Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas na komiks
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-06-28, 12:29   

"Premiera roku" - Sylwester Wilk i Jego zdanie o "Prison Pit" #1:Cytat:
Te rysunki są groźne, sieją zagładę, ale są także balsamem na moje serce. Mam wrażenie, jakby występujące w nim postacie uciekły z ostatnich stron moich zeszytów, które prowadziłem w szkole średniej.

Cytat:
Można by sądzić, że Prison Pit to nie jest dzieło dla każdego. Potrzeba dużej dozy tolerancji na żarty w bardzo (ale to bardzo) kiepskim stylu. Jeżeli więc nie jesteś w stanie obejrzeć choćby jednego odcinka Kapitana Bomby od początku do końca, to po omawiany komiks nie sięgaj. Jednakże istnieją też poważne powody, aby Prison Pit przeczytać. Jest to narracja graficzna.


"Prison Pit" #1
Pierwsze dwie wypowiedzi + dodatkowe wiadomości
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-11, 08:48   

Sylwester Wilk omawia "Baboon!":Cytat:
Baboon to zakamuflowana historia o miłości, odchodzeniu, stratach i odrzuceniu. Drga ona gdzieś na drugim planie i nie wypływa zbytnio na wierzch, a szkoda. Pewnie w innym przypadku lektura stałaby się zbyt poważna, a komiks pewnie nie byłby w targecie dziecięcym. Na otarcie łez Pau dostarcza elementy, które bez problemu wzbudzają zachwyt u małego chłopca tkwiącego w centrum mojej duszy.

Cytat:
Całość ubarwiają kolorowe i dynamiczne rysunki, w których tajemniczy styl pawiana wychowanego przez lamparcicę wybija się na pierwszy plan.


"Baboon!"
Powoli ale powiększają się nam materiały o tym tytule :)
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-13, 08:24   

"Karo" jest czwartą, która pisze o "Olimpo Tropical":Cytat:
Jak już napisałam we wstępie, nie jestem niegrzecznym chłopcem. Jestem wrażliwą kobietą. Pierwsze wrażenie, jakie wzbudził we mnie ten komiks, było bardzo negatywne. Jednak im bliżej poznawałam głównego bohatera, jego życie, warunki panujące w dzielnicy, tym mocniej mnie to poruszało. Gdzieś w środku odezwał się we mnie instynkt macierzyński, który kazał postawić się w roli tego chłopca. Chłopca, który musiał podejmować zbyt trudne decyzje jak na swój wiek. Kalekę, który, napiętnowany swoją ułomnością, szukał sposobu, żeby się dowartościować i zyskać należny mu szacunek.


"Olimpo Tropical"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-17, 09:08   

Sylwester Wilk i piąte omówienie pierwszego tomu "Przygód wielkiego wezyra Iznoguda":Cytat:
Gościnny w połowie lat sześćdziesiątych na łamach magazynu Record powołał do życia postać, która u podstaw miała być przesiąknięta złem. Jego imię zaczyna mieć sens, gdy wypowie się je na głos, sylabizując zgłoski. W ten sposób można się dowiedzieć, że główny charakter serii IS NO GOOD. Tak zdefiniowaną postać scenarzysta umieszcza w świecie z Baśni tysiąca i jednej nocy. Latające dywany, zaczarowane lampy, dżinowie i inne czary są tu jak najbardziej na miejscu. Dodatkowo należy wiedzieć, że wezyr, z arabskiego oznaczający pomocnika, był w cesarstwie islamskim drugą najważniejszą osobą. Pierwszą, co oczywiste, był kalif.


"Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" #1
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-18, 09:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-31, 07:44   

Sylwester Wilk tak oto opowiada o "Wielkim Złym Lisie":Cytat:
Benjamin Renner w swoich definicjach nie jest odkrywczy. Stawia przed nami, tak jak dziesiątki autorów książek dla dzieci przed nim, antropomorficzne zwierzęta odgrywające humorystyczne sceny.

Cytat:
Wydarzenia, które opisywane są w komiksie, pozornie tylko mogłyby wydarzyć się na jakimkolwiek podwórku.

Cytat:
Jednakże wydarzenia z Wielkiego Złego Lisa ze względu na poziom intrygi i zawiłość relacji mogą się przydarzyć już tylko ludziom.


"Wielki Zły Lis"
To co było do tej pory
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-08-09, 03:26   

"Nie stronię od stronniczości" - "Star Wars Komiks" #81 (03/2019): "Walka o kryształy" po raz drugi na forum - dzisiaj w opinii "Karo":Cytat:
Kolorystyka, nasycona czerwienią i ciemnymi barwami, Wszechogarniające przygnębienie w dialogach, spięcia między Leią a Lukem, jak zawsze pewny siebie i nieco cyniczny Han. To wszystko sprawia, że z jednej strony czuje się klimat Star Wars, z drugiej, nawet wiedząc co wydarzyło się dalej, czytelnik jest przejęty i sam zastanawia się jakie wybory byłyby najlepsze.


"Star Wars Komiks" #81 (03/2019): "Walka o kryształy"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-12, 06:43   

Sylwester Wilk tak pisze o części pierwszej tytułu "Czarny młot" #3: "Era zagłady":Cytat:
W komiksie Czarny młot Era Zagłady Część 1 Tom 3. znalazły się dwa duże nawiązania do dwóch największych dzieł z lat 90. Bohaterka najpierw zostaje wrzucona do piekła, wywołując u czytelnika skojarzenia z komiksem Mike’a Mignoli, Hellboy, po czym odwiedza krainę mistrza opowieści, by zasiąść razem z nim i jego rodzeństwem do stołu, czym oczywiście nawiązuje do Sandmana autorstwa Neila Gaimana.

Cytat:
W tym miejscu muszę się przyznać, że trzecim tomem Czarnego Młota jestem troszkę zawiedziony. Może tragedii nie ma, nadal jest to komiks na dobrym poziomie. Jednak te dwa kroki poza świat kalesoniarzy nie wyszły głównemu wątkowi na dobre.


"Czarny młot" #3: "Era zagłady" #1
To czwarte odwiedziny tej opowieści.
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-09-15, 16:03   

W dniu dzisiejszym "Mój nowojorski maraton" a przy klawiaturze ponownie Sylwester Wilk":Cytat:
Obok komiksu "Mój nowojorski maraton" dałoby radę postawić jeszcze kilka biograficznych opowieści biegaczy amatorów. Bez trudu wyłowić by można punkty wspólne. Bieganie zmienia wiele w życiu szczurków biurowych, ustanawia nową politykę w organizmie. Do będącego w letargu ciała zostaje wpuszczony przewiew niczym do zatęchłej piwnicy świeża bryza. Gdy stan zaczyna się stabilizować, przychodzi decyzja o zmierzeniu się z maratonem.

Cytat:
Komiks Samsona pokazuje drogę do biegu, środki, okoliczności, które większość z biegaczy zna. Zwłaszcza tych amatorskich. Poznać więc można trochę ten świat. Polecam tę pozycję tym, którzy denerwują się, gdy stoją w korkach. Na stronach komiksu bez trudu można poczuć skrajne emocje towarzyszące biegaczom. Emocje, które wzbudzają we mnie wspomnienia ze startów, w których brałem udział.


:idea:

"Mój nowojorski maraton"
Poprzednie cztery analizy

A tutaj jeszcze tekst Mai Skowron:

Cytat:
Gdy bohater godzi się już z myślą, że nie zdobędzie 200 tysięcy dolarów za zwycięstwo w nowojorskim maratonie, cel ogranicza do ukończenia biegu, a swoje zmagania postanawia przedstawić w formie komiksu. Kupuje w tym celu kamerkę, którą przez cały czas trwania imprezy rejestruje przemierzanie królewskiego dystansu. Efektem jest przezabawny komiks będący laurką wystawioną najbardziej pionowemu z miast, ale i człowiekowi, który mówi „nie” swoim ograniczeniom i słabościom. Razem z Sébastienem przemierzamy więc kolejne dzielnice Nowego Jorku oraz kolejne etapy walki z samym sobą – od początkowej euforii, przez zadowolenie z siebie i dumę (podsycaną spotykanymi na trasie kibicami, którzy łechtają ego biegaczy transparentami w stylu "Runners are sexy"), po moment, w którym wysokie stężenie narcyzmu startujących przechodzi w ból nie do zniesienia. Cały proces wzbogacają zabawne scenki z wnętrza organizmu Sébastiena, trochę przypominające animowany serial pt. Było sobie życie – tam także obserwowaliśmy zamieszanie, jakie w organizmie wywołują różnego rodzaju zmiany, którym poddajemy nasze ciało.


:-D

"Mój nowojorski maraton"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
  
 
 
     
jacek Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 9753
Skąd: Puławy
Wysłany: Wczoraj 10:00   

i

Sylwester Wilk tak pisze o trzecim tomie "Usagi Yojimbo Sagi":Cytat:
Japonia rodziła swoich bohaterów w czasach feudalnych, kiedy to mistrzowie miecza władali katanami. Dzisiaj tak jak mieczem tnie się tylko słowem, czemu zasłona internetu sprzyja. Trzymam w ręku broń pod dość suchym tytułem "Usagi Yojimbo Saga" Księga 3.

Cytat:
Czemu Ironia i Sarkazm są tak groźne w Internecie? Podczas konwersacji wypowiedzi tego typu niesione są na odpowiedniej intonacji, a często towarzyszy im też mimika. W komentarzach pisanych tego nie ma, więc łatwo można nie wyłapać drugiego dna wypowiedzi. W ograniczonych warunkach trzeba sobie radzić równie zwinnie, gdy w czarno-białym komiksie chce się przedstawić bohatera pomalowanego na zielono. W takich miejscach jak to, autor pokazuje prawdziwy kunszt. Brawo!


"Usagi Yojimbo Saga" #3

Zaległa recenzja autorstwa "Broken Tooth":

Cytat:
Najnowsza, trzecia księga, zbierająca albumy “Maska demona”, “Ostrze bogów II” i “Bezksiężycowa noc”, to kolejny dowód potwierdzający niezwykły kunszt autora zarówno do snucia wciągających opowieści jak i wiernego odwzorowywania realiów feudalnej Japonii.

Cytat:
"Usagi Yojimbo" to wciąż jedna z najlepszych i najbardziej dopracowanych serii komiksowych, która jednocześnie uczy i bawi. To świetna pozycja zarówno dla młodszych czytelników jak i tych starszych, w komiksach szukających czegoś więcej niż tylko bezrozumnej rozwałki. To także doskonale zilustrowane historie, które choć łączą się w większą całość, świetnie nadają się do czytania bez znajomości poprzednich.


"Usagi Yojimbo Saga" #3
Wcześniejsze dwie analzy
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13