Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę kupiliście ostatnio?
Autor Wiadomość
Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2019-02-21, 14:43   

U mnie pojawiło się dużo nowych książek, ponieważ urządziłam ostatnio (z poślizgiem dwumiesięcznym;) imprezę urodzinową. Głupio mieć urodziny w grudniu, bo zawsze święta wchodzą w paradę. Zazwyczaj świętuję zatem z przyjaciółmi w styczniu, ale tym razem się opóźniło:)

Na mojej półce zawitały zatem - Kobieta w bieli Collinsa w pięknym, nowym wydaniu, Opowieść o dwóch miastach Dickensa, Wyznaję Cabrego, nowiutkie wydanie Upiornej opowieści Strauba i Egzorcysty Blatty'ego, obie z Vespera (uwielbiam to wydawnictwo, na Walentynki dostałam też Portret Doriana Graya i Doktora Jekylla), Pokuta McEwana oraz Wzlot i upadek D.O.D.O. Neala Stephensona i Nicole Galland. W przyszłym tygodniu zaś planuję zamówić sobie "Anatomia i fizjologia zwierząt domowych - podręcznik dla techników weterynarii" :mrgreen: A w dalszej kolejności Teatro Grottesco Ligottiego i kolejne z Vespera - Trzech panów w łódce (nie licząc psa), Muzeum dusz czyśćcowych, Omen i pewnie kolejne. Bardzo kusi mnie Poe z tej serii (no piękne wydania, co poradzę:), ale próbuję się miarkować, przecież mam go dużo. I tak pewnie w końcu ulegnę;)

autorka1290

Wysłany: 2019-02-21, 20:03   

Ostatni nabytek to: ,,W czepku urodzone. O niewidzialnych bohaterkach szpitalnych korytarzy".

Rozczarowałam się tą pozycją. Nie tylko z punktu wydawniczego, ale także jako pielęgniarka. Spodziewałam się czegoś więcej po tej książce, a dostałam wyrywki rozmów, które niczego nie wnoszą.

Natomiast na uwagę zasługuję druga książka: ,,Pielęgniarki" Christie Watson. Jedna z lepszych pozycji dotyczących pielęgniarstwa. Premiera w tym samym dniu co ,,W czepku urodzone...", ale przeszła bez większego echa, a szkoda. Merytorycznie bardzo dobrze napisania. Minus, że dotyczy pielęgniarki, która pracuje w Londynie, ale bardzo rzetelnie pokazana praca pielęgniarek.

Pułapka życia - Klaudia Morawa

www.klaudiamorawa.com

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-03-01, 17:34   

Ravena napisał/a:
O rany, czy w tym pięknym nowym wydaniu?

Marginesy, 2019, więc chyba tak. Rzeczywiście jest ładne, dopracowane, bez błędów. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Aura 
dama z książką

Wysłany: 2019-03-03, 21:44   

"Domostwo błogosławionych" Cathrynn Valente :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2019-03-04, 10:16   

Byłam w sobotę w Auchan po indyka na niedzielę i wyszłam z Gaimanem - "Ocean na końcu drogi". Mój wymarzony... :lol:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Bruixa 

Wysłany: 2019-03-24, 20:30   

W Media Markt znalazłam przecenioną trylogię z Hebrydów Petera Maya, tj. "Czarny dom", "Człowiek z wyspy Lewis" i "Jezioro tajemnic". A w Biedronce bodajże "Ziemię obiecaną" Reymonta.

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2019-04-03, 09:45   

Postanowiłam co miesiąc uzupełniać swoją biblioteczkę weterynaryjną jedną pozycją albo pozycjami w łącznej granicy 100-130 zł. Wczoraj Piotrek przyniósł mi zatem z Bonito "Techniki opatrywania i unieruchamiania urazów u małych zwierząt" oraz "Od objawu do rozpoznania: postępowanie diagnostyczne u małych zwierząt". Na przyszły miesiąc - "Leczenie stanów nagłych u małych zwierząt" :)

Wymyśliłam sobie, że na pierwszy rzut będę kupować te książki, które mogą mi się przydać (chociaż wolałabym nie!) również na co dzień, w razie gdyby trzeba było np. opatrzyć coś u któregoś z moich czwórłapów przed pójściem do weta.

Bruixa 

Wysłany: 2019-05-14, 00:46   

Zainteresowały mnie niektóre nazwiska spośród 24 wywiadowanych osób i szata graficzna. Przypomniałam sobie książki z własnego dzieciństwa. Wiele tytułów i nazwisk się powtarza, niektórych nie znam, kilku mi brakuje.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2019-05-25, 16:21   

Stephenson - Epoka diamentu
Stephenson - Panathema
Głos Lema
Kańtoch - Niepełnia
Simmons - Upadek Hyperiona
Vandermeer - Zrodzony
Brunner - Na fali szoku
Priest - Człowiek z sąsiedztwa
Gibson - Trylogia ciągu
Shepard - Piękna krew

Ebooki.
www.lowking.pl

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2019-05-26, 08:05   

Dużo dobrych rzeczy Razjelu - gratulacje! :) Zwłaszcza ciepło spoglądam na Simmonsa i Stephensona. :)

A ja wczoraj odwiedziłem Warszawskie Targi Książki i wyszedłem z "Nie ma czasu" Ursuli LeGuin.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2019-05-26, 15:15   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Dużo dobrych rzeczy Razjelu - gratulacje! :) Zwłaszcza ciepło spoglądam na Simmonsa i Stephensona. :)

A ja wczoraj odwiedziłem Warszawskie Targi Książki i wyszedłem z "Nie ma czasu" Ursuli LeGuin.

Jakoś tak się składa, że mam już 4 książki Stephensona i 3 Simmonsa, a jeszcze żadnej nie czytałem :lol:
www.lowking.pl

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2019-05-26, 19:10   

Udało mi się upolować "Harry'ego Pottera i Czarę Ognia" po okazyjnej cenie. Zależalo mi na pierwszym wydaniu, ponieważ te nowe do mnie nie przemawiają zupełnie.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2019-05-27, 11:56   

Dzień Matki przyniósł mi: "Mam na imię Jutro" Damiana Dibbena i "Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu" Anny Lange :)

Lektury Kawoholiczki

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2019-06-09, 08:50   

Serotonina - Houellebecq'a
Nie ma czasu - Ursuli LeGuin

Panna Jeż 

Wysłany: 2019-08-20, 13:50   

Pisałam kiedyś, że kupuję tylko te książki, które przeczytałam i zechciałam mieć na własność. Bo jak wiecie lub nie wiecie, do ulubieńców wracam zawsze, czasem wielokrotnie. Ostatnio odeszłam od tej zasady i kupiłam trzy książki w ciemno. No może nie do końca, bo znam autorów i wiem, czego się spodziewać. Niestety kupno tych książek nie odpędziło ode mnie czytelniczego kryzysu. Wszystkie trzy stoją na półce i czekają.

Khaled Hosseini "I góry odpowiedziały echem"
Lisa See "Sieć rozkwitającego kwiatu"
Kate Morton "Córka zegarmistrza"
Ostatnio zmieniony przez Panna Jeż 2019-08-21, 20:33, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu