Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uniwersum DC Comics
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-14, 11:25   

Także Tomasz Drozdowski opowiedział o "Deux Ex Machina" będącym czwartym tomem "Batman Detective Comics":Cytat:
Czy religia i wiara mogą być wgrane w syntetyczny umysł? Czy zasady przyświecające wierzeniom to wynik ludzkiej natury, czy też lista punktów, według których działać może nawet maszyna? "Deus Ex Machina" to niezwykle dwuznaczny tytuł dla tego komiksu, podobnie jak ma to miejsce w przypadku antagonisty.


"Batman Detective Comics" #4: "Deus Ex Machina"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
HighIT


Dołączył: 14 Wrz 2017
Posty: 18
Wysłany: 2019-03-15, 13:53   

Nowości z tego tygodnia:
Superman Action Comics tom 5: Booster Gold

Doktor Thaddeus Sivana

Freddy Freeman

Ostatni Kryzys

Crossovery Arrowverse: „Flash vs. Arrow” (2014)

DC Legends: Battle for Justice
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-15, 15:29   

Niedługo uzupełnię i strzelę na fejsa ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-15, 16:27   

1. "Superman Action Comics" #5: "Booster Gold" - wypowiada się Szymon Ostrowski:Cytat:
Niestety, całość wypada nudno i nieangażująco. Pierwszy raz zdarzyło mi się to z dość nowym komiksem, ale po prostu musiałem przerywać lekturę co jakiś czas, bo nie byłem wstanie śledzić akcji z uwagą. Podróż Clarka, Michaela i Skeetsa ma wypadać emocjonująco, ma wzruszać, a nawet pouczać. Niestety nic z tego przez leniwe tempo fabuły. Nawet relacja bohaterów nie jest interesująca i ogranicza się do wzajemnego objaśniania sytuacji w jakiej znaleźli się podróżnicy.


"Superman Action Comics" #5: "Booster Gold"
Pierwsze dwa teksty

2. "Doktor Thaddeus Sivana" - postać przedstawia Szymon Ostrowski:Cytat:
Doktor Sivana był jednym z największych umysłów Europy. Pragnął on zrewolucjonizować przemysł dzięki swoim wynalazkom i przyspieszyć rozwój ludzkości. Niestety każdy, do kogo zwracał się z propozycją współpracy wyśmiewał go i nie dawał wiary, że rozwiązania Sivany są możliwe do osiągnięcia. Urażony i zgorzkniały naukowiec wraz z dziećmi Beautią, Magnificusem, Georgią i Thaddeusem Juniorem przeprowadził się na Wenus. Tam doktor znalazł zrozumienie wśród mieszkańców planety. Jednocześnie Sivana pragnął zemścić się na ludziach.


"Doktor Thaddeus Sivana"

3. "Freddy Freeman" - gościa prezentuje Szymon Ostrowski:Cytat:
Freddy Freeman pod postacią Kapitana Marvela Juniora/Shazama Juniora był pomocnikiem Billy’ego Batsona będącego wybranym przez Czarodzieja Shazam na bohatera. Twórcami postaci są Ed Herron i Mac Raboy, którzy napisali historię jego debiutu na potrzeby "Whiz Comics" #25 z 1941 roku.


"Freddy Freeman"

4. O "Ostatnim kryzysie" opowiada również Sebastian Smyk:Cytat:
Niestety odnoszę wrażenie, że Morrison pogubił się w "Ostatnim Kryzysie". Grant chciał zbyt dużo na raz przedstawić i zwyczajnie nie starczyło mu na to czasu. Od pewnego momentu dość topornie zaczyna się czytać całość historii, mnóstwo wątków i postaci jest na raz wrzucana i zwyczajnie pomijana, a niektóre wątki z fajnym potencjałem przedstawiane jak najbardziej skrótowo.


"Ostatni kryzys"

5. "Crossovery Arrowverse": "Flash vs. Arrow" (2014) - analizuje Jędrzej Kluska:Cytat:
Nietrudno zauważyć, że w obu odcinkach przewija się wątek Captaina Boomeranga, to tak na prawdę opowiadają one o czymś innym, jednak istotnym dla swoich seriali. W całym crossoverze bardziej od opowiedzenia jakiejś historii liczyło się pokazanie kontrastu między Szmaragdowym Łucznikiem a Szkarłatnym Sprinterem i to, że mimo wielkich różnic są oni w stanie wzajemnie nauczyć się wielu rzeczy.


"Crossovery Arrowverse": "Flash vs. Arrow" (2014)

6. "DC Legends: Battle for Justice" - przedstawia Sebastian Smyk:Cytat:
Zasmuceni będą gracze, którzy nastawiają się na nawiązywanie mocnych więzi z innymi graczami. Brakuje tu typowej listy przyjaciół czy możliwości wysyłania prywatnych wiadomości do innych graczy. W ramach społecznościowym otrzymujemy jedynie gildie, które maksymalnie mogą liczyć do 30 graczy.

Cytat:
DC Legends bardzo fajnie prezentuje się pod kątem wizualnym. Wizerunki postaci są oparte na klasycznych wdziankach solidnie odwzorowanych, a animacje podczas walk są dynamiczne i efektowne. Odbiło się to niestety na optymalizacji gry, która potrafi zawiesić się podczas korzystania z menu. Niestety nie jesteśmy w stanie normalnie wrócić do gry po zawieszeniu się. Gra ponownie zatrzymuje się na etapie ładowania głównego menu.


"DC Legends: Battle for Justice"

Czyli łącznie: O ho ho! :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-17, 07:20   

Jędrzej Kluska i wypowiedź, która dotyczy "Dziedzictwa" będącego piątym tomem "Ligii Sprawiedliwości" ("Odrodzenie"):Cytat:
Śmiało można powiedzieć, że "Dziedzictwo" jest szczytowym punktem "Ligi Sprawiedliwości" Bryana Hitcha. Chociaż z czasem przeradza się ono w epicką walkę dobra ze złem (co jest już chyba standardem w tym runie) to potężnym jego atutem są nowe twarze które przybyły z przyszłości (oraz kilka oblicz z apokaliptycznego świata, które już znamy), które mimo iż przeszły przez piekło nie są w stanie nie wzbudzić w czytelniku sympatii.


"Liga Sprawiedliwości (Odrodzenie)" #5: "Dziedzictwo"
Pierwsze trzy recenzje
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-21, 16:04   

Dopiero co podrzucone - jasne, że się radujemy :-D . Czterokrotnie Sebastian Smyk:

1. "Captain Thunder":Cytat:
Captain Thunder uznawany jest za alternatywną wersję Shazama. Został wprowadzony podczas Flashpointu. Osobowość Captaina Thundera jest złożona, ponieważ w przemianie uczestniczy aż 6 osób!

Cytat:
Captain Thunder zostaje wciągnięty w wojnę z siłami Amazonek i Altantydów. Cyborg formuje oddział superbohaterów, których celem jest powstrzymanie obydwu stron konfliktu. Captain Thunder wnika we wspomnienia Flasha, co ułatwia mu podjęcie decyzji o dołączeniu do ruchu oporu.

Cytat:
Flashpoint nie był jedynym razem, kiedy mogliśmy spotkać Captaina Thundera. Kilkanaście lat przed debiutem najpopularniejszej alternatywnej wersji Shazama, Elliot S. Maggin sięgnął po podobny pomysł.


"Captain Thunder"

2. "Black Marvel Family":Cytat:
Pierwszą członkinią rodziny Black Adama była Adrianna, niewolnica Intergangu. Kobieta była darem dla władcy Khandaq za możliwość przebywania na terytorium kraju. Adrianna miała ogromny wpływ na zmianę poglądów Black Adama. Kobieta z czasem zdobyła serce Black Adama, który poślubił ją i podarował jej medalion Isis.


"Black Marvel Family"

3. "Shazam Family (Marvel Family)":Cytat:
Rodzina Shazama została wprowadzona w 1942 roku, kiedy to prawa do Shazama i całej otoczki posiadało wydawnictwo Fawcett Comics. Rodzina Shazama miała być swojego rodzaju ratunkiem dla przedłużenia przygód komiksowej serii o Kapitanie Marvelu (aktualnym Shazamie).

Cytat:
Rodzina Marvel okazała się strzałę w dziesiątkę jeśli chodzi o popularność serii. Śledzenie przygód drużyny superbohaterów przyciągnęło wielu nowych czytelników, a liczba tytułów, w których występowali, przybierała na sile.


"Shazam Family (Marvel Family)"

4. "Serial "Shazam" (1974-1976):Cytat:
Głównym bohaterem produkcji jest Billy Batson (Michael Gray), który po wypowiedzeniu magicznego słowa "Shazam" przemienia się w dorosłego osobnika – Kapitana Marvela (Jackson Bostwick, później zastąpiony Johnem Davey’em), z magicznymi zdolnościami. Akcja serialu skupia się na podróży Billy’ego po USA z Mentorem, których celem jest poszukiwanie i zwalczanie zagrożeń czyhających w różnych zakątkach Ameryki. Serial stacji telewizyjnej CBS doczekał się 3 sezonów, łącznie liczących 28 odcinków około 30 minutowych.


"Serial "Shazam" (1974-1976)

A w moim radio akurat "Telefony" - prawda, że bardzo pasują ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-26, 16:02   

Przed chwilą otrzymałem i w imieniu Wszystkich rzecz jasna dziękuję :-D

1. "Siedem Śmiertelnych Grzechów" - omawia Jędrzej Kluska:Cytat:
Siedem Śmiertelnych Grzechów to siedem potężnych demonów reprezentujących siedem grzechów głównych z wierzeń judaistycznych oraz chrześcijańskich. Duchy mogą opętać ludzi (lecz nie tylko ludzi, bo superbohaterowie również są podatni na ich wpływ) sprawiając, że ślepo podążają za odpowiadającą im potrzebą.


"Siedem Śmiertelnych Grzechów"

2. "Darla Dudley" - przedstawia Sebastian Smyk:Cytat:
Darla zadebiutowała we Flashpointowym świecie. Podobnie jak jej przybrani bracia – Eugene i Pedro. Darla była jedną z zaadoptowanego rodzeństwa, które trafiło na Skałę Wieczności. Dzieci otrzymały moce Wizarda. Darla została obdarowana Szybkością Merkurego. Rodzeństwo po wykrzyknięciu "Shazam", scalają się w Captain Thunder.


"Darla Dudley"

3. "Pedro Pena" - również Sebastian Smyk:Cytat:
Podobnie jak Eugene, Pedro został wprowadzony we Flashpointowym świecie. Pedro wraz z przybranym rodzeństwem trafili na Skałę Wieczności, gdzie Wizard przekazał każdemu z nich magiczne zdolności. Pedro został obdarowany siłą Herkulesa. Rodzeństwo po wypowiedzeniu magicznego słowa "Shazam" przeistaczają się w postać Captain Thundera.


"Pedro Pena"

4. "Eugene Choi" - ponownie Sebastian Smyk:Cytat:
Eugene powraca do głównego uniwersum dzięki Geoffowi Johnsowi. Azjatycki chłopiec zostaje wprowadzony w miniserii, która stanowiła dodatek dla regularnej serii "Justice League". Eugene jest jednym z sześciorga dzieci zaadaptowanych przez Vasquezes. Eugene jest bardzo inteligentnym chłopcem.


"Eugene Choi"

5. "Captain Thunder" - tak, tak - Sebastian Smyk:Cytat:
Captain Thunder uznawany jest za alternatywną wersję Shazama. Został wprowadzony podczas Flashpointu. Osobowość Captaina Thundera jest złożona, ponieważ w przemianie uczestniczy aż 6 osób!


"Captain Thunder"

6. "Black Marvel Family" - oczywiście Sebastian Smyk:Cytat:
Drużyna będąca odpowiedzią na dobrze znaną rodzinę Shazama, która została wprowadzona na łamach serii komiksowej "52". Głową Black Marvel Family jest Black Adam. Prócz niego wyszczególnia się Sobeka (jeden z jeźdźców Apokalipsy), Isis (Adrianna Tomaz) oraz Osiris (Amon, brat Adrianny).


"Black Marvel Family"

7. "Rodzina Shazam (Marvel Family)" - i na koniec (dzisiaj rzecz jasna) Sebastian Smyk:Cytat:
Rodzina Shazama została wprowadzona w 1942 roku, kiedy to prawa do Shazama i całej otoczki posiadało wydawnictwo Fawcett Comics. Rodzina Shazama miała być swojego rodzaju ratunkiem dla przedłużenia przygód komiksowej serii o Kapitanie Marvelu (aktualnym Shazamie). W pewnym momencie swoich przygód, Kapitan Marvel podzielił się magicznymi zdolnościami z bliskimi mu osobami.


"Rodzina Shazam (Marvel Family)"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-02, 06:41   

Jędrzej Kluska przedstawia: "Batman: Rok Pierwszy":Cytat:
Jak można łatwo zauważyć "Batman: Year One" jest historią z dwoma głównymi bohaterami: Batmanem oraz Jamesem Gordonem. Miller zgrabnie balansuje role obydwu postaci i choć ich wątki kilkukrotnie się przecinają, obie historie mają potencjał na samodzielne przygody. Ciekawym widokiem jest tak duży nacisk na postać przyszłego komisarza policji, który w dużej ilości przygód sprowadzany jest jedynie do roli "włącznika" Bat-sygnału.


"Batman: Rok pierwszy"
No to? Czas na retrospekcję gdyż nie mogę odnaleźć wcześniejszych omówień - zatem pisali:
Marcin Knyszyński, , Marek Adamkiewicz, Marcin Waincetel, Marcin Zwierzchowski, "Yaqza", Maciej Jasiński

A w radio "Crazy" "Aerosmith" - znakomita "ilustracja" tej pozycji ;) :
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-05, 23:47   

A dzisiaj aż pięć nowych materiałów - bardzo dziękujemy :-D :

1. "Super Sons" Vol.1: "When I Grow Up..." - pisze Szymon Ostrowski:Cytat:
Jest tu dużo dobrego humoru, ciepła, ale nie brak też poważniejszych i mroczniejszych wątków. Znajomości Superboy'a i Robina nadano określony ton: mają być "frenemies"; mają kochać się nienawidzić i tego historia konsekwentnie się trzyma.

Cytat:
Peter Tomasi to jeden z moich ulubionych scenarzystów DC i doskonale wiem na jakie elementy kładzie nacisk w swoich pracach. Relacje między postaciami wychodzą mu wiarygodniej, niż u niektórych jego kolegów po fachu.


"Super Sons" Vol.1: "When I Grow Up..."

Artykuł Marcina Kamińskiego:

Cytat:
When I Grow Up to bardzo udana opowieść. Pozornie skierowana do nastolatków, lecz zawierająca elementy, które z pewnością będą bawić czytelników w każdym wieku.
Na pierwszy plan wysuwają się oczywiście dwaj główni bohaterowie. Ich odmienne charaktery jak i sposób postrzegania świata służą nie tylko świetnej zabawie. Pozwalają na zaprezentowanie samej historii, ponieważ tok wydarzeń kształtuje się właśnie poprzez ich wzajemne relacje. Wspólna niechęć rodzi ciekawość, a ta inspiruje bohaterów do podjęcia określonych działań.


"Super Sons" Vol.1: "When I Grow Up..."

2. "Detective Comics" #1000 - a teraz Tomasz DrozdowskiCytat:
Kolejno dostajemy ciekawe nawiązanie do śmierci Wayne’ów i artefaktu z nią związanego w wykonaniu Kevina Smitha i Jima Lee. Paul Dini i Dustin Nguyen zanurzają czytelnika w humorystycznej historii o anonimowym przestępcy, którego nieporadność doprowadziła do klęski wielkich kryminalnego świata Gotham. Geofff Johns i Kelley Jones dają nam okazję do ujrzenia, jakże trafnie, urodzinowego życzenia Bruce’a Wayne’a, którego perspektywa jest dość ciekawa. Wizualnie zaś najbardziej zapamiętałem historię Briana Michaela Bendisa i Alexa Maleeva z udziałem Oswalda Cobblepota.


"Detective Comics" #1000

3. "Od czego zacząć czytać komiksy z Supermanem?" - odpowiedzi udziela Tomasz Drozdowski:Cytat:
Bez Supermana komiks byłby dziś zupełnie innym medium. Tak twierdzą niektórzy. Ja pozwolę sobie na większą zuchwałość i powiedzieć, że bez dobrotliwego i często naiwnego kosmity wychowanego przez farmerów kultura popularna byłaby dużo uboższa. Superman jest bowiem wszędzie, choć może nie osobiście. Postać fruwającego bohatera w pelerynie znajdziemy w rozmaitych reklamach, kampaniach społecznych i parafrazując nieco Johna Lennona, można powiedzieć, że dziś jest on popularniejszy od Chrystusa. Wypada więc znać kilka historii z udziałem Ostatniego Syna Kryptona prawda? Oto jak zacząć przygodę z komiksami z jego udziałem.


"Od czego zacząć czytać komiksy z Supermanem?"

4. "Mary Bromfield (Mary Marvel)" - postać przedstawia Sebastian Smyk:Cytat:
Mary przez długi czas była zdesperowana. Kochała swoje moce. Ratunek znalazła u Black Adama. Wyjawiła mu, jak bardzo tęskni za mocami. Ten postanowił nie zabijać jej, tylko przekazać swoje moce. Mary otrzymuje moce Black Adama, działając od tego czasu w czarnym uniformie.

Mary początkowo nie radziła sobie z opanowaniem mrocznej strony magi. Szukała pomocy u takiej postaci jak Eclipso. Początkowo współpraca przebiegała pomyślnie. Wszystko uległo zmianie, kiedy Eclipso chciała oddać Mary Darkseidowi, aby zyskać więcej mocy, a w przyszłości zająć jego miejsce.


"Mary Bromfield (Mary Marvel)"

5. "Czarodziej Shazam" - również Sebastian Smyk:Cytat:
Czarodzieja Shazam spotykamy po raz pierwszy w "Whiz Comics #2". Czarodziej po wielu tysiącach lat walki z siłami zła, stwierdza, że jest za stary, aby dłużej dzierżyć odpowiedzialność. Postanawia przekazać swoją powinność Billy’emu Batsonowi. Chłopiec może przemienić się w Kapitana Marvela po wykrzyknięciu magicznego słowa "Shazam". Czarodziej informuje chłopca o pełnym znaczeniu czarodziejskiego słowa:
– S jako mądrość Salomona.
– H jako siła Herkulesa.
– A jako wytrzymałość Atlasa.
– Z jako moc Zeusa.
– A jako odwaga Achillesa.
– M jako szybkość Merkurego.


"Czarodziej Shazam"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-12, 14:08   

Następna paczuszka - brawo dla nich :-D :

1. "Shazam!" - opowiadają Sebastian i Szymon:Sebastian:

Cytat:
Film został przeładowany humorem po brzegi. Niestety nie zaliczam tego na plus filmu. Owszem, nie brakowało mnóstwa scen, które rozbawiły mnie (niestety znaczna część została zaprezentowana na zwiastunach), ale było ich zdecydowanie za dużo. Momentami komediowe sceny byly wciskane na siłe, innymi razy psuły one powagę scen. Zdaję sobie sprawę, że producenci chcieli humorem podkreślić wiek aktorów, ale niestety nie zostało to odpowiednio wyważone, a przesyt zaskodził produkcji.


Szymon:

Cytat:
Historię Billy'ego Batsona, sieroty z Filadelfii śledzi się bardzo dobrze, a sam główny bohater daje się lubić. Osobiste przejścia chłopca pozwalają nawiązać nam z nim więź. Po paru scenach naprawdę chciałem dla Billa jak najlepiej, żeby został u Vasquezów i miał szczęśliwe dzieciństwo. Bije stąd prawdziwe ciepło, ale i pewna powaga, w końcu temat adopcji jest dość trudny, ale ważny i wart poruszania. Z kolei ponadnaturalna warstwa fabuły jest nie tyle superbohaterska, co baśniowa, a wręcz mityczna.


"Shazam!"
Poprzednie dwie wypowiedzi

A tutaj jeszcze jedna - Mateusza Mitera:

Cytat:
Momenty, przez które postacie przechodzą, są jednocześnie trudne i smutne, ale znajdziemy również wiele tych zabawnych i pozytywnych. To właśnie dzięki współpracy rodziny podczas seansu można doznać tego świetnego uczucia. Mówię tutaj o sytuacji, kiedy jako widz, nawet nie zwraca się uwagi na prostotę samej fabuły. Jesteśmy oczarowani szczerymi dialogami, sytuacjami, rodziną pełną serca. Humor w połowie pisze się sam – dzieciak w ciele dorosłego, w dodatku z supermocami.


"Shazam!"

2. "WKKDC" #69: "Superman/Shazam: Pierwszy grom" - pisze Tomasz Drozdowski:Cytat:
Przyznać muszę, że Juddowi Winickowi udało się stworzyć ciekawą relację między siłaczami w pelerynach. Szczególnie podobały mi się drobne przechwałki tężyzną.

Cytat:
Joshua Middleton to autor przeze mnie szanowany a po lekturze "Superman/Shazam: Pierwszy grom" darzę go jeszcze większą sympatią. W jego pracach czuć lekkość lotu, do którego często zrywają się bohaterowie. Przy tym wszystkim umiejętnie unika pomnikowości.


"WKKDC" #69: "Superman/Shazam: Pierwszy grom"

Wcześniejsze omówienia:

Krzysztofa Tymczyńskiego:

Cytat:
Spotkanie Kapitana Marvela z Supermanem jest bowiem do bólu sztampowym komiksem, który tylko momentami miewa jakieś lepsze momenty. Scenarzysta nie sili się tu na zbytnią oryginalność i podczas prowadzenia tego team-upu nie skupia się niemal na niczym, co nie byłoby oczywiste. Od lat po świecie krąży taki trochę niesprawiedliwy dowcip, że ”Kapitan Marvel to taki Superman tylko magiczny” i wydaje się, że Winick postanowił rozpisać ten żarcik na cztery zeszyty.


"WKKDC" #69: "Superman/Shazam: Pierwszy grom"

Przemysława Mazura:

Cytat:
Krótko pisząc: typowa, rzemieślniczo zrealizowana "okładanka" jakich pełno w ofercie wydawców celujących w trykocianej konwencji. Najwyraźniej jednak ranga poróżnionych postaci (a ponoć także efektowne w swojej klasie ilustracje Iana Churchilla) zrobiła swoje i już niebawem na kanwie wzmożonego zainteresowania relacją obu herosów odbiorcom produkcji DC Comics zaproponowano kolejną okazję do przyjrzenia się wspólnym perypetiom "Człowieka Jutra" oraz niegdysiejszej gwiazdy wydawnictwa Fawcett. Tym razem miast ponownie skrzyżować szlaki rzeczonych w teraźniejszości, fabułę osnuto na kanwie ich pierwszego spotkania.


"WKKDC" #69: "Superman/Shazam: Pierwszy grom"
Prezentacja albumu

3. "Shazam! Potworne Stowarzyszenie Zła" - a teraz Sebastian Smyk:Cytat:
Mimo kilku irytujących powodów nie brakuje zalet kryjących się w opowieści. Jeff Smith prezentuje uroczą po brzegi opowieść o Shazamie, któremu przychodzi zmierzyć się Mister Mindem. Przeciwnik sprowadza nie lada wyzwanie naszemu bohaterowie i musi się natrudzić, żeby go pokonać. Kreskówkowa kreska świetnie oddaje klimat historii, podkreślając zachowania bohaterów. Historia zarówno powinna spodobać się zarówno młodszemu czytelnikowi, jak i starszemu.


"Shazam! Potworne Stowarzyszenie Zła"
To czwarta recenzja tego tytułu.

4. "The Joker: The Greatest Stories Ever Told" - oraz Szymon Ostrowski:Cytat:
"The Joker: The Greatest Stories Ever Told" to swego rodzaju paradoks. Jest to świetny pomnik tego, kim jest Joker, a jednocześnie zbiera w sobie tylko kilka na prawdę interesujących historii. Fan postaci doceni przekrój historii swojego ulubieńca, ale nie mogę powiedzieć, że dla innych czytelników nie ma tu nic ciekawego. Ale może o to chodzi w Jokerze?


"The Joker: The Greatest Stories Ever Told"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-17, 19:10   

"Arkham Knight" - od redakcji tego Serwisu. Autorem materiału jest Sebastian Smyk - bardzo dziękujemy :-D :Cytat:
Arkham Knight zadebiutował w "Detective Comics #1000" wydanym w 2019 roku. Jednak postać mogliśmy już wcześniej spotkać. Wizerunek Arkham Knighta został użyty w grze "Batman: Arkham Knight", która ukazała się w 2015 roku.


"Arkham Knight"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-20, 16:54   

"All Star Batman" #3: "Pierwszy Sojusznik" - wypowiada się Sebastian Smyk:Cytat:
Snyder pozwala sobie na więcej swobody, pomija główne wątki prowadzone przez Toma Kinga czy Jamesa Tyniona IV i daje nam szereg pełnych akcji historii, w których całe to superbohaterstwo Batmana jest jedynie tłem. Gdy się tak zastanowić to Mroczny Rycerz dość często postępuje bardziej, jak bohater kina akcji niż archetypowy heros. Scott Snyder doskonale rozumie tę stronę złożonej struktury postaci Batmana i umiejętnie ją wykorzystuje.


"All Star Batman" #3: "Pierwszy Sojusznik"
Artykuł Marcina Andrysa
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-22, 11:31   

Szymon Ostrowski i trzeci na forum artykuł o "Zabij swoich bliskich":Cytat:
Przede wszystkim podoba mi się pomysł na tę historię. Członkowie tytułowego oddziału otrzymują pozornie proste zadanie, a ich losy idą jak po sznurku.

Cytat:
Oczywiście nadal jest to komiks akcji i całość jest raczej nieskomplikowana, ale zarys fabuły jest na prawdę świetny, mimo dość bezpiecznego, wpasowującego się w ramy gatunku wykonania.


'Suicide Squad" #5: "Zabij swoich bliskich"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-25, 15:02   

Trzy razy chłopaki z tego portalu - czyli wyrazy sympatii dla Nich :-D :

1. ""Batman: No Man’s Land" - kolejność czytania". Opracował Jędrzej Kluska:Dużo tego - brawo dla autora :-D

""Batman: No Man’s Land" - kolejność czytania"

2. ""Batman: Knightfall" – kolejność czytania". Także Jędrzej Kluska":Tutaj również całkiem sporo - cieszymy się :-D

""Batman: Knightfall" – kolejność czytania"

3. "Od czego zacząć czytać komiksy z Shazamem?" A teraz Tomasz Drozdowski:Tu też mamy obszerny materiał - podziękowania :-D

"Od czego zacząć czytać komiksy z Shazamem?"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-05-02, 10:30   

"Batman Metal" #1: "Mroczne dni" w opinii Tomasza Drozdowskiego:Cytat:
"Metal" może wydawać się kolejnym eventem na miarę trylogii Kryzysów. Jest jednak czymś nieco innym i mniej pompatycznym. Skala wydarzeń wykracza tu poza główne uniwersum i sięga nawet do nieznanego wcześniej Mrocznego Uniwersum, lecz bez piętrowych wątków fabularnych, z których większość jest niezrozumiała. Przy tym wszystkim Snyder hojnie czerpie z dziedzictwa wielkich przełomów i wprowadza zupełnie nowych złoczyńców, z których najwidoczniejszy jest coraz popularniejszy Batman, który się śmieje.


"Batman Metal" #1: "Mroczne dni"
Artykuł Michała Lipki
Szczegółowe informacje, opis i dodatkowe materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12