Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paradoks
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-25, 10:08   

Dzisiaj takie oto nowości, za które oczywiście dziękujemy :-D

1. "Doom Patrol" #1 - pisze Przemysław Mazur:Cytat:
Geniusz i szaleństwo ponoć nierzadko chadzają parami. Swego czasu uzależniony od czekolady z wysoką zawartością magnezu Grant Morrison zwykł był uchodzić za ucieleśnienie tego zjawiska.

Cytat:
Każdy kolejny epizod zebrany w tym obszernym tomie to dowód na słuszność strategii przejętej przez zarząd DC Comics oraz oddelegowaną do koordynowania realizacji przyszłej linii wydawniczej Vertigo Karen Berger.

Cytat:
Szkoda tylko, że za pędzącym strumieniem twórczego amoku Morrisona nie zawsze nadążają plastycy, którym przyszło zilustrować jego scenariusze.


"Doom Patrol" #1
Poprzednie wizyty tej historii

2. "1918 Ciechanów" - przedstawia Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Historia nie jest jakoś szczególnie oryginalnie przedstawiona, scenarzysta nie silił się też na jakieś specjalne jej podkręcanie. Ot, klasyczne przedstawienie najważniejszych wydarzeń związanych z Ciechanowem, który dołożył swoją cegiełkę do walki z okupantami. Rzeczywiście koncentruje on swoją uwagę na znanych głównie miejscowym postaciom. Z racji tego, że miasto nie było areną jakiś przełomowych zmagań, czytelnicy będą musieli zadowolić się mniejszymi potyczkami, których jednak nie można bagatelizować. Cybulski prowadzi całą akcję poprawnie, bez fajerwerków, ale też bez większych wpadek. Problemem może być to, czy sama historia zainteresuje czytelników, którzy z Ciechanowem nie mają wiele wspólnego.


"1918 Ciechanów"

3. "Powstanie ulica imienia Stana Lee" - informuje "Paragon":Cytat:
Stan Lee zostanie uhonorowany ulicą nazwaną jego imieniem na Bronksie. Według New York Post, Rada Miasta Nowy Jork głosowała za zatwierdzeniem propozycji nazwania University Avenue między Brandt Place i West 176. „Stan Lee Way”. Wniosek nadal wymaga zatwierdzenia przez burmistrza Billa de Blasio. Lee mieszkał wcześniej w 1720 University Place. Uczęszczał do szkoły średniej w DeWitt Clinton HS na Bronksie.


"Powstanie ulica imienia Stana Lee"
Stan Lee
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-27, 04:32   

Dwa najnowsze omówienia, dziękujemy bardzo :-D :

1. "Erotyczna perełka komiksowa – recenzja albumu "Voyeur" - pisze Maksymilian Kowalski:Cytat:
W niesłychanie kunsztowny sposób zilustrowano obyczajowe scenki rodzajowe doprawione nutką wyczuwalnej pikanterii. Kulinarne skojarzenia same cisną się na usta, bo obrazy argentyńskiego mistrza, wieloletniego współpracownika Playboya, stanowią pokarm dla oczu! Można powiedzieć, że Altuna to doskonały, niezwykle wprawiony podglądacz, który rejestruje obrazy z naszego codziennego życia, ale sprawia, że nawet w najdrobniejszych spojrzeniach skrywa się żądza i pragnienie...


"Voyeur"
To piąta wizyta tej opowieści.

2. "Sex Story - Historia seksu od małp do robotów" - wypowiada się Piotr Dymmel:Cytat:
Ważną cechą "Sex Story", która wynika z założenia, że komiks ma mieć, przede wszystkim, walor edukacyjny, była decyzja, by do minimum ograniczyć odautorski komentarz, tak, by czytelnik miał poczucie, że obcuje z tworem obiektywnym, niepodlegającym światopoglądowym subiektywizmom i ocenom moralnym. Oczywiście, jest to założenie nierealne, bo w wielu momentach Brenot głos jednak zabiera (im bliżej współczesności, tym częściej) i ujawnia swoje przekonania.

Cytat:
Pomimo lekkiej formuły "Sex Story" jest jednak komiksem poważnym i ma ambicje, by w formie obrazkowych kadrów przekazać maksymalnie wiele informacji.


"Sex Story - Historia seksu od małp do robotów"
O tym tytule czytamy po raz trzeci.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-29, 22:22   

Od "Paradoksu" dzisiejszej nocy takie oto trzy nowe materiały, za które oczywiście dziękujemy :-D :

1. "Sześć dekad z Green Lanternem - jubileusz Hala Jordana!" - wypowiada się Przemysław Mazur:Cytat:
Tymczasem to właśnie dzisiaj upływa równo sześćdziesiąt lat odkąd przyszły, najwybitniejszy przedstawiciel Korpusu Zielonych Latarni został po raz pierwszy przedstawiony w publikowanym przez ówczesne DC Comics dwumiesięczniku "Showcase vol.1".

Cytat:
Oto bowiem 28 lipca 1959 r. do dystrybucji trafił 22 numer tego tytułu zawierający trzy opowieści z udziałem rzeczonego osobnika. "S.O.S. Green Lantern" (notabene reprodukowany w dwudziestym trzecim tomie "Wielkiej Kolekcji Komiksów DC Comics"),


"Sześć dekad z Green Lanternem - jubileusz Hala Jordana!"

2. "Amazing Spider-Man. Globalna sieć" #3: "Demonstracja siły" - recenzuje Marcin Andrys:Cytat:
"Amazing Spider-Man. Globalna sieć to" niejako łabędzi śpiew Slotta. Autor, który przez lata prowadził za rączkę Spider-Mana, dokonywał istotnych rewolucji w jego życiu, a także dostarczył świeżego Superior Spider-Mana, zagubił gdzieś instynkt do kreowania zajmujących historii.

Cytat:
Jako deser po niezbyt smacznym daniu głównym do tomiku dołączono jeden ze starych annuali.


"Amazing Spider-Man. Globalna sieć" #3: "Demonstracja siły"
To czwarta wizyta tego albumu.

3. "Strzeżcie się, olbrzymy!" i "Strzeżcie się, smoki!" - a teraz Jarosław Drożdżewski:Cytat:
Przy całej swojej radosnej i humorystycznej atmosferze jest to też jednocześnie wartościowa pozycja. Pozycja, w której nie brakuje pewnych klisz czy rozwiązań, które są już nam znane z innych tytułów, ale tak przedstawione, że nie przeszkadzają i nie wywołują w nas znudzenia i poczucia z cyklu "znów to samo".

W całość tej sympatycznej i optymistycznej opowieści doskonale wpisują się rysunki Rosado. Najlepszy do tego "cartoonowy" styl udanie oddaje nastrój lekkiej przygodowej historii.


"Strzeżcie się, olbrzymy!" i "Strzeżcie się, smoki!"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-08-27, 06:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-30, 15:18   

A dzisiaj po obiedzie omówienie zatytułowanego "Odstrzał" piątego tomu "Lazarusa" - pisze Marcin Andrys - uśmiechy dla Was "Paradoksie" :-D :Cytat:
Greg Rucka nie bawi się w półśrodki, ale też nie brnie nachalnie w sceny bezpardonowej jatki. Dla niego zawsze najważniejsze są relacje między postaciami, knucie nawet wewnątrz jednej rodzin, a także osobiste rozterki Forever. Jej obecna sytuacja wymaga nie lada determinacji i uwierzenia słowom swojej rodziny.

Cytat:
Rucka więcej uwagi poświęca na rozgrywki wewnątrz rodzinnej struktury, traktując wojenne poczynania jako zasłonę przed przejęciem inicjatywy.


"Lazarus" #5: "Odstrzał"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-30, 18:57   

Jest wieczór... A więc ponownie "Paradoks" - materiał nadesłał autor wypowiedzi - Marcin Chudoba - bardzo dziękujemy :-D :

Zatem po raz drugi na forum "Miasto nagrobków":Cytat:
"Miasto nagrobków" to zdecydowanie najlepsza opowieść zawarta w omawianym tomie. Przepełnia ją gęsty klimat niepewności oraz zbliżającego się nieszczęścia, czyhającego na nieświadomych bohaterów. Dziesięć pozostałych komiksów prezentuje bardzo nierówny poziom, a co najgorsze, niektóre z nich (jak choćby oparte na motywie złego miejsca "Dom przyjaciół" oraz "Okno sąsiadki") można wrzucić śmiało do jednego worka z pulpowymi opowiadaniami oraz "strasznymi" historyjkami na dobranoc.


"Miasto nagrobków"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-31, 09:20   

A co w dniu dzisiejszym od tego serwisu? A to:

"Rick and Morty" #5 - pisze Miłosz Koziński:Cytat:
Polskie wydanie "Ricka i Morty’ego" łączy w jednym tomie kilka publikacji zachodnich i w piątej odsłonie widać to szczególnie wyraźnie. Zbierając materiał do publikacji, polski wydawca poszedł w drobnicę i wśród trzech historii, które znalazły się w niniejszej pozycji, oferuje czytelnikom zaledwie jedną dłuższą fabułę dopełnioną dwoma krótszymi formami i całą garścią czegoś, co sam komiks określa jako "dodatkowe historyjki", a co w gruncie rzeczy sprowadza się do rozpisanego na dwóch do czterech stronach żartu.


Dzięki :-D

"Rick and Morty" #5
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-31, 17:10   

I jeszcze coś na wieczór - cieszymy się z tego oczywiście :-D :

"Punisher MAX" #6 - omawia jako drugi Przemysław Mazur:Cytat:
Można byłoby pokusić się o stwierdzenie (do tego nie bez przejawów rozczarowania): "Ale to już wszystko było...". Potencjalnych nabywców tegoż obszernego druku zwartego wypada jednak zapewnić, że mimo tej okoliczności zespołowi scenarzystów kontynuujących "siekę" pomysłodawcy "Chłopaków" udało się dopisać do swoistej "kroniki" poczynań Zameckiego zajmujące "rozdziały". Wysokooktanowa rozrywka przy wtórze wystrzałów, eksplozji i gęsto ścielącego się trupa jest zatem gwarantowana.


"Punisher MAX" #6
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-01, 08:02   

A oto co dzisiaj rano! - super :-D :

1. "Jessica Jones" #2 "Sekrety Marii Hill" - recenzuje Marcin Andrys:Cytat:
Podobnie jak Hill pogrywa z Jones identycznie robi Bendis z czytelnikiem. Niegdysiejsza bohaterka, a obecnie detektyw stara się poukładać życie osobiste, nawiązać dialog z mężem, uzyskać jego przebaczenie, co w przypadku tak silnego charakteru nie jest rzeczą łatwą. Bendis daje tu podpis emocjonalnej manipulacji, bo z jednej strony przedstawia małżonków mających się ku sobie, z drugiej cały czas trzyma ich na dystans. Szpiegowską historię nasącza wyraźnie dramatem obyczajowym, który wysuwa się na czoło, a sporadyczne pojawianie się Hill w kadrze należy uznać za chwilowy przerywnik.


"Jessica Jones" #2 "Sekrety Marii Hill"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
Materiały o tomie pierwszym

2. "Okładki październikowych premier Egmontu":Cytat:
Wydawnictwo Egmont zaprezentowało pakiet październikowych tytułów komiksowych, który jest już dostępny w przedsprzedaży w ich sklepie internetowym. Zapraszamy do zapoznania się z okładkami tych tytułów, które trafią do sprzedaży 9, 16, 18, 23 i 24 października. Ostatnią premierą miesiąca będzie 38. tom Asteriksa zatytułowany Córka Wercyngetoryksa. Okładka tego albumu nie została jeszcze ujawniona.


"Okładki październikowych premier Egmontu"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-01, 19:34   

Zaś wieczorem taki oto materiał :-D

"Bumblebee" - recenzja wydania DVD. Analizuje Miłosz Koziński - podziękowania :-D :Cytat:
W kwestii fabuły mamy do czynienia z powrotem do korzeni. Żadnych apokaliptycznych konfliktów, kosmicznych kolizji czy globalnych inwazji.

Cytat:
Akcja zawiązuje się szybko i jest spójna, a fabuła rozgrywa się w zasadzie w obrębie jednego miasteczka, dzięki czemu scenarzystom udało się uniknąć większych scenariuszowych głupot i skakania od jednej lokacji do drugiej.

Cytat:
"Bumblebee" to dla zmęczonej i puchnącej od fabularnego bełkotu serii prawdziwy powiew świeżości. Zmniejszenie skali konfliktu i ograniczenie ilości robotów zdecydowanie wyszło produkcji na plus. Prostsza, a jednocześnie bardziej skupiona na bohaterach fabuła oraz skromniejsza, ale lepiej ukazana akcja sprawiają, że przygody "Trzmiela" ogląda się zdecydowanie lepiej niż ostatnie z filmów o transformerach.


"Bumblebee" - recenzja wydania DVD
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-02, 07:02   

Rano rzecz jasna następny! :-D :

Marcin Andrys recenzuje album "II Wojna domowa" - dzięki :-D :Cytat:
Należy oddać Bendisowi, że recykling, któremu podaje sprawdzone historie, wychodzi mu nadzwyczaj dobrze. Bo mimo całej wtórności i braku wykorzystania istotnych graczy w tym dynamicznie zmieniającym się układzie superbohaterskich sił na szczycie Marvela nakreślił na tyle emocjonującą i dramatyczną opowieść, że chce się poznać jej finał. Mimo że twisty są łatwe do przejrzenia. Ogromna to zasługa relacji budowanej między głównymi protagonistami, poznawania bliżej ich słabostek, a także systemu wartości, którym się kierują.


"II Wojna domowa"
Pierwszy artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-03, 04:51   Na interesujące powitanie dnia taki oto artykuł od "Paradoksu". Wojciech Wilk omawia tom drugi "Vei":Cytat:
Pomiędzy pierwszym i drugim tomem "Vei" istnieje ta różnica, że w pierwszych pięciu rozdziałach przedstawiona była droga, którą młoda dziewczyna przebyła, aby ‎dostąpić zaszczytu reprezentowania swoich bogów, a w kolejnych sześciu jest już ona ukształtowaną postacią, której celem jest walka ku chwale Jotunów i w celu ocalenia własnego życia.

Cytat:
Na kadrach komiksu nie brakuje brutalnych, krwawych scen, które nie zawsze dobrze komponują się z cukierkowym charakterem całości.

Cytat:
Nadmierne skojarzenia z operami mydlanymi mogą psuć trochę odbiór tego dzieła, lecz oprócz dobrej rozrywki "Vei" na pewno sprawdza się jako ciekawostka – reprezentant komiksu szwedzkiego, którego na naszym rynku właściwie nie ma.


"Vei" #2

Dziękujemy :-DA wtóruje Mu Tomasz Drabik:

Cytat:
Poniekąd jest to klasyczne wydanie mitologii, jednak przepełnione artystyczną wizją twórców tej historii. Pojawiają się wątki konfrontacji bogów z Asgardu i Olbrzymów oraz motyw Ragnaroku. Umiejętne wykorzystanie tych motywów daje mnóstwo satysfakcji z lektury, a kreacje postaci sprawiają, że mamy wrażenie jakby wprost przeniesione zostały z mitologii.

Cytat:
Wariacja na temat skandynawskiej mitologii dobiegła końca. Pierwszy tom był pewnego rodzaju nowością na polskim rynku i zarazem wprowadzeniem do historii. Druga odsłona "Vei" pokazuje, do czego to wszystko zmierzało. Całość to wielki turniej ukazany z epickim rozmachem, który swoimi kadrami bawi i intryguje na wiele różnych sposobów.


"Vei" #2
Nasze zasoby
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-03, 11:58   

A teraz o... filmie ;) - "LEGO Przygoda" 2 - wrażeniami dzieli się Marek Kamiński:Cytat:
Niektóre rozwiązania fabularne mogą mile zaskoczyć odbiorców. Po raz kolejny duet Phil Lord i Chris Miller zadbali o to, aby moralizatorstwo i zwroty akcji zostały podane w ciekawej, oryginalnej formie. I za to im chwała, bo LEGO Przygoda 2 jest świetnym filmem dla widza w każdym wieku, choć jednak bardziej docenią go starsi odbiorcy, gdyż...

Cytat:
Różne inkarnacje Mrocznego Rycerza z filmów zostaną wspomniane w dość zabawny sposób, nie zabraknie też kilku zabawnych kostiumów. Tu i ówdzie przemkną nam znajome twarze i obiekty w splastikowanej wersji. Pewne drzwi mogą za jednym zamachem zainteresować fanów: Strefy mroku, Gwiezdnych wrót czy też 2001: Odysei kosmicznej. Zdezelowana i skąpana w piasku Statua Wolności to kolejny pakiet nawiązań.


"LEGO Przygoda" 2
Wiadomości o produkcji w "Wikipedii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-04, 05:34   

Oto co na dzień dobry od tego serwisu:

"Superman" #6: "Imperius Lex" - pisze Damian Maksymowicz:Cytat:
Całą mitologia Czwartego Świata (Apokolips, Darkseid, Mister Miracle, Nowi Bogowie...) to dzieła nieprzeciętnego Jacka "Króla" Kirby’ego. Toporne pod względem dialogów, za to z koncepcjami większymi niż czasy, w których powstała i oprawą graficzną, która wciąż robi kolosalne wrażenie.

Cytat:
Otwierająca tom historia wpada w ramy przeciętności i jedyne, co pozwala ją zapamiętać to przedstawienie Apokalips i jej mieszkańców przez Douga Mahnke.

Cytat:
Znacznie lepiej prezentuje się kolejna historia duetu Tomasi i Gleason.

Cytat:
Najlepsza opowieść, którą znajdziemy w szóstym tomie, została napisana przez Jamesa Robinsona. Superman i syn próbują uratować planetę, którą czeka rychły koniec wzorem Kryptonu. Jest to ciekawy komentarz dotyczący szkodliwości fanatyzmu religijnego, albowiem mieszkańcy planety siłą sprzeciwiają się zaoferowanej im pomocy.


"Superman" #6: "Imperius Lex"

Dzięki serdeczne :-D

Nie jest to oczywiście nowość na forum
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-05, 08:30   

A od "Paradoksu" o także już rekomendowanym tytule "Audubon. Na skrzydłach świata" - opowiada Piotr Dymmel - dziękujemy :-D :Cytat:
Dziś z trudem daje się walczyć z przekonaniem, że metoda pracy i swoista filozofia życia czyniłyby z Audubona nieomal modelowego psychopatę. W jednej z najbardziej niepokojących scen komiksu odkrywca daje przerażonemu asystentowi, lekcję poglądową owej metody. Na jego oczach poddaje upolowaną sójkę skrupulatnej sekcji zwłok, po czym "naprawia" ptaka tak, by sprawiał on wrażenie żywej istoty, tłumacząc, że piękno ptaka ujawnia się w jego żywotności, nieskrępowanej woli życia. Lekko schizofreniczne, nieprawdaż?

Cytat:
"Audubon. Na skrzydłach świata" to komiks ciekawy, prezentujący polskiemu czytelnikowi sylwetkę postaci wybitnej i wielowymiarowej. Jest jednocześnie opowiedziany spokojnym rytmem podziałów na klasyczne kadry, których porządek jedynie w kilku miejscach zostaje złamany w celu zaprezentowania scen opisujących sny czy wizje pogrążonego w gorączce bohatera. Tokowi tej uporządkowanej narracji towarzyszy zgaszona, pastelowa paleta barw i delikatny, pozbawiony szczegółów rysunek.


"Audubon. Na skrzydłach świata"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-06, 06:04   

Od "Paradoksu" na powitanie dnia artykuł na temat pozycji "Star Wars Legendy": "Agent Imperium: Żelazne Zaćmienie":Cytat:
"Żelazne zaćmienie" podąża schematem fabuły większości filmowych przygód 007. Zaczyna się od finału poprzedniej misji, przechodzi przez briefing u M (w tej roli dyrektor Imperialnego Wywiadu Armand Isard, ojciec niesławnej Ysanne z serii "X-Wingi") i pobranie sprzętu u Q, a następnie mamy już właściwą historię. Historię z wartkimi pościgami, wybuchowymi strzelaninami, pięknymi kobietami wręcz rzucającymi się w ramiona Crossa, wspaniałymi przyjęciami w galowych wdziankach i finałowym starciem z wielkim, brzydkim i lekko karykaturalnym Złym. Ponownie – kto nie czuje się w tych klimatach, komu nie odpowiada stosunkowo niewyrafinowane przekopiowanie stylistyki bondowskich filmów na Star Wars, temu ten komiks stanowczo odradzam. To rzekłszy, fabuła jest dobrze skonstruowana, trzyma w napięciu i oferuje dwa czy trzy soczyste twisty. Ponadto, jest perfekcyjnie ugruntowana w reszcie starego kanonu; oprócz Isarda, przewija się tu wiele elementów znanych z innych dzieł, m.in. Sektor Korporacyjny (wytwór "Przygód Hana Solo" Briana Daleya) czy Iaco Stark (główny bohater "Wojny nadprzestrzennej Starka"). Ale to akurat nie powinno dziwić, wszak scenarzystą jest gwiezdnowojenny weteran, John Ostrander.


Dziękujemy :-D

"Star Wars Legendy": "Agent Imperium: Żelazne Zaćmienie"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12