Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
IGN Polska i IRKA - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-18, 17:42   "30. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU I GIER W ŁODZI W NOWEJ LOKALIZACJI!" - informuje "CD JACK":Cytat:
Na EXPO nadal będzie czekała na nas moc atrakcji, które już wrosły w strukturę tej imprezy: Artystów spotkamy na spotkaniach dla publiczności i w strefie autografów, w salach konferencyjnych odbywać się będą panele dyskusyjne i prelekcje, a na scenie głównej - oprócz konkursów dla uczestników - coroczny konkurs cosplay. Hale EXPO pomieszczą również gry planszowe i strefy wolnego grania z turniejami dla graczy komputerowych. Nie zabraknie żadnego z dotychczasowych elementów festiwalu.


"30. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL KOMIKSU I GIER W ŁODZI W NOWEJ LOKALIZACJI!" - informuje "CD JACK"
Odwiedźcie oczywiście również stronę Festiwalu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-23, 09:06   "Prasa to medium na wymarciu" - tak o "Paper Girls" #1 wypowiada się tym razem Paweł Olejniczak:Cytat:
Paper Girls to szalona jazda bez trzymanki – kolejne wydarzenia następują jedno po drugim, a czytelnik w panującym chaosie może poczuć się zagubiony jak bohaterki w swoim świecie. Nie wie o co chodzi w intrydze, ale w odróżnieniu od wystraszonych dziewcząt, które starają się przeżyć i praktycznie w ciągu jednego dnia zmuszone są do natychmiastowego dorośnięcia, będzie śledził kolejne wydarzenia z wypiekami na twarzy. Sporą zaletą fabuł Vaughana jest to, że trudno przewidzieć ich dalszy ciąg, a każda kolejna strona może wywołać osłupienie. O zaskoczeniu nawet nie warto wspominać, ponieważ ono jest absolutną normą.


:-D

"Paper Girls" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-04-24, 16:09   "Każda podróż ma swój koniec" - "Avengers: Koniec gry" po raz drugi dzisiaj. Teraz w omówieniu "WOJTINI-ego":Cytat:
W filmie dzieje się naprawdę wiele - tak wiele, że nawet najmniejsza wzmianka na temat fabuły będzie niczym innym jak spoilerem, których za wszelką cenę chciałbym uniknąć. Sam również należę do zagorzałych fanów MCU i - tak jak wy - także nie cierpię spoilerów.

Mogę zdradzić tylko, że wiele teorii się sprawdziło, ale sama historia zaserwowana przez scenarzystów jest czymś kompletnie innym od tego co obiecywały zwiastuny. Będzie zaskoczeni i to niejednokrotnie.


Cytat:
Twórcy Avengers: Koniec gry postawili również w dużej mierze na fan serwis. W filmie przewija się kilka scen, które są rodem wyjęte z komiksów i memów. Ponownie, nie chcę niczego zdradzać, ale jeśli śledzicie komiksy Marvela i żarty z nimi związane to nie raz zaśmiejecie się pod nosem.


"Avengers: Koniec gry"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-04, 20:31   "Odcienie szarości" - Aleksander Krukowski opowiada o drugiej części "Dziewczynki w Krainie Przeklętych":Cytat:
Wszystko tu zostaje mocno rozciągnięte w czasie, przez co robi się na swój sposób gęsto. Wciąga nas oniryczna atmosfera, nieco jednak niepokojąca, miejscami na granicy koszmaru. To specyficzny sposób budowania napięcia, który w zasadzie pomija element akcji. Wiemy, że rzeczywistość tu przedstawiona podszyta jest czymś strasznym i to wystarcza, by piętrzyć emocje.


"Dziewczynka w Krainie Przeklętych" #2

Robimy retrospekcję wiadomości gdyż na pewno nie wszystko zostało zamieszczone.

Tom drugi - pisali:

"Emilia" - również o pierwszym, "moshi_moshi" i Anna Andrys

Tom pierwszy - pisali:

Przemek Pawełek, "Aypa", "Otai", Paulina Dąbrowa, Paweł Ciołkiewicz, Anna Andrys, Adrian Turzański, Karolina Szendera, "moshi_moshi", "Pusty Kwadracik" oraz wypowiadała się "Szafa z Komiksami"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-13, 08:17   "Pod wodą i na powierzchni" - Andrzej Goryl recenzuje tomy trzeci i czwarty "Głębi":Cytat:
Remender to zdolny scenarzysta i w swoich autorskich projektach nie schodzi poniżej pewnego poziomu. W Głębi wykreował całkiem interesujący świat – niekoniecznie logiczny, ani prawdopodobny, ale to jednak komiks rozrywkowy i pewien poziom zawieszenia niewiary jest konieczny. Ważne, żeby przestrzeń robiła odpowiednie wrażenie. To się udało. Do tego dochodzi wartka akcja i całkiem przekonujące pomysły na kolejne zagrożenia i przeciwników. Jednak nie można zaliczyć Głębi do najbardziej udanych komiksów Remendera. To typowy średniak - poprawny, nieźle skrojony, ale tylko tyle.


"Głebia" #3 i #4
Poszukajmy wcześniejszych analiz - tutaj są o tomie czwartym a tutaj o tomie trzecim.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-18, 13:29   "Muzyka opowiedziana komiksem" - Spotkanie w Poznaniu z twórcą komiksu "A wszystko to Fado":Cytat:
To oryginalna, całkowicie pionierska inicjatywa ilustratora i nauczyciela Nuno Saraivy we współpracy z lizbońskim Muzeum Fado. To pierwszy raz, gdy w komiksie wybrzmiewa pieśń kochanków o przeznaczeniu zapisanym w gwiazdach i o beznadziejnych miłościach, a wyśpiewują ją miejsca, osoby i wykonawcy, którzy nadali kształt temu muzycznemu gatunkowi, wpisanemu w 2011 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Portugalska edycja A wszystko to Fado! została wyróżniona na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Amadorze nagrodą Najlepszy komiks 2016 roku.
"Muzyka opowiedziana komiksem"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-18, 21:47   Trwa zbiórka na antologię "Terra nostra" #1: "Deus":Cytat:
Jeszcze przez miesiąc będzie trwała zbiórka na WspieramTo mająca ufundować wydanie pierwszego tomu antologii komiksowej Terra Nostra, ale już dziś wiadomo, że na pewno trafi do druku. Próg wymaganej kwoty był wyjątkowo niski i na dzień dzisiejszych zrealizowano 243% celu - 1.219 zł z oczekiwanych 500 zł. Zebranie dodatkowych środków spowoduje jednak poszerzenie antologii o kolejne komiksy.
Trwa zbiórka na antologię "Terra nostra" #1: "Deus"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-29, 19:32   "Audycja zawiera lokowanie produktu"

"Kolorowa rzeczywistość - czyli obraz PRL w polskim komiksie" - pisze Maciej Szatko:Cytat:
Książka jest dosłownie pełna humoru. W czasach gdy cały świat jest na wyciągnięcie ręki, a zewsząd atakuje nas wszechobecne RODO, duży uśmiech na twarzy wzbudzają przywołane kadry z komiksów, z których jasno wynika, że Polska to najpiękniejszy kraj na świecie i w żaden sposób nie dorównują mu egzotyczne tropiki (no, może ewentualnie Bułgaria...), a w którym na klatkach schodowych bloków znajdziemy szczegółowy spis lokatorów, włącznie np. z ich tytułami naukowymi.


"Kolorowa rzeczywistość - czyli obraz PRL w polskim komiksie"Wypowiada się Przemysław Mazur:

Cytat:
W szesnastu rozdziałach potencjalny czytelnik będzie miał zatem okazję spojrzeć od różnych stron na ów socjalistyczny "raj", w którym – cytując klasyka – bohatersko zmagano się z problemami niewystępującym w żadnym innym ustroju. Stąd nieprzypadkowo mowa tu m.in. o stałym elemencie ówczesnego krajobrazu miejskiego (i nie tylko), tj. kolejkach po niemal wszystkie możliwe produkty (z pominięciem co najwyżej octu). Oczywiście z racji uwarunkowań systemowych i wszędobylskiej (choć prawda, że niekiedy niemrawej) cenzury ukazanie tego zjawiska bez tzw. certolenia się do łatwych zadań nie należało. Fachowcy od komiksowych narracji nierzadko jednak byli władni znajdywać stosowny "klucz", by w swoich pracach ująć uciążliwości permanentnej reglamentacji.


"Kolorowa rzeczywistość - czyli obraz PRL w polskim komiksie"

:mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-05-30, 12:15   "Zbójcerze znów nie mają szans". I od razu po raz drugi o "Królewskiej konnej" - teraz w analizie Macieja Jasińskiego:Cytat:
Maciej Kur tym razem tworząc scenariusz osadził go w czasach i realiach, które każdy fan serii doskonale zna. Kajko i Kokosz pełnią służbę wojów w Mirmiłowie. Wykonują zadania zlecane przez kasztelana Mirmiła, ale cały czas muszą zachować czujność, bo wróg nie śpi. Mieszkający nieopodal Zbójcerze wciąż knują w jaki sposób podbić Mirmiłowo.

Cytat:
Humoru w tym albumie nie brakuje, choć są też fragmenty czysto przygodowe, które po prostu popychają akcję. Zdarzają się jednak rozbudowane sekwencje nastawione głównie na wywoływanie efektu komicznego – jak np. rozrysowana na kilka stron próba dostania się bohaterów w szeregi Zbójcerzy.


"Kajko i Kokosz: Nowe przygody" #3: "Królewska konna"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-06-03, 17:46   Dzisiaj takich pięć nowych artykułów komiksowych:

1. "Piotruś Pan 2.0". Po raz trzeci u nas "Zeszyt Wendy". Dzisiaj w analizie Dagmary Trembickiej:Cytat:
Osborne, mimo niewielkiego doświadczenia w pisaniu (zaledwie ten jeden komiks i trzy krótkie filmy), stworzyła ciekawą, na wpół oniryczną, delikatną opowieść o żalu, który trzeba znosić na co dzień. Jej Wendy nie przechodzi przez typowe stadia żałoby - zatrzymała się na etapie wyparcia. Balansując pomiędzy szarą rzeczywistością a tęczowym światem wyobrażeń, nie ma na początku szansy na powrót do normalności. To ciekawa kreacja, pokazująca, jak trudne i nieoczywiste są stany emocjonalne, o których - zdawałoby się - możemy wiedzieć wszystko.


"Zeszyt Wendy"

2. "Nie ma Kilara, ale jest Mignola" - o "Draculi" opowiada także Andrzej Goryl:Cytat:
Thomas po prostu przepisał film, skracając pewne sceny, nie dodając z kolei nic od siebie. Przez to fabuła bywa nieco chaotyczna, a niektóre wątki nie do końca wybrzmiewają. Zastanawiam się, czy odbiorcy, którzy nie widzieli filmu Coppoli, ani nie znają książkowego pierwowzoru nie pogubią się momentami w akcji. Ale nawet jak się nie pogubią, to i tak lektura nie dostarcza specjalnych wrażeń. Na szczęście komiksu można po prostu nie czytać i skupić się na samych rysunkach. Co każdemu polecam.


:mrgreen:

"Dracula"

3. "Twardo, po ziemi" - natomiast Tomasz Nowak wypowiada się o tytule "Cykl ziemi" będącym drugim tomem "Okko":Cytat:
Hub przenosi akcję w góry, a dokładnie pomiędzy nieprzyjazne i niedostępne górskie szczyty, między którymi mieszczą się tajemnicze, charyzmatyczne wspólnoty zakonne.

Cytat:
Pewnego rodzaju "powtórkę" z tomu pierwszego serii stanowi konstrukcja fabuły oparta na podobnie "skaczącej" akcji oraz szczególna dbałość o detale graficzne.


"Okko" #2: "Cykl ziemi"
O tym tomie było zaś dość dawno temu.

4. "Marvel dla bardziej zaawansowanych" - Aleksander Krukowski analizuje "Strażników w rozsypce" - czyli czwartą część "Guardians of the Galaxy. Strażników Galaktyki":Cytat:
Ponieważ mamy tu szereg bohaterów, ciężko uwikłać ich w takie wydarzenia, które dotyczyłyby ich wszystkich - i tylko ich. Stąd coraz to nowe kooperatywy z innymi superbohaterami albo grupami superbohaterów, coraz to więcej pobocznych przygód solowych bohaterów bądź duetów. Z jednej strony tworzy to żywy i przekonujący świat, w którym życie nie jest sztucznie sprowadzane do pojedynczej narracji, z drugiej strony jednak wywołuje pewne zagubienie.


"Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #4: "Strażnicy w rozsypce"
W tym przypadku wcześniejszy artykuł opublikowałem także dość dawno.

5. "Ciemne interesy w pełnym słońcu" - i na koniec dzisiaj Andrzej Goryl - na temat "Miami" czyli trzeciej części "Tylera Crossa":Cytat:
Fabien Nury pozornie nie serwuje niczego nowego. Jego Tyler Cross składa się z klisz, ale autor potrafi to przekuć w zaletę. Jego komiks to esencja gangsterskiego kryminału, francuski pisarz wyciąga z tego gatunku to, co najlepsze. Wykorzystuje popularne wyobrażenia na temat Stanów Zjednoczonych, motywy zaczerpnięte z filmów oraz tanich powieści i tworzy z tego spójną, zajmującą historię. Umiejętnie stosuje ekspozycję i quasi-literackie wstawki, umieszczane w ramkach z tekstem. Wzoruje je oczywiście na powieściach hardboiled.


"Tyler Cross" #3: "Miami"
O tej części czytamy po raz piąty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-06-15, 08:15   Również i w tym serwisie artykuł na temat filmu "X-Men: Mroczna Phoenix". Napisał go "WOJTINI":Cytat:
Zawiodłem się. Jako wieloletni fan filmów z mutantami kompletnie zawiodłem się na tej produkcji. Już Apocalypse ledwie utrzymywał się na powierzchni oglądalności, jednak to co tym razem zaserwowała wytwórnia nie nadaje się nawet na piątkowy seans na łamach Polsatu. Miałem chociaż złudną nadzieję, że Quicksilver po raz kolejny wkroczy w najmniej oczekiwanym momencie, aby wszystko posprzątać. Ale również z tego widzowie zostali obrabowani.


"X-Men: Mroczna Phoenix"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-06-22, 18:11   Maciej Jasiński recenzuje "Nie przebaczaj":Cytat:
Ten komiks to opowieść o zemście. Takiej, która nie tylko przenika człowieka do szpiku kości, ale wręcz zaślepia. Główny bohater podąża ścieżką jaką kroczyły już postacie z książek i filmów - wszystkie swoje działania i myśli podporządkowuje pragnieniu zemsty. Czytelnik wie tak naprawdę do czego ta historia zmierza, ale sposób, w jaki osiągnie swój cel, został przedstawiony w bardzo interesujący sposób. To komiks z gatunku tych, które bardzo wciągają i czyta się całość za jednym podejściem.


"Nie przebaczaj"I od razu artykuł Przemka Pawełka:

Cytat:
Nie przebaczaj było dla mnie te cztery lata temu sporym zaskoczeniem. Własnym sumptem wydana broszurka z pierwszym aktem historii, za którą stał nieznany mi wcześniej scenarzysta i nieznana rysowniczka. Zaglądam, a tam kreska z najwyższej półki, klarowna, płynna narracja i nietypowa opowieść, budząca apetyt na więcej. Od początku czekałem aż ktoś w końcu wyda trzy niezależnie puszczone albumiki w jednym tomie jako całość, by mogło się z nimi zapoznać więcej czytelników. No i mamy ten zbiorczy tom, wypuszczony pod skrzydłami Kultura Gniewu. Dość naturalna kolej rzeczy.

Kuba Ryszkiewicz przenosi nas na dalekie Kresy Wschodnie, z czasów II RP. Nie jest to jednak typowa opowieść historyczna, obyczaj, dramat czy romans. To brutalna historia o krzywdzie i zemście, zbrodni i karze, o karmieniu się przemocą. To western, tylko osadzony na wchodzie Europy. Historia mocno dość czerpie tu z tradycji historii o dzikim zachodzie, choć czuć też nieco Tarantino, czy Gwiezdne Wojny. Owszem, można się przyczepić - to jest historia prosta, która zaczyna się od zakłócenia spokoju, by prowadzić w prostej linii do ujścia napięcia w finale, ale to nie jest problem. To miała być prosta historia, gdzie chodzi o zabawę formalną, wpisanie zachodniej tradycji kinematografii w polską historię, odbrązowioną i zdemitologizowaną.

Nie robił by ten komiks połowy swojego wrażenia, gdyby nie rysunki Strychowskiej, jej realistyczna kreska, operowanie skalą szarości, a gdy trzeba - uciekanie w pewne rozmycia. Dopełnieniem strony wizualnej jest dalekie od banału kadrowanie, kompozycja plansz, wszystko to, co czyni komiks komiksem.

"Nie przebaczaj" to jeden z polskich komiksów roku. Niekoniecznie debiut roku, bo 1) nazywanie Strychowskiej i Ryszkiewicza debiutantami jest dyskusyjne 2) "Brom" Unki. Niezależnie od tego - warto po tę bardzo świadomie i bez szarży opowiedzianą historię sięgnąć, bo dobro to jest, a wydanie całości w jednym tomie tylko służy lekturze.

#znakjakościGonza
"Nie przebaczaj" to 244 strony za 59,90PLN, na miętko i ze skrzydełkami, szkoda że nie z matową okładką utrzymaną w skali szarości, no ale nie można mieć wszystkiego.


Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
A tutaj pierwsze dwie recenzje wraz z bonusami.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-10-19, 10:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-06-23, 09:22   "W Łodzi będzie miała miejsce wystawa prac Barbary Okrasy":Cytat:
W najbliższy poniedziałek, 24 czerwca o godz. 18:00, odbędzie się wernisaż wystawy i spotkanie z Barbarą Okrasą w Domu Literatury w Łodzi (ul. Roosevelta 17). Wstęp wolny.


Wystawa prac Barbary Okrasy
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-08-03, 14:06   1. "Nierdzewni?" - Aleksander Krukowski recenzuje zatytułowany "Ludzie ze stali" tom trzeci "Superman: Action Comics":Cytat:
W Ludziach ze stali oryginalny i najbardziej interesujący jest rozkład charakterów i relacji pomiędzy bohaterami.

Cytat:
W każdym razie wiadomo, o co chodzi – zajmujemy tu pozycję Supermana, co jest samo w sobie ekstra, ale też pozwala nam lepiej zrozumieć jego wątpliwości i rzeczywisty dylemat stojący za tą historią.

Cytat:
Choć na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że "Ludzie ze stali" to mało odkrywcza historia, pokazuje ona potencjał całego Odrodzenia. Z jednej strony mamy wtórną fabułę, z drugiej – wpisuje się ona w nową sytuację, dając ciekawe rezultaty.


"Superman: Action Comics" #3: "Ludzie ze stali"

Przypomnienie wcześniejszych omówień gdyż były dawno temu - pisali:

- Tomasz Drozdwski
- Thomas Wayne
- Michał E. Chmielowiec

2. "Toksyczne relacje" - także Aleksander Krukowski - o "Joker kocha Harley" czyli drugiej odsłonie "Harley Quinn":Cytat:
Po prostu słabość Harley do Jokera jest patologiczna nie tylko w wymiarze relacji międzyludzkich, ale również w sensie wiarygodności fabularnej. Jasne, to komiks, nie wszystko musi być realistyczne, ale w pewną naiwność, głupotę bohaterów jest po prostu ciężko uwierzyć i "zawieszenie niewiary" tu najzwyczajniej nie działa.

Cytat:
Cała reszta komiksu podąża konsekwentnie wytyczoną już ścieżką: jest kolorowo, nieco cukierkowo, z humorem. Choć wcześniej to rozwiązanie się sprawdzało, to w przypadku tematu toksycznej relacji z Jokerem styl ten wywołuje kontrast, który w niczym nie pomaga.


"Harley Quinn" #2: "Joker kocha Harley"
A w tym przypadku odnalazłem dotychczasowe treści.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15141
Skąd: Puławy

Wysłany: 2019-08-04, 18:17   Nie ma się co dziwić, że również w "IGN Polska" na temat zatytułowanego "Sonic Youth" drugiego tomu "Royal City". Tutaj w wypowiedzi "ANINREH":Cytat:
Utrzymująca się w komiksie Lemire’a kolorystyka, tak silnie przywodząca na myśl chorobę oraz beznadziejność, w tej odsłonie historii rezonuje jeszcze bardziej niż w przypadku pierwszej. Nie bez znaczenia pozostaje tu fakt, że jako czytelnicy już wiemy, co spotka w przyszłości naszych bohaterów.

Cytat:
Chociaż opowieść o Pike’ach wydaje się być do bólu wręcz realistyczna, wciąż silnie obecny mamy element fantastyczności.

Cytat:
Lemire pokazuje nam, że Tommy w pewnym momencie widzi te wersje siebie, które w tomie pierwszym towarzyszyły jego rodzicom.

Cytat:
"Sonic Youth" to wciąż dobra, wciągająca i trudna historia. Tym razem zamiast problemów dorosłych pokazuje z jednej strony problemy młodych, a z drugiej przyczynę kłopotów, jakie już niedługo ich spotkają.


"Royal City" #2: "Sonic Youth"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-08-25, 04:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Forum KGB

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13