Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Paradoks
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-23, 18:52   "Wspomnienia o Tadeuszu Raczkiewiczu":Cytat:
Tadeusz Raczkiewicz urodził się w roku 1949 w Gubinie. Znany był z komiksów publikowanych w "Świecie Młodych". Przede wszystkim z serii "Tajfun", ale także np. z adaptacji powieści Juliusza Verne'a. Po zniknięciu z rynku harcerskiego pisma rysował do prasy lokalnej. Przygotował także komiks "Asurito Sagishi" do tekstu Mariusza Zielki. Zajmował się również innymi niezwiązanymi z rysunkiem pracami. W formie albumowej jego komiksy przypomniały wydawnictwa: Ongrys, Mandragora, FTF – Wydawnictwo Prywatne. Tadeusz Raczkiewicz zmarł w wieku 70 lat, 25 lutego 2019 r. Więcej o rysowniku można dowiedzieć się ze wspomnień i refleksji związanych z Jego osobą, które prezentujemy poniżej.


"Wspomnienia o Tadeuszu Raczkiewiczu"

Dziękujemy.

Vide również tutaj.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-24, 15:17   

"Halloween Blues" od redakcji "Paradoksu". Autorem omówienia jest Paweł Ciołkiewicz" - dziękujemy :-D :Cytat:
W każdym tomie Forester Hill musi wykazać się inteligencją, sprytem i – bardzo często – odpornością na kobiece wdzięki. Nie zawsze wszystko to mu się udaje. Smaczku tej historii nadaje jeszcze jeden element. Otóż raz w roku, w Halloween, Dana budzi się w ciele jakiejś kobiety. Niezależnie od tego, jak daleko jest od swego domu, od razu wtedy pędzi do swojego męża i oczywiście wpada mu w ramiona, zgodnie z maksymą, ko się czubi, ten się... kocha. Dzięki temu opowieść również zyskuje dodatkowe atrakcje, bo wizyty Dany w ciałach różnych kobiet odgrywają tu kluczową rolę. Jeśli zaś chodzi o same zagadki, to na pewno wszyscy miłośnicy klasycznych kryminałów będą zadowoleni.

Cytat:
Usatysfakcjonowani będą również fani talentu Zbigniewa Kasprzaka. Zarówno nostalgiczni czytelnicy pamiętający jego komiksy publikowane w Polsce w latach osiemdziesiątych, jak i ci znający tylko jego późniejszą, zachodnią twórczość.


"Halloween Blues"
Dotychczasowe wypowiedzi
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-25, 08:09   

A dzisiaj takie oto materiały - prawda, że się cieszymy :-D

1. Drugi dzisiaj a jest przecież rano ;) artykuł o "Zewnętrznych aspektach wewnętrznych postaw". Ten napisał Piotr Żniwiarz:Cytat:
W czwartym tomie cyklu są momenty, które jednoznacznie wskazują, że Rick Remender ma jakiś plan, jeśli chodzi o dalsze prowadzenie akcji. Wodzi on wprawdzie bohaterów za nos i nie zawsze wie, jaj rozwinąć ich charakterologicznie, ale rekompensuje te niedostatki dynamicznym rozwojem wydarzeń i co najważniejsze – suspensem. Jednego nie można mu odmówić, a mianowicie akcji.


"Głębia" #4: "Zewnętrzne aspekty wewnętrznych postaw"

2. "KKK 25 Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika" - czekając na premierę. Rekomenduje Jan Korczyński:Cytat:
Dzielą nas ostatnie dni od premiery antologii. Materiał jest obrabiany przez drukarnie a my z niecierpliwością wypatrujemy na ciepłe, pachnące farba egzemplarze. Pierwsze paczki pójdą jednocześnie do www.gildia.pl (w celu realizacji przedsprzedaży) oraz do krakowskiego sklepu Fankomiks (ul. Batorego 2), na którego stoisku będzie można nabyć antologię podczas 8. Krakowskiego Festiwalu Komiksu (30-31.03.2019 r.) oraz po Festiwalu bezpośrednio w sklepie.


"KKK 25 Antologia. Krewni i znajomi KKKrólika" - czekając na premierę
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-26, 17:33   

"Descender" #3: "Osobliwości" po raz drugi wśród nas. Aktualnie w omówieniu autorstwa Tomka Kleszcza właśnie otrzymanym od "Paradoksu" :-D :Cytat:
Osobliwości to album czysto retrospektywny, miejsce dotychczasowej akcji zastępują wydarzenia z przeszłości, które ukształtowały bohaterów i doprowadziły ich do tu i teraz. To całkiem pomysłowy zabieg, który ma swoje dobre strony, a którego największą zaletą jest rozbudowanie postaci.


"Descender" #3: "Osobliwości"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-27, 07:00   

A od "Paradoksu" dzisiaj o trzecim tomie wydania zbiorczego "Luca Orienta". Do czytania zaprasza Przemysław Mazur - jasne, że się cieszymy :-D :Cytat:
Znać bowiem, że zarówno scenarzysta tego przedsięwzięcia, jak i wspierający go plastyk poczynają sobie coraz śmielej, a kreowane przez nich uniwersum rozrasta się w tempie godnym wyobraźni ich kolegów po fachu odpowiedzialnych za serie "Valerian". Toteż także Luc, profesor Kala oraz Lora wplątują się w coraz bardziej złożone (a przy tym dalekosiężne pod względem horyzontu postrzegania) intrygi.

Cytat:
Ogólnie ów album jawi się jako popis wyobraźni i umiejętności obu zaangażowanych w ten projekt klasyków frankofońskiego komiksu.


"Luc Orient" - wydanie zbiorcze #3
A tutaj o pierwszych dwóch tomach.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-27, 10:37   

Jak się okazuje to był dopiero początek ;)

"Lou!” #2: "Sielanka" - autorem recenzji jest Paweł Ciołkiewicz:Cytat:
Julien Neel doskonale panuje nad tłumem postaci, które wprowadził do swojej opowieści. Widać, że każdy z bohaterów ma do odegrania istotną rolę. Co więcej, każda z postaci nieustannie ewoluuje. Bohaterowie zmieniają się wraz z kolejnymi zdarzeniami, podjętymi decyzjami i zrealizowanymi działaniami. Dotyczy to nie tylko Lou i jej koleżanek, które zmieniają się oczywistych względów. Rodzice Marysi-Emilii, mama Lou, Ryszard czy wreszcie – i to jest chyba przemiana najbardziej spektakularna – Klemens Firfeliński także ukazują swoje inne oblicza. Dzięki temu opowieści snute przez Neela są bardziej wiarygodne i ciekawe.


"Lou!” #2: "Sielanka"
Pierwsze dwa omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-29, 07:39   

Jan Lorek tak pisze o "Wojowniczych Żółwiach Ninja – Bodycount":Cytat:
Ogólnie komiks jest ciągiem aktów przemocy. Nie powinienem nikogo urazić, określając ich zwyczajnie bezsensownymi, chyba że za sens uznamy chęć utrzymania ciągu walki na jak największej ilości stron, o czym wspomina Kevin Eastman w tekście zamieszczonym w albumie, pisząc, że jako autorzy chcieli zrobić "najdłuższą strzelaninę w historii komiksu".

Cytat:
Po tym skrócie mogę jeszcze napisać, że jeden rysunek naprawdę mi się podoba. Casey rozmawia z kobietą posądzoną o zdradę mafijnej rodziny na tle miasta a Raphael karmi ptaki. W zestawieniu z ciągłą rozróbą i walką bardzo przyjemnie zawiesić oko na takim sielskim widoku. Właściwie to tyle na temat fabuły, czym się tutaj zdecydowałem podzielić.


"Wojownicze Żółwie Ninja – Bodycount"

Jasne, że się cieszymy! :-D

Recenzja od Michała Lipki
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-30, 12:24   

Przed obiadem jeszcze trzy nowości od "Paradoksu":

1. "Rozwój jest dla mnie bardzo ważny" - rozmowa z Mikołajem Spionkiem, autorem serii "WOUNDED":Cytat:
Paradoks: Jeśli nie zdecydowałby się Pan na western to jakie inne gatunki znalazłyby się w zakresie Pańskiego potencjalnego zainteresowania?


Cytat:
Mikołaj: W grę wchodziłyby gatunki, które wpisują się w tzw. przeze mnie „Kulturę Wojowników”, są to historie o drugiej wojnie światowej, wikingach, kowbojach, samurajach, Rzymianach, Grekach itp. Jednym słowem historie dla prawdziwych facetów. Hobbystycznie interesuję się historią, może dlatego, że wychowałem się na starych komiksach i filmach o rycerzach i żołnierzach. Świat wtedy był inny, trochę twardszy niż dzisiaj.


"Rozwój jest dla mnie bardzo ważny"
Nasze materiały o "Skradzionych latach" (publikowane dość dawno) ;)

2. "Łukasz Kowalczuk w Atom Comics" zawiadamia Jan Lorek:Cytat:
Rysownik Łukasz Kowalczuk odwiedził Kraków. W pierwszy dzień ulokował się w sklepie stacjonarnym Atom Comics, gdzie spędził kilka godzin na rysowaniu. Prezentujemy kilka zdjęć z tego miejsca. Dodatkowo informujemy, że Kowalczuk będzie także gościem Krakowskiego Festiwalu Komiksu, który już w dniach 30-31 marca br. będzie miał miejsce w Małopolskim Ogrodzie Sztuki przy ul. Rajskiej.


"Łukasz Kowalczuk w Atom Comics"

3. Po raz drugi pośród sióstr i braci "Nomen Omen" #1: "Całkowite zaćmienie serca" - dzisiaj w artykule Dominik MałeckiejCytat:
Dzieło włoskich autorów nie grzeszy oryginalnością, patent z młodą dziewczyną odkrywającą w sobie magiczną moc, a właściwie należałoby powiedzieć czarownicą, która trafia w tryby wielkiej machiny działającej od tysiącleci, to nie jest nic nowego. Jednakże pomysł wyjściowy oscylujący wokół ślepoty barwnej Becky i związane z tym późniejsze wyjaśnienie to najciekawszy aspekt tej opowieści.


"Nomen Omen" #1: "Całkowite zaćmienie serca"

A w radio "Maanam"

Czyli jest super! :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-30, 19:07   

A na ciekawe rozpoczęcie wieczoru jeden (na razie ;) ):

"Brom" w spojrzeniu Pawła Ciołkiewicza:Cytat:
Pierwszy tom stanowi zapowiedź ciekawej serii adresowanej chyba głównie do młodzieży licealnej, ale mogącej z powodzeniem zainteresować także starszych czytelników. Autorka umiejętnie wplata do swojej historii istoty z legend, podań, mitów i widać, że robi to z niekłamanym entuzjazmem. Jakby dzieliła się z czytelnikiem swoimi najprawdziwszymi fascynacjami. Znajdziemy tu kelpie, wilkołaki, strzygi i inne niesamowite stwory. Wszystkie są oczywiście groźne, ale jednocześnie fascynujące.


"Brom"
Vide także tutaj.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-01, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-03-31, 14:31   

Hej ho! A co dzisiaj? Ano pierwsze omówienie "Berserka" czyli drugiego tomu "Staruszka Logana". Nadesłał autor artykułu - Marcin Andrys, któremu pięknie dziękujemy :-D :Cytat:
Można czuć się nieco rozczarowanym z punktu wyjścia fabuły, którą zaproponował Lemire, ale wydaje się, że start, mimo że nie jest oszałamiający, może otworzyć sporo możliwości. Wszystko zależy od układu sił i umiejscowieniu w nim staruszka dawniej przypominającego Wolverine’a. Bo przecież w tym świecie jest on tylko gościem, który nie ma zbyt wiele do zrobienia. Być może jego pojawienie się może właśnie wywołać alternatywną linię czasu, która albo ziści jego najgorszy koszmar, albo stanie się przyczynkiem do pogodnej i wolnej od złoczyńców przyszłości. Dlatego też Berserk nie ujawnia za wiele i zmusza do wyczekiwania na kolejny tom.


"Staruszek Logan" #2: "Berserk"
A pod tym linkiem zasoby zatytułowanej "Strefy wojny" pierwszej części.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-02, 08:02   

Tomek Kleszcz napisał a redakcja serwisu podrzuciła recenzję drugiego tomu "Astonishing X-Men":Cytat:
Whedon korzysta z miejsca w zupełnie inny sposób. Każda strona niesie informację, która ma swoje znaczenie i do czegoś służy. Scenarzysta potrafi zbudować niesamowity poziom napięcia, realistyczne postaci i bardzo dynamiczne sceny.

Cassaday również jest w szczytowej formie. Niezwykła dbałość o twarze oraz ogólnie o ludzkie (i zwierzęce oraz kosmiczne) sylwetki przynosi świetne efekty.


Bardzo się cieszymy :-D

"Astonishing X-Men" #2
Opis, szczegółowe informacje i kilka przykładowych plansz
Poprzedni artykuł wraz z materiałami dotyczącymi pierwszego tomu
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-07-12, 15:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-03, 11:19   

Oto co dnia dzisiejszego nam podrzucił autor materiału czyli Marcin Chudoba:

Stuart Moore: "Wojna domowa":Cytat:
Książka autorstwa Stuarta Moore’a z pewnością nie należy do literatury najwyższych lotów, jednak trudno odmówić jej kilku istotnych zalet. Powieść czyta się z zapartym tchem, a zarazem bardzo szybko i płynnie. Zawdzięczamy to szczegółowym opisom wydarzeń, wglądowi w psychikę bohaterów, umiejętnie dawkowanemu napięciu oraz przystępnemu językowi. Warto zaznaczyć, iż książka powstała w oparciu o podstawowy event oraz tie-iny, co również należy zaliczyć in plus, bo dzięki takiemu zabiegowi zyskujemy szerszy ogląd na konflikt pomiędzy Iron Manem a Kapitanem Ameryką.


Dzięki! :-D

Stuart Moore: "Wojna domowa"
Pierwsze omówienie
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-03, 20:09   

A na początek nocy (chociaż jeszcze przed 22 ;) ) proponuję artykuł Jarosława Drożdżewskiego o nie przedstawionym wcześniej na forum tytule "Srebrni na szlakach Niepodległej":Cytat:
Czytelnicy, którzy sięgną po komiks, natrafią na opowieść pełną przygód, dynamicznych wątków, ale też momentów, nad którymi warto się zatrzymać i chwilę pomyśleć. Znamienna jest tutaj scena, którą ukazali autorzy, ukazująca walki pod Verdun, i moment z pewną jabłonką w roli głównej. Niezwykle symboliczna, ale i mocno poruszająca za serce scena. Tego typu smaczków jest w tym komiksie więcej, dzięki czemu zyskuje ona na dodatkowej głębi i powadze. Często skłania do refleksji, pokazując brutalność i bezwzględność - ale nie w sensie fizycznym, bezpośrednim - którą niesie za sobą każdy konflikt zbrojny.


"Srebrni na szlakach Niepodległej"

Brawo! :-D

Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-05, 12:39   

Przed obiadem jeszcze trzy razy "Paradoks" - uśmiechy dla Was :-D

1. "Magic Knight Rayearth" #1 - pisze Marcin Chudoba":Cytat:
Pod względem fabularnym pierwszy tom "Magic Knight Rayearth" nie różni się w żaden sposób od wielu innych publikacji z gatunku fantasy. Protagonistki zostają przeniesione do alternatywnego świata, aby ocalić go przed zagładą. Na miejscu otrzymują zdolność władania magią oraz odpowiedni oręż, jednak zanim dojdzie do ewentualnego zwycięstwa, czekają na nie treningi, misje oraz walki z coraz silniejszymi przeciwnikami. Recenzowana manga przepełniona jest scenami o charakterze humorystycznym. Autorki świadomie wyśmiewają wtórną konwencję, doprowadzając do sytuacji, w których bohaterki zastanawiają się jak wyglądałby ich losy, gdyby grały w grę RPG. Lekki klimat komiksu sprawia, że czyta się go bardzo szybko i przyjemnie.


"Magic Knight Rayearth" #1
Omówienie całości wydania oryginalnego

2. "All-Star Batman" #3: "Pierwszy sojusznik" - omawia Marcin Andrys:Cytat:
Snyder zmierzył się z tym tematem na zdecydowanie mniejszą skalę i jak już zasygnalizowano, poległ na całej linii. Źródłem tej porażki był łatwo uchwytny brak pomysłu na rozwinięcie konceptu wyjściowego.

Cytat:
Toteż ujmując rzecz kolokwialnie główna intryga ani ziębi, ani grzeje, a uczestniczące w niej atrapy pełnokrwistych osobowości snują się bezwładnie niczym zombie, które ledwo co zdołały wypełznąć z popadających w ruinę rakietowych silosów.


"All-Star Batman" #3: "Pierwszy sojusznik"

3. "Lucky Luke" #12: "Kuzyni Daltonów" - również Marcin Andrys:Cytat:
Goscinny i Morris sprytnie wykorzystali sławę rzeczywistego gangu Daltonów, aby powołać do życia najbardziej zajadłych i pamiętnych przeciwników najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie. Pomysł z kuzynami to strzał w dziesiątkę, który nie tylko znajduje wiele nawiązań do historii tego burzliwego okresu w Stanach Zjednoczonych, ale jednocześnie pozwala autorom nieco zadrwić z roli gangstera.


"Lucky Luke" #12: "Kuzyni Daltonów"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15496
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-04-06, 09:25   

"Shazam!" od Marcina Andrysa - bardzo się cieszymy :-D :Cytat:
W tym przypadku szczęśliwie porzucono nadmierny patos czy nachalny dydaktyzm, a postawiono na dobrą zabawę, sporo humoru wynikającego z sytuacji uwięzienia dziecka w ciele dorosłego, a przy tym doprawiono szczyptą kina familijnego. Sandberg nie musiał odkrywać koła, wystarczyło, że doskonale znane elementy tej zabawy poukładał na właściwe miejsca, a później pozwolił już tylko na ekspresyjną grę aktorów.


"Shazam!"
Pierwsze omówienie
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12