Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-14, 04:30   

Na ciekawe powitanie środy taki oto nowy artykuł od tego serwisu - dziękujemy :-D :

"Kapitan Ameryka" #1: "Zimowy Żołnierz" - omawia "Buarey":Cytat:
Ed Brubaker jest scenarzystą zasługującym na mój ogromny szacunek oraz głęboki ukłon. W trzynastu zeszytach zawarł historię, która wciąga i angażuje. Każdy kadr jest dokładnie przemyślany. Bohaterowie – nawet epizodyczni – są wyraziści, mają znaczenie i wpływ na fabułę.

Cytat:
Warstwa graficzna również trafiła w mój gust. Ze względu na to, że rysunki są pracą zbiorową czterech artystów, uświadczymy tutaj mieszające się różne wpływy. Całość komponuje się świetnie. Styl jest poważny i nastawiony na realizm. Kolorystyka jest utrzymana w ciemniejszej tonacji, dzięki czemu podkreśla powagę scenariusza.


"Kapitan Ameryka" #1: "Zimowy Żołnierz"
O tej historii czytamy po raz trzeci.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-18, 14:10   

"Długa droga do domu" - "WKP" i recenzja "Silver Surfer: The Prodigal Sun" #1 (2019) - cieszymy się :-D :Cytat:
Trochę to taki retrospektywny zeszyt. I trochę niewiele się tu dzieje. Walka o ocalenie planety? Powinna wyglądać epicko, a przyjmujemy ją ze znużeniem.

Cytat:
Co zatem ma do zaoferowania "Prodigal Sun"? Przede wszystkim akcję, która sprawia, że zeszyt czyta się szybko. I niezłą szatę graficzną. Poza tym niestety to po prostu kolejny taki sam komiks z superbohaterami w kosmosie.


:P

"Silver Surfer: The Prodigal Sun" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-18, 16:57   

I jeszcze cztery wcześniejsze wiadomości w tym jedna naprawdę zaległa :-D :

1. "S.H. Figuarts Iron Mana i Thanosa dostępne w preorderze":Cytat:
Obecnie dostępne figurki prezentują Thanosa i Iron Mana w zbroi nr 50. Jak to zazwyczaj bywa w przypadku modeli z serii S.H. Figuarts, wyglądają one niesamowicie. Będą też szybko sprzedawać, więc jeśli jesteście zdecydowani na zakup, nie zwlekajcie z zamówieniem zbyt długo.


"S.H. Figuarts Iron Mana i Thanosa dostępne w preorderze"

2. "Absolute Carnage: Scream" #1 (2019) - omawia "Lynn":Cytat:
Co do akcji prowadzonej przez Cullena Bunna, w porównaniu do "Absolute Carnage: Separation Anxiety", jest ona przeprowadzona tylko i wyłącznie w sposób poprawny. Ale czy w ogóle było nam to potrzebne? Uważam, że równie dobrze ta postać mogłaby zostać wprowadzona na boku innego zeszytu. Poświęcanie jej osobnego cyklu nie przyprawiło mnie o szybsze bicie serca.

Cytat:
Całość ratują rysunki Gerardo Sandovala, który był odpowiedzialny za serię Venom z 2017. Ostra kreska rodem z mangi, dynamizm oraz kontrastowe kolory Ericka Arciniega tworzą atmosferę idealnie pasującą do pasożytniczych form życia, z którymi mamy tu styczność.


"Absolute Carnage: Scream" #1 (2019)

3. "Absolute Carnage: Separation Anxiety" #1 (2019) - również "Lynn":Cytat:
Cała opowieść Claya Chapmana jest naprawdę porywająca. Krótkie wprowadzenie poważnie łapie człowieka za serce. W dodatku nie jest ono przegadane i nudne. Z kolei spora ilość akcji, którą zawdzięczamy protagonistom oraz ucieczce dzieci, sprawia, że zeszyt czyta się jednym tchem. Przedstawienie etosu idealnej rodziny w krzywym zwierciadle bardzo dobrze wyszło autorowi, co wręcz zalatuje starym, dobrym, czarnym humorem.

Brian Level jest tutaj odpowiedzialny za stworzenie pięknych rysunków, które możemy zobaczyć na panelach komiksu. Z pewnością przyciągną one wzrok każdego czytelnika.


"Absolute Carnage: Separation Anxiety" #1 (2019)

4. "Gwenpool Strikes Back" #1 (2019) - "Gwen (in the) Pool (of blood)" - a teraz "WKP:Cytat:
Kto lubi komiksy o Deadpoolu, "Gwenpool" koniecznie powinien poznać. Humor i szaleństwo obu postaci są zbliżone, jak design ich kostiumów (wolę jednak wdzianko Gwen, bo wygląda nieco bardziej oryginalnie niż to Wade’a), ale przygody żeńskiej wersji najemnika z nawijką mają do zaoferowania coś jeszcze – sporą dawkę uroku. A że jest tu także konkretna akcja, zabawa wypada naprawdę dobrze.


"Gwenpool Strikes Back" #1 (2019) - "Gwen (in the) Pool (of blood)"

Dzięki :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-19, 15:25   

"Długa droga do domu" - "WKP" omawia "Silver Surfer: The Prodigal Sun" #1 (2019):Cytat:
Trochę to taki retrospektywny zeszyt. I trochę niewiele się tu dzieje. Walka o ocalenie planety? Powinna wyglądać epicko, a przyjmujemy ją ze znużeniem. Podróż Prodigala?

Cytat:
Co zatem ma do zaoferowania "Prodigal Sun"?

Cytat:
Przede wszystkim akcję, która sprawia, że zeszyt czyta się szybko. I niezłą szatę graficzną. Poza tym niestety to po prostu kolejny taki sam komiks z superbohaterami w kosmosie.


:P

"Silver Surfer: The Prodigal Sun" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-22, 05:19   

Takie oto dwie nowości:

1. "Absolute Carnage Vs. Deadpool" #1 (2019) - pisze "Lynn":Cytat:
Fabuła pierwszego numeru "Absolute Carnage Vs. Deadpool" jest krwawa, choć do bólu śmieszna.

Cytat:
Miejscami ci najwyżej jest on trochę przegadany, ale to tylko zasługa najemnika z nawijką, jednak uważam, że nie jest to tutaj wadą.

Cytat:
Zeszyt cechuje ruchliwość i przemyślana akcja. Wszystko ma tu swoje miejsce, co jest zasługą Franka Tieriego. Warstwa artystyczna Marcela Ferreiry jest również dobra. Jestem fanką jego stylu, który jest dynamiczny, a przy okazji szczegółowy. Wraz z Rachelle Rosenberg, która w tym zeszycie odpowiada ze kolorystykę, stworzył odpowiednią całość.


"Absolute Carnage Vs. Deadpool" #1 (2019)

2. "Ghost-Gwen - droga Spider-Mana" - "Ghost-Spider" #1 (2019)" - wypowiada się "WKP":Cytat:
Postać Spider-Gwen była swoistym eksperymentem.

Cytat:
Spodobała się jednak tak bardzo, że wkrótce otrzymała własną mini-serię, a zaraz potem kolejne.

Cytat:
Nowi znajomi, nowi wrogowie, nowa szkoła, nowe wzywania i Gwen musząca radzić sobie z tym wszystkim. Dobra szata graficzna, łącznie z udanym kolorem, przyjemnie to wszystko dopełnia, a całość czyta się szybko i przyjemnie.


"Ghost-Spider" #1 (2019)"

:-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-23, 17:12   

"Sweet Dreams" czyli "Deadpool Annual" #1 w analizie "WKP" - dzięki :-D :Cytat:
A zatem mamy akcję, mamy sporo gadania, dowcipy i to właściwie tyle. Standardowy zestaw dla miłośników Deadpoola. Tym razem co prawda więcej tu szaleństwa, które akurat w jego przygodach cenię, mam jednak wrażenie, że odbyło się to kosztem humoru. Czasem aż prosiło się o jakiś niegrzeczny żart kontrastujący z tym, co działo się w kadrach, ale nic z tego.


;)

"Deadpool Annual" #1

Te trzy ostatnie dane na profil 27.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-27, 14:18   

"Kamala na wojennej ścieżce" - "Ms Marvel" #6: II wojna domowa" - pisze "WKP" - dziękujemy :-D :Cytat:
Kamala to postać, której po prostu nie da się nie lubić. Powstała na schemacie rozsławionym przez Spider-Mana, a potem wykorzystywanym wielokrotnie przy kreacji kolejnych bohaterów, jak np. Nova: czyli nieco nieudolnego nastolatka, który nie za bardzo potrafi poradzić sobie w codziennym życiu, a nagle zostaje suprbohaterem, który musi ogarnąć zarówno sprawy szkolne, domowe, jak i zawodowe. Autorce jednak udało się dodać jej solidnej dawki humoru i realizmu, których najczęściej brakowało wzmiankowanym serią. Spider-Man i Nova potrafili drażnić swoim humorem i nieporadnością, u Kamali natomiast stanowią one cały urok.


:-D

"Ms Marvel" #6: II wojna domowa"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki

Na fb dzień później.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-29, 12:00   

Ciekawi co to dzisiaj podesłali? No to już informuję dziękując im oczywiście :-D :

1. "Marvel Monsters" #1 (2019) - pisze "Lynn":Cytat:
"Marvel Monsters" jest dowodem na to, jak można połączyć kompendium wiedzy o potworach z akcją, nie robiąc z tego przynudzającego materiału. Dostajemy dobre wprowadzenie i informacje, co dzieje się z bohaterem. Do tego w sprytny sposób, za pomocą ciekawości Kida, zostajemy obdarowani odpowiednią ilością gotowych, profesjonalnych notatek na temat potworów, opatrzonych przepięknymi rysunkami. Nie jest ich zbyt dużo, by nie zanudzić czytelnika, ale tyle by w kolejnych kilku stronach rozwinąć i zakończyć krótką akcję. Świetny zabieg Cullena Bunna.


"Marvel Monsters" #1 (2019)

2. "Absolute Carnage: Lethal Protectors" #1 (2019) - również "Lynn":Cytat:
Cała fabuła autorstwa Franka Tieriego prezentuje się bardzo dobrze. Podobają mi się odwołania do klęski w Doverton oraz innych zeszytów Absolute Carnage. Dodatkowo pomysł na przedstawienie sekty czerwonego symbionta oraz niego samego jako nikczemnego, krwawego władcy innych przedstawicieli tego rodzaju na Ziemi, który bez skrupułów wyrywa kręgosłupy swoim ofiarom lub zabija swoich poddanych, by wskrzesić ich do "innego życia", jest jak najbardziej ciekawy. Zeszyt czyta się jednym tchem, akcja jest interesująca, dialogi są krótkie i uprzedzam – zeszyt jest dość krwawy. Warstwa artystyczna duetu Flaviano i Federico Blee zasługuje na pochwałę. To, jak mrocznie zostały przedstawione wydarzenia w zeszycie, wygląda niczym z dobrego horroru. Detale postaci, krwawe sceny i wszechobecna czerwień (również dzięki symbiontom) tylko potęgują powagę sytuacji i dreszczyk emocji.


"Absolute Carnage: Lethal Protectors" #1 (2019)

3. "80 lat Marvela w komiksie" - "Marvel Comics" #1000 (2019) - a teraz "WKP":Cytat:
Są tu więc perełki, które czyta się z przyjemnością, ale natraficie także na kilka porażek, które wolałbym przemilczeć. Szkoda trochę, że autorzy nie dostali więcej miejsca na swoją pracę, bo nie mogli rozwinąć skrzydeł. Bardziej mam wrażenie obcowania z katalogiem reklamowym, a nie pełnoprawnym komiksem. Ale nawet jeśli jest to tylko katalog, trudno odmówić mu świetnej jakości. Zabawa z całością jest znakomita i różnorodna. Nierówna, ale warta polecenia każdemu miłośnikowi komiksów.


"Marvel Comics" #1000 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-01, 06:29   

W dniu dzisiejszym takie oto trzy materiały od Nich - brawo! :-D :

1. "Fantastic Four": "4 Yancy Street" (2019) #1 - omawia "WKP":Cytat:
Trochę życiowych scen, trochę zabawy motywami, trochę grania na naszych sentymentach, trochę akcji z superłotrami (bo Duggan nie mógłby się bez tego obyć) i to tyle. Lekko, szybko, bezrefleksyjnie, ale bez nudy. Ot przeciętny komiks, który chwilami oferuje nam przebłyski jakiejś inwencji, zaraz jednak zmazywanej przez poczucie humoru autora.


"Fantastic Four": "4 Yancy Street" (2019) #1

2. "She-Hulk: Annual" #1 (2019) - także "WKP":Cytat:
Co tym razem dzieje się w życiu She-Hulk? Chyba możecie domyślić się po samej okładce. Staje do walki z Bullseye’m, który dostał właśnie nowe zlecenie. Chyba domyślacie się sami. I sami też domyślić się, jak to się kończy...

Czy zatem warto czytać ten zeszyt? Jeśli lubicie She-Hulk tak, bo chociaż schemat aż bije po oczach, to da się ten zeszyt czytać bez bólu. I bez bólu przeczytają go także nowi czytelnicy, którzy za wiele nie mieli doświadczenia z komiksami. Plus jest taki, że scenarzysta nie udaje, iż robi coś świeżego.


"She-Hulk: Annual" #1 (2019)

3. "Absolute Carnage: Miles Morales" #1 (2019) - wypowiada się "Lynn":Cytat:
Podejrzewam, że fabuła rozwinie się wraz z kolejnymi zeszytami tej mini-serii (przewidywane są trzy numery). Nie jest to dla mnie problemem, gdyż jestem osobą, która lubi dużą dawkę akcji, ale jeśli ktoś jest fanem wciągających wątków, próżno ich szukać w tej pozycji. Warstwa artystyczna z kolei jest bardzo przyjemna w odbiorze. Jest dynamicznie, a grafiki utrzymane są w odpowiedniej kolorystyce, nasilającej się w trakcie pojedynków.


"Absolute Carnage: Miles Morales" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-03, 23:03   

"Lynn" recenzuje tom siódmy "Deadpoola Classic" - podziękowania :-D :Cytat:
Cały tom czyta się doprawdy świetnie. Nieprzewidywalne zwroty akcji oraz humor, który wprost kipi z każdej strony omawianego tu komiksu jest znakiem rozpoznawczym Deadpoola. Dodatkowo odnajdziemy tu też sporą dawkę walk, strzelanin oraz wybuchów. Żadna historia z Wadem w roli głównej nie miałaby racji bytu. Poza tym, nie byłoby to w jego stylu. Chciałam pochwalić też tłumacza, Pana Bartosza Czartoryskiego, który znakomicie uchwycił i oddał ironię, czarny humor, jak i klimat Wilsona, co nie zawsze jest łatwe przy tłumaczeniu różnego rodzaju tekstów.

Styl niektórych rysunków przywodzi na myśl oldschoolowe grafiki, które bardzo dobrze łączą się z nowoczesnymi ilustracjami. To prawdziwa uczta dla fanów starych i dobrze znanych komiksów, a także miłośników współczesnej kreski.


"Deadpool Classic" #7
Artykuł od Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-05, 21:30   

Takie oto trzy nowe nowe artykuły od tego serwisu - uśmiechamy się do Nich :-D

1. "Nie tak źle, jak się obawiałem..." - "WKP" omawia album "Alpha Flight: True North" #1 (2019):Cytat:
Są tu świetne momenty, w których klimat robi swoje, są też typowe popisy superhero, a choć kreska nie jest szczególnie skomplikowana i realistyczna, wszystko to wypada naprawdę dobrze. Szczególnie, że kolor trzyma poziom, a także nadrabia niektóre braki.

Cytat:
W skrócie: rzecz dla fanów Alpha Flight i wszystkich tych, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z tą serią. Wybitne dzieło to nie jest (ale czy kojarzycie jakieś wybitne opowieści z tej serii?


"Alpha Flight: True North" #1 (2019)

2. "Going... back." - również "WKP" - o tytule "Amazing Spider-Man: Going Big" #1 (2019):Cytat:
I tak oto nasz Spider-Man rusza na akcję, która zaprowadzi go do magazynów w Jersey. To tu, stawiając czoła przestępcom, nieświadomy obecności snajpera, który ma go na muszce, przekona się, że kula z karabiny to jego najmniejszy problem tego dnia. Jak sobie z nimi poradzi?

Jak zawsze – odpowiedź jest bardziej, niż oczywista. I oczywista jest fabuła tego komiksu, ale jednocześnie w jakiś dziwny sposób udana i bardzo przyjemna w odbiorze. Wszystko dzięki pewnej oldschoolowej nucie, która ratuje scenariusz.


"Amazing Spider-Man: Going Big" #1 (2019)

3. "Black Widow: Year One?" - po raz trzeci "WKP" :-D - na temat "Web of Black Widow" #1 (2019):Cytat:
Fabularnie to typowa szpiegowska sensacja, utrzymana w dość mrocznym klimacie. Web of (w sumie ciekaw puszczenie oka do miłośników Spider-Mana – w końcu to w jego serii debiutowała Wdowa) jest mniej krwawa i nie tak dojrzała, ale też dobrze sobie radzi z tematem. Przy okazji daje nam kilka ciekawych informacji o przeszłości bohaterki, ale to już odkryjcie sami.


"Web of Black Widow" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-07, 16:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-07, 15:14   

"Gwen w Murderworldzie" - o "Ghost-Spider Annual" #1 (2019) pisze "WKP" - dzięki :-D :Cytat:
"Ghost-Spider Annual" #1 to komiks, który nie ma zaskakiwać ani przełamywać jakichkolwiek schematów. Zbiera do kupy śmietankę łotrów, wrzuca w to wszystko sympatyczną, odzianą w charakterystyczny przylegający do ciała kostium z kapturem i każe jej zmagać się z trudnościami. Bywa niebezpiecznie (na tyle, na ile może być w komiksie dla młodych czytelników, w którym nic złego stać się nie może), bywa zabawnie, ważne że czytelnik się nie nudzi.


"Ghost-Spider Annual" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-08, 12:10   

"Absolute Carnage: Symbiote Spider-Man" #1 (2019) - wrażeniami po lekturze dzieli się "Lynn" - fajnie :-D :Cytat:
Fabuła całego zeszytu jest nawet ciekawa. Głównie ze względu na fakt, iż nie skupiamy się tu na superbohaterze czy złoczyńcy, a na zwykłym człowieku, który znalazł się w niewłaściwym miejscu, w niewłaściwym czasie. To taki lekki powiew świeżości. Dodatkowo dostajemy pewnego rodzaju moralizator, gdy okazuje się, że nie wszystko jest tylko białe lub tylko czarne.

Cytat:
Warstwa artystyczna jest średnia, choć dość dobrze dopasowana do opowiadanej historii. Artysta (Francesco Mobili) perfekcyjnie oddaje momenty, w których postacie odczuwają strach, ból i żal, jednakże nie mogę powiedzieć, abym była jakąś specjalną fanką jego dzieł przez niedokładność jego kreski/stylu. Ma się wrażenie, że komiks był rysowany w pośpiechu. Brak detali utwierdza mnie w przekonaniu, że nie jest to tym, czego szukałam. Kolorystyka jest tu utrzymana w raczej mdłej palecie barw, co zniechęciło mnie do tego zeszytu.


"Absolute Carnage: Symbiote Spider-Man" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-09, 04:57   

Na powitanie nowego tygodnia "Conan The Barbarian": "Exodus" #1 (2019) od tego serwisu. Omawia "Powiało Chłodem" - dziękujemy :-D :Cytat:
Śledząc kolejne strony komiksu miałam poczucie oglądania filmu dokumentalnego bez lektora i muzyki. Mogłam się zachwycać pięknymi kadrami, ale w żaden sposób nie czułam się wciągnięta w akcję.

Cytat:
Oczywiście widzimy jak rodzi się determinacja, zabójcza siła i dzikość, ale jeśli nie mamy w sobie pewnej dozy wrażliwości na sztukę, ta historia poniekąd nas ominie.

Cytat:
Całość bardziej przypomina mi album prac grafika, które tylko dzięki zamysłom autora układają się w jakąś historię. Przeglądanie go pozwala na bardzo przyjemne wizualne doznania.


"Conan The Barbarian": "Exodus" #1 (2019)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 14348
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-09, 19:59   

"Dobra zabawa bez końca". Recenzja wydania DVD "Avengers: Koniec gry". Uwagami dzieli sie "WKP - dzięki :-D :Cytat:
Owszem, twórcy skupili się na tym, by całość była jak najbardziej widowiskowa właściwie na każdym polu, ale przede wszystkim zadbali by scenariusz spajający to wszystko, pozostała jak najbardziej atrakcyjny. I jednocześnie splótł w sobie wszystkie dwadzieścia jeden poprzedzających go filmów MCU.

Cytat:
Znakomite aktorstwo (Robert Downey Jr. i Chris Hemsworth kradną całe show – szkoda tylko, że Jeremy Renner, Scarlett Johansson i Paul Rudd odstają od nich poziomem), ciągłe puszczanie oka do widzów, zabawa budowaną od dekady mitologią, wiele odniesień do komiksów, dobra muzyka… Długo by wymieniać, ale po co, skoro lepiej obejrzeć całość.


;)

"Dobra zabawa bez końca". Recenzja wydania DVD "Avengers: Koniec gry"
A tutaj i tutaj omówienia filmu kinowego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13