wcześniej Nowych Mutantów, czytając ten komiks, są w stanie mniej więcej zrozumieć, co łączy występujące w nim postacie.

Cytat:
Jednak scenariusz nie jest tym, co zapadło mi w pamięć po lekturze najbardziej. Największe wrażenie wywarły na mnie bowiem rysunki autorstwa Sienkiewicza, które są wręcz OBŁĘDNE.


"New Mutants: War Children" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-07, 05:24   

1. "Uniwersum Marvela umiera. Znowu. Po raz kolejny. Jeszcze raz..." - "WKP" opowiada o "Contagion" #1 (2019):Cytat:
Ileż już razy świat Marvela stal na krawędzi zagłady? Ile razy ginął? Chyba nawet zagorzali miłośnicy nie zliczą. Jego ratowanie stało się tak nudne, jak uśmiercanie i ożywianie bohaterów i nudą wieje też w "Contagionie".

Cytat:
Plus jest taki, że ten pierwszy zeszyt czyta się szybko, lekko i przyjemnie. I całkiem nieźle wygląda to od strony graficznej. I to tyle. Może autorzy jeszcze mnie zaskoczą, ale wątpię. Tak czy inaczej jednak przeczytać całość można, choć nie oczekujcie cudów.


:mrgreen:

"Contagion" #1 (2019)

2. "Spider-Verse Once Again" - także "WKP" - o "Spider-Verse" #1 (2019):Cytat:
W skrócie: znów mamy różne wymiary, różnych bohaterów, sieć i problemy. Co z tego wynika? Dużo akcji i dużo wtórności. "Spider-Verse" staje się już okazjonalnym crossem pajęczych serii, bo to się sprzedaje, ale co z tego, skoro twórcy nie za bardzo wiedzą już co z tym zrobić? Czytanie tego zeszytu przypomina oglądanie kolejnych filmów o Godzilli, kolejnej odsłony przygód Bonda itd., itd. Ten sam schemat, ci sami bohaterowie tylko jakieś drobiazgi się zmieniły.


:P

"Spider-Verse" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-12, 06:14   

Podziękowania dla redakcji "Planety Marvel" :-D :

1. "Dee Dee" recenzuje tom pierwszy "Strażników Galaktyki":Cytat:
Osobiście, jak już pewnie kilka razy wspominałam, uwielbiam wątki obyczajowe w komiksach superbohaterskich. Dla mnie superbohaterszczyzna i lanie się ze złolami zawsze są tylko tłem. Tłem dla ciekawych i barwnych postaci, o których rozterkach lubię czytać. Zatem jeśli podobnie jak ja skupiacie się na bohaterach i ich relacjach, to jest to ciekawa pozycja dla Was, bo można tu znaleźć zarówno dramaty i zgrzyty, jak i żartobliwe przekomarzanki.


"Strażnicy Galaktyki" #1

2. "Doctor Doom" #1 (2019) omawia "Lynn":Cytat:
Komiks spod pióra Christophera Cantwella jest dość ciekawy, okraszony interesującymi pomysłami, no i przede wszystkim jest dopiero wstępem do przygody z Doktorkiem. Innowacyjne rozwiązania Starka i Richardsa zagrożą egzystencji Victora, dając mu ciekawy pretekst do wplątania się w akcję.

Cytat:
Jeśli chodzi o warstwę graficzną, nie ma na co narzekać. Salvador Larroca oraz Guru-eFX dali radę i stworzyli naprawdę nietuzinkowe rysunki, pełne detali.


"Doctor Doom" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-11-09, 11:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-19, 14:46   

W dniu dzisiejszym takie oto dwa teksty :-D :

1. "Lynn" recenzuje "Absolute Carnage: Avengers" #1 (2019):Cytat:
Ciekawa i pełna akcji fabuła to zasługa Leah Williamsa oraz Zaca Thompsona. Jestem wręcz pewna, że zarówno fani Carnage'a, jak i Avengers nie będą się nudzić. Bardzo cieszy mnie fakt, że monologi oraz dialogi obecne w tej pozycji są dość długie, ale nie męczą czytelnika, bo w tym samym czasie zawsze coś się dzieje, więc jest tu pewnego rodzaju równowaga.

Cytat:
Warstwa artystyczna, szczególnie sposób zaprezentowania metropolii Carnage'a, zachwyciła mnie swoją drobiazgowością i pomysłowością. Kreska Alberto Alburquerque oraz Guiu Vilanowy wydaje się raczej powszednia, ale jednocześnie odpowiednio dobrana do wydarzeń mających miejsce w Nowym Jorku.


"Absolute Carnage: Avengers" #1 (2019)

2. "Świat X" - "WKP" opiniuje "X-Men" #1 (2019):Cytat:
Jest dobrze. i to nawet bardzo. Dobra akcja, niby dynamiczna, a jednak zostawiająca sporo miejsca na spokojniejsze, bardziej obyczajowe momenty. Są dobrze skrojeni bohaterowie. Jest wreszcie powaga, którą u Hickmana cenię i realistyczne podejście do tematu. A wszystko to w opowieści superhero, którą śmiało mogą przeczytać nawet typowi, nieszukający ambitniejszych treści czytelnicy tego typu dzieł."X-Men" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-22, 03:46   

"Ghost Rider" #1 (2019) na powitanie wtorku - recenzuje "Buarey" - dziękujemy :-D :Cytat:
Nowy "Ghost Rider" cierpi na przypadłość "pierwszego zeszytu". W moim osobistym odczuciu jest miałki, nie porywa oraz nie posiada elementu, który by mnie zaciekawił i zatrzymał przy tej serii. Konflikt jakiś jest, ale właściwie nie do końca wiadomo, o co chodzi.

Cytat:
Jak to często bywa w takich sytuacjach, pierwszy zeszyt ratują graficy odpowiedzialni za kreskę, projekty postaci i wypełnienie kolorem. Aaron Kuder oraz Jason Keith wykonali kawał solidnej roboty. Oglądanie każdego kolejnego kadru było przyjemne.


:)

"Ghost Rider" #1 (2019)

Na "Krainie komiksu" dzień później.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-10-24, 04:55   

Cóż to ciekawego z samego rana od tego kapitalnego serwisu? Ano to dziękujemy :-D :

"Spider w kręgu autorów" - "Amazing Spider-Man: Full Circle" #1 (2019) - omawia "WKP":Cytat:
Najlepiej radzi tu sobie, przynajmniej jeśli chodzi o scenariusz, Hickman, ale nawet Jason Aaron jakoś sobie radzi. Owszem, całość czasem jest lepsza, czasem gorsza, jest tu trochę zbędnych momentów, jednak ogół wypada naprawdę dobrze, nawet pod względem epickości, skondensowanej tu do niespełna 90 stron.

Cytat:
I świetnie jest też od strony graficznej. Bachalo, Bagley, Sprouse i Stewart kradną całe show, tworząc kawał dobrego komiksu, ale i reszta ekipy jakoś sobie radzi.


"Amazing Spider-Man: Full Circle" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12