Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Filmożercy i Moviesroom - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-05, 10:49   1. "Nomen Omen" #1: "Całkowite zaćmienie serca". Pisze Piotr Pocztarek:Cytat:
Biorąc pod uwagę, że mamy za sobą w zasadzie tylko pierwszy tom, trudno wyrokować, w którym kierunku rozwinie się historia. Na razie czytelnik raczony jest półsłówkami i niedopowiedzeniami, wprawdzie intrygującymi, ale i rzucającymi niewiele światła na wydarzenia wokół Becky. Narracja jest jednak lekka, zabawna i bardzo ułatwia lekturę.


"Nomen Omen" #1: "Całkowite zaćmienie serca"
Pierwsze dwa teksty

2. "Predator vs Judge Dredd vs Aliens": "Dziel i plącz". Przybliża Tomasz Drozdowski:Cytat:
John Layman w swym dziele zawarł sporą liczbę popkulturowych archetypów, do których dodał jednak wiele od siebie.

Cytat:
Dredd, Predatorzy i Obcy są postaciami rozpoznawalnymi. Bez cienia wątpliwości mogę nawet stwierdzić, że są prawdziwymi ikonami.

Cytat:
Predator vs Judge Dredd vs Aliens: Dziel i plącz na pierwszy rzut oka uznałbym za komiks lekki i rozrywkowy, do którego nie wraca się zbyt często. Po jego lekturze stwierdzam jednak, że to coś znacznie więcej.


"Predator vs Judge Dredd vs Aliens": "Dziel i plącz"
Pierwsze dwa omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-12-04, 21:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-16, 14:37   Z drugim tomem przygód "Łasucha" zapoznają nas tym razem Łukasz i Piotr:

Łukasz:Cytat:
Kolejne rozdziały to nie tylko walka o życie i wolność zdeformowanych dzieci, ale również próba ustalenia planów dotyczących przyszłości oraz obrania konkretnego celu, do którego warto dążyć. Jeff Lemire coraz częściej rzuca w swojej opowieści kilka tropów związanych z przeszłością Gusa oraz faktu, co może łączyć go z pandemią, która zabiła miliardy ludzi.


"Łasuch" #2

Piotr:Cytat:
Chociaż nigdy nie byłem wielkim fanem twórczości Jeffa Lemire’a, muszę przyznać, że jego eksperymenty na łamach "Łasucha" odpowiadają mi niemal w całości. Bardzo doceniam przeciwności, jakie autor stawia przed bohaterami tej opowieści i sytuacje, w wir których wrzuca Gusa, każąc mu nie tylko podejmować drastyczne czyny, przeczące nieco jego charakterowi, ale i po prostu dorosnąć. "Dorosła" jest także historia o pogardzie i nienawiści, nietolerancji i rasizmie, opowiedziana lepiej niż mające mówić o tym samym historie o mutantach Marvela.


"Łasuch" #2
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-22, 16:25   Krzysztof Lewnandowski i "Halloween Blues":Cytat:
Scenarzysta podąża za schematem, w którego skład wchodzą zagadka, śledztwo, piękna kobieta, przystojny detektyw i konfrontacja ze złoczyńcą/złoczyńcami. Pierwsze strony danego tomu to trochę dezorientujące wprowadzenie, przedstawiające sceny poprzedzające zbrodnię albo pozornie niewiele mówiące, ale wraz z postępem wydarzenia zawsze nabierają sensu, aż nie zostaje już nic do odkrycia.


"Haloween Blues"
A oto i materiały porównawcze
+ prezentacja albumu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-29, 09:56   "NOSTALGICZNA NIEDZIELA" #74: "Siedem wspaniałych filmów Marvela" - prezentuje Jacek Werner:Cytat:
W dzisiejszej "Nostalgicznej Niedzieli" naginamy formułę kolumny, by zerknąć w stronę jedenastu lat filmowego uniwersum Marvela i wyselekcjonować siedem najlepszych obrazów studia, sprawdzając jednocześnie, jak w takim zestawieniu (być może!) odnajdzie się bijąca wszelkie rekordy box office'u najnowsza część "Avengers". Zaznaczamy również, że ze względu na częste, koszmarne decyzje tłumaczeniowe, w zestawieniu posłużymy się oryginalnym nazewnictwem filmów. Zapraszamy do lektury!


"NOSTALGICZNA NIEDZIELA" #74: "Siedem wspaniałych filmów Marvela"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-29, 10:29   Dwukrotnie Tomasz Drozdowski :-D :

1. "100 naboi" #5:Cytat:
Po lekturze 100 naboi tom 5 zadałem sobie rymujące się nieco pytanie – walizki czy spiski? Myślę, że oba motywy przewodnie wzajemnie się wsparły. Pierwszy z nich dał całości kopa, który to paradoksalnie pozwolił Azzarello wprowadzić bohaterów obu zwaśnionych stron. Problem zaczął się jednak, gdy neseserki poszły całkowicie w kąt i plączące się wątki myliły krok nawet samego twórcy. Azzarello czasem lubi przeładować swoje postaci i to w sposób, który ciężki do zaakceptowania byłby nawet w komiksie trykociarskim. O ile Minutemeni z założenia mieli być grupą przerysowanych zabijaków o niemałych umiejętnościach bojowych, o tyle członkowie Trustu i ich potęga miejscami raziły ekshibicjonizmem i przesadą.


"100 naboi" #5
Artykuł od Michała Lipki

2. "All-Star Batman" #3: "Pierwszy sojusznik":Cytat:
All-Star Batman ma stosunkowo mało superbohaterski klimat. Scott Snyder nie bawi się tu co prawda w tworzenie kolejnego Długiego Halloween, lecz dedukcja i działanie z ukrycia są zdecydowanie bardziej przydatne, niż tony batarangów. Taka forma jest bardziej wciągająca. Na dodatek mamy motyw rodzinnej relacji Bruce’a i Alfreda, która została przedstawiona w sposób rzetelny i godny dziedzictwa obu panów. Mam jedynie nadzieję, że zapowiadany serial Pennyworth choć trochę zachowa charakter komiksowego pierwowzoru.


"All-Star Batman" #3: "Pierwszy sojusznik"
Pierwsze trzy wypowiedzi
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-09-19, 02:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-30, 12:05   1. Piotr Pocztarek jest następnym, który opowiada o "Trylogii barcelońskiej":Cytat:
Trylogia Barcelońska to oczywiście pierwsze trzy albumy, na łamach których Jazz powraca w swoje rodzinne strony, mianowicie do dzielnicy El Raval w Barcelonie. Jej wąskie uliczki to miejsce niebezpieczne, pełne biedoty i imigrantów, gdzie przestępczość kwitnie w zasadzie na każdym kroku. Jedno jest pewne - Raule i Roger umiejętnie odwzorowali duchotę i mrok tego charakterystycznego miejsca akcji.

Cytat:
Jazz Maynard - Trylogia barcelońska nie jest opowieścią, która zostaje w pamięci na dłużej, ale to szybka i przyjemna, dość błyskotliwa lektura, od pierwszej do ostatniej strony prowadzona w przyzwoity sposób.


"Jazz Maynard" #1: "Trylogia barcelońska"

2. Tomasz Drozdowski również nie jest pierwszym, który przybliża nam początek historii o "Hellblazerze":Cytat:
Wolny duch, jakim jest Constantine, nie może usiedzieć długo w jednym miejscu. Kolejno autor wrzuca nas na przysłowiowe zadupie, rzecz jasna mocno przerysowane na potrzeby medium i klimatu serii. Tak jak w polskiej kinematografii wieś to kraina wesołej bogobojności i disco polo, tak w USA południe i tereny prowincji to krainy pełne żądnych krwi rednecków. W komiksie sprawdziło się to znakomicie, momentami zastanawiałem się wręcz, czy Azzarello nie został zastąpiony na chwilę przez Gartha Ennisa, który w Kaznodziei sięgał po podobną stylistykę.


"Hellblazer" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-16, 04:07   Dzisiaj dwukrotnie Tomasz Drozdowski:

A. "Nightwing" #4: "Starzy i nowi wrogowie":Cytat:
Tim Seeley miał wyraźną wizję kariery pierwszego Robina. Nie zakładał mu na siłę peleryny Mrocznego Rycerza, lecz też nie starał się tworzyć zupełnie nowego, wręcz absurdalnego wizerunku tego bohatera. Nightwing w jego rękach stał się nowoczesnym herosem ulicy, posiadającym pewne doświadczenie, stawiające go zdecydowanie powyżej poziomu nastoletnich herosów Marvela, zachował jednak przy tym młodzieńczą werwę. Grayson jest również autentyczniejszy w kwestii relacji z bliskimi. A skoro o nich mowa...


"Nightwing" #4: "Starzy i nowi wrogowie"
Pierwsza recenzja

B. "Dni pośród nocy":Cytat:
Powyższy zbiór ilustrowanych opowiadań Neila Gaimana jest niebywale uniwersalny. Odnajdą się w nim zarówno czytelnicy znający twórczość autora, jak i młodzi odbiorcy, którzy pseudonim Sandman (o zgrozo!) kojarzą jedynie z klasycznym przeciwnikiem Spider-Mana.

Cytat:
Można powiedzieć, że album ten przemknął pośród innych niczym senna mara. Jednak wszyscy wiemy, że sny często bywają dużo lepsze od nawet najpiękniejszej rzeczywistości. Wadą komiksu jest jedynie głód, jaki po sobie pozostawia.


"Dni pośród nocy"
Dwa wcześniejsze omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-23, 06:18   1. Piotr Pocztarek omawia tom trzeci "Relaxu - antologii opowieści rysunkowych":Cytat:
Trzeci tom to ponad 20 różnych dzieł autorstwa takich tuzów komiksu (i nie tylko) jak Jerzy Wróblewski, Witold Parzydło, Marek Szyszko, Grzegorz Rosiński, Janusz Christa, Leszek Moczulski czy Szymon Kobyliński. Jeśli chociaż trochę interesujecie się rodzimym lub szerzej – europejskim rynkiem komiksowym, to już wiecie, że warto sięgnąć po Relax tom 3.


"Relax - antologia opowieści rysunkowych" #3

A wtórują mu:

- Tomasz Bazylewicz:

Cytat:
Oczywiście nie wszystkie komiksy zamieszczone w tym zbiorczym wydaniu to propaganda. Mamy również pokaźną dawkę science fiction oraz ciekawego humoru. Niektóre pozycje pokazują, w jaki sposób autorzy próbowali bawić się konwencją, tworząc przekaz niekiedy dość unikatowy w stosunku do pozostałej kultury popularnej PRL-u. Pamiętajcie jednak, że nawet pomijając wszelkie względy ideologiczne itd., zawarte w Antologii opowieści mają już na karku przeszło 40 lat. I podobnie, jak swoje odpowiedniki zachodnie z tamtego okresu, niektóre opowieści zestrzały się dość dobrze zaś inne trącą już archaizmem – od strony rysunku jak i narracji. Jednak dzięki temu tym bardziej będziemy w stanie docenić postęp, jaki poczyniły kolejne pokolenia rodzimych twórców.


"Relax - antologia opowieści rysunkowych" #3

- Tomasz Miecznikowski:

Cytat:
Wykopalisko to nader ciekawe, bo inaczej niż w poprzednich tomach antologii, skupione na propagandowej stronie kultowego magazynu.

Cytat:
Mamy tu bowiem znane z pierwszych odsłon magazynu opowieści stworzone przez Leszka Moczulskiego i Szymona Kobylińskiego o bardzo odległych w czasie wydarzeniach na polskich ziemiach, jak Poselstwo do Gniezna czy Do grodu Kraka. Trochę chaotyczne fabularnie, wywołują większe emocje, w momentach kiedy Kobyliński przechodzi do plansz pokazujących bardziej wartką akcję.


"Relax - antologia opowieści rysunkowych" #3

2. Również Piotr Pocztarek - o "Action Comics" #1000:Cytat:
Na kartach tego albumu zobaczymy między innymi uroczystość na cześć Człowieka ze Stali, na którą Clark Kent niespecjalnie się spieszy. Nawet w tak prozaicznej sytuacji widać jego skromność i niechęć do bycia na świeczniku, a przede wszystkim całkowite poświęcenie utrzymaniu bezpieczeństwa ludzkości.

Cytat:
Oczywiście jest i akcja - Superman mierzy się tutaj z kilkoma swoimi największymi przeciwnikami, m.in. Vandalem Savage'em czy Lexem Luthorem. Superman: Action Comics #1000 to także kilka miłych niespodzianek, jak chociażby świetny Wóz, nawiązujący do pierwszego komiksu z Supermanem, czy opowieść o chwytającej za serce wizycie Clarka na grobie swoich przybranych rodziców tuż przed zagładą Ziemi.


"Action Comics" #1000
Wczoraj też był tekst o tym tytule.

A poniżej jeszcze inne:

- Janusza Samborskiego:

Cytat:
Dla fanów Supermana ważna jest ostatnia historia ukazana w komiksie, The Truth. Stanowi ona przedsmak tego, co do zaoferowania ma scenarzysta Brian Michael Bendis, który niedawno opuścił wydawnictwo Marvel Comics, aby poprowadzić serię The Man of Steel.

Warto wspomnieć, iż przy tej wyjątkowej okazji twórcy przywrócili Supermanowi jego najbardziej charakterystyczny element kostiumu – czerwone gacie :)


"Action Comics" #1000

- Dawida Scheibe:

Cytat:
Miłośników Supermana z pewnością nie trzeba dodatkowo zachęcać i znając życie już znacznie wcześniej zamówili swoje egzemplarze tego zeszytu. Jaki by nie był poziom zawartych w nim opowieści i tak muszą go mieć w swojej kolekcji. Coś w tym jest, też tak mam :) Pozostałe osoby mogą sięgnąć po ten zeszyt z ciekawości, być może w dużej mierze ulegając niezwykłej atmosferze, jaka wiąże się z publikacją pierwszego komiksu z liczbą 1000 na okładce.


"Action Comics" #1000

- Rafała "Kujawa" Olejko:

Cytat:
Opowieści trafiają prosto w fanowskie serducho i idealnie podkreślają to, co jest najlepsze w Człowieku ze Stali – jego ponadczasowość, inspirującą postawę i możliwość dostrzeżenia tego, co jest dobre w nas samych. Dla każdego sympatyka eSa jest to pozycja obowiązkowa. Osobom, które chcą zacząć przygodę z Kryptończykiem również polecam zakup tego wydania. Komiks jest bardzo przystępny fabularnie i nie potrzeba absolutnie żadnej wiedzy o postaci, by cieszyć się lekturą.


"Action Comics" #1000

3. A teraz Tomasz Drozdowski - na temat czwartego tomu "Transmetropolitana":Cytat:
Warren Ellis znajduje czas na poruszenie spraw niezwiązanych z wątkiem prezydenckim. Tym razem na tapet idzie dziecięca prostytucja i ukryte pod nią złe skutki wychowania. Temat jak najbardziej aktualny, choć niewidoczny dla przeciętnego obywatela, jak zresztą większość patologii dotykających najmłodszej części społeczeństwa. Kolejna istotna kwestia jest już związana z Callahanem. Mianowicie chodzi o szkodliwe działania władz, ukryte pod płaszczykiem pozytywnych kampanii społecznych i pomocy dla ludu. Dochodzą do tego wątki osobistych tragedii, przekuwane na polityczne korzyści. I sami przyznajcie – czy skądś tego nie znacie? I to z obu obozów władzy.


"Transmetropolitan" #4
To piąty artykuł o tym tomie.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-30, 11:43   "Ruszają prace nad animowanym serialem Kajko i Kokosz - znamy szczegóły" - informuje "Mateusz":Cytat:
Studio EGoFilm poinformowało właśnie, że Polski Instytut Sztuki Filmowej przyznał dotację w wysokości 390 tysięcy złotych na zrealizowanie animowanego serialu o Kajku i Kokoszu. Teraz studio ma rozpocząć prace nad pierwszym pilotażowym odcinkiem serii i skupić się na przygotowaniu scenariusza, ostatecznym doborem zespołu oraz poszukiwaniu kolejnych inwestorów i koproducentów.


:mrgreen:

"Ruszają prace nad animowanym serialem Kajko i Kokosz - znamy szczegóły"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-06-15, 14:10   Trzy razy Piotr Pocztarek :)

1. "Deadpool: Najlepszy komiks świata" #3: "Deadpool kontra Sabretooth":Cytat:
Akcji jest tutaj sporo, ale w gruncie rzeczy Deadpool: Najlepszy komiks świata tom 3 - Deadpool kontra Sabretooth to tylko jeden wątek. Owszem, są pościgi, pazury i broń biała oraz palna idą w ruch, ale to jednak trochę za mało.

Cytat:
Niektóre dialogi siadają idealnie, dużo jest też slapstickowych żartów sytuacyjnych. I ja to generalnie kupuję i przyznaję bez bicia - Deadpool mnie bawi.


"Deadpool: Najlepszy komiks świata" #3: "Deadpool kontra Sabretooth"
Pierwsze omówienie

2. "Batman" #5: "Zaręczeni":Cytat:
Trzyczęściowa historia, jakkolwiek świetnie i niezwykle dynamicznie zilustrowaną przez Joelle Jones, to ta gorsza połowa Batman tom 5 - Zaręczeni. Akcji jest tutaj dużo, a pojedynek Talii z Catwoman został przedstawiony brawurowo i niezwykle seksownie, jednak do najlepszych momentów tej opowieści zaliczyłbym raczej szczery dialog pomiędzy Damianem i Dickiem.

Cytat:
O wiele większe wrażenie robi natomiast druga część albumu Batman tom 5 - Zaręczeni. Skupia się ona na postaciach Batmana i Supermana, a jednocześnie Lois Lane i Seliny Kyle.

Cytat:
Równie ciekawie wypada zawarty na końcu Batman Annual #2, również do scenariusza Kinga, ale z rysunkami Lee Weeksa. Zeszyt funduje nam podróż w czasie do jednego z pierwszych spotkań Bruce'a i Seliny i portretuje, jak rozwijała się ta skomplikowana relacja złodziejki i pogromcy zbrodni, nietoperza i kotki.


"Batman" #5: "Zaręczeni"
Pierwsze trzy artykuły

3. "Nastoletni Tytani" #3: "Powrót Kida Flasha":Cytat:
W opowieści o powrocie Wally’ego zupełnie brakuje dramatyzmu, więc może w innych miejscach go znajdziemy? Wątek homoseksualizmu Aqualada poszedł kompletnie w odstawkę, chociaż był mocno eksponowany w poprzednim tomie, natomiast on sam mocno zakorzenił się w Nastoletnich Tytanach i nie sprawia już "świeżaka". To akurat dobry kierunek i cieszę się, że twórca zdecydował się tak szybko zaaklimatyzować nowego bohatera w szeregach składu. Jedynym minusem jest to, że liczba ambitniejszych wątków w albumie topnieje w oczach.


"Nastoletni Tytani" #3: "Powrót Kida Flasha"
Pierwsze odwiedziny tego tomu
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-06, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-06-23, 18:57   "Mateusz" przygotował prezentację albumu "Batman Metal" #2: "Mroczni rycerze":Cytat:
23 maja do sprzedaży trafił drugi tom komiksu "Batman Metal" pod tytułem "Mroczni Rycerze". W dalszej części wpisu znajdziecie prezentację wideo oraz zdjęcia albumu.


"Batman Metal" #2: "Mroczni rycerze"
A zaznajomić się z tą pozycją mogliśmy już wcześniej.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-08-11, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-07-04, 04:30   Tomasz Drozdowski recenzuje recenzuje zatytułowany "Na granicy" tom trzeci "Staruszka Logana":Cytat:
Twórca "Royal City" znakomicie odnajduje się we wszelkich emocjonalnych rozterkach bohaterów i potrafi ukazać je bez melodramatycznego naginania. A każdy chyba przyzna, że alternatywna wersja Logana, która przeżyła apokalipsę herosów i sama w nieświadomy sposób wybiła swoich najbliższych, to postać o potężnym bagażu negatywnych doświadczeń. Stąd zapewne i w "Staruszek Logan" tom 3: "Na granicy" autor kładzie silny akcent na niepewności i lęki, których więcej w Rosomaku niż adamantium. Pojawia się też akcja w starym, dobrym, rzeźnickim stylu, którego opanował do perfekcji główny bohater.


"Staruszek Logan" #3: "Na granicy"I od razu ciut wcześniejszy tekst Adama Grochockiego:Cytat:
Jeff Lemire pisząc "Staruszka Logana" zdecydował, że swoją fabułę oprze na genialnym pierwowzorze Marka Millara. Pomimo tego, że poszczególne albumy rozgrywają się podczas aktualnych marvelowskich wydarzeń, scenariusz odnosi się do przeżyć starego Logana. Tym razem odżywa wątek Maureen.

Cytat:
Andrea Sorrentino po raz kolejny dostarcza obłędne rysunki, a Marcelo Maiolo pokrywa je genialnymi kolorami.


"Staruszek Logan" #3: "Na granicy"

Materiały o tomie drugim, materiały o tomie pierwszym
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-07-06, 05:08   Następna od wczoraj recenzja widowiska "Spider-Man: Daleko od domu". Dziś w analizie Jacka Wernera:Cytat:
"Daleko od domu" rozwija ton narracji zapoczątkowany kilka lat temu w znakomitym "Homecoming". Mamy tu więc do czynienia z fabułą lekką, pełną humoru i wyrazistych postaci – fabułę skonstruowaną wokół znacznie niższych od "Avengersów" stawek, a jednak stanowiącą naturalną ewolucję wcześniejszego "pomocnego Spider-Mana z sąsiedztwa". Jest tu też znacznie więcej akcji, znacznie więcej rozbudowanej neo-barokowej spektaklowości. Efekty specjalne wspierają wielopiętrowe sekwencyjne konstrukty, unaoczniające niewątpliwie najlepiej wyglądający film o Spider-Manie po dzień dzisiejszy.


"Spider-Man: Daleko od domu"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-27, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-07-19, 19:19   "Glimclaw" tak pisze na temat przedstawianego jak dotąd trzykrotnie "Niezwyciężonego Iron Mana":Cytat:
Historia wyrasta wprawdzie z zakończenia wydarzenia "Tajne wojny", nie wymaga jednakże znajomości poprzednich wydarzeń.

Cytat:
Narracja wizualna jest płynna, pełna charakterystycznych, przeładowanych strukturalnie drzewek dialogowych i elementów humorystycznych dopełniających obraz Tony'ego, jakiego znamy i uwielbiamy.
Dodatkowo sposób wykorzystania dzielonego uniwersum jest tak naturalny, że nawet początkujący odbiorca nie będzie odczuwał przesytu, jednocześnie postacie, które pojawią się na drugim planie, mają sporą szansę być nam już znajome z innych serii (m.in. Stephen Strange oraz Mary Jane Watson).

Cytat:
"Niezwyciężony Iron Man" to bardzo dobra rozrywkowa pozycja. Jakkolwiek po bardzo dobrych fabularnie i wizualnie pierwszych pięciu zeszytach, stanowiących idealne otwarcie dla tego bohatera, seria skręca w kierunku budowania podwalin pod "II wojnę domową" i rozwoju przyszłości uniwersum, to nadal tomik czyta się bardzo przyjemnie.


"Niezwyciężony Iron Man"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-07-20, 18:17   Trzykrotnie Piotr Pocztarek:

1. "Batman Detective Comics" #5: "Życie w samotności":Cytat:
James Tynion IV konsekwentnie realizuje pewne pomysły – wraca do tematu Syndykatu Ofiar (skądinąd jest to świetny koncept), a także do przemiany Basila, czyli Clayface’a, z czarnego charakteru w członka superbohaterskiego teamu. Takie wolty fabularne zazwyczaj nie utrzymują się długo i nie inaczej jest w tym przypadku. Clayface to jednak bardzo dobrze prowadzona postać i wzbudza w czytelniku autentyczne współczucie.

Cytat:
Za warstwę graficzną "Batman: Detective Comics" tom 5 – "Życie w samotności" odpowiada stały zespół twórców. Eddy Barrows, bardzo lubiany przeze mnie Alvaro Martinez i Carmen Carnero na dokładkę robią naprawdę dobrą robotę – rysunki są czytelne, dynamiczne, nasycone kolorami, a jedno, do czego można byłoby się przyczepić, to nieco powtarzalny, a przez to męczący układ kadrów.


"Batman Detective Comics" #5: "Życie w samotności"
Pierwsze trzy wypowiedzi

2. "Deadpool: Najlepszy komiks świata" #4: "Śmieciowa opowieść":Cytat:
Na łamach "Deadpool: Najlepszy komiks świata" tom 4 – "Śmieciowa opowieść" będą i potyczki z Typhoid Mary i nawiązanie do wydarzeń w komiksu Doktor Strange tom 1, recenzowanego u nas pod koniec czerwca. Wydarzenia znane z historii Ostatnie dni magii dotknęły także Deadpoola i chociaż ostatni rozdział tej historii jest zdecydowanie najgorszy, to jednak jego dramatyczny finał robi wrażenie i autentycznie chwyta za serce. Innymi słowy – warto przemęczyć się z tym abstrakcyjnym zeszytem, by poznać jego konkluzję.


"Deadpool: Najlepszy komiks świata" #4: "Śmieciowa opowieść"l
To trzecie odwiedziny tej historii

3. "Kajko i Kokosz: Nowe Przygody" #3: "Królewska konna":Cytat:
"Kajko i Kokosz": "Nowe przygody" tom 3 – "Królewska konna" ma nieskomplikowaną fabułę i skupia się raczej na swobodnej podróży naszych bohaterów. Oczywiście w dłuższej opowieści o wiele trudniej jest utrzymać humor stojący cały czas na wysokim poziomie i niestety to widać – krótsze opowieści Macieja Kura były po prostu zabawniejsze. Nie znaczy to oczywiście, że nie znajdziemy tutaj udanych żartów, ale nie wszystkie zawarte tu gagi są tak samo śmieszne.

Sławomir Kiełbus jakby nieco mniej naśladuje styl Christy, starając się jednocześnie uczynić swoje rysunki bardziej nowoczesnymi. Być może moje wrażenie jest mylne, ale wydaje mi się, że prace rysownika z dwóch poprzednich tomów bardziej przypominały dokonania oryginalnego autora.


"Kajko i Kokosz: Nowe Przygody" #3: "Królewska konna"
Przybywa nam omówień związanych z tą częścią
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12