Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-04-21, 07:42   

"Niesłychane losy Ivana Kotowicza" #3: "Trumna Chłysta" - ale fajnie! :-D :

Cytat:
Przyznaję, że sama koncepcja tajemniczej, czerwonej substancji jest naprawdę ciekawa. Jest ona jednym z rdzeni fabuły, gdyż nasz futrzak ma z nią styczność niemal od samego początku. Teraz w końcu poznamy jej genezę i kolejne możliwości, o wiele silniejsze niż przewidywanie ruchów przeciwnika.

"Niesłychane losy Ivana Kotowicza" #3: "Trumna Chłysta"
Pierwsze dwie recenzje

Niedługo poszukam informacji o pierwszych dwóch tomach ;)

Tutaj są o drugim a wcześniej o pierwszym :mrgreen:

jacek 

Wysłany: 2019-04-22, 09:26   

"Comics Report" #80: "Batman Metal, Sherlock Holmes, Usagi Yojimbo, Thor Gromowładna":

Cytat:
W tym materiale będzie jeden klasyk, dwa tytuły z stajni superhero oraz kolejny komiks o słynnym detektywie zamieszkałym w Londynie na Baker Street 221B.

Machamy uśmiechnięci do Artura :-D

"Comics Report" #80: "Batman Metal, Sherlock Holmes, Usagi Yojimbo, Thor Gromowładna"

jacek 

Wysłany: 2019-04-24, 08:44   

"Paper Girls" #2 - czyli ponownie jest super :-D :

Cytat:
Jeśli ktoś twierdził, że pierwszy tom był nieźle zakręcony, to tak naprawdę nic jeszcze nie widział. W drugim albumie mamy tak wiele, że ciężko się zdecydować od czego zacząć. Vaughan ma naprawdę bardzo kreatywny umysł i nieskończone pokłady wyobraźni, bowiem fabuła w "Paper Girls" z jednej strony jest totalnie szalona,a le z drugiej ma sens. Tak, brzmi jak paradoks, ale może to celowe działanie scenarzysty.

"Paper Girls" #2

Oraz tutaj także będzie powrót do przeszłości :P :

"Chester", Krzysztof Strzelecki, Konrad Dębowski, Marcin Andrys, Krzysztof Tymczyński, "Filip", Michał Żołyński, Piotr Pocztarek, Przemysław Pieniążek, Marcin "Amaro" Martyniuk, Michał E. Chmielowiec, Michał Lipka, Janusz Samborski

jacek 

Wysłany: 2019-04-25, 08:34   

"Ms Marvel" 5: "Supersławna":

Cytat:
Tematem przewodnim są tutaj terminy "odpowiedzialność" oraz "przekleństwo bycia sławnym". To drugie, jak można wywnioskować po podtytule tego albumu, niejako wypływa od razu na wierzch, zaś pierwszy termin z czasem się kształtuje. Kamala nie umie pogodzić bycia bohaterką i członkinią Avengers z resztą codziennych spraw. W efekcie tego zaniedbuje przyjaciół, rodzinę oraz tak naprawdę samą siebie. Wszystko w imię bycia lepszą Avengers, co tak naprawdę przynosi tylko samą szkodę dla wszystkich bliskich jej osób.

"Ms Marvel" 5: "Supersławna"

Uśmiechy dla Artura :-D

I cofamy się gdyż warto

jacek 

Wysłany: 2019-04-26, 07:43   

"Comics Report" #81: "Marzi, Studio tańca, Lucky Luke, Yakari":

Cytat:
No to lecimy z kolejną paką kwietniowych nowości Egmontu. Dziś komiksy z regału familijnego, co nie oznacza, ze poważniejszych tematów nie zabraknie.

Ale fajnie :-D

"Comics Report" #81: "Marzi, Studio tańca, Lucky Luke, Yakari"

Poszukajmy wcześniejszych informacji:
"Studio tańca" #3, "Yakari" #1: "Yakari i Wielki Orzeł", "Yakari" #2: "Yakari i Biały Bizon", "Lucky Luke" #13: "Sędzia" oraz "Lucky Luke" #82: "Kowboj w Paryżu"

jacek 

Wysłany: 2019-04-28, 09:43   

"Operacja, czyli młodzi detektywi z Evelstad":

Cytat:
Konstrukcja każdej z książeczek jest banalna, a przy tym dająca masę frajdy. Nawet ja, jako dorosły facet, bawiłem się podczas lektury niczym dziecko, wyszukując w tekście i na obrazkach kolejnych tropów, pozwalających rozwiązać zagadkę. Oczywiście przychodziło mi to niebotycznie łatwiej niż dzieciom, ale i tak nie umniejszyło to zwykłej, prostej radości podczas lektury. Każda książka, czy w praktyce sprawa kryminalna, zawiera prezentację głównych postaci jakie wystąpią w tej przygodzie, co już uczula nas na jaki podjąć trop. Następnie zanurzamy się w opisywaną historie, ale za każdym razem, gdy pojawia się rysunek, warto mu się uważnie przyjrzeć.

Się uśmiechamy ucieszeni :-D

"Operacja, czyli młodzi detektywi z Evelstad"

jacek 

Wysłany: 2019-04-29, 09:08   

"Vei" #1:

Cytat:
Fabuła nie jest w żadnym stopniu skomplikowana, zaś jeśli ktoś siedzi w skandynawskich mitach, to szybko zacznie przewidywać fabułę. Tutaj pojawia się coś, czego troszeczkę brakowało mi w serii "Thorgal", mianowicie inne podejście wizualne do postaci Asów, czyli bóstw Asgardu, oraz olbrzymów. Tutaj miły akcent, że nie pomylono roli Frigg i Freji, co nieraz ma miejsce w popkulturze. Niemniej mimo kilku smaczków tego typu, komiks przedstawia raczej znane szerszej publice wątki z mitologii nordyckiej.

"Vei" #1

Dzięki :-D

No to co? No to robimy retrospekcję gdyż nie pamiętam czy wszystkie wcześniejsze recenzje zamieściłem - pisali:

Tymoteusz Wronka, Monika Kilijańska, Balint 'balint' Lengyel, Jakub Izdebski, Krzysztof Lewandowski, Piotr 'Pi' Gołębiewski, Maciej Jasiński, Konrad Dębowski, "Gizmo", Piotr Pocztarek, Karolina Sypniewska, Tomasz Bazylewicz, Jakub Syty, Michał E. Chmielowiec, Marcin "Amaro" Martyniuk, Tomasz Drabik, Małgorzata Chudziak, Konrad Adamczewski, Michał Lipka i Paweł Kicman

jacek 

Wysłany: 2019-04-29, 20:30   

Oczywiście również wieczorem coś od Artura :-D :

"Comics Report" #82: "Neurokomiks, Artemizja":

"Neurokomiks":

Cytat:
Całość podzielono na kilka rozdziałów i okraszono czarno-białym rysunkiem, który w niezwykle prosty sposób tłumaczy konkretne procesy zachodzące w naszym mózgu. Komiks ma też przedstawić portrety wielu osób ze świata nauki, którzy poświęcili swe życie na badanie zagadnień z dziedziny neurologii.

"Artemizja":

Cytat:
Artemizja posiadała ogromny talent, którym przytłaczała swoich mniej utalentowanych na tym polu braci. Niestety w baroku kobietom nie wolno było utrzymywać się z malowania obrazów, czy nawet ich podpisywać.

Cytat:
Jako kobieta i artystka osiągnęła naprawdę bardzo dużo i liczę, że komiks wiernie, choć zapewne w skrócie, przedstawi losy tej dzielnej kobiety.

"Comics Report" #82: "Neurokomiks, Artemizja"

jacek 

Wysłany: 2019-04-30, 09:04   

Artur także i dzisiaj podrzucił nam nowy tekst :-D :

"Staruszek Logan" #2: "Berserk":

Cytat:
Strasznie podoba mi się ten obraz starego Logana, który stracił tak wiele, ale aby uratować przyszłość musi posunąć się do okrutnych czynów. Zabić sprawców nim się nimi staną. Nie żeby miał z tym jakieś problemy, bowiem po wymordowaniu tylu ludzi i metaludzi niespecjalnie robi na Loganie widok krwi i leżących luzem ludzkich kończyn jego ofiar. NA tym polu komiks jest niezwykle brutalny i nie patyczkuje się z czytelnikiem. Osobiście poczytuję to jako plus, gdyż nie mamy tutaj nadmiernej brutalności. Choć kilka fruwających dłoni czy rąk się znajdzie.
Całość genialnie potęguje rysunek Sorrentino. Mroczny, brutalny, krwawy i naprawdę przygnębiający. Tworzy niesamowity klimat, którego zazwyczaj brak w komiksach Marvel.

Staruszek Logan
Wczorajszym popołudniem też czytaliśmy czytaliśmy o tym albumie.

jacek 

Wysłany: 2019-05-02, 08:19   

"Ernest i Rebeka" #2: "Szkoła wygłupów" - dziękujemy z radością :-D :

Cytat:
Oczywiście nie zabrakło tutaj sporej dawki humoru, czasem przybierającego formę satyry. Ernest dwoi się i troi, a raczej namnaża, aby pomóc swoim nosicielom w walce z przeciwnościami losu. On też pokazuje innym czym jest odpowiedzialność. Odpowiedzialność za bliska ci osobę (lub mikroba), czy też branie na siebie odpowiedzialności za popełnione czyny.

Cytat:
"Ernest i Rebeka" to słodko-gorzka piguła i jak na razie utrzymuje formę. Bardzo czekam na trzeci album, bowiem chce poznać dalsze losy tej dwójki, Koralii i Dziadka Owadka.

"Ernest i Rebeka" #2: "Szkoła wygłupów"
Porównujemy gdyż warto

jacek 

Wysłany: 2019-05-03, 09:16   

"Odrodzenie #1: Jesteś wśród przyjaciół":

Cytat:
Fabuła pierwszego tomu to tak naprawdę obszerne wprowadzenie do całej sprawy. Niemal wszystkich jego elementów dowiadujemy się na początku.

Cytat:
Tak, jest tutaj sporo porąbanych scen.

Cytat:
Oprócz tego mamy tutaj sporo obyczajowych wątków.

Cytat:
Te wszystkie elementy są naprawdę dobrze wkomponowane w scenariusz i sprawiają, że chłonąłem każdy z nich. Niemniej czasem odczuwałem lekkie znużenie, gdyż akcja toczy się dość wolno.

Uśmiechy dla kolegi :-D :

"Odrodzenie #1: Jesteś wśród przyjaciół"
Nasze zasoby

jacek 

Wysłany: 2019-05-05, 08:57   

"Kiedy dorosnę...":

Cytat:
Jest to bardzo krótka, ale ciekawie wykonana pozycja, gdzie pani w przedszkolu pyta swych podopiecznych o to, kim chcą zostać w przyszłości.

Cytat:
Wygląda to naprawdę przecudnie, a każdy obrazek jest pełen szczegółów. Jeśli ktoś interesuje się historią, to znajdzie też kilka ciekawych nawiązań, ale to pozostawiam wam do samodzielnego odszukania, drodzy czytelnicy. Wydaje mi się, że warto sięgnąć po tą książkę, jeśli nasza latorośl próbuje już samodzielnie czytać. Tekstu jest tutaj stosunkowo mało, ale tematyka powinna przykuć uwagę młodego czytelnika.

Kiedy dorosnę..."

Cieszymy się Arturze :-D

Plus dwa wcześniejsze omówienia:

Julity:

Cytat:
W "Kiedy dorosnę..." przyszłe zawody bohaterów, łączą się ściśle z ich zainteresowaniami. Są poparte tymi umiejętnościami, w których psiaki czują się najlepiej.

Autor sprytnie dzięki temu zabiegowi przedstawia młodym czytelnikom wiele różnych profesji, jednocześnie krótko tłumacząc z czym one się wiążą.

:)

"Kiedy dorosnę..."

Gosi:

Cytat:
Quentin Gréban stworzył książki ważne nie tylko dla dzieci, ale również dla ich rodziców.Lektura takiej książki to świetny sposób na pobudzenie wyobraźni dziecka. Idealna książka dla maluchów i przedszkolaków ukazuje w przystępny sposób cały wachlarz możliwości- profesji. Ja jednak nie jestem fanka posiadania tylko jednej konkretnej specjalizacji i uważam, że warto być multifukcjonalnym.

:P

"Kiedy dorosnę..."

jacek 

Wysłany: 2019-05-07, 07:03   

"The Goon: Kolekcja" #1 - wyrazy radości :-D :

Cytat:
"The Goon" od samego początku nie był robiony jako dzieło ambitne, tylko ostra, wulgarna i bezpruderyjna satyra. To się udało, choć faktycznie pierwsze zeszyty strasznie się zestarzały i mnie osobiście dość mocno wynudziły. Jest to w zasadzie kalejdoskop mordobicia bez większego polotu, z szczątkowym scenariuszem. Później, gdy rozwija się akcja i zostaje wyjaśnionych parę spraw, całość nabiera jako takiego sensu. Niemniej to nadal jest mordobicie z Fatality w roli głównej.

I owszem, znajdzie się ogrom amatorów tego typu komiksu, ale również tyle samo przeciwników. Osobiście jestem gdzieś pośrodku, bo lubię takie historyjki.

"The Goon: Kolekcja" #1
No to co? No to szukamy poprzednich odwiedzin tego tytułu ;)

jacek 

Wysłany: 2019-05-08, 09:02   

"Deadpool - Najlepszy komiks świata!" #1: "Nuworysz z Nawijką" dzisiaj (tutaj dotychczas) od Artura - ale fajnie :-D :

Cytat:
Fabuła jest dość przewidywalna, ale to urok tego typu komiksów. Troszkę brakowało mi częstszego łamania czwartej ściany, ale kilka razy miało to miejsce i było ciekawie napisane. Jest też wątek z obecną żoną naszego bohatera, która ogólnie rzecz biorąc najchętniej by go ukatrupiła. To co podeszło mi szczególnie to lekkość pióra Duggana, dzięki czemu dostałem moją ulubioną wersję Deadpoola. Rubasznego, nieco głupkowatego i nie znającego wstydu. Wiecie, nie każdy wpadłby na pomysł, aby wykorzystać dziecko w roli przynęty. Własne dziecko.

"Deadpool - Najlepszy komiks świata!" #1: "Nuworysz z Nawijką"

jacek 

Wysłany: 2019-05-09, 09:00   

"Paper Girls" #3 - pozdrowienia dla Artura :-D :

Cytat:
Mimo że ogólnie dobrze się bawiłem przy lekturze tego tomu, czuję się już troszkę zmęczony. Wiecie, fajne jest to całe skakanie po linii czasu i wiedza, że jest tylko jedna Ziemia i jej linia czasowa, ale chciałbym w końcu wiedzieć coś więcej o stronach tego konfliktu. Na razie stoję w miejscu, pamiętając tylko ludzi w białych futurystycznych zbrojach dosiadających wielkich pterodaktyli, gigantyczny sterowiec rodem z Warhammer Gothic Armada oraz bandę zmutowanych nastolatków. Aha, zapomniałem wspomnieć o klonach. I to wszystko jest fajne, ciekawie wkomponowane w scenariusz, ale nadal nie mam pojęcia o co toczy się walka, kim są poszczególne strony i dlaczego nazywają siebie nawzajem Nastolatkami (czasem Stwórcami) raz Starszymi.

"Paper Girls" #3

I robimy retrospekcję gdyż chyba nie wszystkie materiały zamieściłem: "Konglomerat Podcastowy", "Chester", Aleksandra Woźniak, Karolina Sypniewska, Marcin "Amaro" Martyniuk, "Gizmo", Małgorzata Chudziak, Michał Żołyński.

Odpowiedz do tematu