Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-04-03, 08:14   

"Comics Report" #77: "Garfield, Ptyś i Bill, Sisters, Czwórka z Baker Street" - uśmiechamy się do Artura :-D :

Cytat:
Trzy z tych pozycji goszczą już od jakiegoś czasu na blogu, zaś czwarta to dla mnie zupełna nowość. Mowa tutaj o pierwszym tomie serii młodzieżowej "Czwórka z Baker Street" nawiązująca do chłopców pracujących dla słynnego detektywa Sherlocka Holmesa. W praktyce ten temat jest niczym niewyczerpalne złoże, bowiem stale wraca do widzów i czytelników, a nawet graczy, w najróżniejszej formie. Pozostałe tytuły to "Garfield", "Ptyś i Bill" oraz "Sisters", więc klasyczna, lekka sielanka.

"Comics Report" #77: "Garfield, Ptyś i Bill, Sisters, Czwórka z Baker Street"

Poszukajmy wcześniejszych informacji o omawianych pozycjach:
"Garfield: Tłusty koci trójpak" #3
Zaś inne debiutują :-D

jacek 

Wysłany: 2019-04-03, 10:35   

I jeszcze "Deadly Class" #01: "1987 Reagan Youth":

Cytat:
Wiele wątków jest tutaj niezwykle interesujących. Marcus od samego początku przykuwa uwagę dyrektora szkoły, trafiając do niej wkracza wraz z reputacją człowieka mającego sporo dusz na sumieniu. Jedni się go boją inni pragną facetowi sprzedać kosę w żebra. Tak dosłownie. Wokół jego osoby kręci się wiele zagadkowych pytań, a odpowiedzi na nie nie padają. Zatem czytelnik pozostaje sam na sam z nastolatkiem, mającym problem z odnalezieniem swego miejsca w nowej rzeczywistości. Przemyślenia Marcusa są napisane genialnie i równie dobrze oddają sytuację ze szkół, gdzie silniejsi znęcają się nad słabszymi.

"Deadly Class" #1: "1987 Reagan Youth"

:-?

Tak - oczywiście już Wam ten tytuł przedstawiałem - nawet dzisiaj.

jacek 

Wysłany: 2019-04-04, 10:06   

"Deadpool Classic" #4:

Cytat:
To czego brakowało mi w filmie z 2016, to postać Śmierci. Ta występuje na łamach komiksu często i gęsto, a Wade Wilson nie tylko ją widzi nim w ogóle powinien, ale też ma z nią... romans. Tak, dobrze czytacie. To ten typ faceta, który zaliczył śmierć. Dosłownie. Na szczęście dla czytelników, a może ku ich rozczarowaniu, nie dane nam będzie tego doświadczyć w tym albumie, choć na sieci spokojnie znajdziecie miłosne sceny Kostuchy i jej wygadanego kochanka.

"Deadpool Classic" #4

Dzięki Arturze! :-D

A tutaj wcześniejsze artykuły gdyż nie wszystkie zamieściłem kiedy był na to czas:

Aleksandra Krukowskiego, Huberta Sosnowskiego, Rafała "yaleza" Piernikowskiego, Mikołaja Mielczarka, Łukasza Świniarskiego, Piotra Żniwiarza, "Buareya", Michała E. Chmielowca, Michała Lipki.

jacek 

Wysłany: 2019-04-05, 08:30   

"Ernest i Rebeka" #1: "Mój kumpel mikrob":

Cytat:
"Ernest i Rebeka" to bardzo mocna, słodko-gorzka opowieść, przedstawiająca rozwód rodziców oczami sześciolatki. Towarzyszy jej nastoletnia siostra, będąca w zasadzie młodą kobietą, bowiem ma już czternaście lat, a z końcem komiksu w zasadzie piętnaście. Wiele scen przedstawionych w komiksie jest niestety wyjętych z życia. Prze lata pracy z dziećmi i młodzieżą, miałem wielokrotnie styczność z osobami borykającymi się z omawianym tutaj problemem. Nie zawsze była to wina "złego" ojca, jak to często pokazuje się w stereotypach. Praktycznie zawsze wina była po stronie obojga rodziców i dokładnie tak jest to przedstawione w komiksie.

"Ernest i Rebeka" #1: "Mój kumpel mikrob"

Jasne, że jesteśmy ucieszeni Arturze :-D

Pierwsze dwa teksty

jacek 

Wysłany: 2019-04-06, 08:21   

Przed chwilką otrzymany - bardzo dziękujemy :-D - artykuł o "Ghost World":

Cytat:
Zdecydowanie jest on adresowany do bardzo dojrzałego czytelnika, co nie znaczy pełnoletniego. Aczkolwiek należy zaznaczyć, ze wulgaryzmów jest tutaj bardzo dużo. Na tyle, że aż nadrukowana na okładce stosowny znaczek ostrzegający. Niemniej każde przekleństwo ma tutaj konkretny wydźwięk i nie razi. Zresztą dialogi prowadzone przez dziewczęta pozwalają też lepiej zrozumieć pewne obyczaje w USA. Tutaj mocno przydają się przypisy, zamieszczone na końcu komiksu, a tłumaczące pewne pojęcia i przybliżające wspominane osoby lub kapele muzyczne.

"Ghost World"
Mamy już z czym porównać.

A tutaj jeszcze omówienie przygotowane przez Magdalenę 'MEaDEĘ' Madej-Reputakowską:

Cytat:
W Ghost World dominuje nastrój zagubienia i narastającego z każdą przeczytaną stroną napięcia, oczekiwania na życiową decyzję obu dziewcząt, która raz na zawsze przekreśli ich dotychczasową więź. Spowijająca fabułę komiksu błękitno-stalowa, mglista szata graficzna potęguje efekt subtelnego smutku i tworzy wrażenie, iż czytana historia to wyblakłe wspomnienia dawno przesądzonych wydarzeń. Rzeczywistość sennego miasteczka miesza się z ekscentrycznymi pomysłami bohaterek, na których życie składają się typowe problemy dorastających młodych ludzi akcentujących swoją indywidualność i niezależność.

"Ghost World"

jacek 

Wysłany: 2019-04-07, 08:48   

Nie ma dnia bez materiału od Artura - dziękujemy :-D

"Kicia Kocia i Nunuś":

Cytat:
Kicia Kocia ma przygotować podwieczorek dla siebie i młodszego braciszka, więc razem opisują, co znajdują w kuchni. I tak dowiadujemy się, że w lodówce jest zimno, kuchenka jest gorąca, a talerze i miski są w szafce. Niby banał, ale maluchowi jest wstanie pomóc zapamiętać czego nie wolno dotykać, przebywając w kuchni.

Druga książeczka posiada natomiast inny, niezwykle ważny walor edukacyjny. Oswaja bowiem dzieci z niepełnosprawnością, która jest zjawiskiem powszechnym.

"Kicia Kocia i Nunuś"

jacek 

Wysłany: 2019-04-10, 05:33   

Dziś na dzień dobry artykuł o trzecim tomie "Monstressy" - brawa dla Artrura :-D :

Cytat:
Wielu mówi na "Monstressę" amerykańska manga i jak dla mnie mają 100% racji. Szczerze powiedziawszy, chciałbym aby kilka mang w ten sposób wyglądało, bo styl Sana Takeda (nie wiem, czy w naszym języku jej imię i nazwisko się odmienia przez przypadki) jest po prostu obłędny. Trzeci tom zdradza nam wiele sekretów, w tym związanych z Starymi Bogami, istotami siejącymi zniszczenie w wszelkiej możliwej formie.

"Monstressa" #3
Poszukajmy dotychczasowych wiadomości

Plus trzy, których nie mogę odnaleźć:

- Mateusza Dąbrowskiego:

Cytat:
Więcej tego samego, tylko gorzej. Takie są moje wrażenia po przeczytaniu trzeciego tomu Monstressy. Co można uznać za niezły wyczyn. Zważywszy na to, że poprzednie dwa tomy nie przypadły mi do gustu, to nie uważałem, że będę w stanie odczuwać jeszcze większą niechęć do tej serii. W Przystani zawodzi wszystko, nawet to co poprzednio jeszcze jakoś się broniło.

"Monstressa" #3: "Przystań"

- Karoliny Sypniewskiej:

Cytat:
Jestem zachwycona tym, jak Marjorie Liu potrafi wyjawić wiele sekretów, jednocześnie nie rozjaśniając nic. Świat, który stworzyła razem z Saną Takedą jest tak bogaty i szczegółowy, że potrzeba wiele, by wszystko ogarnąć umysłem. Jedno czytanie Monstressy to zdecydowanie za mało. W tej serii jest tak dużo szczegółów, tak wiele postaci, narodów, ras, powinowactw, że by dobrze ogarnąć i zapamiętać wszystko, należy albo mieć znakomitą koncentrację i pamięć, albo poświęcić Monstressie więcej czasu.

- Mateusza Cebrata:

Cytat:
Fabularnie wciąż jest w porządku. Historia nie porywa, nie zaskakuje, ale jest solidna, a pędząca akcja, zamykanie każdego zeszytu swoistym cliffhangerem sprawia, że sięgamy po nią z przyjemnością. Zaczynają przeszkadzać odrobinę wstawki Tam Tam, bo choć nadal zajmuje się ona prezentowaniem nam świata przedstawionego, to jej wykłady zwyczajnie zwalniają akcję.

jacek 

Wysłany: 2019-04-10, 08:06   

I dla odmiany coś dla dzieci... Ale czy tylko? ;)

"Ptyś i Bill" #1: "Do ataku!":

Cytat:
Gdybym czytał to w [poszczególnych tomach, raz na jakiś czas, pewnie nie czułbym znużenia. Jednak lektura niemal trzech identycznych przygód pod rząd to już troszeczkę za dużo.

Zatem powtórzę się, ale po prostu należy to uczynić. Ta seria to przeciętniak, jednak tylko dla osób siedzących w komiksie. Laik może się tutaj szybko odnaleźć, bowiem kreska jest słodka, całość czyta się szybko, a na dokładkę mamy na samym końcu albumu historię tworzenia komiksu.

"Ptyś i Bill" #1: "Do ataku!"
Cofamy się (jak chcemy :) ) do stycznia.

jacek 

Wysłany: 2019-04-11, 11:57   

A dzisiaj od Artura - bardzo dziękujemy :-D rzecz z zupełnie innej bajki czyli to:

"Requiem Króla Róż" #10:

Cytat:
To okres przejściowy w Wojnie Dwóch Róż, gdzie Ryszard otrzymuje miano regenta i tak naprawdę toruje mu to drogę do korony. Owszem, wątek z hermafrodytyzmem tej postaci nieco zmienia kilka elementów, ale nie na tyle, abym w którymś momencie powiedział "Łał, tego się nie spodziewałem."

"Requiem Króla Róż" #10

Wcześniejszy artykuł "Tamakary":

Cytat:
Seks w zamian za spełnienie marzenia Ryszarda – w zamian za koronę. Nie powiem, trochę się w tym momencie zaplułam, ale było to całkiem estetyczne.

Cytat:
Otrzymujemy też, już standardowo, dużo dziwnych wizji, snów i omamów, które może i wyglądają efektownie, ale strasznie rwą fabułę.

"Requiem Króla Róż" #10

jacek 

Wysłany: 2019-04-13, 08:15   

"Studio tańca" #2 - pozdrawiamy Artura :-D :

Cytat:
W mojej opinii "Studio tańca" przebija na każdym polu tak rozchwytywane "Sisters". Jest po prostu dojrzalsze, a z tego powodu ciekawiej napisane i z lepiej wyważonymi gagami.

Cytat:
Dalej na pierwszym planie mamy paczkę trzech przyjaciółek, czyli Julii, Lusii i Alii. Każda boryka się z podobnymi problemami, choć w nieco inny sposób.

Cytat:
Z innych wątków, ciekawie poprowadzono postać Bruna, jedynego chłopaka na kursie tańca. Ma on sporo do pokazania w ostatnim rozdziale tego albumu.

"Studio Tańca" #2
Forumowa historia obydwóch części

jacek 

Wysłany: 2019-04-14, 08:48   

Zaś w dniu dzisiejszym dzięki Arturowi :-D powracamy do początku przygód "gazeciarek" - czyli znowu jest fajnie :-D

"Paper Girls" #1:

Cytat:
Postacie nastolatek są ciekawie napisane, ale tutaj miałem wrażenie lekkiego jechania po utartych schematach. Mamy buntowniczkę przecierającą szlaki, dziewczynki z dobrych domów, katoliczkę, żydówkę i tak dalej. Jest też sporo elementów odnoszących się do obyczajów tamtego okresu, czy strefy polityki. Słowem, mnie główne bohaterki niczym nie zaskoczyły, ale też szybko je polubiłem. Jeśli idzie o ich "przeciwników" to tak naprawdę po zakończeniu tego albumu zostaje się z pakietem pytań.

"Paper Girls" #1

I robimy totalną retrospekcję gdyż poprzednie materiały o ile w ogóle były to były dawno temu ;)

"Scythe", "Konglomerat Podcastowy", Karol Sus, Marcin "Amaro" Martyniuk, Przemysław Pieniążek, Michał Lipka, Agnieszka 'Achika’ Szady, Przemek Pawełek, "Stare Konie", Maciej Gierszewski, Piotr Pocztarek, Karolina Sypniewska, Konrad Dębowski, Marcin Andrys, Tomasz Miecznikowski, Krzysztof Tymczyński, Informacje, opis i przykładowe plansze

:mrgreen:

jacek 

Wysłany: 2019-04-15, 07:47   

"Spoiler Alert" #8: "Vision" - uśmiechy dla Artura :-D :

Cytat:
Jako czytelnik nie musiałem nawet przeglądać komiksu, aby po przeczytaniu dosłownie pierwszych kilku stron zrozumieć jak to się skończy. Że będzie jakiś trup, tu akurat przewidziałem o kogo chodzi bo opis komiksu to podał, że to zrodzi sekrety rodzinne, manipulację i ostatecznie doprowadzi do rozpadu, w zasadzie anihilacji, rodziny głównego bohatera. I wiecie, nie miałbym z tym cienia problemu, gdyby King uparcie nie próbował mi wmówić, że to tak nie wygląda, że tak naprawdę jest tam ukryte ważniejsze przesłanie i tak dalej. Chrzanienie.

"Spoiler Alert" #8: "Vision"
Forumowe archiwum

jacek 

Wysłany: 2019-04-17, 20:03   

Od Artura dzisiejszego wieczoru "Kapitan Szpic i Czarna Niechcesete" - podziękowania dla Niego :-D :

Cytat:
Tytułowa Czarna Niechcesete jest natomiast figurką, również nawiązująca w humorystyczny sposób do innego słynnego komiksu, którego autorem jest Jerzy Wróblewski. Mowa o "Figurkach z Tilos", chyba jednym z moich ulubionych komiksów z wczesnego dzieciństwa. Nasz słynny Kapitan Szpic musi się nieźle napocić, aby odszukać ową figurkę, która sprawia wszystkim tylko kłopoty. Zresztą jest dość dwuznaczna, a sceny z nią potrafią mocno rozwalić czytelnika. Oczywiście cały komiks jest przesycony dwuznacznymi scenami, choć nieraz zawiera on obrazki przeznaczone tylko dla oczu dorosłego czytelnika.

"Kapitan Szpic i Czarna Niechcesete"
Pierwszy artykuł

jacek 

Wysłany: 2019-04-18, 09:43   

Po raz drugi wśród nas o "Bardzo dzikiej opowieści" #1: "Lesie Złamanych Serc". dla Artura:

Cytat:
Trzeba przyznać, że scenarzyście pomysłów nie brakuje, a do tego napisał je w iście wybornym stylu.

Cytat:
Cała opowieść ma też ukryte drugie dno, którym jest dbanie o przyrodę oraz branie odpowiedzialności za adoptowane zwierzęta.

Cytat:
Postacie są wyraziste, zapadają w pamięci czytelnika oraz na swój sposób troszkę trącą satyrą.

:-D

"Bardzo dzika opowieść" #1 "Las Złamanych Serc"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-07, 22:32, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2019-04-20, 08:02   

"I ty możesz zmienić świat" - dziękujemy Arturowi! :-D :

Cytat:
W książce znalazło się przedstawienie dokonań 42 osób, które nim osiągnęły wiek pełnoletni dokonały lub wpłynęły na ważne organizacje, aby te podjęły konkretne działania, na rzecz polepszenia warunków bytowych ludzi. Wybierając te osoby autorka, Karolina Grabarczyk, narzuciła sobie pewne kryteria. Nie brała pod uwagę osób będących geniuszami, czy osób które ktoś nakłaniał do danej inicjatywy. Nie. Jej bohaterowie sami z własnej woli dokonali tego czego dokonali, często inspirowani danymi wydarzeniami lub okolicznościami jakie zaszły w ich życiu

"I ty możesz zmienić świat"
Artura wcześniejszych słow kilka

I od razu omówienie autorstwa Julity Pasikowskiej:

Cytat:
"I ty możesz zmienić świat" to książka Karoliny Grabarczyk, która zebrała w jednym miejscu bohaterów, którzy zapisali się na kartach historii, często jeszcze nie osiągając wieku pełnoletności.

Cytat:
Wiele z postaci o których traktuje książka jest już dawno dorosłych, albo zmarło wiele lat temu. Zdecydowali się jednak działać jeszcze będąc dziećmi i dlatego należy im się miejsce w tym zacnym gronie.

"I ty możesz zmienić świat"

:-D

Odpowiedz do tematu