Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2019-03-13, 09:23   

"Star Wars Komiks" #79 (1/2019): "Darth Vader. Walka do końca" po raz drugi na forum - dzisiaj od Artura Tojzy, któremu szczerze dziękujemy :-D :

Cytat:
"Walka do końca" to dobre rozwinięcie tematów zapoczątkowanych w poprzednich albumach z serii Darth Vader. Poznajemy jak Mroczny Lord Sithów budował swoją pozycję w strukturach Imperium, że mimo bycia pupilkiem Imperatora wcale nie miał takiego posłuchu jakby pragnął, a jego żądza mordu nieraz więcej szkodziła jemu samemu i pomagała jego przeciwnikom. Jeśli nadal będzie tak to rozwijane, to być może kiedyś te komiksy po prostu wyprą tą mizerną najnowszą trylogię, spychając ją w meandry niebytu.

"Star Wars Komiks" #79 (1/2019): "Darth Vader. Walka do końca"

jacek 

Wysłany: 2019-03-15, 09:22   

Artur przed momentem podrzucił taki oto tekst o zatytułowanej "Mysi domek: Pobawmy się!" książeczce dla dzieci:

Cytat:
"Pobawmy się!" to malutka książeczka dla najmłodszych, zrobiona z bardzo grubej tektury. Niby to samo, ale jednak coś innego.

Cytat:
Jest krótka, zawiera mało tekstu, do tego niezwykle prostego, ale bogatego w słownictwo, zaś same zdjęcia obejmują mniejszy "obszar".

Cytat:
To dobrze, bowiem takiemu małemu dziecku łatwiej będzie je dostrzec i nazwać, przypisując słowa do tekstu zamieszczonego obok.

"Mysi domek: Pobawmy się!"

jacek 

Wysłany: 2019-03-16, 09:10   

"Book Report" #5: "Żubr Pompik, Mądra Mysz, Pola mówi, Kiedy dorosnę":

Cytat:
Wiosna już prawie tuż tuż. Wydawnictwo Media Rodzina nie zwalnia jednak tempa i wydaje kolejne tytuły skierowane do najmłodszego czytelnika. W dzisiejszym zestawieniu zaprezentuje w sumie cztery tytuły. Dwa z nich już wielokrotnie gościły (i zapewne będą jeszcze nieraz gościć) na moim blogu, zaś kolejne dwa zawitały tutaj po raz pierwszy. W drugim wypadku mowa o książce "Kiedy dorosnę" oraz nowej serii "Pola mówi", uczącej maluchy przydatnych czynności. Natomiast stałymi bywalcami jest "Mądra Mysz" oraz "Żubr Pompik", który wraz z swoją rodziną odwiedza kolejne Parki Narodowe w Polsce. Zapraszam zatem do prezentacji wyżej wymienionych tytułów :)

Bardzo się cieszymy Arturze :-D

"Book Report" #5: "Żubr Pompik, Mądra Mysz, Pola mówi, Kiedy dorosnę"

Poszukajmy tego co już na forum było - tu o "Żubrze Pompiku":
"Comics Report" #43: "Od Żubra Pompika po kryminały", "Żubr Pompik", "Żubr Pompik": "Wyprawy"
A tu o "Mądrej myszy".

jacek 

Wysłany: 2019-03-17, 09:51   

"Nienawidzę Baśniowa" #2: "Fujowy żywot":

Cytat:
W praktyce jest to, co było już pokazane wiele razy - trupy, flaki i w fuj wpieniona dziewczynka, która najchętniej uciastoliłaby każdego kto się nawinie. Szkoda, że zniknęły w zasadzie jej moce, które dostała od Mrocznej Śmierci, choć wtedy pewnie narobiłaby po prostu więcej zniszczeń. Reasumując - jeśli komuś podobał się pierwszy album serii, to tutaj dostanie solidną repetę tego co już zna.

"Nienawidzę Baśniowa" #2: "Fujowy żywot"

Wspaniale Arturze :-D

I porównujemy jak ktoś chce oczywiście.
Możemy się też od razu wrócić do tomu pierwszego.

jacek 

Wysłany: 2019-03-18, 09:52   

Co tam ciekawego od Artura w ten mokry dzień? A to!:

"Bouncer" - wyd. zbiorcze tom 3: "Przeklęte złoto/ Smoczy grzbiet":

Cytat:
Historia mnie niespecjalnie zaskoczyła. No jednego elementu, pod sam koniec tej opowieści, nie przewidziałem, choć gdy o nim wspomniano w drodze do finału, oczywistym był fakt, że musi się pojawić. Niemniej komiks czytało mi się dobrze. W zasadzie znacznie lepiej niż tomy 3-5, które są zamieszczone w pierwszym albumie zbiorczym. Trupa nadal jest sporo, ale jego spadek w liczebności tylko umilił mi lekturę. Nie ma tutaj rzezi jak na początku czwartego tomu, gdzie przez prawie 25 stron mamy ciągłą wymianę ognia, zwieńczoną niemal 20 nieboszczykami.

:mrgreen:

"Bouncer" - wyd. zbiorcze tom 3: "Przeklęte złoto/ Smoczy grzbiet"

Niezamieszczony gdy była stosowna pora artykuł Piotra 'Pi' Gołębiewskiego:

Cytat:
Sama fabuła to opowieść drogi, w czasie której mamy do czynienia nie tylko z niebezpieczeństwami naturalnymi, ale także całą plejadą ciekawych postaci, od starej, niewidomej wieszczki poczynając, a na rozgoryczonej matce "tego złego", żądającej dostarczenia jego głowy, kończąc.
Boucq świetnie radzi sobie w kreowaniu klimatu westernu. Nie tylko nie cenzuruje sam siebie, ukazując świat z całą jego brutalnością, ale do tego za pomocą bardzo dokładnych rysunków, odzwierciedla pustynny klimat Meksyku w taki sposób, że piach sam trzeszczy w zębach czytelnika

"Bouncer" - wyd. zbiorcze tom 3: "Przeklęte złoto/ Smoczy grzbiet"
Pierwsze omówienie wraz z przykładowymi tekstami na temat pierwszych dwóch części

jacek 

Wysłany: 2019-03-20, 11:42   

Ponownie coś lżejszego czyli książeczka dla dzieci "Operacja Mumia":

Cytat:
Muszę przyznać, że książka zaskoczyła mnie na kilku polach. Po pierwsze zagadka nie jest prowadzona w sposób naiwny. Oczywiście dorosły czytelnik szybko ją rozwiąże, ale też nie od razu.

Cytat:
Książka zawiera też sporo informacji, które dla małego dziecka mogą okazać się kopalnią wiedzy o starożytnym Egipcie. Tutaj dodatkowo z pomocą wkracza świetnie wykonany rysunek. Obrazuje on nie tylko opisywane wydarzenia, postacie czy przedmioty, ale również dorzuca garść zagadek.

:-D

"Operacja Mumia"

jacek 

Wysłany: 2019-03-21, 11:56   

A dzisiaj dla odmiany sprawa mocniejsza:

"Głębia" #4: "Zewnętrzne aspektyw wewnętrznych postaw":

Cytat:
Serio, jedna scena seksu z udziałem czarnoskórej korsarki, która naćpana ujeżdża jakiegoś nieszczęśnika, ma więcej pikanterii i sensu niż cała ta seria. Ciężko mi nawet skomentować to co się dzieje potem, bo mamy tutaj poziom absurdu porównywalny do tego z piątej części "Szklanej pułapki". Owszem, wiem że to może się podobać, ale do mnie nie trafiło. Finalna scena w senacie jest zresztą tak poroniona, zaś ostania strona na tyle surrealistyczna, że mam dość. Jeśli wyjdą kiedyś kolejne tomy tej serii, to ja mówię głośno - PASS!!!

Szkoda, bo pomysł był ciekawy, choć oczywiście oklepany.

Super Artur! :-D

"Głębia" #4: "Zewnętrzne aspektyw wewnętrznych postaw"
A tutaj poprzednie rozważania.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-04-21, 14:22, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2019-03-24, 09:04   

A w dniu dzisiejszym bardzo mocna - "Pijak":

Cytat:
Powolna degradacja ciała oraz umysłu, wręcz zezwierzęcenie człowieka posiadającego spory talent. Komiks jest tak naprawdę hybrydą biografii Hansa Fallada zmieszaną z jego literacką postacią Erwina Sommera, który z powodu alkoholizmu tylko zniszczył sobie firmę, małżeństwo i życie. Hinrichs nie usprawiedliwia pijaka. Gani go na każdym kroku wytykając jego słabość, zniszczoną wolę i brak chęci sięgnięcia po pomoc. Jest to brutalne, ale tylko w taki sposób można, choć to dalej nikła szansa, wyciągnąć kogoś z tak potężnego bagna.

Pięknie dziękujemy.

"Pijak"
I zaglądamy także do tego co było wcześniej.

jacek 

Wysłany: 2019-03-25, 09:10   

Zaś dzisiaj omówienie "Staruszka Logana" #1: "Stref wojny":

Cytat:
Mimo całego galimatiasu z przenoszeniem się w czasie i pomiędzy kolejnymi wymiarami, jakoś nie pogubiłem się w fabule. Wiedziałem gdzie obecnie przebywa Staruszek Logan, zaś nowe wersje znanych mi z dzieciństwa bohaterów wyglądały interesująco. Kluczową postacią okazuje się Emma Frost. W zasadzie to ona, w wielu wcieleniach, popycha działania naszego bohatera do przodu. Informuje go również o roli Dooma w całym tym wieloświatowym bałaganie. Oprócz niej, Logan spotka też wiele innych, znanych mu twarzy, a niektóre wprawią go w... zakłopotanie.

"Staruszek Logan" #1: "Strefy wojny"

Brawa dla Artura :-D
To co? Porównujemy? Jasne, że tak.

jacek 

Wysłany: 2019-03-26, 09:36   

Nie ma praktycznie dnia bez materiału od Artura - za każdy oczywiście dziękujemy :-D

Dzisiaj kolejny już tekst o "Krewnych" będących otwarciem "Royal City":

Cytat:
To trudna lektura, choć czas przy niej leci wręcz ekspresowo. Do tego ostatni kadr tego tomu potrafi ściąć z nóg. Żałuję, ze przyjdzie mi jeszcze sporo poczekać na tom drugi, a jeszcze dłużej na tom trzeci, który na szczęście jest finalny. Jednak jeśli utrzymają obecny poziom, to naprawdę warto uzbroić się w cierpliwość. Dla mnie ten komiks okazał się bardzo, ale to bardzo ważnym przeżyciem. Głównie z powodów osobistych.

"Royal City" #1: "Krewni"

jacek 

Wysłany: 2019-03-27, 08:58   

No to jest i dzisiaj! "Grass Kings" #2:

Cytat:
Musze przyznać, ze jest to świetnie napisane. Każda z przedstawionych tutaj person, umyślnie nie napiszę o jakie chodzi, aby nie psuć wam niespodzianki, przeszła przez piekło. Ma ono różne oblicza. Śmierć bliskiej osoby, zatracenie się w nałogu, przemoc w rodzinie. Zawsze finałem było rozczarowanie, nienawiść i narastająca frustracja, która pchała swe ofiary w szpony depresji. Jednak zamiast się poddać, odnaleźli swoje miejsce na świecie - Królestwo Traw. W nim zaś żyła Jen Handel. Osoba pogodna, dobra i wierząca w ludzkość. Szczególnie dzieci, bo to one były przyszłością każdej społeczności. Niestety ślepy optymizm, nie zawsze wystarczy aby odpędzić demony przeszłości. Może natomiast nauczyć nam, jak z nimi żyć w zgodzie z samym sobą.

:brawo:

"Grass Kings" #2
Vide dopiero co!

jacek 

Wysłany: 2019-03-30, 08:59   

A teraz coś dla sporo młodszych odbiorców:

"Studio tańca" #1:

Cytat:
Dla mnie nie jest to coś wybitnie zapadającego w pamieć, ale czytało mi się bardzo dobrze, bo umiejętnie wykorzystano ugrane schematy i klisze. Fajna opowieść, przesycona humorem, w nieco karykaturalny sposób pokazująca trudną sztukę, jaką jest taniec. Na dodatkowy plus należy policzyć wszelkiej maści przypisy, wyjaśniające terminologię taneczną.

"Studio tańca" #1

Uśmiechamy się do Artura :-D

Publikacje dotyczące obydwu dotychczasowych tomów

jacek 

Wysłany: 2019-03-31, 11:11   

"Spoiler Alert" #7: "Wilson":

Cytat:
Gość nie jest nieudacznikiem, pechowcem, czy filozofem. To zwyczajny, śmierdzący leń, któremu nie chce się pracować, na wszystkich i wszystko narzeka i za wszelką cenę chce zwrócić na siebie uwagę innych i pokazać swą "wyższość" intelektualną. Słowem - gość to społeczny pasożyt.

Jeśli autor chciał pokazać właśnie ten problem, to wyszło mu to doskonale, bo Wilsona znienawidziłem od pierwszej strony. Tylko w trakcie lektury jego postać nie skłoniła mnie do refleksji, ani rozważań nad sobą. BA! Wyglądało to właściwie na zwrócenie naszej uwagi na jego personę, aby pomóc mu stanąć na nogi. Tyle że gnój ma to gdzieś i widać, że nie chce niczego poza żerowaniem na innych.

Super Arturze :-D

"Wilson"
Materiały porównawcze

jacek 

Wysłany: 2019-04-01, 08:21   

"Istota":

No cóż - oto podsumowanie...:

Cytat:
Oprócz dwóch historyjek, mających znamiona sensu oraz garści ładnych rysunków, to zwykły bubel. Na tle erotyków wydanych u nas, ten komiks w moich oczach mieści się gdzieś w okolicy "Słodkiej Szarlotki", czyli bardzo nisko. Nie ma nawet startu do takich tytułów jak "Druuna", "Cicca Dum-Dum", czy nawet "Pinokia". Cholera, "Esmera" jest już dużo ciekawsza i lepiej porusza kontrowersje odnośnie seksu i samego uniesienia. Zatem nie polecam "Istoty". Dla mnie to była strata czasu. Nudna, nie budząca żadnych emocji i do tego strasznie głupia.

Dziękujemy za ostrzeżenie Arturze.

"Istota"
Pierwsze dwa materiały
A poniżej przypomnienie niezamieszczonych analiz - pisali:
Michał Jankowski, Tomasz Kuzia, Krzysztof Strzelecki, Sylwia Kaźmierczak i Olga Wróbel

jacek 

Wysłany: 2019-04-02, 09:06   

A dzisiaj coś znacznie ciekawszego i ważniejszego - "Lou!" #2: "Sielanka":

Cytat:
Drugi rozdział był dla mnie najważniejszy, bowiem tam poznajemy przeszłość matki Lou. W ręce naszej bohaterki wpada bowiem pamiętnik jej matki. Opisuje ona w nim swój okres nastoletniego buntu (ma tam 16-17 lat), swoich rodziców i ich trudną przeszłość oraz swą pierwszą miłość. Oczywiście poznamy też wszystkie okoliczności dlaczego została samotną matką i ponownie w tle będzie przewijać się ojciec Lou. Znów sceny z nim związane są dość smutne, a w moim wypadku bardzo mnie poruszyły. W trakcie jak Lou przedstawia nam powoli pamiętnik swej matki, w jej codziennym życiu też zaszły ogromne zmiany, bowiem spodziewa się braciszka. Na tej informacji poprzestanę, aby nie psuć wam przyjemności z lektury. Dodam tylko, że w pewnym momencie tego rozdziału po prostu ryczałem, no ale to raczej z powodów osobistych.

"Lou!" #2: "Sielanka"

Brawo Artur! :-D

Nasza historia obydwóch części

Odpowiedz do tematu