Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Planeta Marvel
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-04-26, 16:50   

"What If? Peter Parker Became The Punisher" #1 (2018) - omawia "Lynn" a podrzuciła redakcja serwisu, której dziękujemy z radością :-D :

Cytat:
Na samym początku pomysł połączenia Mściciela z czaszką na klacie i Pajączka wydawał mi się ciekawy, ale patrząc na ten dziwaczy miks i sposób poprowadzenia akcji, uważam, że to nie był to dobry pomysł. Te dwie osoby zwyczajnie do siebie nie pasują. Czytelnik, który jest zakorzeniony w komiksach Marvela, zawsze będzie pamiętać superbohaterską postawę Petera oraz jego chęć przekazywania wrogów wymiarowi sprawiedliwości. Za to Punisher zawsze będzie mrocznym mścicielem, który nie może liczyć na prawo i sam musi wymierzać sprawiedliwość.

"What If? Peter Parker Became The Punisher" #1 (2018)

jacek 

Wysłany: 2019-04-27, 13:32   

"Na skraju upadku" - "Avengers: Edge of Infinity" #1 (2019) - pisze "WKP":

Cytat:
Już lepiej byłoby zostawić ich w spokoju, pewnie wyrządziliby sobie większą szkodę, niż herosi im, a tak dostajemy nudny komiks. Najpierw dużo gadania, z którego nic nie wynika, potem akcja. A potem przewracamy stronę i zostaje pytanie: a co ja w ogóle właściwie przed chwilą przeczytałem? A zresztą, nieważne. Krótkie było.

:mrgreen:

"Avengers: Edge of Infinity" #1 (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-04-29, 04:50   

"To już jest koniec" A od "Planety Marvel" w dniu dzisiejszym - dzięki :-D artykuł o... "Avengers: Endgame" (2019). Analizuje tym razem "SQ":

Cytat:
Nie dość, że całość trwa trzy godziny, to gdy przyjrzymy jej się bardziej wnikliwie, możemy stwierdzić, że przypomina ona trzy zupełnie różne, aczkolwiek perfekcyjnie pasujące do siebie filmy, które zmontowano ze sobą. Do tego każdy kompletnie odbiega swoim klimatem od poprzednich. Jest tu chyba wszystko.

Cytat:
Chętnie zdradziłbym Wam coś więcej, ale nie chcę. Nikt przecież nie lubi spoilerów, prawda? No właśnie. W każdym razie, ja jestem niesamowicie zadowolony po seansie. Wzruszyłem się na nim kilkukrotnie, zdziwiłem, zaśmiałem, a wychodząc z kina koniec końców stwierdziłem, że doczekałem się godnego, jakby nie patrzeć, zamknięcia trzeciej fazy Kinowego Uniwersum Marvela, chociaż tym właściwym jej finałem będzie dopiero Spider-Man: Far From Home.

"Avengers: Endgame" (2019)

jacek 

Wysłany: 2019-05-02, 20:18   

Dzisiaj wieczorem takie oto trzy nowe omówienia - dziękujemy :-D :

1. "Thanos" (2019) #1 - analizuje "Rose (Vombelka)":

Cytat:
Wiedziałam, że z miłości robi się głupie czy irracjonalne rzeczy, ale Thanos przebija wszystko. Jedna scena szczególnie utkwiła mi w pamięci, [SPOILER] szczególnie, gdy pozbawia życia małe dziecko. Ten moment po prostu mnie przeraził i wzruszył, i choć zdaję sobie sprawę, że Gamora przeżyła, bałam się o nią. Zastanawia mnie w jakim kierunku potoczy się jego historia i czy w końcu osiągnie zamierzony cel, zanim wybije wszystkie istoty we Wszechświecie.

"Thanos" (2019) #1
Rano także był tekst o tym tytule

2. "Avengers: The Barbarians" - "Savage Avengers" (2019) #1 - recenzuje "WKP":

Cytat:
Owszem, to wszystko już było, fabuła na kolana nie powala, a włączenie Conana do głównego nurtu uniwersum wydaje się być zagraniem podobnym do wciśnięcia tam zabranej ze Spawna Angeli – z tym, że konsekwencje wydają się mniejsze i mniej istotne.
To, co jednak ratuje ten zeszyt, to jak zawsze świetne rysunki Deodato Jr. Realistyczne, szczegółowe, drobiazgowe a przy okazji naprawdę wpadające w oko.

"Savage Avengers" (2019) #1

3. "Runaways" #3 - a teraz "Dee Dee":

Cytat:
Podczas lektury odniosłam też wrażenie, że seria straciła nieco swojego młodzieżowego sznytu. Owszem, ponownie pojawiają się tu wątki wprost z teen dramy, które przypominają nam o tym, że bohaterowie wciąż są nastolatkami, mają nastoletnie problemy i buzują w nich hormony, jednak nie jest to już aż tak odczuwalne. Po części wynika to oczywiście z przebytej przez nich drogi, jednak zdecydowanie brakowało mi w tej historii odrobiny luzu, który tak bardzo przypadł mi do gustu wcześniej.

"Runaways" #3
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
To co było o tomie drugim oraz wcześniej o pierwszym

jacek 

Wysłany: 2019-05-03, 13:12   

"Mega Marvel" #01 (1/1993): "Spider-man. Torment" - pisze "WKP" a dla redakcji serwisu oczywiście podziękowania :-D :

Cytat:
Scenariusz prezentuje się ciekawie i dynamicznie. Wiele jest w nim nowości, rewolucji w rozmyślaniach o superbohaterach, i niełatwych rozwiązań fabularnych. Ale to, co wyróżnia go naprawdę, to mroczne, pełne detali, krwawe ilustracje uzupełnione naprawdę dobrą kolorystyką. Może nie są to jeszcze fajerwerki w stylu Spawna niemniej jest na co popatrzyć.

"Mega Marvel" #01 (1/1993): "Spider-man. Torment"

jacek 

Wysłany: 2019-05-06, 17:34   

Tylko trzy dni czekaliśmy na następny materiał od tego serwisu - no to sprawdzamy co tam ciekawego nam dzisiaj nadesłali ;) :

"What if... Marvel was real?" - "Marvel 1985" (2008) - pisze "WKP":

Cytat:
Całość skupia się na prostym, ale jakże nośnym pytaniu: co by było, gdyby nagle universum Marvela przeniknęło do naszego świata? Gdyby Galactus wędrował ulicami, Juggernaut niszczył lasy, walcząc z Hulkiem, a Avengers i cała reszta stoczyła z nimi bój? 1985 odpowiada na ta kwestie aż za dobrze i robi to w wielkim stylu. Jest tu i mądrość i przesłanie, i przygoda, klimat dawnych baśni i horrorów z lat 80., zabawa konwencją, wspaniały nastrój... Podobnych komplementów wiele ciśnie się na moje usta.
Ale nie obejdzie się też niestety bez wytknięcia paru minusów. Do tych na pewno należą rysunki.

Brawo :-D

"What if... Marvel was real?" - "Marvel 1985" (2008)

jacek 

Wysłany: 2019-05-10, 04:53   

"Potężna Thor" #1: "Grzmiąca krew" - omawia "Zireael":

Cytat:
W niejednej serii z Thorem doświadczyliśmy dwóch płaszczyzn, na jakich rozgrywa się dana historia: zwykłe śmiertelne życie i kosmiczny świat fantasy. Także i tutaj Aaron stawia na ten podział, co wychodzi mu całkiem nieźle, tym bardziej, że jeden z tematów nie należy do tych, o których łatwo się mówi czy pisze, a co dopiero umieszcza w komiksach. Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z rakiem (osobiście lub poprzez kogoś z rodziny czy znajomych), wie, jaką batalię muszą toczyć chorzy. I nie inaczej jest z Jane. Można nie lubić panny Foster, ale trudno nie docenić jej wysiłków i determinacji, i przez to zrozumieć, dlaczego stała się godną władania Mjolnirem.

"Potężna Thor" #1: "Grzmiąca krew"

Podziękowania :-D

Dotychczasowe materiały

jacek 

Wysłany: 2019-05-10, 06:34   

I od razu drugi w dniu dzisiejszym materiał od tego serwisu ;) - "Lynn" pisze na temat "What If? Infinity - Dark Reign" (2015) - super :-D :

Cytat:
Bardzo podoba mi się fabuła tego one-shotu z tego względu, iż Joshua Williamson doskonale wiedział, co chce w tym komiksie zawrzeć – to się po prostu czuje. Dynamiczność, rozwój akcji i nieprzewidywalność oraz połączenie różnych postaci daje nam nie lada gratkę. Sam pomysł jest bardzo atrakcyjny i trzyma w napięciu do samego końca. Tomik czyta się lekko i szybko do tego stopnia, że spokojnie można by rozłożyć akcję na krótką pięciotomową serię i fabuła nie straciłaby na tym. Przyznaję, nie jestem fanką Zielonego Goblina, ale to w jakiej perspektywie został tu przedstawiony i fakt, że zostaje nam pokazany obraz, co by było, gdyby jednak osiągnął w minimalnym stopniu swój cel, jest bardzo interesujące.

"What If? Infinity - Dark Reign" (2015)

jacek 

Wysłany: 2019-05-12, 06:35   

"Ekscytująca rutyna dzikiego Conana" - "Powiało Chłodem" omawia pięć tomów "Savage Sword of Conan" (2019):

Cytat:
Bogowie, o ile w ogóle przejmują się losem Conana, nie mają dla niego litości. Ledwie udało mu się przeżyć katastrofę statku, a już wpada w łapy handlarzy niewolników.

Cytat:
Conan w interpretacji Gerry’ego Duggana nie budzi we mnie żadnych zastrzeżeń. Bohater nie uznaje kompromisów, wierzy tylko w swoją siłę i nie poddaje się dopóty dopóki oddycha.

Cytat:
Ilustracje Rona Garney’a są pełne dynamizmu i dzikości, jak najbardziej odpowiedniej dla Conana, ale poszczególne linie, projekty lokacji czy postaci mają w sobie zbyt dużo nieokreśloności.

"Savage Sword of Conan" (2019) #1-5

jacek 

Wysłany: 2019-05-13, 07:07   

"WKP" i artykuł pod tytułem "Spider-Man: W Sieci Gier" - "Jak Człowiek-Pająk zmieniał swoje oblicze w grach wraz z biegiem czasu":

Cytat:
Gry na podstawie komiksów – ileż to ich powstało? Nośny temat, nośne medium. Wymienić ich nie sposób i nie ma większego sensu. Gdyby chcieć to zrobić i choć w kilku słowach omówić tutaj chociaż produkcje Marvela, wyszłaby z tego solidna seria artykułów. Dlatego postanowiłem spojrzeć na temat z innej perspektywy. Wziąć na warsztat serię gier, która stała się pierwszą adaptacją komiksów Marvela i spojrzeć na nią (a przynajmniej na najciekawszych jej przedstawicieli) przez pryzmat komiksów i odniesień do konkretnych fabuł w niej zawartych. Jakie to gry? A jaki jest najsłynniejszy bohater tego wydawnictwa? Dokładnie – witajcie w cyfrowej sieci Spider-Mana!

Bardzo się cieszymy :-D

"Spider-Man: W Sieci Gier"

jacek 

Wysłany: 2019-05-20, 16:00   

"Lynn" omawia "Thanos Annual" #1 (2014) - dziękujemy :-D :

Cytat:
Autorem niebanalnej fabuły tego one-shota jest Jim Starlin, który po mistrzowsku i z pomysłem wprowadził nas w świat Thanosa oraz przedstawił nowe wydarzenia, które miały tam miejsce. Wartka akcja, wplecione w nie ciekawe postaci oraz rozwiązanie problemu z "boskością" Thanosa były ekstremalnie interesujące. Sam monolog pozwala nam poznać, co czuje Szalony Tytan i czym się kieruje. Całość jest klarownie przedstawiona i nie ma tam miejsca na chaos. Wszystko jest logicznie ze sobą połączone.

Co do szkiców autorstwa Rona Lima oraz kolorystyki Vala Staplesa, jest to dobra, znana nam już bardzo dynamiczna kreska, a kolory świetnie dopełniają całość komiksu.

"Thanos Annual" #1 (2014)

jacek 

Wysłany: 2019-05-21, 15:26   

1. "Na wielu frontach" - "WKP" jako pierwszy omawia "Wojnę Apocalypse'a" czyli drugi tom "Extraordinary X-Men":

Cytat:
Extraordinary X-Men nie jest dziełem tak rewelacyjnym, jak niemainstremowe komiksy Lemire’a, pokroju Łasucha, Royal City czy nawet Czarny młot (który jednak do mainstreamu już się zalicza). Wciąż jednak to kawał bardzo dobrego komiksu, który godnie kontynuuje x-menowy run Bendisa z Marvel Now. Zaczęło się rewolucyjnie, bo wielkimi zmianami w świecie mutantów i ogłoszeniem śmierci Cyclopsa. Jak do niej doszło, tego dopiero się dowiemy w albumie Śmierć X, jest więc na co czekać. A póki co Leimre bierze na warsztat klasyczne wątki, jak przeszłość Nightcrawlera czy Apocalypse i serwuje nam lekką, szybką i przyjemną w odbiorze opowieść akcji.

"Extraordinary X-Men" #2: "Wojna Apocalypse'a"
Materiały o części pierwszej

2. "Wojenni Avengersi" - także "WKP" - i tym razem po raz pierwszy ale o nowym tytule "War of The Realms Strikeforce: The War Avengers" #1 (2019):

Cytat:
Czy to jakiś wybitny oddział Avengersów? Niekoniecznie, ale stanowi ciekawe połączenie Mścicieli, Thunderbolts i tym podobnych ekip. Dzięki temu humor, powaga i widowiskowość zderzają się w całości, łącząc w niezły komiks. Tylko niezły i aż niezły. Wszystko zasługa Dennisa Hopelessa, który postanowił odrzucić jakiekolwiek ambicje i stworzyć dzieło, które po prostu stawia na rozrywkę. I udało mu się. Wystarczy wyłączyć myślenie i gotowe.

"War of The Realms Strikeforce: The War Avengers" #1 (2019)

Ale fajnie :-D
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-07, 13:33, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2019-05-22, 08:34   

"Mroczny Spider-Man". A dzisiaj "WKP" (nie ma niespodzianki gdyż również jest pierwszy) :-D o tytule "Spider-Man" Todda McFarlane'a:

Cytat:
McFarlane nie sili się tu na psychologiczną głębię czy złożone opowieści. Serwuje nam natomiast niezwykle klimatyczne, mroczne i dynamiczne fabuły, w których jak najwięcej stara się opowiedzieć za pomocą obrazów. A jak to znakomicie robi! Akcja jest szybka, zaskoczeń nie brakuje, nastrój panujący na stronach urzeka, zdarza się też wiele emocji, a całość czyta się z wypiekami na twarzy.

"Spider-Man"

jacek 

Wysłany: 2019-05-25, 15:12   

Takie oto dwa najświeższe teksty - uśmiechamy się oczywiście :-D :

1. "My name is Barton. Clint Barton" - "SQ" pisze o pierwszym tomie tytułu "Hawkeye: Odmieniony":

Cytat:
Rzecz jest dynamiczna, lekka, szyba i sensacyjna. Poprzednie cztery tomy skupiały się na kryminalnym klimacie spod szyldu noir, ten skręca w stronę akcji i szpiegowskich elementów. Haweye staje się takim marvelowskim Bondem, zresztą bliżej mu do filmowej wersji tej postaci, niż dokonań poprzednika, ale tamten depresyjny Barton także nie zniknął.

"Hawkeye: Odmieniony" #1

2. "Crossovery i eventy Marvela - Felieton/Spis" - przedstawia "WKP":

Cytat:
W Polsce tradycja komiksu superbohaterskiego ma już bez mała trzydzieści lat. Przez ten czas na naszym rynku pojawiło się całe mnóstwo eventów i crossoverów, a także powiązanych z nimi tie-inów. Dlatego w końcu postanowiłem przyjrzeć się im bliżej i krok po kroku przedstawić chronologię ich czytania a także miejsce poszczególnych dodatkowych zeszytów w wielkich historiach. A zatem do dzieła.

"Crossovery i eventy Marvela - Felieton/Spis"

jacek 

Wysłany: 2019-05-31, 16:41   

Przed chwileczką nadesłana - dziękujemy ślicznie :-D - recenzja "Uncanny X-Force" #4: "Ostateczna egzekucja". Wypowiada się "SQ":

Cytat:
Czy Ostateczna egzekucja to godne zakończenie przygód Wolverine’a, Deadpoola, Fantomexa, Psylocke i reszty tej śmiertelnie niebezpiecznej ekipy? Wydaje mi się, że tak. Podobny poziom utrzymywał się przez wszystkie tomy całej tej serii. Poza tym w moim odczuciu ta inkarnacja ekipy X-Men jest najlepszą z wszystkich, które kiedykolwiek przedstawiono fanom. Dlaczego? Pisałem to już przy okazji poprzednich recenzji, ale można ich traktować jak jedną wielką i mocno oderwaną od normalności rodzinę.

"Uncanny X-Force" #4: "Ostateczna egzekucja"
Poprzednie dwie recenzje plus dodatkowe wiadomości

Odpowiedz do tematu